Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ εγώ φίλε Έχω πρόβλημα με το fb.μόλις έβαλα την πόλο,Δεν Μ αναγνώριζε την σιμ.έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,αλλά η εφαρμογή του fb κ messenger ακόμα αντιμετωπίσει κάποια θεματάκι.δεν ξέρω αν είναι θέμα λολι ή εφαρμογής.μάλλον το δεύτερο πιστεύω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λολι ήθελα να γράψω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα και καλο πασχα.

Ειδα το G4 σε αλλο φορουμ και το μονο που εχω να πω ειναι οτι το G2 μου θα τραβηξει ακομα μια χρονια ανετα χωρις να ζηλευει τιποτα.

 

Το μόνο που ζηλεύω λίγο είναι η κάμερα: Ελαφρώς καλύτερο hardware, και υποστήριξη camera2 API.

Link to comment
Share on other sites

Για να περιορισμουμε λίγο τα ενδεχόμενα... πες μας :

Πώς έβαλες την lollipop, έκανες επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και αν σου έχει βγάλει αλλά κολλήματα ή μόνο αυτό με το fb!!

 

Ναι έχεις δίκιο απλά πλέον μόνο άφου έχω κάνει όλα τα απαραιρητα στάδια επιδιόρθωσης και επιμένει ένα πρόβλημα ρωτώ. Άλλες εφαρμογές μετά από λίγες μέρες και σβήσιμο και εγκατάσταση έστρωσαν. Παρατηρώ μικροπροβληματα στο play store και φυσικά στο fb. Δεν έρχονται notifications και τις περισσότερες φορές που το ανοίγω κολλαει στο κυκλακι της αναναιωσης και μόνο αν το κλείσω εντελώς και ξαναμπώ βλέπω νεότερα. Μάλλον η εφαρμογή θα φταίει...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο απλά πλέον μόνο άφου έχω κάνει όλα τα απαραιρητα στάδια επιδιόρθωσης και επιμένει ένα πρόβλημα ρωτώ. Άλλες εφαρμογές μετά από λίγες μέρες και σβήσιμο και εγκατάσταση έστρωσαν. Παρατηρώ μικροπροβληματα στο play store και φυσικά στο fb. Δεν έρχονται notifications και τις περισσότερες φορές που το ανοίγω κολλαει στο κυκλακι της αναναιωσης και μόνο αν το κλείσω εντελώς και ξαναμπώ βλέπω νεότερα. Μάλλον η εφαρμογή θα φταίει...

 

Λογικά έχει θέματα με την lollipop που θα φτιάξουν με μελλοντικά update... υπομονή!

Έτσι και αλλιώς το fb είναι το νούμερο ένα πρόβλημα των κινητών...!!!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έχει θέματα με την lollipop που θα φτιάξουν με μελλοντικά update... υπομονή!

Έτσι και αλλιώς το fb είναι το νούμερο ένα πρόβλημα των κινητών...!!!

 

