Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα και εγώ την νέα αναβαθμίσει και παρατήρησα οτι το κινητό ζεσταίνετε περισσότερο. και οταν μιλάς στο τηλέφωνο το μεγάφωνο ακούγετε πιο σιγά..

παρατήρησε κανένας τα ίδια?

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με αυτό το update τι απεγινε? Το εδωσαν αμεσα σε 5-6 χωρες και οι υπολοιποι -ως συνηθως- τρωνε πορτα μεχρι να τους θυμηθει η samsung?? (σε ενα σωρο αλλα πραγματα προσπαθει να αντιγραψει την apple,σε αυτα ομως ουτε λογος να γίνεται).

 

 

Edit @typakos οσο αφορα το ζεσταμα που λες, στο note του γιου μου που εχει παρει το update,παρατηρησαμε ακριβως το αντιθετο.Το σκιζει στα παιχνιδια και δεν παιρνει πλεον χαμπαρι ουτε απο ζεσταμα ουτε και απο μπαταρια

Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

).

 

 

Edit @typakos οσο αφορα το ζεσταμα που λες, στο note του γιου μου που εχει παρει το update,παρατηρησαμε ακριβως το αντιθετο.Το σκιζει στα παιχνιδια και δεν παιρνει πλεον χαμπαρι ουτε απο ζεσταμα ουτε και απο μπαταρια

Τελικά τα update στα N3 είναι λαχείο άλλοι γελάνε και άλλοι κλαίνε.

Μάλλον είναι θέμα συσκευής και χώρας προέλευσης .

Link to comment
Share on other sites

Συνφορουμιστες μετά από αρκετές μέρες χρήσεις μπορώ να πω ότι το νοτε3 πλησιάζει αρκετά κοντά στην τέλεια αντροιντ συσκευή. Ρουτ με μαμά 4.4.2.

 

Κανένα σκάλωμα, κανένα πρόβλημα. Εκατοντάδες εφαρμογές εγκατεστημένες. Όλα δουλεύουν ρόλοι. Οθόνη ποίημα. Δύναμή πολλή. Μπαταριά για σεμινάριο. Ποιότητα πολύ καλή.

 

Κάποιες γκρίνιες τώρα.

- αυτό που και καλά σκρολαρει με τα ματιά πάνω κάτω πρέπει να είναι η μεγαλύτερη μουφα του 2013-14. Ανέβαζει λίγο, ανεβάζει οπότε γουστάρει γενικά οτινανοπουλος. Στα αποδυτήρια.

 

- η μαύρη πλάτη είναι εξαιρετική στην άφη. Όχι όμως και στο κάτι. Τρελή καγκουρια αυτες οι ψευτοραφες. Το ίδιο και το Μπέζελ το ντεμεκ μέταλλο. Σχετικά ωραίο με τις γραμμές που το διατρέχουν αλλά μέχρι εκεί.

 

-σημα κινητής και wifi ελαφρώς χειρότερό από νοκια 808. Ελαφρώς μεν αλλά χειρότερό σίγουρα.

 

- η κάμερα με πολύ φως πετάει. Με λιγότερο όμως αργεί κάπως. Δεν αργεί όπως το 1020 βεβαία αλλά είναι σχεδόν ισόχρονη με το 1520 που έχει και 20ΜΡ και raw. Την περίμενα γρηγοροτερη είναι η αλήθεια.

 

Συνολικά είναι ένα τρομερό τηλέφωνο με κάποια λιγοστά μείον. Δεν περίμενα να είναι πολύ καλύτερό από το νοτε2 που ειχα αλλά είναι πραγματικά μεγάλη αναβάθμιση.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Αν απενεργοποιησεις την εξυπνη σταθεροποιηση για τις βραδυνες, παει σφαιρα ;)
Link to comment
Share on other sites

Το ειχα δει που το αναφέρατε πριν λίγες σελίδες και έχετε δίκιο. Αλλά θα την ήθελα την σταθεροποίηση. Ξέρω δεν μπορείς να τα έχεις όλα αλλά το ois των νοκια σκοτωνε και για αυτό γίνεται θεωρώ και κοινός τόπος πια. Μικρο το κακό όμως καθώς πυροβολώ με το 808 όταν θέλω καλές φωτο έστω και χωρίς σταθεροποίηση. :)

