Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.samsung.com/uk/discover/multimedia/article_images/article-galaxy_note_3_gear_01.jpg

Δίκτυο: Quad-band

3G Network HSDPA 850 / 900 / 1900 / 2100

4G Network LTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600

Chipset: Qualcomm Snapdragon 800

Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac

DLNA: NAI

Wi-Fi Hotspot: NAI

Bluetooth: v4.0

NFC: NAI

Διαγώνιος Οθόνης: 5.7 inches

Ανάλυση Οθόνης: 1080 x 1920 pixels

Χρώματα Οθόνης: 16000000

Τύπος Οθόνης: Super Amoled

Τύπος οθόνης: Touchscreen Capacitive

Ανάλυση Κάμερας: 13 Mp

Μέγεθος Φωτογραφίας: 4128 x 3096 pixels

Αυτόματη Εστίαση: ΝΑΙ

Εγγραφή Βίντεο: Full HD

Ανάλυση Εμπρόσθιας Κάμερας: 2.0 Mp

Έκδοση Λειτουργικού Συστήματος: Android 4.3 Jelly Bean

Ταχύτητα Επεξεργαστή: 2.3 GHz τετραπύρηνος

Συνδεσιμότητα: WiFi, Bluetooth

GPS με A-GPS υποστήριξη: ΝΑΙ

MP3 Player: ΝΑΙ

Σύνδεση με PC: ΝΑΙ

Ενσωματωμένη Μνήμη: 32/64 GB

Τύπος Κάρτας Μνήμης: microSD

Επέκταση Μνήμης: Μέχρι 64 Gb

Κάρτα Sim: Micro-Sim

Μπαταρία: 3200 mAh

Χρόνος Αναμονής: έως 380 ώρες

Χρόνος Ομιλίας: έως 21 ώρες

 

Διαστάσεις και Βάρος:

Βάρος: 168 gr

Μήκος: 15 cm

Πλάτος: 7.95 cm

Ύψος: 0.8 cm

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή με το νέο νήμα!

 

Αν μπορεί κάποιος mod να σουλουπώσει λίγο τα τεχνικά χαρακτηριστικά στο αρχικό post. Μάλλον έγινε πρόχειρο copy/paste και χάθηκαν άνω-κάτω τελείες ":" και κενά (spaces). Χωρίς παρεξήγηση πάντα... Αγαπάμε το myPhone.gr και θέλουμε τα επίσημα posts να είναι σωστά, όμορφα και όπως πρέπει!

Edited by DrMobile

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

Καλη αρχη και φυσικα καλη αγορα σε ολους που θα αποκτησουν τον γιγαντα ΝΟΤΕ-3 .:respect:
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή λίγες ώρες. Το δικό μου είναι ήδη στο δρόμο και μεχρι αύριο το πρωί θα ειναι στα χέρια μου

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε με αγωνία. Κάνε και μια σύγκριση με το ultra.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και η δικιά μου παραγγελία στο Expansys σε λευκό χρώμα. Ευτυχώς με το εταιρικό ΑΦΜ γλυτώσαμε κανά 150αρι. Είναι η πρώτη συσκευή Note που θα έχω στα χέρια μου, κι ελπίζω μόνο να μη ξενερώσω απ'το μέγεθος. Η αλλαγή απ'το HTC One που'χω τώρα έγινε καθαρά λόγω S-Pen και τις ευκολίας του στις σημειώσεις μιας και κρατάω δεκάδες απ'αυτές λόγω της δουλειάς μου.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έγινε και η δικιά μου παραγγελία στο Expansys σε λευκό χρώμα. Ευτυχώς με το εταιρικό ΑΦΜ γλυτώσαμε κανά 150αρι. Είναι η πρώτη συσκευή Note που θα έχω στα χέρια μου, κι ελπίζω μόνο να μη ξενερώσω απ'το μέγεθος. Η αλλαγή απ'το HTC One που'χω τώρα έγινε καθαρά λόγω S-Pen και τις ευκολίας του στις σημειώσεις μιας και κρατάω δεκάδες απ'αυτές λόγω της δουλειάς μου.