Σύμφωνοι απλά εγώ δεν είχα ποτέ θέμα με το fb μέχρι τώρα αν και διάβαζα πολλά παράπονα:p. Γενικά πάντως παρατηρώ μιά μικρή αστάθεια με την Lοllipop σε κάποια πράγματα. Για παράδειγμα έχω βάλει στο αυτόματο το backup των φωτογραφιών στο Google Drive με το που συνδέω την συσκευή για φόρτιση. Σήμερα με το που γύρισα σπίτι και το έβαλα στην πρίζα, μόλις τελείωσε την φόρτιση πήγα να δω κάτι στις φώτος και είδα ότι εκκρεμούσε ακόμα το backup 12 φωτογραφιών. Περιέργως μόλις το ξαναέβαλα στην πρίζα άρχισε να το κάνει κανονικά...Όπως ανέφερα παραπάνω επίσης βλέπω κολλήματα στο Play Store μερικές φορές. Το κινητό δεν τρέχει νεράκι όπως παλιότερα με την τελευταία kit kat. Ας ελπίσουμε να πάρει κάποιο minir update να το στρώσει τελείως...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνοι απλά εγώ δεν είχα ποτέ θέμα με το fb μέχρι τώρα αν και διάβαζα πολλά παράπονα:p. Γενικά πάντως παρατηρώ μιά μικρή αστάθεια με την Lοllipop σε κάποια πράγματα. Για παράδειγμα έχω βάλει στο αυτόματο το backup των φωτογραφιών στο Google Drive με το που συνδέω την συσκευή για φόρτιση. Σήμερα με το που γύρισα σπίτι και το έβαλα στην πρίζα, μόλις τελείωσε την φόρτιση πήγα να δω κάτι στις φώτος και είδα ότι εκκρεμούσε ακόμα το backup 12 φωτογραφιών. Περιέργως μόλις το ξαναέβαλα στην πρίζα άρχισε να το κάνει κανονικά...Όπως ανέφερα παραπάνω επίσης βλέπω κολλήματα στο Play Store μερικές φορές. Το κινητό δεν τρέχει νεράκι όπως παλιότερα με την τελευταία kit kat. Ας ελπίσουμε να πάρει κάποιο minir update να το στρώσει τελείως...

Αμα όντως έχει θεματακια η lollipop πολύ κρίμα! Όλοι περίμεναν πως και πως την αναβάθμιση και έγινε χειρότερο απο πριν?? Όχι τόσο smooth κτλπ!!

Link to comment
Share on other sites

Αμα όντως έχει θεματακια η lollipop πολύ κρίμα! Όλοι περίμεναν πως και πως την αναβάθμιση και έγινε χειρότερο απο πριν?? Όχι τόσο smooth κτλπ!!

 

Μάλλον σε μπέρδεψα που έγραψα "νεράκι". Το κινητό πάει πραγματικά σφαίρα με την Λολι ίσως λίγο καλύτερα και από την Κιτ Κατ. Τα προβλήματα εγώ τα εντοπίζω σε μερικές διεργασίες που θα πρέπει να γίνονται στο παρασκήνιο και κολλάει. Καθώς και επίσης στο γεγονός ότι για κάποιο ανεξήγητο λόγο η LG αφαίρεσε δυνατότητες και ρυθμίσεις που είχε η συσκευή με την Κιτ Κατ.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη!

Όσοι έχετε πρόβλημα με εφαρμογές δοκιμασατε να τους κάνετε εκαθάριση δεδομένων?

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον σε μπέρδεψα που έγραψα "νεράκι". Το κινητό πάει πραγματικά σφαίρα με την Λολι ίσως λίγο καλύτερα και από την Κιτ Κατ. Τα προβλήματα εγώ τα εντοπίζω σε μερικές διεργασίες που θα πρέπει να γίνονται στο παρασκήνιο και κολλάει. Καθώς και επίσης στο γεγονός ότι για κάποιο ανεξήγητο λόγο η LG αφαίρεσε δυνατότητες και ρυθμίσεις που είχε η συσκευή με την Κιτ Κατ.

 

Έγραψες οτι δεν τρέχει νεράκι όπως με την τελευταια κιτκατ! Με μπέρδεψες όντως :p! Δηλαδή δεν το κάνανε το κινητό όπως το g3 αργό γενικά σε το νεο UI?

Link to comment
Share on other sites

Έγραψες οτι δεν τρέχει νεράκι όπως με την τελευταια κιτκατ! Με μπέρδεψες όντως :p! Δηλαδή δεν το κάνανε το κινητό όπως το g3 αργό γενικά σε το νεο UI?

 

Καθόλου αργό δεν είναι ίσα ίσα.

 

Χριστός Ανέστη!

Όσοι έχετε πρόβλημα με εφαρμογές δοκιμασατε να τους κάνετε εκαθάριση δεδομένων?

 

Αληθώς Ανέστη! Αρκετές φορές.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με 5.0.2 δεν έχω κανένα θέμα με playstore, το αντίθετο θα έλεγα.

