Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον μόνο σε εμένα αρέσει το καπάκι. Το τηλέφωνο δεν γλιστράει από τα χέρια μου !!
Link to comment
Share on other sites

Ναι με τη φορτηση που ειχε περιπου στο 55% ηταν, για μενα ειναι μια χαρα διαρκεια με οσα εκανα!!

 

Αααα οκ από το 55% είναι μια χαρα δεν το είπες και τρόμαξα νόμιζα από 100%.λέω και εγω:)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μόνο σε εμένα αρέσει το καπάκι. Το τηλέφωνο δεν γλιστράει από τα χέρια μου !!

 

και στη γυναικα μου αρεσει πολυ,φαινεται πιο ωραιο απο το s3.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα μόλις αυτό: http://www.talkandroid.com/176951-samsung-galaxy-note-3-regional-sim-lock-situation-not-so-bad-after-all/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

Αν ισχύει επίσημα, πολύ κακό για το τίποτα. Αν το έχουν υλοποιήσει έτσι για μένα είναι σωστή κίνηση καθώς θα βοηθήσει τις άκυρες εισαγωγές. Σε άλλα νέα, καλορίζικο στα παιδιά που το πήραν. Σας ευχαριστούμε για τις πληροφορίες και την ενημέρωση. :)

Το καπάκι είναι όντως τόσο τραγικό? Γιατί στις φώτο και ειδικά στο άσπρο μια χαρά δείχνει. Σίγουρα καλύτερο από το γυαλιστερό των προηγούμενων μοντέλων.

Edited by eltsele

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, παρτε μια λιστα με apps selected for galaxy note 3.

Αναλυτικοτατη, κατευθειαν απο τη Sammy:

http://img.samsungapps.com/marketing/doc/Apps_selected_for_GALAXY_Note_3(English).pdf

 

Αν θελουν οι mods, ας την κανουν επισημασμενη και στο νημα των εφαρμογων για το galaxy note...

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μόνο σε εμένα αρέσει το καπάκι. Το τηλέφωνο δεν γλιστράει από τα χέρια μου !!

 

Εννοείται ότι και εμένα μ' αρέσει!

Δεν γλιστράει καθόλου και είναι super. Δυο τρεις το έχουν κράξει χωρίς κανέναν πραγματικά λόγο, να μου πεις βέβαια τα γούστα διαφέρουν.

Επίσης το bezel είναι τόσο λεπτό όσο και ωραίο. Για το βάρος τι να πούμε, απίστευτο για τς διαστάσεις της συσκευής.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστούμε για το βίντεο, πολύ ωραίο!

Από μπαταρία είσαι ευχαριστημένος (βέβαια χρειάζεται λίγες μέρες για να το πεις αυτό);; Το spen καλή απόκριση του (είναι δύσκολο το πάτημα στο κουμπάκι που έχει;; βγαίνει εύκολα από τη θήκη του;;).

 

Καλορίζικο σε σένα και σε όλους τους άλλους τυχερούς :)

 

Θενξ

 

Η μπαταρία είναι ατελείωτη. Σήμερα όλη μέρα ανοιχτά 4g , wifi, exchange server mail, 2 accounts gmail, σκάλισμα φωτογραφίες δοκιμές με φωτεινότητα σχεδόν στο φουλ κ είμαι από τις 7:00 το πρωί με υπόλοιπο 41%.

Το πενακι πολύ καλό γρήγορο και αξιόπιστο.

Βρήκα το πρώτο lag της συσκευής όταν το έβαλα να κάνει αναγνώριση χειρογράφου. Ψιλο κόλλαγε. Εκεί θέλει διόρθωση αλλά προσωπικά το πενακι δεν το πολυδουλευω.

Το κουμπάκι που ρωτας αν το συνηθίσεις δεν θα έχεις πρόβλημα.

 

 

πολύ ωραία τα βίντεο σου σε ευχαριστούμε, μια ερώτηση αν εσύ τώρα που τα έχεις δει-δουλέψει και τα δυο (note3 - Z Ultra) πιο θα ήταν η επιλογή σου έστω για τα δικά σου γούστα?

 

Εδώ μου βάζεις δύσκολα. Μιλάμε για δύο συσκευές με κάποιες ομοιότητες αλλά και με τεράστιες διαφορές.

 

Οθόνη , αυτονομία, μέγεθος, κάμερα , χωρητικότητα, μνήμη ηχειακι υπέρ του note3.

 

Ποιότητα κατασκευής, κομψότητα, αδιαβροχοποιηση και εντυπωσιασμός λόγω το ότι είναι 6,5 χιλιοστά πάχος υπέρ του ultra.

