Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι ειναι το air gasture βρε παιδια? Και ολα τα συναφη δουλευουν απροβληματιστα?

 

Βασικα τωρα αρχιζω να το ψαχνω πιο βαθια το νοτε λογω ελειψης χρονου πιο πριν.

 

Και θελω να εκμεταλευτω τα καλουδια του

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι το air gasture βρε παιδια? Και ολα τα συναφη δουλευουν απροβληματιστα?

 

Βασικα τωρα αρχιζω να το ψαχνω πιο βαθια το νοτε λογω ελειψης χρονου πιο πριν.

 

Και θελω να εκμεταλευτω τα καλουδια του

 

Για κάθε λειτοργία του σχεδόν έχει tutorial πριν την ενεργοποιήσεις! Επίσης μπορείς να κατεβάσεις είτε το εγχειρίδιό του από το site είτε online από το αντίστοιχο widget που έχει μέσα!

 

http://www.samsung.com/gr/support/model/SM-N9005ZKEEUR-downloads

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Μπες στις εφαρμογές και κάνε εκκαθάριση μνήμης cache(ρυθμίσεις/γενικά/διαχείριση εφαρμογών/όλες)για προσπάθησε κι αυτό.

 

Μπήκα εδώ που λες αλλά δεν βλέπω κάποια εντολή για να κάνω εκκαθάριση

 

Σε αρκετα συχνα διατηματα κανω και ένα wipe cache, προσοχη !!!! όχι wipe data format και τα χασετε όλα !!!!!

 

Πως κανείς wipe cache;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , επειδη εχω καιρο να παρακολουθησω , αν απο στοκ Τ SLOVAKIA ROM βαλω στοκ FRANCE η καποιας αλλης χωρας και μετα ξαναβαλω την επισημη , θα εχω κανενα θεμα με την εγγυηση ? ΚΝΟΧ η COUNTER ?
Link to comment
Share on other sites

Μπήκα εδώ που λες αλλά δεν βλέπω κάποια εντολή για να κάνω εκκαθάριση

 

 

 

Πως κανείς wipe cache;

 

κλεινεις το τηλεφωνο και πατας ταυτόχρονα volume up , home buton και μετα το power buton μολις ξεκινησει τα αφηνεις όλα και σε βγαζει σε αυτό το μενου και από εκει επιλεγεις τι θελεις να κανεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , επειδη εχω καιρο να παρακολουθησω , αν απο στοκ Τ SLOVAKIA ROM βαλω στοκ FRANCE η καποιας αλλης χωρας και μετα ξαναβαλω την επισημη , θα εχω κανενα θεμα με την εγγυηση ? ΚΝΟΧ η COUNTER ?

Αν η version της T Slovakia (NC3) ειναι μικροτερη (που ειναι) απο τη version της γαλλικης (ND3), αν θες να ξαναγυρισεις σε T Slovakia δεν θα σε αφησει.Μπορεις να ανεβεις, δεν μπορεις να κατεβεις.Αν κανω λαθος διορθωστε με.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

κλεινεις το τηλεφωνο και πατας ταυτόχρονα volume up , home buton και μετα το power buton μολις ξεκινησει τα αφηνεις όλα και σε βγαζει σε αυτό το μενου και από εκει επιλεγεις τι θελεις να κανεις

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε αφού εγγύηση δεν έχεις γιατί δεν κάνεις ροοτ και να περάσεις μια custom Rom από xda που λογικά θα έχει πιο πολλές γλώσσες

 

Αυτο θελω να κανω φιλε μου απλα δεν νιωθω και πολυ απο αγγλικα οποτε μου ειναι λιγο δυσκολο...την μονη ρομ που ξερω εγω και την εχω δοκιμασει ειναι η ομεγα.απλα δεν ξερω αν μπορω να την περασω και σε αυτο το μοντελο το sm-n900..

Link to comment
Share on other sites

Ισως χρειαζεται root για να δουλέψει .

edit : γίνεται και χωρίς root http://droider.eu/2013/07/22/morelocale-2-not-working-on-4-2-2-without-su-or-pm/

 

Μιχαλη το δοκιμασα το εβλεπε κανονικα αλλα οταν αρχισε η διαδικασια με εβγαλε error.

