Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν μου έχει έρθει ακόμα η ενημέρωση της 4.4.2 κιτ κατ;

έχει έρθει σε όλους σας;

Έχω sm-9005

htle

cyo , cy

 

Έχεις κάνει χειροκίνητα έλεγχο ενημερώσεων?

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στα public στο κοσμος και συγκρινα το δικο μου note 3 με τα s5/g3/htc m8/xperia z2.Η οθονη τους δεν πιανει μια μπροστα στο δικο μας.Νομιζα οτι το s5 θα ειχε καλυτερη αλλα δεν συγκρινετε.Το xperia ειχε την χειροτερη μετα g3<m8<s5.Ειδα και τo 12" note στα 399 αλλα ειπα να πεσει ακομα λιγο και μετα θα το παραγγειλω.
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στα public στο κοσμος και συγκρινα το δικο μου note 3 με τα s5/g3/htc m8/xperia z2.Η οθονη τους δεν πιανει μια μπροστα στο δικο μας.Νομιζα οτι το s5 θα ειχε καλυτερη αλλα δεν συγκρινετε.Το xperia ειχε την χειροτερη μετα g3<m8<s5.Ειδα και τo 12" note στα 399 αλλα ειπα να πεσει ακομα λιγο και μετα θα το παραγγειλω.

Ειναι και θεμα γουστου.Του προσωπικου σου γουστου.Και εγω note 3 εχω αλλα φυσικα χρωματα εχει το m8

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Ειναι και θεμα γουστου.Του προσωπικου σου γουστου.Και εγω note 3 εχω αλλα φυσικα χρωματα εχει το m8

Βρε δεν αντιλεγω.Το θεμα ειναι για πιο λογο να θες φυσικα?Κινητο περνεις τα εντυπωσιακα χρωματα ειναι πολυ καλυτερα και στα βιντεο και στα παιχνιδια και παντου.Το note 3 εχει εξαιρετικη οθονη και βλεπεις και μια χαρα κατω απο εντονο ηλιο.Ολη μερα με full φωτεινοτητα και 4g με 3.5 ωρες πηγε στο 57% η μπαταρια.Κατι αλλα θα ειχαν κλεισει.

Link to comment
Share on other sites

Βρε δεν αντιλεγω.Το θεμα ειναι για πιο λογο να θες φυσικα?Κινητο περνεις τα εντυπωσιακα χρωματα ειναι πολυ καλυτερα και στα βιντεο και στα παιχνιδια και παντου.Το note 3 εχει εξαιρετικη οθονη και βλεπεις και μια χαρα κατω απο εντονο ηλιο.Ολη μερα με full φωτεινοτητα και 4g με 3.5 ωρες πηγε στο 57% η μπαταρια.Κατι αλλα θα ειχαν κλεισει.

 

Το S5 θεωρώ οτι έχει λίγο καλύτερη οθόνη αλλά όπως και να έχει πραγματικά δεν σου κάνει αίσθηση καμία άλλη συσκευή αν έχεις Note.

Link to comment
Share on other sites

Το S5 θεωρώ οτι έχει λίγο καλύτερη οθόνη αλλά όπως και να έχει πραγματικά δεν σου κάνει αίσθηση καμία άλλη συσκευή αν έχεις Note.

Αυτο περιμενα να δω και εγω οταν τα συγκρινα.Κατωτερο ηταν ξεκαθαρα.Κατω απο τον ηλιο δεν ξερω πως τα παει αλλα με full φωτεινοτητα ολη μερα και με αρκετο ηλιο σε καποιες στιγμες δεν ειχα προβλημα.Απορω τη εικονα εχουν τα νεα tab s που εχουν amoled.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει χειροκίνητα έλεγχο ενημερώσεων?