Ταχύτητα και αξιοπιστία δώσε μου λίγες ημέρες.

 

Για τα δικά μου γούστα λόγω μεγέθους κ μόνο έχω απορρίψει το ultra.

Το εντυπωσιακό είναι ότι η μετάβαση απο το ultra z στο νοτελι μου έδωσε την εντύπωση ότι κρατάω ένα μικρό κινητό ενώ στην πραγματικότητα είναι παντόφλα 5,7 ".

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παντοφλαρα σαν τον γολιαθ ήταν μπρος στο δικό μου :lol: Αλλά καλο!! (ανέβασα και τις φώτο στην πίσω σελίδα)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παντοφλαρα σαν τον γολιαθ ήταν μπρος στο δικό μου :lol: Αλλά καλο!! (ανέβασα και τις φώτο στην πίσω σελίδα)

 

Εχεις και το lg g2 πιιο ειχε καλύτερη οθονη παρολου που ειναι μεγαλο στο χερι καθεται καλα?

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάθει πλάκα με την κάμερα. Σταμάτησα μόλις δεξιά να βγάλω μια φωτογραφία. Τα αυτοκίνητα κινούνται με 100 km/h

 

https://db.tt/eeEhRmdR

 

Δεν είναι απίθανο το αποτέλεσμα;

 

To τσεκαρα και εγω σημερα.

Πραγματικα η οθονη ειναι πολυ καλη. Αν κ λενε οτι ειναι ιδια με του s4 εμενα μου φανηκε καλυτερη.

Το οτι ειναι ταχυτατο νομιζω το περιμεναμε οποτε δεν χρειαζεται να το αναφερω.

Εντυπωση μου εκανε που στην καμερα εχει εξαλειφθει το shutter lag. Η μερα με την νυχτα με το s4.

Ποιοτητα κατασκευης και εμφανιση τωρα.... Εμενα μου αρεσει πιο πολυ απ το s4. Το ''δερμα'' πισω στο λευκο που το ειδα δεν ηταν και τοσο ασχημο. Εμενα μου αρκει τουλαχιστον που δεν θα γινεται χαλια απ τις δαχτυλιες οπως το s4.

Γενικα πολυ καλη επιλογη, ισως η καλυτερη αυτη τη στιγμη (αν και μ αρεσε και το G2).

Το θεμα ειναι οτι η χρηση με το ενα χερι απλα δεν... Μπορει να εφταιγε το γεγονος οτι ειχε το αντικλεπτικο πισω αλλα στο χερι μου με δυσκολευε παρα πολυ τη στιγμη που το s4, g2, Ζ1 τα κρατουσα με ανεση...

 

Διάβασα στα γρήγορα όλα τα ποστ του νήματος.

Θεωρώ οτι η συμπεριφορά του Note3 είναι που πιο κοντά στο S4 Octa παρα στο snapdragon.

Εκτός απο την κάμερα που ήταν ο Νο1 λόγος που πήρα το octa είναι ότι πρόκειται για free lag εκτός των κλασσικών της Samsung.

Θεωρώ οτι σε συνθήκες καλού φωτισμού μόνο το Nokia 1020 μπορεί να συγκριθεί μάζι τους.

Καθυστέρηση στην λήψη δεν είχε ουτε το octa. Επειδή πολλοί παραπονούνταν στο νήμα του S4 και δεν το καταλαβαινα, τους είχα ανεβάσει βίντεο οπου έκανα λήψεις φωτογραφιών και τα παιδιά ειπαν οτι δεν έχει σχέση με το 9505.

 

Εκ των πραγμάτων, μετα το region lock, δεν πρόκειται να αγοράσω το Note3 αλλά και κανένα άλλο Samsung smartphone.

Όχι απο καπρίτσιο αλλά γιατί πεφτω στην περίπτωση. Ζω και εργαζομαι σε γειτονική χώρα που όμως ανήκει σε άλλη ήπειρο.

Δεν μπορώ οτάν έρχομαι στην Ελλάδα να χρησιμοποιώ άλλο τηλέφωνο.

Επειδή χρειάζομαι το S-Pen θα αρκεσθω στο Note 8. Και μελλοντική σχέση μου με την Samsung θα αφορά τα tablets.

Θα κρατήσω το S4 κανά χρονο μιας και είμαι πολύ ευχαριστημένος και μετα επιστροφή σε apple και Iphone 6 εφόσον είναι στις 4,5".

 

Καλοριζικο σε ολους.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εκ των πραγμάτων, μετα το region lock, δεν πρόκειται να αγοράσω το Note3 αλλά και κανένα άλλο Samsung smartphone.

