Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το glance βγηκε κυρίως για τα κινητά με amoled οθόνες στις LCD τρωει πολύ μπαταρία .επισης τρώνε πολύ μπαταρία εφαρμογές παρασκηνίου όπως οι χάρτες, μπορείτε να τις βγάλετε απο τις ρυθμισεις. Οι μπαταρίες λιθιου δεν θέλουν κάποια ειδική μεταχείριση σχετικά με την φόρτιση τους. Χαλάνε με την ζέστη κυρίως όταν το κινητό φορτίζει το χρησιμοποιούμε και ζεσταινεται
Link to comment
Share on other sites

Το glance βγηκε κυρίως για τα κινητά με amoled οθόνες στις LCD τρωει πολύ μπαταρία .επισης τρώνε πολύ μπαταρία εφαρμογές παρασκηνίου όπως οι χάρτες, μπορείτε να τις βγάλετε απο τις ρυθμισεις. Οι μπαταρίες λιθιου δεν θέλουν κάποια ειδική μεταχείριση σχετικά με την φόρτιση τους. Χαλάνε με την ζέστη κυρίως όταν το κινητό φορτίζει το χρησιμοποιούμε και ζεσταινεται

 

Για να σου καταναλώσει μπαταρία στο παρασκήνιο μια εφαρμογή όπως οι χάρτες θα πρέπει πρώτα να την ανοίξεις. Οπότε δεν χρειάζεται να την απενεργοποιήσεις απο το παρασκήνιο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστός! Ευχαριστώ!

 

Είχα ρωτήσει και για file manager . Καποιος δοκιμασμένος:

 

File manager με την κλασσικη εννοια οπως στο αντροιτ πχ δεν υπαρχει. Εγω χρησιμοποιω αυτο για αντιγραφη απο και προς dropbox, google drive, skydrive απο και προς την εφαρμογη. Απο οτι λεει υποστηριζει SD. Δοκιμασε την εφαρμογη και πες μας και εμας πως ακριβως δουλευει με την Sd. και αν βλεπει φακελους στην SD. http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/pocket-file-manager/56dd9c3d-fe0a-4ceb-84b0-043e58e55b19 προσωπικα την θεωρω καταπληκτικη εφαρμογη. Αν εξαιρεσουμε οτι τα wp ειναι κλειδωμενα και περιοριζουν την εφαρμογη σε πολλα.

 

διόρθωση: Λαθος..μάλλον δεν εχεις sd :P σορρυ...μαλλον διαβασα καπου αλλου για SD και τα μπερδεψα :P

Edited by mixail72
Link to comment
Share on other sites

Καθε μερα που περναει ολο και περισσοτερο συμπαθω τα wmobile...

Μηδενικο Lag, κανω τα παντα αξιοπιστα χωρις προβληματα και χωρις χασουρες...Πραγματικα μου θυμιζει εντονα apple ios στο θεμα scroll και smooth. Δεν μπουκωνει, δεν κολλαει, δεν εχει χρειαστει ουτε μια φορα να κανω restart. H καμερα ειναι αψογη την ξερετε ηδη, και τρομερο το gps. Το μοναδικο gps Που ακουω την φωνητικη πλοηγηση και δεν ειναι αλλα για αλλα.

Δυσκολα, πολυ δυσκολα θα ξαναγυρισω σε android. Δεν με νοιαζει που δεν εχω 656.000.000 εφαρμογες. Αυτες που θελω τις εχει και με το παραπανω.

Αυτα τα λεει καποιος που ειναι επι πολλαααααα χρονια σε android Και δεν το αλλαζα με τιποτα.

Μπραβο στη Nokia για το απιστευτα καλο κατασκευαστικα τηλεφωνο, και μπραβο στην ms για το o/s.

Πολυ πολυ ευχαριστημενος. Δυσκολη η αποφαση μου να παω σε διαφορετικο λειτουργικο. Ενας παραγοντας μου με "εψησε" ησασταν και καποιοι απο εδω μεσα και ειδικα ο Μιχαλης.

Ακομα σας ευγνωμωνω.

Ηδη εχω γυρισει τα μυαλα σε 3 φιλους με android. Ο ενας απο αυτους εβλεπε windows και εβγαζε σπυρια.

Καθετος και πολυ πολυ πολυ αρνητικος. Δεν ηθελε καν να το δει το Lumia τον παρακαλαγα.

