Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οτι σε βολεύει. Με την διαφορά οτι το SNote συγχρονίζει με τον samsung account σου και π.χ μπορω να ξεκινήσω μια σημείωση στο note3 και να την τελειωσω στο note 8.

 

Σε οσες συσκευές εχεις samsung account εχεις αυτόματα και τις σημειώσεις του SNote.

 

Το action memo ειναι κατι πιο πρόχειρο για εκεινη τη στιγμή.

 

Ωραία ευχαριστώ. Το action memo όπως είδα τελικά είναι και διαδραστικό, δηλαδή γράφεις ένα τηλέφωνο με το πενάκι και το παίρνεις και τηλέφωνο μέσω της σημειωσης, είτε μειλ κλπ. Ωραία μαγκιά. :- )

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ. Το action memo όπως είδα τελικά είναι και διαδραστικό, δηλαδή γράφεις ένα τηλέφωνο με το πενάκι και το παίρνεις και τηλέφωνο μέσω της σημειωσης, είτε μειλ κλπ. Ωραία μαγκιά. :- )

 

Νεος κάτοχος;;;; Ψάξε το, θα βρεις πολλά. Αν και μ έχει κουράσει το μέγεθος τωρα το καλοκαίρι, τα πράγματα που κάνεις με το πενάκι με δυσκολεύουν στο να παω σε κατι μικρότερο.

 

Να ρωτήσω κι εγω κατι εδω μεσα: Εαν εχεις ενεργοποιημενο το "κλείδωμα επανενεργοποιησης" η συσκευή δεν ξεκλειδώνει ουτε εαν ρουταρεις και περάσεις αλλη rom;;; Ποσο σίγουροι ειμαστε οτι εαν μας κλέψουν την συσκευή, ειναι παντελώς άχρηστη στον κλέφτη;;;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια αναβάθμιση 196.38 mb σε Ελβετικό...θα σας πω εντυπώσεις μόλις την εγκαταστήσω και δω τις διαφορές.

Μια ερώτηση: πως γίνεται όταν βρω πχ ένα mail ή τηλέφωνο κάπου γραμμένο σε ιστοσελίδα για παράδειγμα, πως το κάνω αντιγραφή για να το αποθηκεύσω;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση: πως γίνεται όταν βρω πχ ένα mail ή τηλέφωνο κάπου γραμμένο σε ιστοσελίδα για παράδειγμα, πως το κάνω αντιγραφή για να το αποθηκεύσω;

 

Γενικά ξέρεις πως επιλέγεις κείμενο? Κρατώντας πατημένο στο σημείο που σε ενδιαφέρει και μετά ρυθμίζεις τους δείκτες! Στον dolphin δουλεύει έτσι πάντως!

Μετά κρατάς πατημένο στο χώρο του τηλ για νέα επαφή και επικόλληση!

 

Πάντως, για τα τηλ κάπως τα έκανα κι έβγαιναν κατευθείαν στην εφαρμογή τηλεφώνου, αλλά το έκανα τυχαία και δε θυμάμαι πώς!

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ κείμενο, είχα δει ένα mail στην εφαρμογή του Facebook και μπορούσα μόνο να το αντιγράψω ως εικόνα, θέλω να επιλέγω ένα τμήμα της οθόνης που έχει τηλέφωνο, e-mail και να μπορώ να το αντιγράψω και να στείλω μήνυμα από το Gmail ή να κάνω κλήση του αριθμού..
Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ κείμενο, είχα δει ένα mail στην εφαρμογή του Facebook και μπορούσα μόνο να το αντιγράψω ως εικόνα, θέλω να επιλέγω ένα τμήμα της οθόνης που έχει τηλέφωνο, e-mail και να μπορώ να το αντιγράψω και να στείλω μήνυμα από το Gmail ή να κάνω κλήση του αριθμού..

 

Με το πενάκι στην λειτουργία βιβλίο αποκομμάτων δοκίμασες;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Στο Facebook εμένα αντέγραψε email και με τους δύο τρόπους που αναφέραμε!

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν εννοώ κείμενο, είχα δει ένα mail στην εφαρμογή του Facebook και μπορούσα μόνο να το αντιγράψω ως εικόνα, θέλω να επιλέγω ένα τμήμα της οθόνης που έχει τηλέφωνο, e-mail και να μπορώ να το αντιγράψω και να στείλω μήνυμα από το Gmail ή να κάνω κλήση του αριθμού..

 

Αν ειναι εικόνα, ως εικόνα θα μπορέσεις να το αντιγραψεις. Λογικό δεν είναι;;;

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι εικόνα, ως εικόνα θα μπορέσεις να το αντιγραψεις. Λογικό δεν είναι;;;

 

Ααα τώρα κατάλαβα τι κάνεις και τι εννοείς! Αν είναι κείμενο από φωτογραφία, θες να το μετατρεψεις σε κείμενο?

 

Υπάρχουν κάτι προγράμματα "business card scanners"! Ειχα δουλέψει ένα ελάχιστα μέσω κάμερας! Δεν ξερω αν μπορείς να περάσεις από κάποια κατεβασμένη φωτογραφία, αν και λογικά θα γίνεται.

 

Αν δε βρεις άκρη τελικά, ο πιο γρήγορος τρόπος θα είναι με multiview πιστεύω.

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια αναβάθμιση 196.38 mb σε Ελβετικό...θα σας πω εντυπώσεις μόλις την εγκαταστήσω και δω τις διαφορές.

