Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και λετε οτι βγαζει καλυτερες φωτογραφιες απ το Z1 θα ειχε ενδιαφερον να κανετε μια συγκριση στους τεχνολογικους διαξιφισμους οποιοι εχετε και τα δυο στα χερια σας. Προσωπικα οι φωτο που εχουν ανεβει απ το note εμενα μου φαινονται χειροτερες απ του Ζ1...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε ολους τους φιλους και καλοριζικο στα παιδια που το εχουν ειδη στα χερια τους... Μια ερωτηση στο Samsung Galaxy S4 Mini υπαρχει "εφαρμογη" η οποια σου δινει την δυνατοτητα να το κανεις το κινητο σου τηλεκοντρολ τηλεορασης μεσω υπεριθρων... Το ΘΥΡΙΟ τουτο εχει κατι τετοιο??

 

EDIT: Παραθετω και το αναλογο video

( 06:00 λεπτο και μετα ) Edited by TiAiNO
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ρε ολους τους φιλους και καλοριζικο στα παιδια που το εχουν ειδη στα χερια τους... Μια ερωτηση στο Samsung Galaxy S4 Mini υπαρχει "εφαρμογη" η οποια σου δινει την δυνατοτητα να το κανεις το κινητο σου τηλεκοντρολ τηλεορασης μεσω υπεριθρων... Το ΘΥΡΙΟ τουτο εχει κατι τετοιο??

 

EDIT: Παραθετω και το αναλογο video

( 06:00 λεπτο και μετα )

 

Ναι κανονικα, εχει το whatsON

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικα, εχει το whatsON

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου καλοριζικο κιολας... Ειναι εφαρμογη αυτο προεγκατηστημενη απο την μαμα Sammy?

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ φιλε μου καλοριζικο κιολας... Ειναι εφαρμογη αυτο προεγκατηστημενη απο την μαμα Sammy?

 

ναι το εχει μεσα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απομενει να εντοπισουμε καμια θηκη - screen protector γιατι διαφορετικα η μεταφορα - χρηση καθισταται προβληματικη.

Δεν βλεπω για κανα δεκαημερο να βρισκουμε τιποτα στην Ελλαδα και οι παραδοσεις απο ebay αργουν πολυ - για να δουμε...

 

Ναι και εγώ περιμένω από ebay παπάδες αλλά δεν ξέρω πλέον τι να κάνω.. θα πάρω κάνα πουγκί να το βάζω μέσα προσωρινά...

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος του Note3. Το πήρα σε μαύρο. Πολύ όμορφο. Ευτυχώς είχα θήκη ζώνης για το Note2 και μια χαρά χωράει και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι τέλειο, είχα όλα το note αυτό εδώ είναι ότι καλύτερο. Το S4 τώρα μπροστά του είναι παιδικό. Η κάμερα φοβερή ανάλυση, οθόνη να μη θες να το αφήσεις από τα χέρια σου, μπαταρία πολυ καλη 3 ώρες με συνεχή παίξιμο και φόρτωμα 50 εφαρμογών τώρα το έβαλα να φωρτησει στα 18%. Διαχείρηση μνήμης τέλεια δεν λαγκαρει σε καμία εφαρμογή. :p

 

Δλδ μας λες ότι έχει 3 ώρες οθόνη και είσαι 18% δεν μου ακούγεται καθόλου καλό για πείτε δύο λογια για την μπαταρία ευχαριστω. Σορυ αν κατάλαβα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος του Note3. Το πήρα σε μαύρο. Πολύ όμορφο. Ευτυχώς είχα θήκη ζώνης για το Note2 και μια χαρά χωράει και αυτό.

 

παρελαβα και εγω το λευκο. κανει η θηκη του νοτε 2 ζωνης ? εχεις λινκ η απο που την πηρες γιατι ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites

Δλδ μας λες ότι έχει 3 ώρες οθόνη και είσαι 18% δεν μου ακούγεται καθόλου καλό για πείτε δύο λογια για την μπαταρία ευχαριστω. Σορυ αν κατάλαβα λάθος.