Με λιγα λογια....Αυριο παραλαμβανει το 920. :lol::rolleyes:

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

1/Στο ημερολόγιο του τηλεφώνου,μου εμφανίζει όλες τις ειδοποιήσεις του facebook κ εκνευρίζομαι. Είναι κ πολλές! Πείτε μου τι κάνω για να μην τις ξαναδώ! Κ δεν έχω πρόβλημα να βγάλω την εφαρμογή,αν παίζει ρόλο αυτό, κ να μπαίνω από τον browser.

2/Εμφανίζει κ εσάς διαφημίσεις ο explorer; Μπορώ να κάνω κάτι για να μην φάινονται;

Ευχαριστώ πολύ!

 

Ο Nokia Xpress δεν εμφανιζει διαφημισεις αν θυμαμαι καλα.

 

Σωστός! Ευχαριστώ!

 

Είχα ρωτήσει και για file manager . Καποιος δοκιμασμένος:

 

Υπαρχει ο Pocket File Manager αλλα με πολλους περιορισμους λογω του λειτουργικου.

Εγω τον χρησιμοποιω για να αρχειοθετω τα pdf που μου στελνουν στο mail και για να στελνω και εγω. Εχει και ανεβασμα σε skydrive.

Ο μονος περιορισμος της free εκδοσης νομιζω ειναι ο ftp server. Γενικα ειναι πολυ καλη εφαρμογη.

Edited by haigoeo
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα την τριτη.Πηγα σημερα στο club που δουλευω και ημασταν εκει μαζεμενοι 2-3 με s3 k nexus 4.Οταν ανοιξα το nokia pro cam και αρχισα να βγαζω φωτος χωρις φλας και να παιζω με τα φωτα με το διαφραγμα στα 3sec χαζεψαν.Στην κυριολεξια.Γενικα παθανε πλακα με την καμερα.Αλλα οταν ανοιξαμε την εφαρμογη facebook να τις κανουμε upload δεν ηξερα που να κρυφτω ρε *******.Δηλαδη ρε ms σεβασου λιγο τον εαυτο σου.Βγαλε 2-3 κυριες εφαρμογες σωστες.Φωτογραφικο κινητο(και οχι μονο εν ετη 2013) κουτσο instagram στραβο facebook.Αυτα με ξενερωνουν απιστευτα και δεν πολυ διορθωθηκαν ιδιαιτερα απο το Lg e900 και τα wp7. Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Καθε μερα που περναει ολο και περισσοτερο συμπαθω τα wmobile...

Μηδενικο Lag, κανω τα παντα αξιοπιστα χωρις προβληματα και χωρις χασουρες...Πραγματικα μου θυμιζει εντονα apple ios στο θεμα scroll και smooth. Δεν μπουκωνει, δεν κολλαει, δεν εχει χρειαστει ουτε μια φορα να κανω restart. H καμερα ειναι αψογη την ξερετε ηδη, και τρομερο το gps. Το μοναδικο gps Που ακουω την φωνητικη πλοηγηση και δεν ειναι αλλα για αλλα.

Δυσκολα, πολυ δυσκολα θα ξαναγυρισω σε android. Δεν με νοιαζει που δεν εχω 656.000.000 εφαρμογες. Αυτες που θελω τις εχει και με το παραπανω.

Αυτα τα λεει καποιος που ειναι επι πολλαααααα χρονια σε android Και δεν το αλλαζα με τιποτα.

Μπραβο στη Nokia για το απιστευτα καλο κατασκευαστικα τηλεφωνο, και μπραβο στην ms για το o/s.

Πολυ πολυ ευχαριστημενος. Δυσκολη η αποφαση μου να παω σε διαφορετικο λειτουργικο. Ενας παραγοντας μου με "εψησε" ησασταν και καποιοι απο εδω μεσα και ειδικα ο Μιχαλης.

Ακομα σας ευγνωμωνω.

Ηδη εχω γυρισει τα μυαλα σε 3 φιλους με android. Ο ενας απο αυτους εβλεπε windows και εβγαζε σπυρια.

Καθετος και πολυ πολυ πολυ αρνητικος. Δεν ηθελε καν να το δει το Lumia τον παρακαλαγα.

Με λιγα λογια....Αυριο παραλαμβανει το 920. :lol::rolleyes:

 

Απο αυτα που διαβάζω στο φόρουμ νομίζω πως έχω κάποια ψυχολογική διαταραχή που μου αρεσουν τα wp. Λέω να πάω σε κανέναν γιατρό να με κοιτάξει. Ύστερα έρχονται κάτι μηνύματα σαν το δικό σου και ηρεμώ. "Είμαι ο Κώστας και είμαι καλά" λέω.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα και απο εμενα!ειμαι καινουργιος!