 

Συνέχεια χειροκίνητο κάνω από τις ρυθμίσεις. Δεν καταλαβαινω γιατί δεν μου βγάζει ενημέρωση με την κιτ κατ. Καμια άλλη ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια χειροκίνητο κάνω από τις ρυθμίσεις. Δεν καταλαβαινω γιατί δεν μου βγάζει ενημέρωση με την κιτ κατ. Καμια άλλη ιδέα;

 

Δες από το "phone info" το build number... είναι από cyta η συσκευή εε? Ίσως να μην έχουν ετοιμάσει ακόμα την ενημέρωση...

 

Όλα στον καιρό τους... Και όσο πιο "κλειδωμένη" είναι η συσκευή, λογικά τόσο περισσότερο αργούν τα updates!!

 

edit: έλα σ'έχω... θα περιμένεις ακόμα!!!

http://www.galaxynote3manual.com/official-live-feed-sm-n9005-galaxy-note-3-android-4-4-2-update-availability/

 

edit2: πώς κάνουμε μια εφαρμογή να μην αναβαθμίζεται αυτόματα?

Edited by konstantinos7

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους

Εχω το ΝΟΤΕ3 και του εχω περασει το θαλασσιο GPS NAVIONICS MEDITERRANEO.. ενω στο Νοτε2 μου ανοιγε μια χαρα και δουλευε ολα οκ, στο ΝΟΤΕ 3 μολις πατησω να ανοιξει, μου λεει οτι θα κλεισει η εφαρμογη...Μεχρι και Φορματ εκανα και τα εγκατεστησα ολα απο την αρχη αλλα το προβλημα παραμενει. Το ιδιο προγραμμα το περναω σε δυο διαφορετικα S2 kai S3 και δουλευει κανονικα....Στο δικο μου τιποτα...Σκεφτηκα μηπως καποια παραλληλη εφαρμογη δεν το αφηνει να ανοιξει τις απεγκατεστησα ολες αλλα παλι τιποτα..

Εχει κανεις καμμια ιδεα τι μπορει να τρεχει? τι αλλο μπορω να κανω?

Ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και κατι ακομη...σε αλλο ΝΟΤΕ3 που προσπαθησα να το εγκαταστησω κανει ακριβως το ιδιο προβλημα.....

 

TEΛΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΠΟΛΥΤΙΜΗ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΟΥ ΦΙΛΟΥ HARITOS14 ΤΟ ΜΥΣΤΗΡΙΟ ΛΥΘΗΚΕ,,,,,ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΗΘΕΛΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΕΚΔΟΣΗ HD ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ .... ΟΛΑ ΕΝΤΑΞΕΙ ΤΩΡΑ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

:!: ΑΠΟ ΟΜΑΔΑ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ :!:

Θα σε παρακαλούσα να μη γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους όρους πρόσβασης και χρήσης του site.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Δες από το "phone info" το build number... είναι από cyta η συσκευή εε? Ίσως να μην έχουν ετοιμάσει ακόμα την ενημέρωση...

 

Όλα στον καιρό τους... Και όσο πιο "κλειδωμένη" είναι η συσκευή, λογικά τόσο περισσότερο αργούν τα updates!!

 

edit: έλα σ'έχω... θα περιμένεις ακόμα!!!

http://www.galaxynote3manual.com/official-live-feed-sm-n9005-galaxy-note-3-android-4-4-2-update-availability/

 

edit2: πώς κάνουμε μια εφαρμογή να μην αναβαθμίζεται αυτόματα?

Δεν ξέρω αν λέτε για cyta κυπρου. Αλλα εδώ στη Κύπρο δεν μας ηρθε ενημέρωση οτα ή από κιες αλλά αν πας σε κάποιο κατάστημα της cyta εχουνε μηχάνημα (computer) απο Samsung ενώνεις το κινητό και το αναβαθμιζεις

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλη σας μερα.

Με το προβλημα που δεν μπορουμε να αποθηκευσουμε στην εξωτερικη καρτα μνημης καποια αρχεια και να τα διαχειριστουμε εχουμε καποια εξελιξη,ξερει καποιος τι πρεπει να κανουμε για να δουλευει?