Ευτυχώς δε δουλεύω fb και δεν ξέρω αλλά έχω ακούσει σε διάφορα τηλέφωνα να έχει πρόβλημα η συγκεκριμένη εφαρμογή.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους έχει κανείς πρόβλημα με την εφαρμογή facebook;;Οποτε θέλει μου δουλεύει και συνέπεσε με την αναβάθμιση σε lollipop. Μήπως φταίει αυτό;;

Και σε μένα έχει μεγάλο πρόβλημα το facebook σε kitkat 4.4.2 Μετά την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογης. Δεν φορτώνει η αρχική σελίδα με τιποτα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έχει μεγάλο πρόβλημα το facebook σε kitkat 4.4.2 Μετά την τελευταία αναβάθμιση της εφαρμογης. Δεν φορτώνει η αρχική σελίδα με τιποτα.

 

Tότε λογικά θα φταίει η εφαρμογή...άντε να δούμε. Φαντάζομαι ούτε notifications σου έρχονται. Δοκίμασε να την κλείσεις εντελώς και να την ξαναανοίξεις μόνο έτσι ξεκολλάει προσωρινά όμως. Ή κάνε εκαθάριση δεδομένων όπως είπε ο φίλος πιό πάνω, πάλι σαν προσωρινή λύση.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Tότε λογικά θα φταίει η εφαρμογή...άντε να δούμε. Φαντάζομαι ούτε notifications σου έρχονται. Δοκίμασε να την κλείσεις εντελώς και να την ξαναανοίξεις μόνο έτσι ξεκολλάει προσωρινά όμως. Ή κάνε εκαθάριση δεδομένων όπως είπε ο φίλος πιό πάνω, πάλι σαν προσωρινή λύση.

 

Τίποτα δεν γίνεται τα έχω δοκιμάσει όλα!! Μέχρι Κ απεγκατάσταση κ εγκατάσταση πάλι. Είναι θέμα της εφαρμογής γιατί πριν μου ήταν οκ!! Όσο για τα notifications Μια μου ερχοντε μια όχι.... αλλά έχω εφαρμογή έξτρα γι αυτή την δουλειά. Έχω βάλει το nottifierpro free. Και με το που εντοπίζει κάποιο σχόλιο μου το βγάζει κατευθείαν μπροστά στην οθόνη (αν έχει πάρει μπρος η αρχική σελίδα)

 

 

 

#Edit: αν και ήμαστε off topic με αυτό το θέμα και θα μας την πούνε!!!!

Δεν είναι θέμα του g2

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Xριστος Ανεστη.Εγω παλι παιδια δεν εχω κανενα απο αυτα τα προβληματα fb,playstory...Ολα μια χαρα δουλεουνε.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Με την Λολι τα χρώματα του Notification led σας λειτουργούν σωστα;; Έχω ορίσει κάποιες επαφές να είναι με ξεχωριστά χρώματα αλλά μου τις βγάζει όλες το ίδιο σε μηνύματα κλήσεις κτλ. Πράσινες δηλαδή

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Με την Λολι τα χρώματα του Notification led σας λειτουργούν σωστα;; Έχω ορίσει κάποιες επαφές να είναι με ξεχωριστά χρώματα αλλά μου τις βγάζει όλες το ίδιο σε μηνύματα κλήσεις κτλ. Πράσινες δηλαδή

 

Έχω μερικά προβληματάκια γενικά αλλά αυτό δε το έχω. Φαίνεται δυστυχώς ότι ο καθένας έχει και διαφορετικά μικροπροβληματα με την αναβάθμιση.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Με την Λολι τα χρώματα του Notification led σας λειτουργούν σωστα;; Έχω ορίσει κάποιες επαφές να είναι με ξεχωριστά χρώματα αλλά μου τις βγάζει όλες το ίδιο σε μηνύματα κλήσεις κτλ. Πράσινες δηλαδή

 

οχι δεν το κανει σε εμενα, εκανες φορματ μετα την αναβαθμιση?

