Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το τσεκαρα παντού και σε φορτιστη άλλου Νοκια Lumia και τίποτα. πάει επιστροφη μάλλον. Κρίμα ήταν και σουιδικό ΙΜΕΙ

 

Γιατί κρίμα. Υπερτερούν κάπου τα σουηδικά (εκτός απο το ξανθό μαλλί)?

Πάντως μη το βγάζεις από την πρίζα ή δοκίμασε και το pc (για ώρα)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γιατί κρίμα. Υπερτερούν κάπου τα σουηδικά (εκτός απο το ξανθό μαλλί)?

Πάντως μη το βγάζεις από την πρίζα ή δοκίμασε και το pc (για ώρα)

 

Με κατάλαβες ήταν και ξανθωπό και αυτό. Στην πρίζα το χω. Τώρα περιμένω τηλ. απο το κατάστημα για επιστροφή. Κρίμα και το περίμενα το κινητο πως και πως. Τους τελειωσαν και τα ξανθά επίσης... :(:(

Πάντως στιβαρή κατασκευή και αρκέτα ελαφρύ για μένα....

Link to comment
Share on other sites

Με κατάλαβες ήταν και ξανθωπό και αυτό. Στην πρίζα το χω. Τώρα περιμένω τηλ. απο το κατάστημα για επιστροφή. Κρίμα και το περίμενα το κινητο πως και πως. Τους τελειωσαν και τα ξανθά επίσης... :(:(

Πάντως στιβαρή κατασκευή και αρκέτα ελαφρύ για μένα....

 

Ευτυχώς που τελείωσαν τα ξανθά. Τώρα θα πάρεις μια σοβαρή συσκευή. Μαύρο δαγκωτό....:)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που τελείωσαν τα ξανθά. Τώρα θα πάρεις μια σοβαρή συσκευή. Μαύρο δαγκωτό....:)

 

Είπα να ξεμαυρίζω λίγο ρε παιδί μου. Ελπίζω το μαγαζί να φερθεί σοβαρά και να το αντικαταστήσει άμμεσα. Με τρόμαξε λίγο ο υπάλληλος όταν μου πε "στείλτε το στη ΝΟΚΙΑ" αλλά μολίς του υπενθύμισα το doa συνήλθε. Και έκοψα και την sim πριν το ανοίξω ο κατσίβελος.... Σαν πρωτάρης την πατησα. Λέω να το τσιμπίσω σε λευκό καθώς η θήκες που περιμένω είναι μάυρες. Το έβαλα και στο pc αλλά νομίζω ήδη μου φωναξε απο την αρχή "γυρνα με πίσω"

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα

Καλά, αυτο με τις θήκες είναι σούπερ στο 920. Δεν έχω δει αλλη συσκευή που να δένει τόσο πολύ η θήκη. Γίνεται ένα στην κυριολεξία. Με μια θήκη άλλαξες συσκευή. Σου προτείνω την kyan που είναι σούπερ.

Υ.Γ. Το μαύρο είναι ματ που για μένα είναι πολύ πιο όμορφο και δεν γλιστράει....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα

Καλά, αυτο με τις θήκες είναι σούπερ στο 920. Δεν έχω δει αλλη συσκευή που να δένει τόσο πολύ η θήκη. Γίνεται ένα στην κυριολεξία. Με μια θήκη άλλαξες συσκευή. Σου προτείνω την kyan που είναι σούπερ.

Υ.Γ. Το μαύρο είναι ματ που για μένα είναι πολύ πιο όμορφο και δεν γλιστράει....

 

εντάξη δεν είναι πρόβλημα. Αν βαρέθω το αλλάζω. Καπου είχα δει και ματ κίτρινο σαν το 720 πολύ καλό. ΑΥτό που με καίει είναι η αλλαγή τώρα. Το χω στο Pc αλλά δεν ...

Το μόνο που με κανει να χαμογελώ είναι το διπλό Unboxing Που θα κάνω :P

Edited by soik85
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχα

Καλά, αυτο με τις θήκες είναι σούπερ στο 920. Δεν έχω δει αλλη συσκευή που να δένει τόσο πολύ η θήκη. Γίνεται ένα στην κυριολεξία. Με μια θήκη άλλαξες συσκευή. Σου προτείνω την kyan που είναι σούπερ.

Υ.Γ. Το μαύρο είναι ματ που για μένα είναι πολύ πιο όμορφο και δεν γλιστράει....

