Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν είναι bug της αναβάθμισης αλλά όταν πατάω το κουμπί από το s-pen δεν μου βγάζει πια το μενού air-command.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορεί να άλλαξα (ή τα ζιζάνια τα ανίψια μου) χωρίς να το καταλάβω ή είναι bug? Να κάνω επαναφορά εργ. ρυθμίσεων;

 

Πας ρυθμίσεις-εργαλεια και βλέπεις εαν ειναι ενεργοποιημενη η "εντολη χωρις επαφη".

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις-εργαλεια και βλέπεις εαν ειναι ενεργοποιημενη η "εντολη χωρις επαφη".

Δεν είναι θέμα ρύθμισης. Το ίδιο ακριβώς μου έκανε στο S2 μετά από αναβάθμιση κι έφτιαξε μετά από καινούργιο update.

Link to comment
Share on other sites

@Prattein_aloga

@M7ihalis

@truckman

Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας...

Αποφάσισα να το στείλω στη smartec γιατι δεν ειμαι τόσο familiar στη διαδικασία και δεν είχα και πολυ χρόνο εντός οικιας για να τα κάνω όλα οπως έπρεπε.

Ελπίζω να το παραλάβω υγιές χωρίς να με γδυσουν!!!!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα ρύθμισης. Το ίδιο ακριβώς μου έκανε στο S2 μετά από αναβάθμιση κι έφτιαξε μετά από καινούργιο update.

 

Επειδη σε μενα μετα την αναβάθμιση απενεργποιηθηκε αυτο που σου ειπα. Το ενεργοποιησα και ολα μια χαρά.

 

Το εχεις κι εσυ και επιμενεις οτι ειναι bug;;; Θεμα ρυθμισης ειναι

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε μενα μετα την αναβάθμιση απενεργποιηθηκε αυτο που σου ειπα. Το ενεργοποιησα και ολα μια χαρά.

 

Το εχεις κι εσυ και επιμενεις οτι ειναι bug;;; Θεμα ρυθμισης ειναι

Είναι ενεργοποιημένη η εντολή χωρίς επαφή. Κολλάει το wifi εγώ έχω πει και στρώνει μόνο με επανεκκίνηση ή αν μπει σε λειτουργία πτήσης! Όταν κολλήσει είτε το πατάς είτε όχι δεν κάνει τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σε μενα μετα την αναβάθμιση απενεργποιηθηκε αυτο που σου ειπα. Το ενεργοποιησα και ολα μια χαρά.

 

Το εχεις κι εσυ και επιμενεις οτι ειναι bug;;; Θεμα ρυθμισης ειναι

 

Εσύ πως επιμένεις ότι είναι ρύθμιση από την στιγμή που λέμε ότι είναι όλα ενεργοποιημένα; Ποια ρύθμιση εννοείς δηλ;

Link to comment
Share on other sites

Εσύ πως επιμένεις ότι είναι ρύθμιση από την στιγμή που λέμε ότι είναι όλα ενεργοποιημένα; Ποια ρύθμιση εννοείς δηλ;

 

https://www.dropbox.com/sc/fmyjz2weh93lxkh/AACxrbVREtKMBCwCJ5xiSM_Ya

Link to comment
Share on other sites

 

Εννοείται οτι είναι ενεργοποιημένη αυτή η ρύθμιση. Άρα δεν είναι αυτό το πρόβλημα!

 

EDIT: Έκανα restart και μου ζητησε να κανω login στο Samsung account και αμεσως με εβαλε σε KNOX mode και επανήλθε το μενου πατωντας το S button. Περίεργο!

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μερικές φορές μου αφήνει αναμμένη την οθόνη, χωρίς προφανή λόγο και τρώει την μπαταρία στο άψε σβήσε...τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μερικές φορές μου αφήνει αναμμένη την οθόνη, χωρίς προφανή λόγο και τρώει την μπαταρία στο άψε σβήσε...τι μπορεί να φταίει;

Καμια φορα,κι εμενα,αμα το βγαζω απο τη θηκη-τσεπη που εχω απεξω,μεσα εχω αλλη,και οταν το εχω βαλει στην τσεπη του τζην,το βλεπω να ειναι ανοιχτη η οθονη.

