Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά έχω θέμα με το hard reset. Δεν μου δουλεύει με τίποτα και το κινητό έχει κολλήσει στους κωδικούς πρόσβασης... πως γίνεται να κάνω και εννοείται πέρα από τις ρυθμίσεις αφού έχει νεκρώσει και δεν κάνει βήμα χωρίς κωδικούς... το κινητό δεν είναι δικό μου ξέχασα να το πω μην φάω και τσάμπα το κράξιμο.... σε κοπέλα ανήκει*:lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά έχω θέμα με το hard reset. Δεν μου δουλεύει με τίποτα και το κινητό έχει κολλήσει στους κωδικούς πρόσβασης... πως γίνεται να κάνω και εννοείται πέρα από τις ρυθμίσεις αφού έχει νεκρώσει και δεν κάνει βήμα χωρίς κωδικούς... το κινητό δεν είναι δικό μου ξέχασα να το πω μην φάω και τσάμπα το κράξιμο.... σε κοπέλα ανήκει*:lol::lol::lol:

 

Με κλειστό τηλεφωνο αν εχει την κιτκατ πατας vol down+pwr button και μολις εμφανιστει το λογκο LG τα αφηνεις και πατας vol down+vol up. Αν εχει λολλιποπ πατας vol down+pwr button και μολις βγει το λογκο τα αφηνεις και τα ξαναπατας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι οι Υπηρεσίες Google play Είναι συνέχεια ανοιχτές και τρέχουν.Έχει κανείς το ίδιο θέμα τις τελευταίες μερες?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.Τις τελευταίες μέρες παρατηρώ ότι οι Υπηρεσίες Google play Είναι συνέχεια ανοιχτές και τρέχουν.Έχει κανείς το ίδιο θέμα τις τελευταίες μερες?

Έχεις Lollipop ;

Υπάρχει ένα πρόβλημα με τα auto updates των play services 7.x σε συνδυασμό με lollipop roms που δημιουργεί σπατάλη της μπαταρίας. Δε ξέρω όμως αν αφορά και τις stock roms. Εδώ αναλύεται το πρόβλημα κι εδώ υπάρχει flashable mod που το διορθώνει (έκδοση 438 για τα G2).

Edited by SubWrc
added quoted message
Link to comment
Share on other sites

Έχεις Lollipop ;

Υπάρχει ένα πρόβλημα με τα auto updates των play services 7.x σε συνδυασμό με lollipop roms που δημιουργεί σπατάλη της μπαταρίας. Δε ξέρω όμως αν αφορά και τις stock roms. Εδώ αναλύεται το πρόβλημα κι εδώ υπάρχει flashable mod που το διορθώνει (έκδοση 438 για τα G2).

Ευχαριστούμε SubWrc

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σιγουρα σε καποιο ποστ θα εχει απαντηθει η ερωτηση μου αλλα αυτη υην στιγμη μου ειναι δυσκολο να ψαξω σε ολες τις σελιδες.. Τα μηνυματα στα Ελληνικα πως γινεται να ειναι καθαρα 170 χαρακτηρες;;; Βλεπω οτι ενω γραφει 170 στην αρχη του μηνυματος οταν γραφω μια λεξη χρεωνει 2..Εψαξα στις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα κατι...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ήθελες να πεις 160 και όχι 170 χαρακτήρες?

 

Η αληθεια ειναι οτι στην αρχη παραξενευτικα και εγω....170 μου βγαζει!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση, είναι θέμα της εφαρμογής SMS. Κάποιες κάνουν τη μετατροπή πεζών/τονισμένων κλπ χαρακτήρων σε κεφαλαία, οπότε σου επιτρέπουν να στέλνεις τον πλήρη αριθμό. Κάποιες άλλες στέλνουν ότι γράφεις, επομένως εάν συμπεριλάβεις έστω και έναν ειδικό χαρακτήρα χάνεις το μισό μέγεθος για την κωδικοποίηση. Δημοφιλείς εφαρμογές που κάνουν τη μετατροπή σε κεφαλαία είναι Handcent, GoSMS, Textra, κλπ
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Σιγουρα σε καποιο ποστ θα εχει απαντηθει η ερωτηση μου αλλα αυτη υην στιγμη μου ειναι δυσκολο να ψαξω σε ολες τις σελιδες.. Τα μηνυματα στα Ελληνικα πως γινεται να ειναι καθαρα 170 χαρακτηρες;;; Βλεπω οτι ενω γραφει 170 στην αρχη του μηνυματος οταν γραφω μια λεξη χρεωνει 2..Εψαξα στις ρυθμισεις αλλα δεν βρηκα κατι...