 

Αυτή η cyan μου έχει βγάλει την πίστη! 2 Nokia care εδώ στα Γιάννενα και ούτε παραγγελία δεν την κάνουν γιατί δεν έχουν αποθέματα μου ειπαν. Πριν κανα μήνα που βρέθηκα Αθήνα πήγα σε 2 Nokia Care ούτε και εκεί υπήρχε!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Είπα να ξεμαυρίζω λίγο ρε παιδί μου. Ελπίζω το μαγαζί να φερθεί σοβαρά και να το αντικαταστήσει άμμεσα. Με τρόμαξε λίγο ο υπάλληλος όταν μου πε "στείλτε το στη ΝΟΚΙΑ" αλλά μολίς του υπενθύμισα το doa συνήλθε. Και έκοψα και την sim πριν το ανοίξω ο κατσίβελος.... Σαν πρωτάρης την πατησα. Λέω να το τσιμπίσω σε λευκό καθώς η θήκες που περιμένω είναι μάυρες. Το έβαλα και στο pc αλλά νομίζω ήδη μου φωναξε απο την αρχή "γυρνα με πίσω"

 

Φίλε από που το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η cyan μου έχει βγάλει την πίστη! 2 Nokia care εδώ στα Γιάννενα και ούτε παραγγελία δεν την κάνουν γιατί δεν έχουν αποθέματα μου ειπαν. Πριν κανα μήνα που βρέθηκα Αθήνα πήγα σε 2 Nokia Care ούτε και εκεί υπήρχε!

Ορίστε φίλε μου

http://www.ebay.com/itm/Genuine-Nokia-CC-1043-Silicone-Case-for-Lumia-920-Cyan-/380703862915?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesPouches&hash=item58a3b7f083

 

αν απαγορευονται τα Link Να το σβήσω

 

Φίλε από που το αγόρασες;

από το kinito.gr λογω χρώματος. αλλιώς για μαύρο θα πήγαινα αλλού

Edited by soik85
Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστώ για το λινκ! Απλά θα ήθελα να την πάρω (έχω κίτρινη συσκευή και έχω αγοράσει την μαύρη και την γκρί θήκη) και να την βάλω κατευθείαν και να μην περιμένω πότε θα έρθει γιατί όντως η cyan είναι άλλη φάση!

Δεν απαγορεύονται τα λινκς απλά κάνουμε αυτη την κουβέντα σε λάθος τοπικ! :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

@montoya Παιζει youtube στο background. Οταν βγηκε ηταν δωρεαν για λιγο καιρο. Πλεον έχει 0.99 http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/mytube/d994dce8-38f9-4ed3-ae6c-e334d4bd558c Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

@montoya Παιζει youtube στο background. Οταν βγηκε ηταν δωρεαν για λιγο καιρο. Πλεον έχει 0.99 http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/mytube/d994dce8-38f9-4ed3-ae6c-e334d4bd558c

 

Την εβαλα για δοκιμή αλλα δεν το κάνει....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα για δοκιμή αλλα δεν το κάνει....

 

Το κάνει φιλε μου μια χαρα εγω το εχω απο οταν βγηκε και ηταν δωρεαν. Εχει δυο κουμπια πανω στο βιντεο. Ενα play και μια μουσική νοτα. Πατάς τη μουσική νότα για να πάιξει στο παρασκήνιο. Τωρα αν το trial δεν το κάνει..Αυτο δεν μπορω να το επιβεβαιωσω

Link to comment
Share on other sites

:O

 

Το 2ο είναι μια εφαρμογή, που να μπορώ να έχω το Youtube στο background και να ακούω τραγούδια, κάνοντας παράλληλα κάτι άλλο. Αλλά, συγκεκριμένα απ' το Youtube. Δεν αναφέρομαι στο Sleeping Screen, που εννοείται ότι θα έρθει με την Amber, αλλά ακόμα να φανεί για τη συσκευή μου

..... :(

 

Εγώ με nexus 7 όταν παίζει το YouTube και το κατεβάζω με το home button σταματάει να παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με nexus 7 όταν παίζει το YouTube και το κατεβάζω με το home button σταματάει να παίζει.

 

Eπειδη εχω και Νεξους 7 :P Υπαρχει το "youtube keep alive " και κανει αυτο που λεμε. Ναι εχουμε ξεφυγει του θεματος αλλα τέλος πάντων :P

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Εγώ με nexus 7 όταν παίζει το YouTube και το κατεβάζω με το home button σταματάει να παίζει.

 

μπορει να παιχτεί Υοutube στο Nexus 7 με

https://play.google.com/store/apps/details?id=tw.com.freedi.youtube.player&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsInR3LmNvbS5mcmVlZGkueW91dHViZS5wbGF5ZXIiXQ

.

Το 920 επεστραφει τελικά. Ελπίζω το επόμενο να έρθει ακέραιο...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το mytube και παιζει στο background κανονικα

 

Thank you!! :D Δυο ακόμα ερωτήσεις, που προκύπτουν από την εφαρμογή.