All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Καθαρή εντελώς με το lg tool

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Καθώς και επίσης στο γεγονός ότι για κάποιο ανεξήγητο λόγο η LG αφαίρεσε δυνατότητες και ρυθμίσεις που είχε η συσκευή με την Κιτ Κατ.

Δεν νομιζω οτι ειναι ανεξηγητος ο λογος.

Μαλλον ειναι περιορισμοι σε προσβαση που απεκτησαν οι κατασκευαστες με την lollipop.

Γι αυτο και πλεον το lg pc suite προειδοποιει οταν το ανοιγεις πως σε lollipop περιβαλλον, λογω περιορισμων, το LG back up δεν δουλευει σωστα.

 

Παρεμπιπτοντως, στο nexus 7 2012 που γονατισε με την 5.0 , μολις πηρε την 5.1 αλλαξε προσωπο η συσκευη και ειναι παλι μια μοντερνα ταμπλετα που δεν φαινεται καθολου η ηλικεια της.

 

Απευχομαι να συμβαινει κατι αντιστοιχο στο G2, ωστοσο με τα ψιλο-θεματακια που διαβαζω, ποικιλα στον καθενα που αναβαθμισε, κρατιεμαι και δεν βαζω loli.

Αλλωστε η KK δουλευει αριστα με μονο μελανο σημειο το focus της καμερας.

LG G8s Black

Νικόλας

Link to comment
Share on other sites

.Απευχομαι να συμβαινει κατι αντιστοιχο στο G2, ωστοσο με τα ψιλο-θεματακια που διαβαζω, ποικιλα στον καθενα που αναβαθμισε, κρατιεμαι και δεν βαζω loli.

Αλλωστε η KK δουλευει αριστα με μονο μελανο σημειο το focus της καμερας.

 

Αν περάσεις την lollipop, την kk θα την ξεχάσεις σε ένα βράδυ...!!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά!!! SOS! Εχω πρόβλημα με τη συσκευή δεν ενεργοποιήτai το wifi & bluetooth.δείχνει οτι παει να ενεργοποιηθεί αλλα τίποτα. στο μενού η ενδειξη είναι στο on αλλα τζίφος....κοιταξα σε ξένα φόρουμ και το έχουν πάθει και άλλοι αλλα κανείς δεν ξέρει απο τι και πως να το διιρθώσει...καμιά ιδεα???λέτε να κήκε το wifi???
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι ανεξηγητος ο λογος.

Μαλλον ειναι περιορισμοι σε προσβαση που απεκτησαν οι κατασκευαστες με την lollipop.

Γι αυτο και πλεον το lg pc suite προειδοποιει οταν το ανοιγεις πως σε lollipop περιβαλλον, λογω περιορισμων, το LG back up δεν δουλευει σωστα.

 

Παρεμπιπτοντως, στο nexus 7 2012 που γονατισε με την 5.0 , μολις πηρε την 5.1 αλλαξε προσωπο η συσκευη και ειναι παλι μια μοντερνα ταμπλετα που δεν φαινεται καθολου η ηλικεια της.

 

Απευχομαι να συμβαινει κατι αντιστοιχο στο G2, ωστοσο με τα ψιλο-θεματακια που διαβαζω, ποικιλα στον καθενα που αναβαθμισε, κρατιεμαι και δεν βαζω loli.

Αλλωστε η KK δουλευει αριστα με μονο μελανο σημειο το focus της καμερας.

 

Δεν νομίζω ότι η αφαίρεση του plug and pop, του ασύρματου αποθηκευτικού χώρου άλλα και άλλων επιλογών έχει να κάνει με περιορισμούς της Lollipop. Απλώς η LG βιάστηκε να δώσει την αναβάθμιση και την έδωσε πετσοκομμένη. Για αυτό ας ελπίζουμε να δώσει κάποιες μικροαναβαθμίσεις ακόμα.

Περιέργως άρχισε να λειτουργεί από σήμερα καλά το Facebook χωρίς να πειράξω το παραμικρό.... Μέχρι και ειδοποιήσεις μου ήρθαν. Για να δούμε...:lol:

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...