 

Θα δεις πόσο θα σε βοηθήσει το πενάκι. Δεν πρόκειται να πάρεις στο μέλλον κινητόχχωρίς πενάκι. Το μέγεθος θα το συνηθίσεις σύντομα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτηση που δεν εχω δει καπου....

Θερμομετρο και υγρασιομετρο εχει οπως το S4;

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Δίκτυο: Quad-band

3G: 42Mbps

Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n

 

Στο GSM arena αναφέρει ότι το Note 3 υποστηρίζει και WIFI ac. Είναι πολύ σημαντικό χαρακτηριστικό καθώς το πρωτόκολλο αυτό επιτρέπει τη μεταφορά δεδομένων σε πολύ μεγαλύτερες ταχύτητες από τα a/b/g/n και σε μεγαλύτερη εμβέλεια. Υπάρχουν ρουτεράκια στην αγορά που διαφημίζουν ταχυτητες ως 1300 Mbps.

 

Αν ισχύει αυτό που αναφέρεται στο GSM arena, καλό είναι να διορθωθεί και να προστεθεί στο αρχικό post.

 

Με γεια σε όλους τους ανυπόμονους που το έχουν ήδη παραγγείλει. Εγώ ελπίζω να ενταχθώ στην παρέα κοντά στα Χριστούγεννα.

 

@gnkgr

Από GSM arena

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_3-5665.php

 

Sensors: Accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer, temperature, humidity, gesture

Edited by ntiouk
Τα πολλά λόγια είναι φτώχεια ;)
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερωτηση που δεν εχω δει καπου....

Θερμομετρο και υγρασιομετρο εχει οπως το S4;

 

Χωρις να το εχω διαβασει μου φαινεται δυσκολο να μην εχει κατι που εχει το s4.

 

 

Τωρα που το σκεφτομαι ισως να μην εχει το lag του s4

:lol::lol::lol::lol::lol:

Edited by Stageof22
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ξεκινήσω ευχάριστα στο επίσημο θέμα του Ν3...

Μόλις ακύρωσα την παραγγελία μου.

Την έλλειψη fm radio να την προσπεράσω, αν και μου φάνηκε μερικές φορές χρήσιμο.

Το τεράστιο πρόβλημα με το knox με απασχόλησε αρκετά. Με την ελπίδα πως θα λυθεί μέσα στον πρώτο μήνα και με εναλλακτική να χάσω την εγγύηση μετά, αφού ελέγξω πως η συσκευή δουλεύει απροβλημάτιστα, μπορούσα να δεχθώ και αυτό.

Όμως τώρα με το region SIM lock έφτασα στα όρια μου.

 

Θα κάτσω στα αυγά μου μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση. Ή θα μου την δώσει και θα πάρω ένα iphone 5s που έχει λιγότερα κλειδώματα.

Gh174 G-500 768 GD-70 8210 Z-5 SL45 8310 515 T68 T68i 7650 P800 T600 gd-87 SL 55 GX20 3650 P900 GX30 410i 7610 V902 8020 K750i N73 N95 Kaiser II N95 8gb, N85 E55 E52 SGS SGS2 SGS3 NoteII Note3 Note4 SGS7e Note8 P20pro  P30pro Pixel6Pro VivoX60Pro Iphone14ProMax ...Keep on Spending!

Link to comment
Share on other sites

Θα αναμένουμε νέα από τους βιαστικούς.. Περιμένω με ενδιαφέρον, να διαβάσω τις διαφορές από το 2 στην πράξη.

Δεν θα ξεκινήσω ευχάριστα στο επίσημο θέμα του Ν3...

Μόλις ακύρωσα την παραγγελία μου.

Την έλλειψη fm radio να την προσπεράσω, αν και μου φάνηκε μερικές φορές χρήσιμο.

Το τεράστιο πρόβλημα με το knox με απασχόλησε αρκετά. Με την ελπίδα πως θα λυθεί μέσα στον πρώτο μήνα και με εναλλακτική να χάσω την εγγύηση μετά, αφού ελέγξω πως η συσκευή δουλεύει απροβλημάτιστα, μπορούσα να δεχθώ και αυτό.