 

Αγορά με χρέωση του λογαριασμού, έχω ακούσει ότι γίνεται μόνο με τη Vodafone. Μπορεί κάποιος να μου το επιβεβαίωσει αυτό; Επίσης, πέρα απ' το ό,τι πρέπει να έχω χρήματα στο λογαριασμό μου, θα πρέπει να πάρω τηλέφωνο ή να στείλω κάποια επιπλέον εντολή, ώστε να έχω διαθέσιμη την επιλογή χρέωσης του λογαριασμού μου στο Store; :worry:

 

Edit: mixail72, μου έφτιαξες τη μέρα, το μήνα κι εγώ δεν ξέρω τι!!!! thank you, thank you!!!!! :thanks: :bow: Αυτή τη στιγμή ακούω μουσική απ'το mytube και γράφω ταυτόχρονα!!!! Τώρα δε μου λείπει κάτι απο εφαρμογές!!! Πείτε μου μόνο ότι μπορώ να πληρώνω με κάρτα vodafone..

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με έχει προβληματισει αφανταστα...απο το πρωί που ήταν γεματο 100% με ελάχιστη χρήση και μόνο το ίντερνετ ανοιχτο, τώρα είμαι στο 18%. Με ένα τηλέφωνο μόνο του ενός λεπτού και πολύ λίγο σερφαρισμα...
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με έχει προβληματισει αφανταστα...απο το πρωί που ήταν γεματο 100% με ελάχιστη χρήση και μόνο το ίντερνετ ανοιχτο, τώρα είμαι στο 18%. Με ένα τηλέφωνο μόνο του ενός λεπτού και πολύ λίγο σερφαρισμα...

 

Με ένα μικρό search στο Google(μην αρχίσω τις κλοπές) θα βρεις αρκετά tips για την μπαταρία σου. έκανα το ίδιο για το 820 μου και είχα δει με σχετική βελτίωση. Επίσης ένα καλό tip είναι το Flight mode το βράδυ ή όταν δεν το χρειάζεσαι. Πάντως απ ότι έχω δει από φίλο είναι αρκετά ενεργοβόρο και chekare λίγο κάποιες εφαρμογές οι οποίες, ίσως και σε αναμονή, καταναλώνουν αρκετούς πόρους.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πώς γίνεται αναβάθμιση μέσω nokia software updater? το ανέφερε έβας συμφορουμίτης πριν κάποια posts αλλά ρο δοκίμασα σήμερα και δεν μου έκανε τίποτα.. βασικά η εφαρμογή μου έλεγε να πλαγκάρω το τηλέφωο στον υπολογιστή και μόλις το κάνω μου εγκαθιστά κάποιους drivers (φαίνεται να το αναγνωρίζει ο υπολογιστής) αλλά μετά απλά φορτίζει το κινητό και η εφαρμογή δεν κάνει τίποτα... κάνω κάτι λάθος? υπάρχουν συγκεκριμένοι drivers που πρέπει να περάσω? please όποιος ξέρει ας μου πει!

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Το κάνει φιλε μου μια χαρα εγω το εχω απο οταν βγηκε και ηταν δωρεαν. Εχει δυο κουμπια πανω στο βιντεο. Ενα play και μια μουσική νοτα. Πατάς τη μουσική νότα για να πάιξει στο παρασκήνιο. Τωρα αν το trial δεν το κάνει..Αυτο δεν μπορω να το επιβεβαιωσω

 

Ναι, το κάνει (και στη trial). Είσαι άψογος. Να το βάλεις και στο κατάλληλο νήμα.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία με έχει προβληματισει αφανταστα...απο το πρωί που ήταν γεματο 100% με ελάχιστη χρήση και μόνο το ίντερνετ ανοιχτο, τώρα είμαι στο 18%. Με ένα τηλέφωνο μόνο του ενός λεπτού και πολύ λίγο σερφαρισμα...

 

δες μήπως έχει ανοίξει το 4G ή το NFC (άγγιγμα+αποστολη)...

ρουφάνε την μπαταρία με το καλαμάκι..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τη. Ρύθμιση για το double tap που στο καλο ειναι;

 

Ρυθμίσεις, Αφή (τελευταίο στη λίστα), Πατήστε δύο φορές για να "ξυπνήσει" το τηλέφωνο, Ενεργό.

MyPhones: Nokia 2110i, Nokia 6150, Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia N70, Nokia N73ME, Nokia 5800XM, Nokia C7, Nokia L920 (Win10), Nokia L625 (Win8.1), Microsoft L640, Microsoft L640XL, Microsoft L950DS, Xiaomi Pocophone F1, Xiaomi Poco F2 Pro, Xiaomi Poco F4

MyBands: Xiaomi Mi Band 2, 3, 4, Honor Watch ES, Huawei Watch Fit

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...