Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανένας καλός file manager ; Παρατήρησα οτι κάτω απο τον φάκελο documents δεν μπορείς να δείς υποφάκελους με διάφορα αρχεία. Γίνεται με κάποιον τρόπο ή χρειάζεται κάνας file manager για να βρίσκεις ότι θες και μέσα απο το τηλέφωνο...?
Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Τώρα περνάω την ενημέρωση!

 

edit: ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση, έγινε και επανεκκίνηση αυτόματα, αλλά δεν βλέπω κανένα από τα νέα features...

Edited by sbergman
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους! Τώρα περνάω την ενημέρωση!

 

edit: ολοκληρώθηκε η εγκατάσταση, έγινε και επανεκκίνηση αυτόματα, αλλά δεν βλέπω κανένα από τα νέα features...

 

Αν πας στη μουσική+βίντεο δεν σου λέει "ραδιόφωνο";

 

Κατέβασε το sysapp pusher και θα σου βρει όλα όσα πρεπει να εγκταστήσεις για να σου δουλέψουν τα νεα features!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος που έχει κάνει το amber update (οπότε έχει και ραδιόφωνο FM), να με ενημερώσει για την ποιότητα λήψης?

 

Καλημερα. Δυστυχώς, σε σχέση με Galaxy S3 και .... Cubot GT99 (κινεζικο dual sim) η λήψη του ειναι χειρότερη. Για να μην παρεξηγηθώ, δεν αναφέρομαι σε κάποια μέτρηση, αλλά στον αν λαμβάνω καθαρά ή με παράσιτα συγκεκριμένο σταθμό σε συγκεκριμένα σημεία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ξερει κανεις αν υπαρχει καποια σελιδα που να μπορεις να βλεπεις livestreaming αγωνες που να την υποστηριζουν τα wp8?Γιατι εχω προσπαθησει να μπω σε σελιδες που βλεπω καποιους αγωνες απο το pc,με το lumia 800 που εχω αλλα μου λεει error loading player,no playable sources found. Απ οτι καταλαβαινω αυτες οι σελιδες χρησιμοποιουν flash player..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ξερει κανεις αν υπαρχει καποια σελιδα που να μπορεις να βλεπεις livestreaming αγωνες που να την υποστηριζουν τα wp8?Γιατι εχω προσπαθησει να μπω σε σελιδες που βλεπω καποιους αγωνες απο το pc,με το lumia 800 που εχω αλλα μου λεει error loading player,no playable sources found. Απ οτι καταλαβαινω αυτες οι σελιδες χρησιμοποιουν flash player..

 

Με αυτο http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/flashvideo/ff811366-4d1b-42be-9254-d9f6f3dd3e8e

Ηταν και δωρεαν πριν λιγες μερες. Πας στην σελιδα του stream που θες, και πατας scan.

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να τονισω ενα ακομα θετικο των windows phone 8, δεν "κλεινουν" λειτουργιες του τηλεφωνου ακομα και με χαμηλοτατη μπαταρια. καμερα, ραδιοφωνο, ολα λειτουργουν εως ότου κλεισει το τηλεφωνο.

 

επισης, μετα απο 1 μηνα περιπου που το εχω το τηλεφωνο, η μπαταρια χθες εσβησε στις 2 ημερες και 3 ωρες, με κανονικη/αρκετη χρηση και μονο λιγες ωρες sleep mode το βραδυ.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

1/Στο ημερολόγιο του τηλεφώνου,μου εμφανίζει όλες τις ειδοποιήσεις του facebook κ εκνευρίζομαι. Είναι κ πολλές! Πείτε μου τι κάνω για να μην τις ξαναδώ! Κ δεν έχω πρόβλημα να βγάλω την εφαρμογή,αν παίζει ρόλο αυτό, κ να μπαίνω από τον browser.