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση "τι πρεπει να ρωτησω το σκρουτζομαγαζο που θελω να αγορασω το συγκεκριμενο κινητο"??

χωρα προελευσης?

αν το λογισμικο ειναι update?

τι ακριβως?

pls help!

 

ευχαριστω!

 

το συγκεκριμενο καταστημα το αναφερει σαν "Nokia Lumia 920.1 Black EU"

 

Σου εχω απαντησει και στο πμ σου. Αυτο που αναγραφεις ειναι το ευρωπαικο, (το ιδιο εχω) αυτο δεν εχει θεμα μιας και αναφερεται σε χωρες ευρωπαικης ενωσης. Καλυπτεσαι 2 χρονια εγγυηση απο αντιπροσωπεια στην Ελλαδα.

Οσο για το update με το που το παρεις θα το κανει. Αν οχι απλα θα περιμενεις λιγο και θα βγει. (η το περνας χειροκινητα).

 

Απο αυτα που διαβάζω στο φόρουμ νομίζω πως έχω κάποια ψυχολογική διαταραχή που μου αρεσουν τα wp. Λέω να πάω σε κανέναν γιατρό να με κοιτάξει. Ύστερα έρχονται κάτι μηνύματα σαν το δικό σου και ηρεμώ. "Είμαι ο Κώστας και είμαι καλά" λέω.

Οχι μια χαρα εισαι δεν τρεχει τιποτα Κωστα. Αν θες ομως γιατρο να σου συστησω τον δικο μου.. :blink::blink::lol::lol:

 

 

 

--- Από Ομάδα Διαχείρισης ---

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματα.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Καθε μερα που περναει ολο και περισσοτερο συμπαθω τα wmobile...

Μηδενικο Lag, κανω τα παντα αξιοπιστα χωρις προβληματα και χωρις χασουρες...Πραγματικα μου θυμιζει εντονα apple ios στο θεμα scroll και smooth. Δεν μπουκωνει, δεν κολλαει, δεν εχει χρειαστει ουτε μια φορα να κανω restart. H καμερα ειναι αψογη την ξερετε ηδη, και τρομερο το gps. Το μοναδικο gps Που ακουω την φωνητικη πλοηγηση και δεν ειναι αλλα για αλλα.

Δυσκολα, πολυ δυσκολα θα ξαναγυρισω σε android. Δεν με νοιαζει που δεν εχω 656.000.000 εφαρμογες. Αυτες που θελω τις εχει και με το παραπανω.

Αυτα τα λεει καποιος που ειναι επι πολλαααααα χρονια σε android Και δεν το αλλαζα με τιποτα.

Μπραβο στη Nokia για το απιστευτα καλο κατασκευαστικα τηλεφωνο, και μπραβο στην ms για το o/s.

Πολυ πολυ ευχαριστημενος. Δυσκολη η αποφαση μου να παω σε διαφορετικο λειτουργικο. Ενας παραγοντας μου με "εψησε" ησασταν και καποιοι απο εδω μεσα και ειδικα ο Μιχαλης.

Ακομα σας ευγνωμωνω.

Ηδη εχω γυρισει τα μυαλα σε 3 φιλους με android. Ο ενας απο αυτους εβλεπε windows και εβγαζε σπυρια.

Καθετος και πολυ πολυ πολυ αρνητικος. Δεν ηθελε καν να το δει το Lumia τον παρακαλαγα.

Με λιγα λογια....Αυριο παραλαμβανει το 920. :lol::rolleyes:

 

αν η Ms έβαζε μυαλό θα μπορούσε να απογειώσει το λειτουργικό της και να παίζει στα δάκτυλα τις υπόλοιπες εναλλακτικές, αλλά το πάει με το σταγονόμετρο, να μας βγάλει την ψυχή όπως η apple κάθε χρόνο και μια δυο προσθήκες για να κρατάμε τον κόσμο.

Το κινητάκι είναι σούπερ, πλέον το android κινητό που διαθέτω λειτουργεί σαν ξυπνητήρι (δεύτερο κιόλας):p

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα!

Σήμερα θα σας πω μια μικρή ιστορία να γελάσετε..

Είχα κέφια χτες τ' απόγευμα, είχα και χρόνο και λέω δεν πετάγομαι (αρκετά επιφυλακτικός) στη Nokia Care (το μοναδικό κατάστημα που υπάρχει - είμαι από επαρχεία) να ρωτήσω αν μπορούν να μου περάσουν την amber χωρίς απώλεια δεδομένων όπως με είχε παροτρύνει και ο φίλος montoya_42..

