Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν το φορτωσετε παιδια, (επαφες- εφαρμογες- συγχρονισμοι κτλ), δωστε μια εικονα για τις παιδικες ασθενειες της σαμυ με τους χρονους ανοιγματος αυτών. Λογικα θα ναι οκ. Επισης μεχρι το βραδυ θα χουμε και πρωτη εικονα με την μπαταρία που για να γραφει ο Βαγγελης 30% πτωση με 2 ωρες οθονη, θα ναι στα επιπεδα περιπου του note 2.
Link to comment
Share on other sites

Βασικά γράφει ότι αυτό το πέτυχε με φουλ φωτεινότητα, άρα θέλω να πιστεύω πως στο αυτόματο μπορεί να πάει και παραπάνω..
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το προηγούμενο ποστ που έκανα στο dropbox έπεσε το ανέβασα στο youtube

 

 

πολύ ωραία τα βίντεο σου σε ευχαριστούμε, μια ερώτηση αν εσύ τώρα που τα έχεις δει-δουλέψει και τα δυο (note3 - Z Ultra) πιο θα ήταν η επιλογή σου έστω για τα δικά σου γούστα?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το προηγούμενο ποστ που έκανα στο dropbox έπεσε το ανέβασα στο youtube

 

Έχει χάρη που είσαι πανάθα και σε συγχωρώ για αυτά που λες για την ποιότητα. :lol: :lol: :lol:

Πέρα από την πλάκα, εγώ είμαι κάτοχος του note ii. Ακούω συνέχεια για την ποιότητα κτλ... Έχω το note ii από τον Νοέμβριο του 2012 και το κινητό είναι πραγματικά σαν καινούργιο. Δεν έχει ούτε μια γρατσουνιά και το bezel επίσης δεν έχει πάθει τίποτα. Αν το πρόβλημα ποιότητας αφορά μόνο το πίσω καπάκι, δίνουμε 10 $ και βάζουμε είτε με αλουμίνιο (που μετά θα λέμε για το σήμα), είτε carbon fiber είτε...είτε...Επιλογές υπάρχουν. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι η αίσθηση που μας δίνει στο χέρι δεν είναι θέμα ποιότητας αλλά θέμα βάρους. Είναι τόσο ελαφριά για το μέγεθός τους, που σου δίνουν την εντύπωση του ψεύτικου. Έπαιζα με το s4 ενός γνωστού και δεν πίστευα ότι κρατούσα 5 ιντσο κινητό στα χέρια μου.

υ.γ. Το bezel του note iii μου άρεσε, βέβαια το έχω δει μόνο σε φωτογραφίες και βίντεο. Το προτιμώ από του Note ii που είναι καμπυλωτό.

Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ σε μαύρο, ανυπομονώ να πάω σπίτι να το ξεπακετάρω!!

Ερώτηση, το βάζω κατευθείαν στο ρεύμα η τρώω οτι μπαταριά έχει και μετά στο ρεύμα?

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

το πήρα κι εγώ σε μαύρο, ανυπομονώ να πάω σπίτι να το ξεπακετάρω!!

Ερώτηση, το βάζω κατευθείαν στο ρεύμα η τρώω οτι μπαταριά έχει και μετά στο ρεύμα?

 

Καλορίζικο!

Το δεύτερο να κάνεις και καλύτερα οι 2-3 πρώτες φορτώσεις να είναι πλήρης.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο!

Το δεύτερο να κάνεις και καλύτερα οι 2-3 πρώτες φορτώσεις να είναι πλήρης.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Τώρα είδα οτι παίρνει Micro-SIM, οπότε πρέπει να πάω σε κατάστημα Cosmote για αλλαγή της παλιάς sim

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το προηγούμενο ποστ που έκανα στο dropbox έπεσε το ανέβασα στο youtube

 

 

Εξαιρετικό το βίντεο του Γιώργου .

Με τη φωτεινότητα στον Ήλιο τι γίνεται ?

Κώστας :cool:
Link to comment
Share on other sites

@gkp

Επειδή γράφω από tapatalk και πήρα το Θέμα μονορούφι είδα ότι κάπου έγραψες φίλε ότι βγάζει καλύτερες φωτογραφίες απ το Ζ1 που έχεις.

