Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο θηκες τι χρησιμοποιειτε? Μονο της case mate που πιανει μονο πλατη καταφερα να βρω και μια σαν πορτοφολι flip καθετη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το πήρα και εγώ σήμερα .Αψογο σε όλα του απλα δεν έχω καταλάβει πως βλεπεις αν έχει πάρει την amber και ποις είναι μεγάλες διαφορές . Dk γραφει το δικο μου ..

Σε αυτα ταλεφτα δεν υπάρχει κάτι καλύτερο , ας

ψάχνουν οι αλλοι τετραπυρινα στα 150 ....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλη βδομαδα

 

 

μια ερωτηση σχετικα με το Viber...

 

 

οι ειδοποιησεις οταν καποιος στηλει κατι δουλευουν??

 

 

επειδη οταν μου στελνουν κατι δεν μου ερχετε ειδοποιηση αλλα ουτε και σε αυτον που το εστειλε του γραφει delivered.

 

 

πρεπει να το ανοιξω και να μπω στο Viber και τοτε βλεπω οτι μου εχουν στειλει κατι και αμεσως γινετε delivered και σε αυτον που το εστειλε!!!!

 

 

 

 

 

Ευχαριστω.

 

 

 

 

 

 

σβηστώ και ξανά κατέβασε τι μπας και φτιάξει σε μένα δουλευει τέλεια..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Το πηρα κ γω σημερα! Δανεζικο 255 €. Ηθελα τη βοηθεια σας. Πως πρεπει να κανω mail για να κατεβασω εφαρμογες κτλ η αν υπαρχει οδηγος για νεους χρηστες. Κ τους τονους πως τους βαζουμε στις λεξεις;

Ευχαριστω!!!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν κατάλαβα και πολλά, Windows ID έβαλε?

 

Επειδη δεν ξερω πολλα απο windows δειτε τι μου βγαζει οταν παω να κατεβασω μια εφαρμογη[ATTACH]36098[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη φορτιση κ οι επομενες ποσο χρονο πρεπει να κρατησουν; Εχουν βαση αυτα που λενε για 7 ωρες η πρωτη φορτιση η απλα μολις φορτισει το βγαζουμε απο την πριζα;
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Το πηρα κ γω σημερα! Δανεζικο 255 €. Ηθελα τη βοηθεια σας. Πως πρεπει να κανω mail για να κατεβασω εφαρμογες κτλ η αν υπαρχει οδηγος για νεους χρηστες. Κ τους τονους πως τους βαζουμε στις λεξεις;

Ευχαριστω!!!

 

Ρυθμίσεις->email+λογαρισμοί

Για τον τόνο, γράφεις πρώτα το φωνήεν και μετά πατάς τον τόνο (στη δεύτερη σειρά, πρώτο από δεξιά.....)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη φορτιση κ οι επομενες ποσο χρονο πρεπει να κρατησουν; Εχουν βαση αυτα που λενε για 7 ωρες η πρωτη φορτιση η απλα μολις φορτισει το βγαζουμε απο την πριζα;

 

Όχι !!!

Το φορτίζεις κανονικά...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Όποιος δεν το ξέρει, ακόμα και με κλειδωμένη τη συσκευή, όταν θέλουμε να βγάλουμε φωτογραφία, πηγαίνουμε απευθείας στην εφαρμογή με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου της κάμερας χωρίς να χρειαστεί να ξεκλειδώσουμε.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Το πηρα κ γω σημερα! Δανεζικο 255 €. Ηθελα τη βοηθεια σας. Πως πρεπει να κανω mail για να κατεβασω εφαρμογες κτλ η αν υπαρχει οδηγος για νεους χρηστες. Κ τους τονους πως τους βαζουμε στις λεξεις;

Ευχαριστω!!!

Πατάς παρατεταμένα το γράμμα που θες και εμφανίζει διάφορες επιλογές..

Όποιος δεν το ξέρει, ακόμα και με κλειδωμένη τη συσκευή, όταν θέλουμε να βγάλουμε φωτογραφία, πηγαίνουμε απευθείας στην εφαρμογή με παρατεταμένο πάτημα του πλήκτρου της κάμερας χωρίς να χρειαστεί να ξεκλειδώσουμε.

 

Ναι το έχει σαν επιλογή..και "λέει" αρκετά!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Εχθές έγινε και εγώ κάτοχος του 920.