Και εμένα μου το έβγαλε (Ελβετικό και το δικό μου)

Την σταμάτησα για να δώ πρώτα τι είναι. Το έχω root (χωρίς να γράψει ο Knox) και δεν θέλω να το χάσω.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μια αναβάθμιση 196.38 mb σε Ελβετικό...θα σας πω εντυπώσεις μόλις την εγκαταστήσω και δω τις διαφορές.

Μια ερώτηση: πως γίνεται όταν βρω πχ ένα mail ή τηλέφωνο κάπου γραμμένο σε ιστοσελίδα για παράδειγμα, πως το κάνω αντιγραφή για να το αποθηκεύσω;

 

Και εμένα μου το έβγαλε (Ελβετικό και το δικό μου)

Την σταμάτησα για να δώ πρώτα τι είναι. Το έχω root (χωρίς να γράψει ο Knox) και δεν θέλω να το χάσω.

 

Ποιά έκδοση είναι αυτή; 4.4.2;

Link to comment
Share on other sites

Ποιά έκδοση είναι αυτή; 4.4.2;

 

4.4.2,

 

Αφορά το knox 2, λειτουργία για παιδιά, ενίσχυση λήψεων, νέα εφαρμογή στην κάμερα [Εικ.Περιήγ].

Σε ΟΤΑ δύο φορές απέτυχε στο 27%...

Edited by Tsaglis

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

4.4.2,

 

Αφορά το knox 2, λειτουργία για παιδιά, ενίσχυση λήψεων, νέα εφαρμογή στην κάμερα [Εικ.Περιήγ].

Σε ΟΤΑ δύο φορές απέτυχε στο 27%...

 

Α Οκ thanks! Το δικό μου είναι Αυστριακό και δεν έχω λάβει αναβάθμιση ακόμα :(

Link to comment
Share on other sites

Ααα τώρα κατάλαβα τι κάνεις και τι εννοείς! Αν είναι κείμενο από φωτογραφία, θες να το μετατρεψεις σε κείμενο?

 

Υπάρχουν κάτι προγράμματα "business card scanners"! Ειχα δουλέψει ένα ελάχιστα μέσω κάμερας! Δεν ξερω αν μπορείς να περάσεις από κάποια κατεβασμένη φωτογραφία, αν και λογικά θα γίνεται.

 

Αν δε βρεις άκρη τελικά, ο πιο γρήγορος τρόπος θα είναι με multiview πιστεύω.

 

Τελικά, έτσι το έκανα, με ανοιχτά τα δύο παράθυρα, έγραψα το mail και όλα οκ.

Link to comment
Share on other sites

Και οσον αφορα το πρωτο, περνας με odin μια μαμα unbranded και δεν γραφει ο knox και εισαι ετοιμος.

Επισης ρουταρεις χωρις να γραψει ο knox με tower tool.

Μήπως υπάρχει κάποιος ελληνικός οδηγός για root χωρίς να γράψει ο Knox?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχει κάποιος ελληνικός οδηγός για root χωρίς να γράψει ο Knox?

 

Τί οδηγός... Towelroot. Ένα κουμπί πατάς.

Link to comment
Share on other sites

Τί οδηγός... Towelroot. Ένα κουμπί πατάς.

 

Σωστά το λες αλλά με την τελευταία αναβάθμιση 4.4.2 δεν δουλεύει. Υπάρχει άλλος τρόπος; Δεν με νοιάζει αν γράψει ο Knox. Αν υπάρχει κανένα link για root και recovery θα με βοηθούσε.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το λες αλλά με την τελευταία αναβάθμιση 4.4.2 δεν δουλεύει. Υπάρχει άλλος τρόπος; Δεν με νοιάζει αν γράψει ο Knox. Αν υπάρχει κανένα link για root και recovery θα με βοηθούσε.
Αν είσαι 4.4.2 πας βήμα 2 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=47658687&postcount=2
Link to comment
Share on other sites

Ενός γνωστού μου το note έπεσε με την οθόνη και ράγισε η LCD .ειχε κανείς παρόμοια ατυχία? κόστος επισκευής?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

 

Σε Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει δοκιμασει κανενας OneNote Beta με υποστηριξη Stylus?

 

Που το βρήκες; Θέλω και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Ενός γνωστού μου το note έπεσε με την οθόνη και ράγισε η LCD .ειχε κανείς παρόμοια ατυχία? κόστος επισκευής?

 

150-180€ υπολόγισε.

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

150-180€ υπολόγισε.

 

 

Μόνο τόσο!!!!γιατι στο eBay που βλέπω οι τιμές κυμαίνονται στα 150€ μόνο η οθόνη .....βαλε μαστορικα αντιπροσωπεία??

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τόσο!!!!γιατι στο eBay που βλέπω οι τιμές κυμαίνονται στα 150€ μόνο η οθόνη .....βαλε μαστορικα αντιπροσωπεία??

Πριν 10 μερες επαθα το ιδιο αλλα σε νοτε 2. Κοστος 160 στην σμαρτεκ και επισκευη σε 1 ωρα, κατι βολικο αφου ειναι στο χαϊδαρι.

Link to comment
Share on other sites

 

Που το βρήκες; Θέλω και εγώ.

 

Join στο Google+ Community

Εγγραφη για την συμετοχη στην beta

update απο Play store το onenote

 

https://plus.google.com/u/0/communities/113633281646135322395?cfem=1

Φιλιππος

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...