Όχι απο καπρίτσιο αλλά γιατί πεφτω στην περίπτωση. Ζω και εργαζομαι σε γειτονική χώρα που όμως ανήκει σε άλλη ήπειρο.

Δεν μπορώ οτάν έρχομαι στην Ελλάδα να χρησιμοποιώ άλλο τηλέφωνο.

Επειδή χρειάζομαι το S-Pen θα αρκεσθω στο Note 8. Και μελλοντική σχέση μου με την Samsung θα αφορά τα tablets.

Θα κρατήσω το S4 κανά χρονο μιας και είμαι πολύ ευχαριστημένος και μετα επιστροφή σε apple και Iphone 6 εφόσον είναι στις 4,5".

 

Καλοριζικο σε ολους.

 

Το region lock έχει να κάνει με την ενεργοποίηση της κάρτας και όχι γενικότερα να μη μπορείς να βάλεις κάρτα άλλης ηπείρου. Προσωπικά δε το βλέπω ως κακό γιατί κάπου έχει παραγίνει η κατάσταση με τις ειαγωγές από Κινα κλπ. Θεωρώ πως έχει δικαίωμα η Samsung όπως και κάθε εταιρεία να ελέγξει τι πουλιέται που. Αν το αγοράσεις σε κάποια ήπειρο και το ενεργοποιήσεις με μία κάρτα της συγκεκριμένης περιοχής μετά έχεις το διακαίωμα να βάλεις ότι κάρτα θέλεις πάνω από όποια περιοχή θέλεις. Θα μπορείς με λίγα λόγια να βάζεις ελληνική κάρτα. Ή αν το πάρεις στην Ελλάδα και το ενεργοποιήσεις με ελληνική κάρτα μπορείς μετά να βάλεις της χώρας που ζεις.

 

Οσον αφορά το δεύτερο κομμάτι συμφωνώ μαζί σου, θα κρατήσω το N3 για κανα χρόνο και μετά επιστροφή σε ιPhone 6 εφόσον βρίσκεται στη περιοχή 4,5 -5" . Αλλιώς κακό το κεφαλιού της (της Apple) αν και δε το νομίζω. Το 6 θα είναι όσο συνταρακτικό ήταν το 4αρι. 3 χρόνια τηλέφωνο και τη βγάζει μια χαρά ακόμα αλλά ανάθεμα την πρεσβυωπεία μου :lol:

 

Αντε τώρα να μάθουμε android και τα κόλπα του ...

Link to comment
Share on other sites

Ας μου λύσει κάποιος 2 αποριες

1 γιατί δεν κυκλοφορεί σε dual Sim Ελλάδα κανένα νότε;

2 που είναι το ροζ; δηλαδή η άσπρο ή μαύρο;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις και το lg g2 πιιο ειχε καλύτερη οθονη παρολου που ειναι μεγαλο στο χερι καθεται καλα?

 

Να σου πω,η οθόνη του,σε θέμα φωτεινότητας,παρόμοια με το G2.Eχει όμως καλύτερο μαύρο και πιο ζωντανά χρώματα,και λόγω μεγέθους και των πιο ζωντανών χρωμάτων,σε ξεγελάει λιγάκι και μοιάζει πιο φωτεινη.Στο χέρι κάθετε όπως και το νοτε 2,με μια μικρή διαφορα προς το καλυτερο.Αν κάποιος μπορούσε να συμβίωση με το 2 θα μπορεί σίγουρα και με το 3ρι.Αλλα λόγω μεγέθους,ίσως κούραση αν χρησιμοποιείτε σαν μοναδική συσκευή. Αυτά,στην προηγούμενη σελίδα μίλησα για το κινητό και ανέβασα και 2 φώτο βραδινές.Δες τες αν δεν τις είδες :)

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι ακόμα γίνεται λόγος για το region lock. Το θέμα έχει ξεκαθαρίσει. Αναφέρεται μόνο στην πρώτη ενεργοποίηση. Αν αυτή γίνει με τη σωστή κάρτα sim (δηλαδή ευρωπαϊκή για ευρωπαϊκές συσκευές) τότε η συσκευή μπορεί να χρησιμοποιηθεί οπουδήποτε μετά.

Κανένα απολύτως θέμα λοιπόν με το region lock...

Link to comment
Share on other sites

πως μεταφερουμε απο το s3 τα αρχεια ,επαφες, μουσικη κλπ στο note3?