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

παιδια εκανα κ εγω την αναβαθμιση πριν μερες γερμανικο..κ βλεπω βελτιωση στην ταχυτητα κ βεβαια στην μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω παρει ποτέ και καμία αναβάθμιση! Ειμαι με orange france οπως εχω ξαναπει! Ετσι στα καλα καθουμενα μ δειχνει πως δεν εχει καθολου σημα αλλα οταν παω να παρω ξαφνικα γεμιζει η μπαρα με το σημα. Δεν εχω κανενα θεμα χτυπαει κ εκει κανονικα! ΤΙ ειναι αυτο για πειτε μ?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

ειχα περασει την SEE PDA: N9005XXUFNG2 CSC: N9005OXXFNG2 MODEM: N9005XXUFNG2 αλλα προσεξα οτι η μπαταρια με επεφτε αρκετα μεσα στη μερα σε αντιθεση με προηγουμενη ρομ 4.4.2 πηγαινω να βαλω την DBT N9005XXUFNG2 CSC: N9005DBTFNG1 MODEM: N9005XXUFNG2 αλλα με βγαζει fail στο τελος αποτι ειδα παραπανω καποιος εβαλε την ρομ αυτη μηπως δεν μπαινει επειδη εβαλα την SEE.
Link to comment
Share on other sites

ειχα περασει την SEE PDA: N9005XXUFNG2 CSC: N9005OXXFNG2 MODEM: N9005XXUFNG2 αλλα προσεξα οτι η μπαταρια με επεφτε αρκετα μεσα στη μερα σε αντιθεση με προηγουμενη ρομ 4.4.2 πηγαινω να βαλω την DBT N9005XXUFNG2 CSC: N9005DBTFNG1 MODEM: N9005XXUFNG2 αλλα με βγαζει fail στο τελος αποτι ειδα παραπανω καποιος εβαλε την ρομ αυτη μηπως δεν μπαινει επειδη εβαλα την SEE.

Το εχω αναφερει τουλαχιστον 4-5 φορες να μην ακουμπατε γερμανικες ρομ οσοι δεν εχετε ηδη γερμανικα note.Οι ρομ αυτες εχουν διαφορετικου μεγεθους hiden image και θελουν πιο περιπλοκη διαδικασία για να μπουν.Βαλε μια αλλη και μην ασχολεισαι με τη γερμανική.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα update στα N3 είναι λαχείο άλλοι γελάνε και άλλοι κλαίνε.

Μάλλον είναι θέμα συσκευής και χώρας προέλευσης .

Για την ώρα εγώ δεν αλλάζω το root με την νέα αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αναφερει τουλαχιστον 4-5 φορες να μην ακουμπατε γερμανικες ρομ οσοι δεν εχετε ηδη γερμανικα note.Οι ρομ αυτες εχουν διαφορετικου μεγεθους hiden image και θελουν πιο περιπλοκη διαδικασία για να μπουν.Βαλε μια αλλη και μην ασχολεισαι με τη γερμανική.

Ποια θα έλεγες ότι είναι η καλύτερη επιλογή για stock rom? Από άποψη σταθερότητας, μπαταρίας, ταχύτητας update, περιορισμών κλπ.

Edited by lordelesar
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση : το Android file transfer δεν λειτουργεί με την kitkat? ???

https://www.dropbox.com/s/a891rvd8i1lisko/2014-08-08%2014.21.04.png

Μου βγάζει αυτό! !! Αφού το έχω περάσει στο Mac γιατί δεν δουλεύει? ???

Edited by evelinalex
IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση : το Android file transfer δεν λειτουργεί με την kitkat? ???

https://www.dropbox.com/s/a891rvd8i1lisko/2014-08-08%2014.21.04.png

Μου βγάζει αυτό! !! Αφού το έχω περάσει στο Mac γιατί δεν δουλεύει? ???