Επειδή σε βλέπω για πολύ αμερόληπτο θέλω να μου πεις αν όντως ισχύει αυτό δηλαδή αν το note 3 όντως βγάζει τουλάχιστον ισάξιες φωτογραφίες με το Ζ1 των 20mpx και του νέου φακού της Sony? Αυτό όντως θα είναι super για μία συσκευή που δεν είναι πρωτίστως φωτογραφικό κινητό! !!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το προηγούμενο ποστ που έκανα στο dropbox έπεσε το ανέβασα στο youtube

 

 

Σε ευχαριστούμε για το βίντεο, πολύ ωραίο!

Από μπαταρία είσαι ευχαριστημένος (βέβαια χρειάζεται λίγες μέρες για να το πεις αυτό);; Το spen καλή απόκριση του (είναι δύσκολο το πάτημα στο κουμπάκι που έχει;; βγαίνει εύκολα από τη θήκη του;;).

 

Καλορίζικο σε σένα και σε όλους τους άλλους τυχερούς :)

 

Θενξ

Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι βάζουν άσπρα καλώδια/ακουστικά σε μαύρη συσκευή μόνο εμένα εκνευρίζει; :mad:
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός ότι βάζουν άσπρα καλώδια/ακουστικά σε μαύρη συσκευή μόνο εμένα εκνευρίζει; :mad:

 

Κι εμένα φίλε μου με εκνεύρισε αυτό....

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό το βίντεο του Γιώργου .

Με τη φωτεινότητα στον Ήλιο τι γίνεται ?

 

Κώστα σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

 

Η οθόνη όπως έχω ήδη αναφέρει είναι η καλύτερη που έχει μπει ποτέ σε κινητό.

 

Κάτω από τον ήλιο δε είναι απίστευτη. Μόλις έκανα τεστ με κόντρα τον ήλιο και τα αποτελέσματα είναι εκπληκτικά. Η καλύτερη συμπεριφορά και απεικόνιση από όλα που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

 

@gkp

Επειδή γράφω από tapatalk και πήρα το Θέμα μονορούφι είδα ότι κάπου έγραψες φίλε ότι βγάζει καλύτερες φωτογραφίες απ το Ζ1 που έχεις.

Επειδή σε βλέπω για πολύ αμερόληπτο θέλω να μου πεις αν όντως ισχύει αυτό δηλαδή αν το note 3 όντως βγάζει τουλάχιστον ισάξιες φωτογραφίες με το Ζ1 των 20mpx και του νέου φακού της Sony? Αυτό όντως θα είναι super για μία συσκευή που δεν είναι πρωτίστως φωτογραφικό κινητό! !!

 

Σου προτείνω να κάνεις μια βόλτα από το νήμα του z1 όπου έχω ανεβάσει φωτογραφίες του z1. Δεν ξέρω αν το κομμάτι που έχω στα χέρια μου είναι προβληματικό αλλά οι φωτογραφίες του z1 ήταν μέτριες δεν έχουν καμία σχέση με αυτές του note3. Σε αυτό το κομμάτι η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά αφού θεωρητικά πάντα θα έπρεπε να βγάζει καλύτερες. Ο κόκκος που υπάρχει στις φωτογραφίες του z1 είναι απερίγραπτος σε βαθμό ενοχλητικό και γενικά η συμπεριφορά της κάμερα είναι πολύ μέτρια. Βέβαια και για την οθόνη λένε τα καλύτερα αλλά εγώ όταν ανοίγω το z1 νομίζω ότι βλέπω κάποιο κινητό προηγούμενης γενιάς.

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

τοδα πριν λιγο στο πλαισιο. οθοναρα!!! πολυ λεπτο και ελαφρυ δεν σου φαινεται οτι ειναι 5.7 ιντσες. μου αρεσε.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σε ενα κινητο για έμενα,ειναι το βάρος,(που εκεί τα πάει καλά απο αυτά που ακούω) το μάκρος,και ιδιαίτερα το φάρδος... Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα σε ενα κινητο για έμενα,ειναι το βάρος,(που εκεί τα πάει καλά απο αυτά που ακούω) το μάκρος,και ιδιαίτερα το φάρδος...