Όμως τώρα με το region SIM lock έφτασα στα όρια μου.

 

Θα κάτσω στα αυγά μου μέχρι να ξεκαθαρίσει η κατάσταση. Ή θα μου την δώσει και θα πάρω ένα iphone 5s που έχει λιγότερα κλειδώματα.

Χμμμ... Το επεισόδιο με το region SIM lock το έχω χάσει! Υπάρχει τέτοιο θέμα? Απαντάω μόνη μου, μετά από search, υπάρχει. Διάβασα για περιορισμό εντός ΕΕ.

Δεν ξέρω τι θα γίνει τελικά, αλλά εμφανίζει διάφορους περιορισμούς η Sammy τελευταία και δεν την βλέπω καλά.. Καλά τα πενάκια και όλα όσα συνεπάγεται το Note, αλλά αν εξαιρέσεις αυτή τη σειρά που δεν είναι και mainstream, στις υπόλοιπες υπάρχουν αξιολογότατοι ανταγωνιστές.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ακύρωσα κιεγώ την παραγγελία μου από τοπικό κατάστημα εδώ που είμαι μέχρι να ξεκαθαρίσει το θέμα. Ακόμα δεν ξέρει κανείς τίποτα σχετικά με τα Ασιατικά που (υποθέτω) παίρνουμε εδώ και δεν θα έρθουν επίσημα κομμάτια μέχρι τις 3/10.

@apitsakis: φαίνεται ότι η Samsung κλειδώνει τα Αμερικάνικα και Ευρωπαικά Note 3 για SIM μόνο εντός του region. Για παράδειγμα αν πάρω εγώ ένα τα χριστούγεννα από την Ελλάδα δεν θα μπορώ να το χρησιμοποιήσω εδώ που μένω.

 

Λεπτομέριες εδώ.

 

http://img.tapatalk.com/d/13/09/25/u5abydaz.jpg

http://img.tapatalk.com/d/13/09/26/qe3atyge.jpg

copyright htc6500uk@XDA

Edited by lordelesar
Link to comment
Share on other sites

Απότι φαίνεται ακόμα και οι retailers δεν το ήξεραν και το έμαθαν από το αυτοκόλλητο όπως όλοι.

Πάντως δεν είναι 100% ξεκάθαρα τα πράγματα, ούτε για το ποιος φταίνει (Samsung, cariers ή νόμοι της EE/ΗΠΑ), αλλά ούτε ακριβώς τι κλείδωμα είναι. Κάποιοι λένε ότι βάζοντας άλλη SIM απλά δεν συνδέεται και δεν δουλεύει και άλλοι λένε ότι ζητάει unlocking κωδικό όπως όταν είναι carrier locked.

Λίγο υπομονή να ξεκαθαρίσει το τοπίο.

Link to comment
Share on other sites

Υπομονή λίγες ώρες. Το δικό μου είναι ήδη στο δρόμο και μεχρι αύριο το πρωί θα ειναι στα χέρια μου

 

Καλορίζικο φιλε μου,λογικά θα ειναι καλό,εκει θα πήγαινα και εγώ,αλλά δεν άντεξα το μεγαλο μέγεθος (είχα το 2 για ένα μηνά) Και έτσι πήγα στο G2 :) Αν πάτε αιγαλεω για καφε στείλτε κανένα μήνυμα δεν είμαι μακριά,να κάνουμε και μια σύγκριση με το G2.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Απότι φαίνεται ακόμα και οι retailers δεν το ήξεραν και το έμαθαν από το αυτοκόλλητο όπως όλοι.

Πάντως δεν είναι 100% ξεκάθαρα τα πράγματα, ούτε για το ποιος φταίνει (Samsung, cariers ή νόμοι της EE/ΗΠΑ), αλλά ούτε ακριβώς τι κλείδωμα είναι. Κάποιοι λένε ότι βάζοντας άλλη SIM απλά δεν συνδέεται και δεν δουλεύει και άλλοι λένε ότι ζητάει unlocking κωδικό όπως όταν είναι carrier locked.