Αμα το εχω βαλει στο πουκαμισο ομως,δεν μου το κανει ποτέ.

Φαινεται πιεζεται στην τσεπη και το κανει.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μου το έχει κάνει και απλά όταν το έχω αφήσει πάνω στο γραφείο. Δεν έχει ξεκλειδώσει ,απλά είναι ενεργή η οθόνη..
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μου το έχει κάνει και απλά όταν το έχω αφήσει πάνω στο γραφείο. Δεν έχει ξεκλειδώσει ,απλά είναι ενεργή η οθόνη..

Κι εμενα το ιδιο,η οθονη αναμμενη ειναι.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ας βγει πρώτα το L και βλέπουμε

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Να πάρει έκανα τσαμπα "Επαναφ.εργ. ρυθμίσεων"; Για μια κ...ορυθμιση!!

Την γκαντεμιά μου... τέλος πάντων, thanks for the info, hic_et_nunc.

Τουλάχιστον την επόμενη φορά που θα έχουμε αναβάθμιση θα το ξέρω.

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση! Μου εχει στειλει μηνυμα η Cosmote οτι μπορω πλεον να σερφαρω με 4G. Μπαινω στα δικτυα και οντως εχει ενεργοποιηθει η επιλογη με το LTE και 2 ακομα.

 

Το θεμα ειναι οτι δε βλεπω καπου να λεει 4G. Παλι H+ μου βγαζει οταν ανοιγω δεδομενα. Κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερωτηση! Μου εχει στειλει μηνυμα η Cosmote οτι μπορω πλεον να σερφαρω με 4G. Μπαινω στα δικτυα και οντως εχει ενεργοποιηθει η επιλογη με το LTE και 2 ακομα.

 

Το θεμα ειναι οτι δε βλεπω καπου να λεει 4G. Παλι H+ μου βγαζει οταν ανοιγω δεδομενα. Κανω κατι λαθος?

Θα δεις 4g οταν στο παρεχει η περιοχη που εισαι.Αν δεν το υποστηριζει το h+ ειναι το αμεσως επομενο γρηγοροτερο μετα το 4g

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο Περιστερι. Εχω παει κεντρο Αθηνα, Πετρουπολη, Γλυφαδα, Ραφηνα, Νεα Μακρη και δεν εχω δει πουθενα να γινεται 4G. Μηπως που παρολο μου το εστειλαν μονοι τους απο την Cosmote, πρεπει να κανω και κατι αλλο για να ενεργοποιηθει?

 

Δε νομιζω να μην εχει πουθενα σημα!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο Περιστερι. Εχω παει κεντρο Αθηνα, Πετρουπολη, Γλυφαδα, Ραφηνα, Νεα Μακρη και δεν εχω δει πουθενα να γινεται 4G. Μηπως που παρολο μου το εστειλαν μονοι τους απο την Cosmote, πρεπει να κανω και κατι αλλο για να ενεργοποιηθει?

 

Δε νομιζω να μην εχει πουθενα σημα!

 

Πάρε τηλέφωνο και ρώτα μήπως χρειάζεται να σου στείλουν μήνυμα με τις ρυθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Moυ έρχεται μια ενημέρωση μολις τώρα... 192.17mb!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Ποιας χώρας είναι το τηλέφωνο;

 

Γαλλικό! (ΧΕF)

 

Προστέθηκε μια καινουρια λειτουργία στη καμερα, ο KNOX αναβαθμίστικε σε v2.0, προστέθηκαν καποια πράγματα στην προσβασημότητα, μια καινούρια λειτουργεία για γονικό έλεγχο...άλλαξαν μερικά εικονίδια στη μπαρα με τις συντομεύσεις...και επισης δε ξερω αν ειναι ιδέα μου αλλα η μπαρα κατεβαίνει κάτω πιο αργά έχει ένα εφέ σαν κουρτίνα που πεφτει...αυτά ως τώρα!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτές οι 2 νέες λειτουργίες που προστέθηκαν στο μενού προσβασιμότητα "σβηστη οθονη" και "γρήγορη είσοδος πληκτρων" τι ακριβώς κάνουν και γιατί δεν μπορώ να τις ενεργοποιήσω.
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...