Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πήρα το 925 μου απο Kaizer shop και είναι άριστο !!!

Ο κολλητός μου πήρε το 920 απ' το mmplanet και επίσης δεν έχει θέμα.

Αυτό που θα κοιτάξεις είναι το να είναι unbranded η συσκευή, μην είναι vodafone πχ. Αν σου προκύψει κάποιο θέμα με την συσκευή υπάρχουν και τα Nokia Care...

Πάντως με τέτοια διαφορά τιμής δεν βλέπω κάποιον λόγο να επιλέξεις "επώνυμο" κατάστημα...

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου.

Η amber έχει κατέβει στο τηλέφωνα που αγοράστηκε από Kaizer shop ???

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Άμα είναι branded, όπως το δικό σου, υπάρχει περίπτωση να αργήσουν οι αναβαθμίσεις κλπ, όπως στο δικό σου.

Το κινητό το αναγνωρίζει ο υπολογιστής? Έχεις την 3.0.8 του nsu (nokia software updater) έτσι? Εγκατέστησε και το τελευταίο Nokia Suite και ξαναδοκίμασε αν θες...

 

Edit: Το τηλέφωνο που αγοράστηκε απο Kaizer είναι το 925, και ερχόταν με Amber. Αλλά εγκαταστάθηκαν όλες οι αναβαθμίσεις που έχουν βγει. Δεν έχει σημασία από που θα το αγοράσεις για τις αναβαθμίσεις. Το θέμα είναι για ποια χώρα/πάροχο προορίζεται το κινητό...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα το 925 μου απο Kaizer shop και είναι άριστο !!!

Ο κολλητός μου πήρε το 920 απ' το mmplanet και επίσης δεν έχει θέμα.

Αυτό που θα κοιτάξεις είναι το να είναι unbranded η συσκευή, μην είναι vodafone πχ. Αν σου προκύψει κάποιο θέμα με την συσκευή υπάρχουν και τα Nokia Care...

Πάντως με τέτοια διαφορά τιμής δεν βλέπω κάποιον λόγο να επιλέξεις "επώνυμο" κατάστημα...

 

Φίλε MIXOS Tsi ,

( άσχετο αλλά Tsi έχω και εγώ ) ,

Έχεις απόλυτο δίκιο όταν λες ότι με τέτοια διαφορά τιμής ( 140 - 150 €) , δεν βλέπεις λόγο να επιλέξεις ''επώνυμο'' κατάστημα

Όμως

Εάν είναι να μην αναβαθμίζεται και εάν είναι να μπλέξω με nokia care , αλλάζει το θέμα .

Θα μου ήταν πολύ χρήσιμη η πληροφορία εάν ο φίλος σου που αγόρασε από mmplanet , έχει update με την amber και γενικά εάν είναι απόλυτα ευχαριστημένος

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανονικά όλες τις αναβαθμίσεις και δεν έχει κανένα θέμα...

Μίλα με το κατάστημα που σε ενδιαφέρει και ρώτα να δεις τι μπορούν να σου πουν για τις συσκευές. Για ποια χώρα είναι κλπ. Το ποια χώρα είναι το γράφει στο κουτί , πχ το δικο μου λέει CV IT άρα Ιταλικό...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανονικά όλες τις αναβαθμίσεις και δεν έχει κανένα θέμα...

Μίλα με το κατάστημα που σε ενδιαφέρει και ρώτα να δεις τι μπορούν να σου πουν για τις συσκευές. Για ποια χώρα είναι κλπ. Το ποια χώρα είναι το γράφει στο κουτί , πχ το δικο μου λέει CV IT άρα Ιταλικό...

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

κ εγώ που το πήρα από birdphone δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε με αναβαθμίσεις ούτε με τίποτα, όπως και πολλοί άλλοι.. άλλοι είχαν αρκετά προβλήματα από το συγκεκριμένο κατάστημα.