Aν εχεις κανει εγκατασταση το KIES δεν δουλευει το AFT

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Aν εχεις κανει εγκατασταση το KIES δεν δουλευει το AFT

 

 

Τελικά αυτό έφταιγε :mad:Βασικά εγώ έφταιγαν γιατί δεν έκανα σωστή απεγκατάσταση του kies:rolleyes::p

Σε ευχαριστώ για την βοήθεια :D:D

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μια ερώτηση πολύ φωτιά γιατί θέλω να πάρω την συσκευή... Αν γράφει στο καπάκι πίσω 4g ισχύει η είναι μουφα;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου διότι έχω βρει να το πάρω και το είχα παλιά το κινητό και δεν το είχε σε εμένα για αυτό αγχωθηκα λίγο!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μια ερώτηση πολύ φωτιά γιατί θέλω να πάρω την συσκευή... Αν γράφει στο καπάκι πίσω 4g ισχύει η είναι μουφα;

 

Στο δικό μου γράφει LTE πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα Ελληνικά έχουν το 4G και τα EUR μόνο Samsung.

 

Εμένα είναι Eur και γράφει 4G, μάλλον ισχύει το αντίθετο..

Link to comment
Share on other sites

@Prattein_aloga

@M7ihalis

@truckman

Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας...

Αποφάσισα να το στείλω στη smartec γιατι δεν ειμαι τόσο familiar στη διαδικασία και δεν είχα και πολυ χρόνο εντός οικιας για να τα κάνω όλα οπως έπρεπε.

Ελπίζω να το παραλάβω υγιές χωρίς να με γδυσουν!!!!

Μετα απο 3 μέρες μόνο αναμονή με παίρνουν απο τη σμαρτεκ και μου ανακοινώνουν ότι το κινητο έχει περασμένο μη επιτρεπτό λογισμικό και ότι η πλακέτα και η οθόνη ειναι οξειδωμένες και χρήζουν αντικατάστασης.Κοστος 457 ευρω και κάτι ψιλά.Σε ερωτησή μου αν μπορούν να μου περάσουν μόνο το λογισμικό και να μην αντικαταστήσουν πλακέτα μου λένε ενα ξερό όχι.

Δεν επέμενα και συμφώνησα να μου επιστρέψουν τη συσκευή...

Σημειωτέον ότι την παρέδωσα με την τελευταία εργοστασιακή κιτκατ πλήρως λειτουργική αλλα χωρίς το efs που σημαίνει ότι το μόνο που δε λειτουργούσε ήταν το τηλέφωνο,χωρίς ενδείξεις ρουτ πλην φυσικά του knox 0x1...

Ελπίζω να μην μου την κατέστρεψαν τελείως γιατι έχω σκοπό να φτιάξω νέο efs μεσω του twrp recovery...

Πάντως η πολιτική της αλλαγής πλακέτας ειναι καθαρή υφαρπαγή χρημάτων.

Επικροτώ το ότι δεν χρέωσαν τον έλεγχο της συσκευής,αλλα η πρόφαση της οξέιδωσης ειναι κάπως αστεία...

Δεν πειράζει....

Ούτως ή άλλως η συσκευη κάποια στιγμή θα πήγαινε προς αντικατάσταση...καιρός να πειραματιστώ και λίγο και αν πετύχει το recovery απο το soft brick η χαρά θα ειναι ακόμα μεγαλύτερη!

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την οξείδωση το ποσταρε και κάποιος άλλος, καινούριο κόλπο είναι η μηπως κσποια στιγμη σου ειχε παρει τιποτα νερα?

Η κιτ κατ που εχεις περασει, ειναι η δικιά του? Για το region δηλαδη της συσκευής σου ή απλά περασες μια τυχαία official?

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι τα Ελληνικά έχουν το 4G και τα EUR μόνο Samsung.

 

Εμένα είναι Eur και γράφει 4G, μάλλον ισχύει το αντίθετο..

 

Tρια Ελληνικά που έχω αγοράσει είχαν όλα το 4G και ένα EUR φίλου δεν το είχε.

 

Αny way, σε όποιον δεν του αρέσει 10€ κοστίζει καινούργιο χωρίς το 4G από ένα service Samsung

Edited by Jig
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...