 

Στις ρυθμίσεις μηνυμάτων εχεις επιλέξει προεπιλεγμένη αλφάβητο?

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις μηνυμάτων εχεις επιλέξει προεπιλεγμένη αλφάβητο?

 

Ηταν στο αυτοματο....Το πηγα προεπιλεγμενη και τωρα βγαζει 160 και παει1 προς 1... Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε η αναβάθμιση σε Lollipop 5.0.2 με τα παρακάτω στοιχεία....!βγάζει στην άρχει το σήμα SFR, όπως και όταν το πρώτο πήρα με Φασόλι...! To SFR είναι τηλ. οργανισμός, σαν την Vodafone ένα πράμα...!:lol:

 

http://s9.postimg.org/m0zzn5akf/Screenshot_2015_04_18_12_04_12.png

image upload no registration

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ έχει έρθει lollipop? Έχει η γυναίκα μου ελληνικό 16άρι και δεν έχει έρθει τίποτα ακόμα

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ έχει έρθει lollipop? Έχει η γυναίκα μου ελληνικό 16άρι και δεν έχει έρθει τίποτα ακόμα

 

Δεν έρχεται μέσο OTA μόνο μέσω pc suite!!!

Και δεύτερον δεν έχει έρθει στα ελληνικά μοντέλα άρα υπομονή!!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου ήρθε η αναβάθμιση σε Lollipop 5.0.2 με τα παρακάτω στοιχεία....!βγάζει στην άρχει το σήμα SFR, όπως και όταν το πρώτο πήρα με Φασόλι...! To SFR είναι τηλ. οργανισμός, σαν την Vodafone ένα πράμα...!:lol:

[...]

 

"Σου ήρθε", εννοείς μέσω PC suite φαντάζομαι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έρχεται μέσο OTA μόνο μέσω pc suite!!!

Και δεύτερον δεν έχει έρθει στα ελληνικά μοντέλα άρα υπομονή!!!

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

"Σου ήρθε", εννοείς μέσω PC suite φαντάζομαι?

 

Sory....λάθος διατύπωση...! Έβαλα ΕΔΩ (όπως έκανα κάθε μέρα) το IMEI και είδα ότι μου έδινε να κατεβάσω την V30e-208-10

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα ΕΔΩ (όπως έκανα κάθε μέρα) το IMEI και είδα ότι μου έδινε να κατεβάσω την V30e-208-10

 

Δεν παλεύεσαι λέμε... :lol:

Link to comment
Share on other sites

για G2 hong kong 32ari ποια open εκδοση προτεινετε?

32 αρι Χονγκ Κονγκ εχω εγω, εδω και 1.5 χρονο (παρτιδα 309). Απ' την πρωτη εβδομαδα κατοχης ειχα βαλει European open και τον τελευταιο χρονο δουλευω μονο με custom rom's!

Αν θες lollipop, πιστευω οτι θα μπορουσες να βαλεις για παραδειγμα μια Ιταλικη open....

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστό τηλεφωνο αν εχει την κιτκατ πατας vol down+pwr button και μολις εμφανιστει το λογκο LG τα αφηνεις και πατας vol down+vol up. Αν εχει λολλιποπ πατας vol down+pwr button και μολις βγει το λογκο τα αφηνεις και τα ξαναπατας.

 

Ευχαριστώ πολύ... επιτέλους βρήκα άκρη...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περάσει την V30e-208-10kdz (Lollipop 5.0.2) μαμά Γαλικία, με LG Flash Tool 2014 ;) και με το OneClick_ROOT_RECOVERY σε 3' λεπτά είχα Root & Recovery με μια κίνηση....!!! ;) Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω περάσει την V30e-208-10kdz (Lollipop 5.0.2) μαμά Γαλικία, με LG Flash Tool 2014 ;) και με το OneClick_ROOT_RECOVERY σε 3' λεπτά είχα Root & Recovery με μια κίνηση....!!! ;)

 

που το βρηκες?

Link to comment
Share on other sites

που το βρηκες?

 

Πάτα πάνω.....έχω link..;) V30e-208-10kdz OneClick_ROOT_RECOVERY

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...