Τό θέμα είναι ότι τα σκρουτζομάγαζα πουλάνε κινητά σαν φραντζόλες ψωμί λόγω τιμής και φέρνουν συνέχεια νέες παρτίδες, έ σε κάποιες παρτίδες ύπάρχουν προβλήματα, άρα είναι πως θα σου κάτσει η αγορά σε συγκεκριμένη χρονική στιγμή.

Το πουλομάγαζο σου λέει πριν το παραγγείλεις χώρα προέλευσης και αν είναι παρόχου ή όχι, οπότε αποφασίζεις αν θα το πάρεις ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που ειναι vodafone? Δηλαδη στην αρχικη οθονη εμφανιζει vodafone Και εχει και καποια apps μεσα.

Λες να εχω θεμα?

 

Ασχετο συγκρινα σε χαμηλο φωτισμο βιντεο με iphone 5. Μακραν καλυτερο το 920. Στα παντα. 21kbps και 30fps ενω το iphone 5 ειχε 18kbps και 26fps. Χωρις τον θορυβο.

Επισης δεν μπορω να κανω Update μεσω nokia updater. μου λεει συνεχεια να βαλω το usb ενω ειναι πανω.

 

Δεν θα έχεις θέμα. Vodafone ηταν προ φλασαρισματος και το δικο μου το 925 και δεν είχε θέμα. Απο βδομάδα παίζει να κυκλοφορήσει στο φόρουμ οδηγός για φλασαρισμα οπότε βαζει ο καθένας ότι θέλει...

Για τις φωτογραφίες, θυμάμαι προ amber εβγαζε κι εμένα κάποιες θολές αλλα τώρα πετάει. Μπες και στο νήμα "φωτογραφίες απο συσκευές lumia" και θα δεις κάποια πράγματα.

@montoya_f1, αν είναι να δωσεις 400€ τότε τσιμπάς το 925...;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι branded, όπως το δικό σου, υπάρχει περίπτωση να αργήσουν οι αναβαθμίσεις κλπ, όπως στο δικό σου.

Το κινητό το αναγνωρίζει ο υπολογιστής? Έχεις την 3.0.8 του nsu (nokia software updater) έτσι? Εγκατέστησε και το τελευταίο Nokia Suite και ξαναδοκίμασε αν θες...

 

Δεν μπορω να βρω την 3.0.8. πουθενα μεχρι 3.0.6 μπορω να βρω δυστυχως...

Link to comment
Share on other sites

παιδια καποιο νοκια care μαγαζι υπαρχει? ειδα απο το σαιτ της νοκια οτι ειχε μαρουσι και πηγα και δεν υπηρχε ειχε κλεισει.

Αυτο που γραφει αλεξανδρας υπαρχει? εχω θεμα με τον φορτιστη δεν δουλευει και θελω να παω να τον αλλαξω

Link to comment
Share on other sites

κ εγώ που το πήρα από birdphone δεν έχω κανένα πρόβλημα ούτε με αναβαθμίσεις ούτε με τίποτα, όπως και πολλοί άλλοι.. άλλοι είχαν αρκετά προβλήματα από το συγκεκριμένο κατάστημα.

Τό θέμα είναι ότι τα σκρουτζομάγαζα πουλάνε κινητά σαν φραντζόλες ψωμί λόγω τιμής και φέρνουν συνέχεια νέες παρτίδες, έ σε κάποιες παρτίδες ύπάρχουν προβλήματα, άρα είναι πως θα σου κάτσει η αγορά σε συγκεκριμένη χρονική στιγμή.

Το πουλομάγαζο σου λέει πριν το παραγγείλεις χώρα προέλευσης και αν είναι παρόχου ή όχι, οπότε αποφασίζεις αν θα το πάρεις ή όχι.

 

Κατάλαβα

Σε ευχαριστώ

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Και το αμαζον 300 παρα κατι το εχει οποτε πιο επωνυμο δεν γινεται! Με την amber το κινητο αναβαθμιζεται εντελως ομως!
Link to comment
Share on other sites

@montoya_f1, αν είναι να δωσεις 400€ τότε τσιμπάς το 925...;)

 

Φίλε Montoya , έχεις δίκιο

 

Μάλλον προς 925 με βλέπω ..