2/Εμφανίζει κ εσάς διαφημίσεις ο explorer; Μπορώ να κάνω κάτι για να μην φάινονται;

Ευχαριστώ πολύ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

1/Στο ημερολόγιο του τηλεφώνου,μου εμφανίζει όλες τις ειδοποιήσεις του facebook κ εκνευρίζομαι. Είναι κ πολλές! Πείτε μου τι κάνω για να μην τις ξαναδώ! Κ δεν έχω πρόβλημα να βγάλω την εφαρμογή,αν παίζει ρόλο αυτό, κ να μπαίνω από τον browser.

2/Εμφανίζει κ εσάς διαφημίσεις ο explorer; Μπορώ να κάνω κάτι για να μην φάινονται;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Δεν χρειάζεται να βγάλεις καμιά εφαρμογή. Πήγαινε ημερολόγιο -> ρυθμίσεις και κλείσε το toggle switch του facebook.

Για τις διαφημίσεις δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις κάτι. νομίζω πως όχι

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να τονισω ενα ακομα θετικο των windows phone 8, δεν "κλεινουν" λειτουργιες του τηλεφωνου ακομα και με χαμηλοτατη μπαταρια. καμερα, ραδιοφωνο, ολα λειτουργουν εως ότου κλεισει το τηλεφωνο.

 

επισης, μετα απο 1 μηνα περιπου που το εχω το τηλεφωνο, η μπαταρια χθες εσβησε στις 2 ημερες και 3 ωρες, με κανονικη/αρκετη χρηση και μονο λιγες ωρες sleep mode το βραδυ.

 

εγώ το έχω μια βδομάδα περίπου κ δεν κρατάει η μπαταρία του πάνω από μια μέρα....με κανονική χρήση τηλ, sms κ browsing...

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία πιστεύω έντονα ότι είναι θέμα αρχικής "συμπεριφοράς" και έπειτα διαχείρησης (δεν αναφέρομαι σε χρήση).

Δηλαδή αν στην αρχή τις κάνεις όλα αυτά τα απαραίτητα που τα περισσοτερα τα ξέρουν σχεδόν όλοι (και τα οποία τώρα τελευταία αμφισβήτησε μια ίσως "πληρωμένη" έρευνα) και επίσης κλείσεις περιττές λειτουργίες, ξετικάρεις κάποιες άχρηστες (για σενα) επιλογές κλπ, τότε η μπαταρία μπορεί να αντέξει αρκετά!

Προσωπικά δεν έχω χρόνο να σκαλίζω το κινητό κάθε τρεις και λίγο, αλλά το χρησιμοποιώ αρκετά (ακόμα και office), πολύ κάμερα (τουλάχιστον 20-30 φωτό/μέρα), τηλ., sms, μουσική κλπ και μου κρατάει 3 μέρες και κάτι!

Τις προάλλες έπαιζα 3D παιχνίδι για 40 λεπτά ακούγοντας ταυτόχρονα μουσική (με ακουστικά) και έπεσε 50%. Τελικά μου κράτησε 2 μέρες full..

Το έχω αναφέρει ξανα αλλα κάποιοι δεν το πιστεύαν..Εγώ πάντως από θέμα μπαταρίας είμαι κομπλέ. ΑΝ κάποια στιγμή έρθει και η amber (ή τελικά την περάσω με τις οδηγίες που μου έστειλε ένας φίλος) θα δω τι επιρροές θα έχουν τα double-tap κλπ

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία πιστεύω έντονα ότι είναι θέμα αρχικής "συμπεριφοράς" και έπειτα διαχείρησης (δεν αναφέρομαι σε χρήση).

Δηλαδή αν στην αρχή τις κάνεις όλα αυτά τα απαραίτητα που τα περισσοτερα τα ξέρουν σχεδόν όλοι (και τα οποία τώρα τελευταία αμφισβήτησε μια ίσως "πληρωμένη" έρευνα) και επίσης κλείσεις περιττές λειτουργίες, ξετικάρεις κάποιες άχρηστες (για σενα) επιλογές κλπ, τότε η μπαταρία μπορεί να αντέξει αρκετά!