 

Ναι με τη φορτηση που ειχε περιπου στο 55% ηταν, για μενα ειναι μια χαρα διαρκεια με οσα εκανα!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από πλαίσιο. Καταπληκτικο τηλέφωνο. Εβγαλα το δικο μου 2 και τα εβαλα διπλα διπλα. Ποιοτητα κατασκευής ίδια με του 2. Δεν ενθουσιαστηκα. Αλλα...

 

Η οθονη του και ταχύτητα του όλα τα λεφτά. Καταρχην έχουν μικρύνει το μπεζελ απο τα πλάγια (πάνω κάτω είναι το ίδιο) και εκεί κερδιζει τις παραπάνω ιντσες. Στο μέγεθος είναι ίδιο ακριβώς.

 

Στο πάτημα του κουμπιού το κινητο ξυπνάει σε κλασματα δευτερόλεπτου. Και εκεί έπαθα την πλάκα μου. Απιστευτα χρώματα στην οθόνη, καλύτερα από του 2 που νόμιζα ότι δεν μπορεί να ξεπεραστει. Όχι από την Samsung αλλά απο κανέναν. Και όμως, η οθόνη αυτή είναι απιστευτη. Καταπληκτικό χρώμα πραγματικά.

 

Επισης πολύ φωτεινή. Δίπλα στο 2, νόμιζα ότι το δικό μου το είχα τέρμα κάτω, αλλά ήταν τέρμα πάνω, οπως και του 3. Η νύχτα με την μέρα παιδιά. Τόσο φως δεν το περίμενα. !!!!!!!

 

Τώρα η αποκριση, τι να γράψω, εντάξει το κινητό μεν ηταν αδειο αλλα η λέξη σφαίρα δεν του ταιριαζει. Πυραυλος καλύτερα του πάει.

 

Πολυ καλο και με Γειά στα παιδιά που το πήραν.

 

Υ.Γ. Το πενάκι δεν το δοκίμασα το είχαν πάρει. :(

 

Ξέχασα να γράψω για την notification bar. Δεν έχει μαύρο πλέον. Είναι διάφανο. Το wallpaper συνεχιζει δηλαδή μέχρι τέρμα πάνω. Παρα πολυ μου άρεσε αυτό.

Edited by gagailos
Link to comment
Share on other sites

Περίπου 4μηνες χωρίς το νοτελι ήταν πολύ.

Από σήμερα και εγώ με το καλύτερο επαγγελματικο τηλ της σαμμυ.

Οθόνη κάμερα από άλλο πλανήτη,τα καλούδια του με άριστα το 10 παίρνει και τόνο.

Γρήγορο και απροβληματιστο με τον tw,από αύριο θα βάλω nova.

Τώρα επειδή πολύ κουβέντα γίνεται για την πλαστικού ρα εμένα προσωπικά μπροστά στα άλλα που προσφέρει δεν έχω θέμα.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα από πλαίσιο. Καταπληκτικο τηλέφωνο. Εβγαλα το δικο μου 2 και τα εβαλα διπλα διπλα. Ποιοτητα κατασκευής ίδια με του 2. Δεν ενθουσιαστηκα. Αλλα...

 

Η οθονη του και ταχύτητα του όλα τα λεφτά. Καταρχην έχουν μικρύνει το μπεζελ απο τα πλάγια (πάνω κάτω είναι το ίδιο) και εκεί κερδιζει τις παραπάνω ιντσες. Στο μέγεθος είναι ίδιο ακριβώς.

 

Στο πάτημα του κουμπιού το κινητο ξυπνάει σε κλασματα δευτερόλεπτου. Και εκεί έπαθα την πλάκα μου. Απιστευτα χρώματα στην οθόνη, καλύτερα από του 2 που νόμιζα ότι δεν μπορεί να ξεπεραστει. Όχι από την Samsung αλλά απο κανέναν. Και όμως, η οθόνη αυτή είναι απιστευτη. Καταπληκτικό χρώμα πραγματικά.