Το θθέμα είναι εάν είναι όντως τόσο καλύτερο του 920

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις θέμα. Vodafone ηταν προ φλασαρισματος και το δικο μου το 925 και δεν είχε θέμα. Απο βδομάδα παίζει να κυκλοφορήσει στο φόρουμ οδηγός για φλασαρισμα οπότε βαζει ο καθένας ότι θέλει...

Για τις φωτογραφίες, θυμάμαι προ amber εβγαζε κι εμένα κάποιες θολές αλλα τώρα πετάει. Μπες και στο νήμα "φωτογραφίες απο συσκευές lumia" και θα δεις κάποια πράγματα.

@montoya_f1, αν είναι να δωσεις 400€ τότε τσιμπάς το 925...;)

 

Καλως φιλε μου σε ευχαριστω πολυ. Στο βιντεο παντως δεν εχω παραπονο, ακομα δεν το εχω τσεκαρει καλα.

Στις φωτο εχω παραπονο αλλα ας μπει η amper και βλεπουμε...Ημουν ετοιμος να το δωσω επιτοπου, αλλα ακομα με κραταει...τραμπαλιζομαι :lol::lol:

Παντως γενικα μπορει να λειπουν αρκετα απο android, αλλα...δεν κολλαει και δεν λαγκαρει ΚΑΘΟΛΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Montoya , έχεις δίκιο

 

Μάλλον προς 925 με βλέπω ..

Το θθέμα είναι εάν είναι όντως τόσο καλύτερο του 920

 

Μιας και είχα το 920 για περίπου 9 μήνες και τώρα έχω το 925 μπορώ να σου πω κάποια πράγματα.

1. Το λειτουργικό είναι ακριβώς το ίδιο. Καμια διαφορά. Σφαίρα και στα δυο.

2. Κάμερα ίδια.

3. Οθόνη πολύ καλύτερη το 925. Με εντυπωσίασε.

4. Συσκευή σαφώς καλύτερη απο πλευράς διαστάσεων το 925. Πολύ πιο βολική και σαφώς ελαφρότερη (αν και το βάρος δεν με ενοχλούσε προσωπικά). Σου δίνει αλλη αίσθηση...;)

5. Τα 925 κυκλοφορούν στην συντριπτική τους πλειοψηφία με 16gb κι αυτο για μένα είναι μεγάλο μείον. Εξαρτάται βέβαια από τις ανάγκες του καθενός (γιαυτο πήρα 32αρι). Αν δεν υπήρχε η μεγάλη διαφορά τιμής θα σου απαγόρευα να προσπεράσεις το 925. Τώρα το αφήνω στην "κρίση" σου....:)

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είχα το 920 για περίπου 9 μήνες και τώρα έχω το 925 μπορώ να σου πω κάποια πράγματα.

1. Το λειτουργικό είναι ακριβώς το ίδιο. Καμια διαφορά. Σφαίρα και στα δυο.

2. Κάμερα ίδια.

3. Οθόνη πολύ καλύτερη το 925. Με εντυπωσίασε.

4. Συσκευή σαφώς καλύτερη απο πλευράς διαστάσεων το 925. Πολύ πιο βολική και σαφώς ελαφρότερη (αν και το βάρος δεν με ενοχλούσε προσωπικά). Σου δίνει αλλη αίσθηση...;)

5. Τα 925 κυκλοφορούν στην συντριπτική τους πλειοψηφία με 16gb κι αυτο για μένα είναι μεγάλο μείον. Εξαρτάται βέβαια από τις ανάγκες του καθενός (γιαυτο πήρα 32αρι). Αν δεν υπήρχε η μεγάλη διαφορά τιμής θα σου απαγόρευα να προσπεράσεις το 925. Τώρα το αφήνω στην "κρίση" σου....:)

 

Ευχαριστώ για την απάντησή σου φίλε Montoya_42

Είναι 140 € παραπάνω ( skroutzoμάγαζα) για ένα πιο στιλάτο ( υποκειμενικό ) και σαφώς ελαφρύτερο κινητό από το 920.