Χρησιμοποιω την εφαρμογη file xplore.Εχει βγει καποια αναβαθμιση σε κατι?

 

Ευχαριστω

 

Θανασης

Link to comment
Share on other sites

Θελω να κανω την.εξης ερωτηση,στο iphone οταν επελεγα μια.τοποθεσια στο 4square και.πατουσα πανω στον χαρτη μου εβγαζε που ειναι και αμα θελω οδηγιες για να παω.Τωρα στο note 3 μολις παω να κανω αυτο και παταω πανω στον χαρτη και ανοιγει τους χαρτες μου βγαζει μηνυμα πως δεν υπαρχει ενω στο αντιστοιχο iphone το ανοιγει κανονικα.Μπορει να βοηθησει καποιος γιατι το χρειαζομαι;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Μια ερώτηση. Κάποια στιγμή αναγκάστηκα και μπήκα στα junk folder tou mail και από τότε κάθε junk που έρχεται χτυπάει ειδοποίηση για mail. Και μου έρχονται πολλά δυστυχώς. Ξέρετε πως μπορεί να έρθει στην αρχική ρύθμιση? Μου έχει πάρει τα αυτιά.

Link to comment
Share on other sites

to note 3 εβγαλε το μεγαλυτερο σκορ στο antutu.

 

http://techmaniacs.gr/antutu-announces-top-10-devices-for-q2-2014/

 

Καλα ειπα καποτε κι εγω,οτι το παντρευτηκα...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]47789[/ATTACH]

Και μενα το βγαζει πρωτο:)

 

καλα,αφου γραφει χαμηλα Note 3,πως ταυτοχρονα,ειναι πρωτο;:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

καλα,αφου γραφει χαμηλα Note 3,πως ταυτοχρονα,ειναι πρωτο;:confused:
Καλημέρα, το κάτω είναι το νούμερο που δίνει το antutu από εκεί και περά ότι σκορ βγάλει του καθενός.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το κάτω είναι το νούμερο που δίνει το antutu από εκεί και περά ότι σκορ βγάλει του καθενός.

Κοιτα να δεις τι μαθαινω ο ανθρωπος...:)

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια χειροκίνητο κάνω από τις ρυθμίσεις. Δεν καταλαβαινω γιατί δεν μου βγάζει ενημέρωση με την κιτ κατ. Καμια άλλη ιδέα;

 

Τι έκδοση έχεις τώρα? :confused:

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις τι μαθαινω ο ανθρωπος...:)
Και το καλύτερο σκορ μάλλον στον πλανήτη το έχει ο δικός μας bolek76 http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=53453886&postcount=108
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,τι διαφορά έχει η ενεργή σημείωση από το S Note?

Βασικά θέλω να μιλάω στο τηλέφωνο και συγχρόνως να γράφω παραγγελίες με το πενάκι .Ποιο είναι καλύτερο από τα δύο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,τι διαφορά έχει η ενεργή σημείωση από το S Note?

Βασικά θέλω να μιλάω στο τηλέφωνο και συγχρόνως να γράφω παραγγελίες με το πενάκι .Ποιο είναι καλύτερο από τα δύο;

 

Οτι σε βολεύει. Με την διαφορά οτι το SNote συγχρονίζει με τον samsung account σου και π.χ μπορω να ξεκινήσω μια σημείωση στο note3 και να την τελειωσω στο note 8.

 

Σε οσες συσκευές εχεις samsung account εχεις αυτόματα και τις σημειώσεις του SNote.

 

Το action memo ειναι κατι πιο πρόχειρο για εκεινη τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.

Με το προβλημα που υπαρχει στην εξωτερικη καρτα μνημης να μην μπορουμε να κανουμε καποιο folder αλλα και να μην μπορουμε να σβησουμε καποιο παληοτερο υπαρχει καποια διεξοδος καποιος τροπος να γινει?

 

Ευχαριστω

 

Θανασης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...