 

Προέρχομαι από 5 χρόνια ios χρήσης και είμαι σε φάση αναπροσαρμογής....

 

Παρόλα αυτά με 50 € που έδωσα (πουλώντας το iphone4 που είχα) είναι πραγματικά ευκαιρία το τηλέφωνο σε όλα του.

 

Σιγά σιγά θα το ξεζουμίζω για να δω πως ανταποκρίνεται.

 

Tapatalk είδα οτι έχει κάτι κολληματάκια ; Ξέρετε κάτι ; Υπάρχει κάτι άλλο σε wp8 ;

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

ακομη ενας νεος κατοχος.Μεγεια μου!:p

Απ'οτι ειδα δεν εχω amber ακομα και στην αναζητηση ενημερωσεων δεν βγαζει τιποτα.Περιμενω?Ποσο?Καπου διαβασα για forced update μεσω εφαρμογης.Παιζει κατι τετοιο??Τωρα εχω αυτα:

http://i42.tinypic.com/crq7m.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

ακομη ενας νεος κατοχος.Μεγεια μου!:p

Απ'οτι ειδα δεν εχω amber ακομα και στην αναζητηση ενημερωσεων δεν βγαζει τιποτα.Περιμενω?Ποσο?Καπου διαβασα για forced update μεσω εφαρμογης.Παιζει κατι τετοιο??Τωρα εχω αυτα:

 

Σύμφωνα με αυτή την εικόνα, έχεις ήδη το Αmber Update (3047.0000.1326.000).

Για να το δείς και γραμμένο, πήγαινε Ρυθμίσεις -> Εξτρα + πληροφορίες

Link to comment
Share on other sites

Με γεια σου!

Μην ανεβάζετε τόσο μεγάλες φωτο (έχει ήδη αναφερθεί απ τους διαχειρηστές) κυρίως γιατί δεν έχει νόημα..και σε μικρό μεγεθος μια χαρα φαίνεται!:)

Και για να χαρείς..έχεις amber!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Μην ανεβάζετε τόσο μεγάλες φωτο (έχει ήδη αναφερθεί απ τους διαχειρηστές) κυρίως γιατί δεν έχει νόημα..και σε μικρό μεγεθος μια χαρα φαίνεται!:)

 

Άσε να τους βάλουμε"μέσα"....xaxaxa

Καλως ήρθατε παιδες....;)

Να κανουμε ένα poll πόσοι ήρθαμε, από που και πόσο ευχαριστημένοι/απογοητευμένοι είμαστε? Έχω περιέργεια......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

οριστε στα extra and info τι λεει.λειπουν πολλες λειτουργιες.παιζει να ειναι "κουτσουρεμενη" για καποιο λογο?

 

http://i42.tinypic.com/wi1r0o.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

οριστε στα extra and info τι λεει.λειπουν πολλες λειτουργιες.παιζει να ειναι "κουτσουρεμενη" για καποιο λογο?

 

Μπορεί απλά να μη το γράφει. Δοκίμασε να κατεβάσεις το Nokia Pro Cam από το store. Αν σε αφήνει, είσαι οκ. :happy:

Link to comment
Share on other sites

ελα σαν να το βρηκα.οταν το ανοιξα πρωτη φορα που λεει οτι και καλα κανει καποιες τελευταιες ρυθμισεις-εγκαταστασεις εκει το αφησα λιγο νομισα οτι κολλησε και το εκλεισα.Περασα απο το nokia software updater for retail παλι το λειτουργικο(την ιδια εκδοση δεν περασε καποια ποιο καινουργια) το αφησα να κανει ολα τα χαζα στην αρχη και τωρα οοοολα good.Ξεκιναει το σκαλισμα.wp ειχα παρει μολις πρωτοβγηκαν με το Lg optimous και το hd7.αλλα σε εκδοαση 7 αντε να προλαβα και την 7.1 , μετο μονο ανδροιδ και λιγο ιος.Τωρα με τα 8 να δουμε.Και για να μην βγω τελειως off παααααααααρα πουλ ωραιο το νοκια.κινητο ρε παιδια μετα απο καιρο.και βαρος και στιβαρο και ποιοτητα κλησης αλλου.Περισσοτερες λεπτομερειες με το καιρο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