Τα 16 gb Vs 32 gb δεν με ενοχλούν

Να υποθέσω ότι την amber και όλα τα σχετικά τα έχει ήδη ( χωρίς να χρειάζεται update ) το 925 . Σωστά??

Εάν επιπρέπεται πόσο και από που το αγόρασες??

Edited by impreza_sti
Διόρθωση κώδικα παράθεσης
Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ειναι αγορασμενο απο birdphone και ειναι για γερμανια. Ουστ φροιλαιν!! :lol:

Περα απο την πλακα ισως απο τα καλυτερα καταστηματα, πολυ εξυπηρετικοι και στα εξηγουν ολα απο την αρχη. Ξεκαθαροι και ουσιαστικοι.

Εχω αγορασει απο εκει 9 κινητα και πλεον μπορω να πω με σιγουρια οτι ειναι εμπιστοι.

Θελω να ευχαριστησω και δημοσια τον mixos για την πολυτιμη βοηθεια του στην αναβαθμιση του 920 μου και γενικοτερα ολους σας.

Το αναβαθμιζω (λογικα σε amber θελω να πιστευω) και σας λεω εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν μου λέτε, το ποιας χώρας είναι το κινητό για να ελέγξω πότε έρχεται η αναβάθμιση, δεν φαίνεται εκεί που λέει "γλώσσα/περιοχή"; Αυτό όμως αλλάζει, αν βάλω άλλη χώρα τι γίνεται;

 

Είναι τραγικό να μην έχω πάρει ακόμα την αναβάθμιση, έλεος πραγματικά.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο κάτω μέρος της sim tray και πες μας το product code...

 

Δεν μπορώ να την ανοίξω τώρα. Πάντως, στο κουτί θυμάμαι έλεγε κάτι για Χονκ Κονγκ (από e bay αγγλίας το έχω αγοράσει) παίζει να είναι από εκεί;

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτή τη λίστα η αναβάθμιση υπάρχει...

http://www.nokia.com/global/support/software-update/wp8-software-update/wp8-availability-in-asia-pacific/

 

Τσέκαρε το μέσω ota, η αλλιώς αν ψήνεσαι για nsu...

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Για το 925 δεν το εχω πιασει στα χερια μου απλα εχω διαβασει τα εξης:

Εχει amoled (ελπιζω να ειναι καλυτερης ποιοτητας απο τα galaxy series και πιστεψτε με ΤΟ ΕΥΧΟΜΑΙ γιατι εχω καει 2 φορες) αρα εχει καλυτερο μαυρο και πιο ζωντανα χρωματα (εγω προτιμω lcd και παλι).

Εχει 16gb (λιγο αρνητικο αν το τιγκαρεις στα παιχνιδια) αλλιως μια χαρα ειναι

Η καμερα του 920 μετα το amber alert :lol: λενε οτι ειναι πιο sharp απο αυτη του 925. Μπορω να ποσταρω σχετικο λινκ αν θελετε.

Λογικο να ειναι καλυτερο το 925 αν και εγω θα πηγαινα μετα το 920 σε 1020 κατευθειαν.

Προσωπικη μου αποψη παντα.

Αναλυτικα τι κανει η αναβαθμιση. (σιγουρα καποιοι ξερετε ηδη). Εχει και πινακα για ολα τα lumia.

http://allaboutwindowsphone.com/features/item/18176_In_depth_guide_to_whats_new_in.php

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτο κανω. 920 και οταν πεσει 1020. Πριν καποιες σελιδες αναφερω και τα υπερ που εχει το 920 σε σχεση με το 925 που ειναι πολλα μαλιστα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...