Μου λέει τα εξής:

1. Η αναβάθμηση είναι για τη σειρά 9..920, 925 κλπ

2. Δεν προσφερει τίποτα εκτός από κάποιες εσωτερικές αναπροσαρμογές, άρα γιατί να την περνάω τζάμπα

3. Θα χάσω τα Ελληνικά γιατί έχω Γαλλική συσκευή

4. Δεν μπορεί να την περάσει αυτός! Μόνο εγώ με Zune!

Αφού του τα αναίρεσα όλα και άρχισε να τρέμει από αμηχανεία (δεν το έβαζε όμως κάτω γιατί μου λέει πέρνα την άλλη βδομάδα ξανά να με ρωτήσεις μήπως ήρθε η αναβάθμιση) απλά του είπα Καληνύχτα, έβαλα τα γέλια και έφυγα! Δεν σχολιάζω τίποτα πάνω σ αυτά, γιατί θα στάξει η χολή ποτάμι..Απλά ήθελα να σας το αναφέρω!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα την τριτη.Πηγα σημερα στο club που δουλευω και ημασταν εκει μαζεμενοι 2-3 με s3 k nexus 4.Οταν ανοιξα το nokia pro cam και αρχισα να βγαζω φωτος χωρις φλας και να παιζω με τα φωτα με το διαφραγμα στα 3sec χαζεψαν.Στην κυριολεξια.Γενικα παθανε πλακα με την καμερα.Αλλα οταν ανοιξαμε την εφαρμογη facebook να τις κανουμε upload δεν ηξερα που να κρυφτω ρε *******.Δηλαδη ρε ms σεβασου λιγο τον εαυτο σου.Βγαλε 2-3 κυριες εφαρμογες σωστες.Φωτογραφικο κινητο(και οχι μονο εν ετη 2013) κουτσο instagram στραβο facebook.Αυτα με ξενερωνουν απιστευτα και δεν πολυ διορθωθηκαν ιδιαιτερα απο το Lg e900 και τα wp7.

 

δεν έχεις άδικο για το Facebook. Ειναι ψιλοαθλια εφαρμογή. Για το ινσταγκραμ δεν πολυσυμφωνω όμως.θεωρω το 6tag πολύ καλό.οπως και να έχει όμως δεν χρειάζεται να ανοίξεις την εφαρμογή Facebook ούτε για να ανεβάσεις φωτογραφίες ούτε για να τις δεις. Μόνο του ios την εφαρμογή Facebook θεωρώ καταπληκτική προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα ενα το οποιο ειναι απο voda γερμανιας. εχω την καρτα κοσμοτε μεσα, και ενω με το τηλεφωνο ολα καλα, δε μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ. ανοιγω τα data, 2g 3g 4g οτι και να βαλω δε συνδεεται. πρεπει να βαλλω χειροκινητα τις ρυθμισεις της κοσμοτε;
Link to comment
Share on other sites

παιδια μολις πηρα ενα το οποιο ειναι απο voda γερμανιας. εχω την καρτα κοσμοτε μεσα, και ενω με το τηλεφωνο ολα καλα, δε μπορω να συνδεθω στο ιντερνετ. ανοιγω τα data, 2g 3g 4g οτι και να βαλω δε συνδεεται. πρεπει να βαλλω χειροκινητα τις ρυθμισεις της κοσμοτε;

 

προφανώς αφού δεν συνδέεται βάλτες χειροκίνητα...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα!

Σήμερα θα σας πω μια μικρή ιστορία να γελάσετε..

Είχα κέφια χτες τ' απόγευμα, είχα και χρόνο και λέω δεν πετάγομαι (αρκετά επιφυλακτικός) στη Nokia Care (το μοναδικό κατάστημα που υπάρχει - είμαι από επαρχεία) να ρωτήσω αν μπορούν να μου περάσουν την amber χωρίς απώλεια δεδομένων όπως με είχε παροτρύνει και ο φίλος montoya_42..

Μου λέει τα εξής:

1. Η αναβάθμηση είναι για τη σειρά 9..920, 925 κλπ

2. Δεν προσφερει τίποτα εκτός από κάποιες εσωτερικές αναπροσαρμογές, άρα γιατί να την περνάω τζάμπα

3. Θα χάσω τα Ελληνικά γιατί έχω Γαλλική συσκευή

4. Δεν μπορεί να την περάσει αυτός! Μόνο εγώ με Zune!