Λίγο υπομονή να ξεκαθαρίσει το τοπίο.

 

Πολύ περίεργο πάντως γιατί η sammy να το κάνει αυτό. εάν τελικά ευσταθεί αυτό πιθανό να μην μπορούμε πλέον να χρησιμοποιήσουμε στην Ευρώπη την αντίστοιχη duos έκδοση που θα κυκλοφορήσει κίνα. Κρίμα γιατί με το s4 duos έχω βολευτεί πολύ και θα ήθελα και ένα note 3 duos.

Link to comment
Share on other sites

απο xda :

 

""just got off the phone with Samsung support.

The helpful lady said the following:

 

As long as you REGISTER the device with a Euro SIM card, within the euro zone, you WILL be able to use foreign SIM cards when in foreign lands.

 

She was unable to provide this in writing, but seemed to say that Samsung would issue some statement about it.

 

So basically it's a grey import thing. Bad of Samsung to do it, but not as bad as people think.

 

HTH.""""

 

Με λίγα λόγια αν πάρεις ευρωπαική συσκευή και ενω είσαι μέσα στην ευρώπη βα΄λεις ευρωπαική κάρτα και το ενεργοποιησεις μετά θα δουλεύει κανονικά με οποιαδήποτε κάρτα

Edited by valentinosael
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη κατι επρεπε να γινει για αυτη την κατασταση με τις "παραλληλες"εισαγωγες . Ενταξει οι συσκευες απο χωρα της ΕΕ καλυπτονται (προς το παρον ) κανονικα απο εγγυηση αλλα η κατασταση ειχε αρχισει να ξεφευγει και εφταναν και στην Ελλαδα συσκευες απο την Ασια κλπ .

Με δεδομενο το οτι εχουν σε καποιες περιπτωσεις και πρακτικες διαφορες οι συσκευες και ειναι δυσκολο να υποστηριχθουν εως και αδυνατον καλα κανει και θετει τετοιους περιορισμους .

 

Ξερω αρκετες περιπτωσεις ανθρωπων με Galaxy S3 , Galaxy S4 που βρεθηκαν να μην μπορουν να επισκευασουν την συσκευη τους γιατι αυτη προερχοταν απο χωρα της Ασιας . Επειδη αυτη η κατασταση θα ενοχλησει τον μεσο χρηστη ακομα και αν καταλαβει γαιτι συμβαινει και μπορει την επομενη φορα να επιλεξει συσκευη αλλου κατασκευαστη , η Samsung θελει να διασφαλισει οτι οι συσκευες θα πωλουνται μονο στο region που μπορουν να υποστηριχθουν πληρως επισημα και καλα κανει .

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα. Είμαι στη δουλειά οπότε το ξεπακετάρισμα θα γίνει γύρω στις 16:00

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

απο xda :

 

""just got off the phone with Samsung support.

The helpful lady said the following:

 

As long as you REGISTER the device with a Euro SIM card, within the euro zone, you WILL be able to use foreign SIM cards when in foreign lands.

 

She was unable to provide this in writing, but seemed to say that Samsung would issue some statement about it.

 

So basically it's a grey import thing. Bad of Samsung to do it, but not as bad as people think.

 

HTH.""""

 

Με λίγα λόγια αν πάρεις ευρωπαική συσκευή και ενω είσαι μέσα στην ευρώπη βα΄λεις ευρωπαική κάρτα και το ενεργοποιησεις μετά θα δουλεύει κανονικά με οποιαδήποτε κάρτα

 

 

Στην εισαγωγη συσκευων απο Ασια , Ηνωμενα Αραβικα Εμηρατα κλπ θα βαλει φραγμο ομως αυτο και καλα θα κανει .

Απο αυτα τα Region ακομα και ετσι να ειναι , θα πρεπει να ανοιχτει η συσκευη για να ενεργοποιηθει με καρτα της εκει χωρας και στην συνεχεια δεν θα μπορει να πωληθει σαν καινουρια .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...