Link to comment
Share on other sites

Κανε το root ,εύκολα και γρήγορα με το towelroot και δοκίμασε ξανά με morelocale ή language enabler.

https://www.youtube.com/watch?v=S8OCPfzttNk

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Κανε το root ,εύκολα και γρήγορα με το towelroot και δοκίμασε ξανά με morelocale ή language enabler.

https://www.youtube.com/watch?v=S8OCPfzttNk

Το Towelroot λειτουργεί και στην ελληνική official ROM 4.3 Jellybean ;

Edited by Hierophant
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να το συνδέσω με το Kies 3 και ενώ συνδέεται, δε μου βγάζει τις επαφές του τηλεφώνου. Τι πρέπει να κάνω για να τις εμφανίσει και να μπορώ να τις επεξεργαστώ ;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να το συνδέσω με το Kies 3 και ενώ συνδέεται, δε μου βγάζει τις επαφές του τηλεφώνου. Τι πρέπει να κάνω για να τις εμφανίσει και να μπορώ να τις επεξεργαστώ ;

 

Ξαναπερασε το kies. Η βάλε το contact to excell να τις επεξεργαστές απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Το Towelroot λειτουργεί και στην ελληνική official ROM 4.3 Jellybean ;

 

Εντάξει λειτουργεί. Και το Knox 0x0...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Μετά από το εξαιρετικό Lumia 1520, η εξάρτηση που είχα από το Νοτε2 βγήκε πιο επιθετική και έτσι πλέον το 1520 αντικαταστάθηκε από ένα Νοτε3 9005 μαύρο. Δυστυχώς είναι branded στην T-Mobile (είναι από Σλοβακία). Δεν το έχω εξερευνήσει εις βάθος (κυρίως το s-pen με τις νέες δυνατότητες) αλλά η πρώτη εντύπωση είναι ότι η ταχύτητα του ΣΚΟΤΩΝΕΙ. Με το 1520 έχει ουσιαστικά ίδιο επεξεργαστή αλλά φαίνεται λες και είναι 0.5GHZ παραπάνω το Νοτε3.

 

Έχω ξεκινήσει να διαβάζω όλο το νήμα αλλά έχω κάποιες μικρές απορίες για αρχή, για να μπω σε μία τάξη.

 

1) Για να το κάνω unbranded ο μόνος δρόμος είναι το root υποθέτω? Διαβάζω και στο XDA και πολλοί πλέον συγκλίνουν ότι root και απείραχτο Knox είναι σχεδόν τζόγος. Εχετε καμία παραπάνω ιδέα ή λινκ να ρίξω μια ματιά για εύκολο και ασφαλές root? Είμαι με 4.4.2.

 

2) Στο Νοτε2 οι φωτό αποθηκεύονταν με ταχυτητα του φωτός. Πατούσες, αποθήκευε και μέχρι να ανοιγοκλείσεις τα μάτια ήταν έτοιμο για την επόμενη φωτό. Τώρα μου βγάζει για 1 δευτερόλεπτο περίπου την μπάρα "επεξεργασία". Μάλιστα όταν είχα βάλει να αποθηκεύει δεδομένα GPS και άλλα ήταν πιο μεγάλο το διάστημα. Τα έβγαλα όλα αλλά και πάλι κάνει λίγο χρόνο. Είναι φυσιολογικό? Κάρτα μνήμης έχω γρηγορότερη από το Νοτε2 (64GB Class 10 Samsung). Περίμενα ότι θα ήταν πιο γρήγορο από το Νοτε2.

 

3) Πως βλέπω πότε κατασκευάστηκε? Είναι κάποια εφαρμογή από Play ή κάποιο δεδομένο στα περί συσκευής?

 

4) Υπάρχουν χιλιάδες βίντεο και λινκς με "how to", λεπτομέρειες κλπ. Εχετε ξεχωρίσει 1-2 που να είναι μεστά και ουσιαστικά να προτείνετε?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Κανένα fixaki για την ηχογράφηση κλήσεων έχει βγει;

+1. Εχει αλλάξει κάτι σε αυτό?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Μετά από το εξαιρετικό Lumia 1520, η εξάρτηση που είχα από το Νοτε2 βγήκε πιο επιθετική και έτσι πλέον το 1520 αντικαταστάθηκε από ένα Νοτε3 9005 μαύρο. Δυστυχώς είναι branded στην T-Mobile (είναι από Σλοβακία). Δεν το έχω εξερευνήσει εις βάθος (κυρίως το s-pen με τις νέες δυνατότητες) αλλά η πρώτη εντύπωση είναι ότι η ταχύτητα του ΣΚΟΤΩΝΕΙ. Με το 1520 έχει ουσιαστικά ίδιο επεξεργαστή αλλά φαίνεται λες και είναι 0.5GHZ παραπάνω το Νοτε3.