Αφού του τα αναίρεσα όλα και άρχισε να τρέμει από αμηχανεία (δεν το έβαζε όμως κάτω γιατί μου λέει πέρνα την άλλη βδομάδα ξανά να με ρωτήσεις μήπως ήρθε η αναβάθμιση) απλά του είπα Καληνύχτα, έβαλα τα γέλια και έφυγα! Δεν σχολιάζω τίποτα πάνω σ αυτά, γιατί θα στάξει η χολή ποτάμι..Απλά ήθελα να σας το αναφέρω!

 

Να ξαναπάς και να επιμείνεις. Να πεις πως δεν φευγεις από εκεί αν δεν σου περάσει την amber. Ας κατεβάσει και το zune αφού χρειάζεται...χαχαχα

Αφου δεν ξέρει, πες του να επικοινωνήσει με τα κεντρικά και να του πουν αυτοι βήμα βήμα το να κάνει. Έλεος όμως.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Να ξαναπάς και να επιμείνεις. Να πεις πως δεν φευγεις από εκεί αν δεν σου περάσει την amber. Ας κατεβάσει και το zune αφού χρειάζεται...χαχαχα

Αφου δεν ξέρει, πες του να επικοινωνήσει με τα κεντρικά και να του πουν αυτοι βήμα βήμα το να κάνει. Έλεος όμως.

 

Η ερώτηση μου ήταν αν γίνεται να περαστεί η αναβάθμιση χωρίς να σβηστούν τα δεδομένα απ τη συσκευή μου..και είδες που φτάσαμε!

Στιλ διαλόγου:

Εγώ: Ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να περαστεί στο κινητό η amber χωρίς απώλεια δεδομένων.

Nokia Care: Ε..Όταν λες κινητό τι εννοείς; Αυτό το κόκκινο πράμα με την οθόνη; :lol::lol::lol:

 

Ευτυχώς είχε ωραία σύννεφα ο ουρανός το σούρουπο και έβγαλα μια απίστευτη φωτό! Α ρε κάμερα!!:happy:

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση μου ήταν αν γίνεται να περαστεί η αναβάθμιση χωρίς να σβηστούν τα δεδομένα απ τη συσκευή μου..και είδες που φτάσαμε!

Στιλ διαλόγου:

Εγώ: Ήθελα να ρωτήσω αν μπορεί να περαστεί στο κινητό η amber χωρίς απώλεια δεδομένων.

Nokia Care: Ε..Όταν λες κινητό τι εννοείς; Αυτό το κόκκινο πράμα με την οθόνη; :lol::lol::lol:

 

Ευτυχώς είχε ωραία σύννεφα ο ουρανός το σούρουπο και έβγαλα μια απίστευτη φωτό! Α ρε κάμερα!!:happy:

 

Και που να βγάλεις με amber.....

Υ.Γ. Εμπρός για φλασάρισμα...

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

προφανώς αφού δεν συνδέεται βάλτες χειροκίνητα...

 

τελικα επρεπε απλα να βαλω internet, χωρις user, pass και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γειά σας.

Επειδή ενδιαφέρομαι για το κινητό, να ρωτήσω, firefox δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε έτσι ? Μόνο ie

Link to comment
Share on other sites

Ο Nokia Xpress δεν εμφανιζει διαφημισεις αν θυμαμαι καλα.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Υπαρχει ο Pocket File Manager αλλα με πολλους περιορισμους λογω του λειτουργικου.

 

 

Εγω τον χρησιμοποιω για να αρχειοθετω τα pdf που μου στελνουν στο mail και για να στελνω και εγω. Εχει και ανεβασμα σε skydrive.

 

 

Ο μονος περιορισμος της free εκδοσης νομιζω ειναι ο ftp server. Γενικα ειναι πολυ καλη εφαρμογη.

 

 

 

Την εγκατέστησα αλλά δεν βλεπω τα αρχεια που έχω στα docs ας πούμε και τα βλεπω απο office.

 

Αυτι που λες για αρχειοθέτηση είναι που με ενδιαφέρει αλλα δεν το βλεπω να γίνεται...

Google for ever
Link to comment
Share on other sites

Τα ηχεία του πάντως είναι κορυφαία θυμήθηκα παλιές καλες εποχές

 

Ακουγονται δυνατα και καθαρα εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Ακουγονται δυνατα και καθαρα εννοεις?

ναι αλλα κυρίως ξεχωρίζει η ποιότητα τους ,είναι τα ίδια με αυτα του n95 ,θα το καταλάβεις μόλις τα ακουσεις

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...