Γι'αυτό πήρες το G2 και την έχουμε ξαναδιαβάσει την άποψή σου εδώ. Δε χρειάζεται να μας την υπενθυμίζεις σε κάθε σελίδα του νήματος.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ίσως σε λευκό να φαίνεται λιγότερο κλαρινογαμπιατικο το καπάκι ίσως να δείχνει πιο όμορφο δεν το έχει δει κανένας σε λευκό να μας πει ε?

πάντως εγώ σκέφτομαι να είναι το πρώτο άσπρο κινητό που θα έχω, θα το δω και από κοντά και θα αποφασίσω.

Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό πήρες το G2 και την έχουμε ξαναδιαβάσει την άποψή σου εδώ. Δε χρειάζεται να μας την υπενθυμίζεις σε κάθε σελίδα του νήματος.

 

Τι έγινε βρε bill πριν με είχατε για σαμμυ φαν,τωρα θα με βγάλετε Lg φαν ? :lol: Λες και το έγραψα καμιά 10 φόρες κάνετε.Μου βγήκε και το εγραψα όταν διάβασα το ποστ.

 

ΡΣ.Σήμερα θα πάω να το δω και ποιος ξέρει ίσως και να αναθεωρήσω απο κοντά.

 

Αραδιτσα σε λευκό θα ειναι πιο ομορφο,αλλα η ραφές στο καπάκι μάλλον θα φαίνονται περισσότερο.

Edited by arfi-gorgona
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Αύριο το πρωί θα παραλάβω άσπρο οπότε θα πω μια γνώμη και εγώ.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Ίσως σε λευκό να φαίνεται λιγότερο κλαρινογαμπιατικο το καπάκι ίσως να δείχνει πιο όμορφο δεν το έχει δει κανένας σε λευκό να μας πει ε?

πάντως εγώ σκέφτομαι να είναι το πρώτο άσπρο κινητό που θα έχω, θα το δω και από κοντά και θα αποφασίσω.

 

Εμένα είναι λευκό η πρώτη εντύπωση είναι χάλια όπως έχουν πει πιο πάνω. Δείχνει φτηνή ποιότητα σε μια κορυφαία συσκευή. Κρίμα :confused:

Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι λευκό η πρώτη εντύπωση είναι χάλια όπως έχουν πει πιο πάνω. Δείχνει φτηνή ποιότητα σε μια κορυφαία συσκευή. Κρίμα :confused:

 

Μανώλη θα σε αποζημιώσει η λειτουργία του που είναι άριστη

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απομενει να εντοπισουμε καμια θηκη - screen protector γιατι διαφορετικα η μεταφορα - χρηση καθισταται προβληματικη.

Δεν βλεπω για κανα δεκαημερο να βρισκουμε τιποτα στην Ελλαδα και οι παραδοσεις απο ebay αργουν πολυ - για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Μανώλη θα σε αποζημιώσει η λειτουργία του που είναι άριστη

 

Ναι είναι τέλειο, είχα όλα το note αυτό εδώ είναι ότι καλύτερο. Το S4 τώρα μπροστά του είναι παιδικό. Η κάμερα φοβερή ανάλυση, οθόνη να μη θες να το αφήσεις από τα χέρια σου, μπαταρία πολυ καλη 3 ώρες με συνεχή παίξιμο και φόρτωμα 50 εφαρμογών τώρα το έβαλα να φωρτησει στα 18%. Διαχείρηση μνήμης τέλεια δεν λαγκαρει σε καμία εφαρμογή. :p

Link to comment
Share on other sites

Αντίθετα με τους περισσότερους θα πω οτι εμφανισιακά είναι ''κούκλα'' το λευκό, ειδικά σε σχέση με το ΙΙ δεν υπάρχει θέμα συζήτησης.

Όσοι το κράζουν δεν έχουν καθόλου γούστο :p

η α.κ.α.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...