 

Επισης πολύ φωτεινή. Δίπλα στο 2, νόμιζα ότι το δικό μου το είχα τέρμα κάτω, αλλά ήταν τέρμα πάνω, οπως και του 3. Η νύχτα με την μέρα παιδιά. Τόσο φως δεν το περίμενα. !!!!!!!

 

Τώρα η αποκριση, τι να γράψω, εντάξει το κινητό μεν ηταν αδειο αλλα η λέξη σφαίρα δεν του ταιριαζει. Πυραυλος καλύτερα του πάει.

 

Πολυ καλο και με Γειά στα παιδιά που το πήραν.

 

Υ.Γ. Το πενάκι δεν το δοκίμασα το είχαν πάρει. :(

 

 

επειδη ετυχε και πηγα και το ειδα και εγω σημερα στο πλαισιο,ενταξει φοβερο,παναλαφρο,ταχυτατο κλπ κλπ δεν ειχε πενακι και εβγαλα απο το δικο μου (νοτε 1) και ηταν πληρως λειτουργικο στα παντα.δεν περιμενα ακομα και με το κουμπι να μου βγαζει το νεο μενου που εχει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που το αγόρασαν, από μπαταρία πως πάει? Δηλαδή, με ενεργοποιημένο 3g και wifi συνέχεια όπως και τον συγχρονισμό, στις πόσες ώρες χρειάζεται φόρτιση? Όταν λέω στις πόσες ώρες εννοώ πόσες ώρες λειτουργίας και πόσες οθόνης? Κάποια screenshot πιστεύω θα βοηθούσαν πολύ.

Ναι το γνωρίζω ότι είναι νωρίς ακόμα για να στρώσει η μπαταρία αλλά για να έχουμε μια εικόνα οι μελλοντικοί κάτοχοι.

t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα που είναι και βραδάκι, βγάλτε και καμιά εσωτερική φωτογραφία ή εξωτερικού χώρου χωρίς φλας με night Mode να δούμε τι ψάρια πιάνει η κάμερα. Σίγουρα τη μέρα θα είναι κορυφή (εδώ ήταν το S4 που είχα)αλλά να το δούμε και στα πιο δύσκολα.

Καλορίζικο πάλι σε όσους το πήραν, αύριο θα κατέβω Mall να το δω και ελπίζω να του αντισταθώ :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

To τσεκαρα και εγω σημερα.

Πραγματικα η οθονη ειναι πολυ καλη. Αν κ λενε οτι ειναι ιδια με του s4 εμενα μου φανηκε καλυτερη.

Το οτι ειναι ταχυτατο νομιζω το περιμεναμε οποτε δεν χρειαζεται να το αναφερω.

Εντυπωση μου εκανε που στην καμερα εχει εξαλειφθει το shutter lag. Η μερα με την νυχτα με το s4.

Ποιοτητα κατασκευης και εμφανιση τωρα.... Εμενα μου αρεσει πιο πολυ απ το s4. Το ''δερμα'' πισω στο λευκο που το ειδα δεν ηταν και τοσο ασχημο. Εμενα μου αρκει τουλαχιστον που δεν θα γινεται χαλια απ τις δαχτυλιες οπως το s4.

Γενικα πολυ καλη επιλογη, ισως η καλυτερη αυτη τη στιγμη (αν και μ αρεσε και το G2).

Το θεμα ειναι οτι η χρηση με το ενα χερι απλα δεν... Μπορει να εφταιγε το γεγονος οτι ειχε το αντικλεπτικο πισω αλλα στο χερι μου με δυσκολευε παρα πολυ τη στιγμη που το s4, g2, Ζ1 τα κρατουσα με ανεση...

Link to comment
Share on other sites

To τσεκαρα και εγω σημερα.

Πραγματικα η οθονη ειναι πολυ καλη. Αν κ λενε οτι ειναι ιδια με του s4 εμενα μου φανηκε καλυτερη.