Δε νομιζω οτι πλεον, εν ετη 2013, οι μπαταριες χρειαζονται καποια ειδικη συμπεριφορα ειτε την πρωτη φορτιση ειτε μετα. Οι μπαταριες πλεον ειναι φτιαγμενες με τετοιον τροπο που επηρεαζονται μονο απο τη χρηση σε βαθος χρονου (ελεω φυσικης φθορας δηλαδη) και οχι απο το αν π.χ. τη φορτισες 15 ωρες την πρωτη φορα κατι που καναμε παλια στις Νικελιου-Καδμιου. Πιο σημαντικο ειναι αυτο που λες μετα, οτι δηλ. οτι δεν χρησιμοποιουμε καλο θα ειναι να το εχουμε off.

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω οτι πλεον, εν ετη 2013, οι μπαταριες χρειαζονται καποια ειδικη συμπεριφορα ειτε την πρωτη φορτιση ειτε μετα. Οι μπαταριες πλεον ειναι φτιαγμενες με τετοιον τροπο που επηρεαζονται μονο απο τη χρηση σε βαθος χρονου (ελεω φυσικης φθορας δηλαδη) και οχι απο το αν π.χ. τη φορτισες 15 ωρες την πρωτη φορα κατι που καναμε παλια στις Νικελιου-Καδμιου. Πιο σημαντικο ειναι αυτο που λες μετα, οτι δηλ. μοτι δεν χρησιμοποιουμε καλο θα ειναι να το εχουμε off.

 

Καλά αυτό για τις 15 ώρες και γω δεν το πιστεύω! Αναφερόμουν κυριώς στο θέμα πλήρους φόρτισης (και σε κάποια άλλα)

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...

Να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πως λειτουργούν οι ασύρματοι φορτιστές και αν πρέπει να βγει από την θήκη το κινητό;;

Link to comment
Share on other sites

Καλά, παιδιά, το double tap είναι βάλσαμο, σπουδαίο πράμα!

 

Το glance όμως, δεν ξέρω, εντυπωσιακό αλλά γιατί ρε ****** δεν βάζουν το σήμα της microsoft να αναβοσβήνει όταν έχουμε μήνυμα ή κλήση; (αυτό το λέω γιατί βλέπω ότι στην επόμενη αναβάθμιση το glance θα δείχνει και αυτά). Τώρα πολύ εύκολα ενεργοποιείται η ένδειξη της ώρας και φοβάμαι μην τρώει πολλή μπαταρία.

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά...

Να ρωτήσω αν ξέρει κανείς πως λειτουργούν οι ασύρματοι φορτιστές και αν πρέπει να βγει από την θήκη το κινητό;;

 

Όχι, δεν χρειάζεται να βγει απο την θήκη του. Φορτίζει ασύρματα και με αυτή.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα και απο εμενα!ειμαι καινουργιος!

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση "τι πρεπει να ρωτησω το σκρουτζομαγαζο που θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο"??

χωρα προελευσης?

αν το λογισμικο ειναι update?

τι ακριβως?

pls help!

 

ευχαριστω!

 

το συγκεκριμενο καταστημα το αναφερει σαν "Nokia Lumia 920.1 Black EU"

Edited by kamikazisis
Link to comment
Share on other sites

Του έχω κάνει 3 φορτίσεις κ κρατάει μία μέρα. Με μία ώρα κλησεις κ internet κανένα 2ωρο. Για να δούμε,ακόμα είναι νωρίς!
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Κανένας γρήγορος τρόπος να ανοίγεις και να κλείνεις WiFi bt κτλ υπάρχει ;

 

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή την εφαρμογή:

http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/connectivityshortcuts/430cf007-731f-4357-af7b-b897bff25a2c

Αλλά στο store υπάρχουν πολλές εφαρμογές με περισσότερες επιλογές.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...