 

Έχω ξεκινήσει να διαβάζω όλο το νήμα αλλά έχω κάποιες μικρές απορίες για αρχή, για να μπω σε μία τάξη.

 

1) Για να το κάνω unbranded ο μόνος δρόμος είναι το root υποθέτω? Διαβάζω και στο XDA και πολλοί πλέον συγκλίνουν ότι root και απείραχτο Knox είναι σχεδόν τζόγος. Εχετε καμία παραπάνω ιδέα ή λινκ να ρίξω μια ματιά για εύκολο και ασφαλές root? Είμαι με 4.4.2.

 

2) Στο Νοτε2 οι φωτό αποθηκεύονταν με ταχυτητα του φωτός. Πατούσες, αποθήκευε και μέχρι να ανοιγοκλείσεις τα μάτια ήταν έτοιμο για την επόμενη φωτό. Τώρα μου βγάζει για 1 δευτερόλεπτο περίπου την μπάρα "επεξεργασία". Μάλιστα όταν είχα βάλει να αποθηκεύει δεδομένα GPS και άλλα ήταν πιο μεγάλο το διάστημα. Τα έβγαλα όλα αλλά και πάλι κάνει λίγο χρόνο. Είναι φυσιολογικό? Κάρτα μνήμης έχω γρηγορότερη από το Νοτε2 (64GB Class 10 Samsung). Περίμενα ότι θα ήταν πιο γρήγορο από το Νοτε2.

 

3) Πως βλέπω πότε κατασκευάστηκε? Είναι κάποια εφαρμογή από Play ή κάποιο δεδομένο στα περί συσκευής?

 

4) Υπάρχουν χιλιάδες βίντεο και λινκς με "how to", λεπτομέρειες κλπ. Εχετε ξεχωρίσει 1-2 που να είναι μεστά και ουσιαστικά να προτείνετε?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

 

+1. Εχει αλλάξει κάτι σε αυτό?

Phone info από playstore

Για τι φωτογραφίες έτσι κάνει στο χαμηλό φωτισμό γιατί έχει στο αυτόματο την επεξεργασία νυχτας, την ημέρα αποθηκεύει ταχύτητα.

Link to comment
Share on other sites

Όσο αφορά το 2) δοκίμασε να βγάλεις φώτο αφού απενεργοποιήσεις την "έξυπνη σταθεροποίηση".
Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

Και οσον αφορα το πρωτο, περνας με odin μια μαμα unbranded και δεν γραφει ο knox και εισαι ετοιμος.

Επισης ρουταρεις χωρις να γραψει ο knox με tower tool.

Link to comment
Share on other sites

Και οσον αφορα το πρωτο, περνας με odin μια μαμα unbranded και δεν γραφει ο knox και εισαι ετοιμος.

Επισης ρουταρεις χωρις να γραψει ο knox με tower tool.

Αποφεύγει τη τελευταία αγγλική unbranded Rom.Ακόμα και με towelroot,ο Knox γράφει.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

ο καιζερ πανεπιστημιου το πουλαει unbranded ?? ξερει κανεις που ναχει αγορασει απο καιζερ ? Edited by goku86
Link to comment
Share on other sites

Αποφεύγει τη τελευταία αγγλική unbranded Rom.Ακόμα και με towelroot,ο Knox γράφει.

 

Να προσθεσω να αποφυγει και οποιαδηποτε γερμανικη γιατι αν.περαστει με τον.κλασικο τροπο θα του μεινει το κινητο στα χερια (θελει αλλη διαδικασια και εχει ρισκο).

Link to comment
Share on other sites

Να προσθεσω να αποφυγει και οποιαδηποτε γερμανικη γιατι αν.περαστει με τον.κλασικο τροπο θα του μεινει το κινητο στα χερια (θελει αλλη διαδικασια και εχει ρισκο).

 

Τι'ναι αυτο παλι; Καινούριο; ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...