ειδα παλι εχεις 50giga στο dropbox με ενεργοποιηση του τηλεφωνου. εγω ειχα 50 γιγα οταν ενεργοποιησα το s3. οποτε μια θα θα δωσω το s3 στη γυναικα μου να ενεργοποιησω το note στη γυναικα μου και μετα να αλλαξουμε καρτες ωστε να παρει και αυτη τα 50 γιγα σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Τα capacitive buttons συνεχίζουν να λειτουργούν μόνο με το δάχτυλο και όχι και με το s Pen?

 

Έχω την εντύπωση ότι λειτουργούν και με το S pen.

Το είχα δει σε ένα videακι.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα στα γρήγορα όλα τα ποστ του νήματος.

Θεωρώ οτι η συμπεριφορά του Note3 είναι που πιο κοντά στο S4 Octa παρα στο snapdragon.

Εκτός απο την κάμερα που ήταν ο Νο1 λόγος που πήρα το octa είναι ότι πρόκειται για free lag εκτός των κλασσικών της Samsung.

Θεωρώ οτι σε συνθήκες καλού φωτισμού μόνο το Nokia 1020 μπορεί να συγκριθεί μάζι τους.

Καθυστέρηση στην λήψη δεν είχε ουτε το octa. Επειδή πολλοί παραπονούνταν στο νήμα του S4 και δεν το καταλαβαινα, τους είχα ανεβάσει βίντεο οπου έκανα λήψεις φωτογραφιών και τα παιδιά ειπαν οτι δεν έχει σχέση με το 9505.

 

Εκ των πραγμάτων, μετα το region lock, δεν πρόκειται να αγοράσω το Note3 αλλά και κανένα άλλο Samsung smartphone.

Όχι απο καπρίτσιο αλλά γιατί πεφτω στην περίπτωση. Ζω και εργαζομαι σε γειτονική χώρα που όμως ανήκει σε άλλη ήπειρο.

Δεν μπορώ οτάν έρχομαι στην Ελλάδα να χρησιμοποιώ άλλο τηλέφωνο.

Επειδή χρειάζομαι το S-Pen θα αρκεσθω στο Note 8. Και μελλοντική σχέση μου με την Samsung θα αφορά τα tablets.

Θα κρατήσω το S4 κανά χρονο μιας και είμαι πολύ ευχαριστημένος και μετα επιστροφή σε apple και Iphone 6 εφόσον είναι στις 4,5".

 

Καλοριζικο σε ολους.

 

Κώστα αυτό το θέμα τελείωσε. Διάβασε το λινκ που παραθέτω.

http://ukmobilereview.com/2013/09/galaxy-note-3-sim-restrictions-full-story-unlock/

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Κώστα αυτό το θέμα τελείωσε. Διάβασε το λινκ που παραθέτω.

http://ukmobilereview.com/2013/09/galaxy-note-3-sim-restrictions-full-story-unlock/

 

Ευχάριστη διευκρίνιση.

Εννοείται οτι δεν θα πάρω το Note3 τουλάχιστον όχι σύντομα μιας και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο το Octa μου.

Θέλω να δοκιμασω τον συνδιασμό S4 -Note 8.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα capacity buttons λειτουργουν και με το πενακι κανονονικα στο 3αρι και εχει και την λειτουργεια sensitive touch οπως το s4 να δουλευεις την οθονη με γαντια
Link to comment
Share on other sites

Τα capacitive buttons συνεχίζουν να λειτουργούν μόνο με το δάχτυλο και όχι και με το s Pen?

 

Λειτουργούν και με το spen σίγουρα

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Κώστα αυτό το θέμα τελείωσε. Διάβασε το λινκ που παραθέτω.

http://ukmobilereview.com/2013/09/galaxy-note-3-sim-restrictions-full-story-unlock/

 

Όσον αφορά το region lock και με τις προϋπόθεση ότι αν ενεργοποιηθεί με κάρτα της περιοχής που προορίζεται, δεν έχει θέμα μετά με οποιοδήποτε κάρτα, είναι ίσως καλό για εμάς τους καταναλωτές γιατί θα πέρνουμε σίγουρα ευρωπαϊκό. Το μόνο πρόβλημα είναι η ελληνική λαμογιά που θα τα ανοίγει, θα τα ενεργοποιεί και θα στο πλασάρει ως ευρωπαϊκό...

Link to comment
Share on other sites

πως μεταφερουμε απο το s3 τα αρχεια ,επαφες, μουσικη κλπ στο note3?

Με την λειτουργία s Beam η με την εφαρμογή smart switch Mobile (που θα βρεις στο Samsung apps). Και στις δύο περιπτώσεις μεταφέρεις τα δεδομένα σου εύκολα, γρήγορα και αποτελεσματικα.

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...