Το οτι ειναι ταχυτατο νομιζω το περιμεναμε οποτε δεν χρειαζεται να το αναφερω.

Εντυπωση μου εκανε που στην καμερα εχει εξαλειφθει το shutter lag. Η μερα με την νυχτα με το s4.

Ποιοτητα κατασκευης και εμφανιση τωρα.... Εμενα μου αρεσει πιο πολυ απ το s4. Το ''δερμα'' πισω στο λευκο που το ειδα δεν ηταν και τοσο ασχημο. Εμενα μου αρκει τουλαχιστον που δεν θα γινεται χαλια απ τις δαχτυλιες οπως το s4.

Γενικα πολυ καλη επιλογη, ισως η καλυτερη αυτη τη στιγμη (αν και μ αρεσε και το G2).

Το θεμα ειναι οτι η χρηση με το ενα χερι απλα δεν... Μπορει να εφταιγε το γεγονος οτι ειχε το αντικλεπτικο πισω αλλα στο χερι μου με δυσκολευε παρα πολυ τη στιγμη που το s4, g2, Ζ1 τα κρατουσα με ανεση...

 

 

αυτο νομιζω εχει να κανει και με το χερι του καθενος.εγω για παραδειγμα με νοτε 1 που ειναι αρκετα πιο φαρδυ το χρησιμοποιω κατα κορον με ενα χερι και οταν βγαζω πενακι εχω και τα 2.απο εκει και περα αν και μενα δεν μου πολυαρεσε το πισω μερος του 3 ηταν απιστευτα αντιολισθητικο πραγμα που βοηθαει ακομα περισσοτερο στο να το κρατας με ενα χερι!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη μεχρι τωρα δεν εχει ρωτησει κανεις ας το κανω εγω. Πως ειναι η αποκριση του μαμα dialer και των επαφων; Στο 2 ειναι το μονο που εχω αλλαξει με τον ex dialer.Οσοι ειχαν και το νοτε2 παρακαλω τα φωτα σας.
Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που το αγόρασαν, από μπαταρία πως πάει? Δηλαδή, με ενεργοποιημένο 3g και wifi συνέχεια όπως και τον συγχρονισμό, στις πόσες ώρες χρειάζεται φόρτιση? Όταν λέω στις πόσες ώρες εννοώ πόσες ώρες λειτουργίας και πόσες οθόνης? Κάποια screenshot πιστεύω θα βοηθούσαν πολύ.

Ναι το γνωρίζω ότι είναι νωρίς ακόμα για να στρώσει η μπαταρία αλλά για να έχουμε μια εικόνα οι μελλοντικοί κάτοχοι.

 

Καλοριζικο σε οσους το πηραν.Οταν απαντηθουν τα περι μπαταριας ας μας πει καποιος και χρονο φορτισης!

Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα και εγω το λευκο. κανει η θηκη του νοτε 2 ζωνης ? εχεις λινκ η απο που την πηρες γιατι ψαχνω.

 

Δεν έχω λινκ. .. από το ebay βρήκα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λοιπών το είδα πριν λιγο απο κοντά και επαιξα λιγάκι μαζί του.Παρα πολύ κάλο κινητο,και φωτεινότητα ισάξια με ένα καλό ΙΡς πανελ.Πολυ καλη ποιότητα κατασκευής και στιβαρό ειδικά για ένα κινητο τόσο μεγάλο.Βασικα δεν βρήκα κάποιο μειονεκτημα στο κινητο (το καπάκι δεν το κοίταξα καν ούτε ασχολήθηκα),εκτός από αυτο που εχω είδη πει,αν κάποιος κρατάει συνεχώς το κινητο στο χερι ,δεν θα του κανει.Εαν όχι θα του κάνει με 1000.

 

Έχω τραβήξει και 2 σε πάρα πολύ χαμηλό φωτισμό,σχεδόν σκοτάδι,ισως τις ανεβάσω σε λιγακι.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...