ελα σαν να το βρηκα.οταν το ανοιξα πρωτη φορα που λεει οτι και καλα κανει καποιες τελευταιες ρυθμισεις-εγκαταστασεις εκει το αφησα λιγο νομισα οτι κολλησε και το εκλεισα.Περασα απο το nokia software updater for retail παλι το λειτουργικο(την ιδια εκδοση δεν περασε καποια ποιο καινουργια) το αφησα να κανει ολα τα χαζα στην αρχη και τωρα οοοολα good.Ξεκιναει το σκαλισμα.wp ειχα παρει μολις πρωτοβγηκαν με το Lg optimous και το hd7.αλλα σε εκδοαση 7 αντε να προλαβα και την 7.1 , μετο μονο ανδροιδ και λιγο ιος.Τωρα με τα 8 να δουμε.Και για να μην βγω τελειως off παααααααααρα πουλ ωραιο το νοκια.κινητο ρε παιδια μετα απο καιρο.και βαρος και στιβαρο και ποιοτητα κλησης αλλου.Περισσοτερες λεπτομερειες με το καιρο.

 

Συμφωνώ απολύτως με τον προαλλήσαντα! Με παράλληλο κινητό το HTC one, ομολογώ ότι το NOKIA μου δίνει μία πιο όμορφι αίσθηση όταν το κρατώ και με προδιαθέτει να το σκαλίσω ακόμα και χωρίς λόγο! :lol:

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους/ες.

Μερικες ερωτησεις για τους γνωριζοντες:

1. Οσοι το αγορασαν απο σκρουτζομαγαζο, ειναι 4G αυτο που πηραν? Γιατι καπου διαβασα/ακουσα οτι κυκλοφορουν και 3G εκδοσεις του 920:wacko::!::!::!

2. Αναγραφεται στο κουτι εξωτερικα αν ειναι 4G LTE (ωστε να το αναγνωρισουμε εγκαιρα πριν την παραλαβη)?

3. Υπαρχει πληρης συμβατοτητα με τα ελληνικα 4G δίκτυα?

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους/ες.

Μερικες ερωτησεις για τους γνωριζοντες:

1. Οσοι το αγορασαν απο σκρουτζομαγαζο, ειναι 4G αυτο που πηραν? Γιατι καπου διαβασα/ακουσα οτι κυκλοφορουν και 3G εκδοσεις του 920:wacko::!::!::!

2. Αναγραφεται στο κουτι εξωτερικα αν ειναι 4G LTE (ωστε να το αναγνωρισουμε εγκαιρα πριν την παραλαβη)?

3. Υπαρχει πληρης συμβατοτητα με τα ελληνικα 4G δίκτυα?

 

Ευχαριστω.

 

Όλα υποστηρίζουν 4g αρκεί να έχεις το αναλογο firmware. Αλλά κι αν δεν το έχει το περνάς εσύ. Γενικά δεν έχει θέμα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όλα υποστηρίζουν 4g αρκεί να έχεις το αναλογο firmware. Αλλά κι αν δεν το έχει το περνάς εσύ. Γενικά δεν έχει θέμα.

 

Eυχαριστω πολυ. Ετοιμαζομαι να το παραγγειλω.:)

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καμμια εφαρμογη για να βλεπουμε ταινιες αλλα να βαζουμε και τους υποτιτλους στο νοκια?ελπιζω να μιην γραφω σε λαθος μερος :D
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καμμια εφαρμογη για να βλεπουμε ταινιες αλλα να βαζουμε και τους υποτιτλους στο νοκια?ελπιζω να μιην γραφω σε λαθος μερος :D

 

Αν και δεν έχω ασχοληθεί ποτέ, κάποιοι είχαν γράψει στο παρελθόν ότι γίνεται μόνο στο pc. Εκτός κι αν δεν θυμάμαι καλά.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καμμια εφαρμογη για να βλεπουμε ταινιες αλλα να βαζουμε και τους υποτιτλους στο νοκια?ελπιζω να μιην γραφω σε λαθος μερος :D

 

δεν ξερω που το διαβασα, δεν το δοκιμασα απλα μονο το κατεβασα αλλα ενας καπου προτεινει αυτο το προγραμμα για μετατροπη ενσωματωση υποτιτλων κτλ

FreemakeVideoConverterSetup

google it

freeware ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...