Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω προσπαθήσει με μέσω lg pc suite και μέσω wifi (ρυθμίσεις) αλλά τίποτα.

περίεργο... μήπως είσαι root; κάνε ένα factory reset (έτσι κι αλλιώς πιθανότατα θα χρειαστεί) και δοκίμασε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εχει κανενα διακοπτακι για να αλλαζεις 3g 4g και λοιπα πιο γρηγορα; εχει βρει κανεις τιποτα αναλογο;
Link to comment
Share on other sites

περίεργο... μήπως είσαι root; κάνε ένα factory reset (έτσι κι αλλιώς πιθανότατα θα χρειαστεί) και δοκίμασε :rolleyes:

 

Το αστείο είναι πως δεν έχω ιδέα πως γίνεται το root. Δυστυχώς factory reset. Τηλέφωνα και αρχεία μέσω lg pc suite θα αποθηκεύσω στο pc;

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανενα διακοπτακι για να αλλαζεις 3g 4g και λοιπα πιο γρηγορα; εχει βρει κανεις τιποτα αναλογο;

 

4G Toggle for EVO

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε εσένα δουλεύει? Εμένα γράφει ότι δεν υποστηρίζει 4g η συσκευή!

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Σημερα προσπάθησα για πρώτη φορά να τραβήξω ένα βιντεάκι με το κινητό! Αν και το έχω 2 χρόνια, δεν έχω ασχοληθεί με βίντεο ποτέ. Η διάρκεια του ήταν περίπου δύο λεπτά όταν όμως πάτησα το stop Στο βίντεο, ξαφνικά σταμάτησε το κινητό να ανταποκρίνεται. Ήταν αναμμένη η οθόνη και κολλημένη. Ότι και απαντούσα δεν ανταποκρινόταν. Δοκίμασα να του κάνω μια Επανεκινηση πατώντας το πίσω πλήκτρο και κρατώντας το πατημένο για αρκετά δευτερόλεπτα (7-8) άλλα και πάλι δεν ανταποκρινόταν. Δεν έσβηνε. Δεν ήξερα τι άλλο να κάνω κ έτσι το άφησα εντελος Για 3 λεπτά περίπου και μετά του έκανα Επανεκινηση με το κουμπί.

Αυτό το πράγμα μου το έκανε και τις δύο φορές σήμερα που προσπάθησα να βγάλω βίντεο. Είμαι με stok android kitkat 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

Σημερα προσπάθησα για πρώτη φορά να τραβήξω ένα βιντεάκι με το κινητό! Αν και το έχω 2 χρόνια, δεν έχω ασχοληθεί με βίντεο ποτέ. Η διάρκεια του ήταν περίπου δύο λεπτά όταν όμως πάτησα το stop Στο βίντεο, ξαφνικά σταμάτησε το κινητό να ανταποκρίνεται. Ήταν αναμμένη η οθόνη και κολλημένη. Ότι και απαντούσα δεν ανταποκρινόταν. Δοκίμασα να του κάνω μια Επανεκινηση πατώντας το πίσω πλήκτρο και κρατώντας το πατημένο για αρκετά δευτερόλεπτα (7-8) άλλα και πάλι δεν ανταποκρινόταν. Δεν έσβηνε. Δεν ήξερα τι άλλο να κάνω κ έτσι το άφησα εντελος Για 3 λεπτά περίπου και μετά του έκανα Επανεκινηση με το κουμπί.

Αυτό το πράγμα μου το έκανε και τις δύο φορές σήμερα που προσπάθησα να βγάλω βίντεο. Είμαι με stok android kitkat 4.4.2

 

Σε βλέπω για Επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων....!:wacko:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Στο κουτί γράφει 6MP και βρήκα ότι είναι 6MP/TMN(PORTUGAL). Μήπως δεν είναι open και λογικό να μην μου έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση;
ε ναι δεν είναι open αυτό! υπομονή (ή περνάς κάποια open)
Link to comment
Share on other sites

Πως βρίσκουμε ποια ROM είχε εγκατεστημένη?

Έβαλα lollipop αλλά πρέπει να περάσω την γνήσια rom για να το στείλω για service. Δεν λειτουργεί το touch σε ένα σημείο..

Link to comment
Share on other sites

Πως βρίσκουμε ποια ROM είχε εγκατεστημένη?

Έβαλα lollipop αλλά πρέπει να περάσω την γνήσια rom για να το στείλω για service. Δεν λειτουργεί το touch σε ένα σημείο..

 

Δοκίμασες να κάνεις update touch firmware από το secret menu?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, χρόνια πολλά, Χριστός ανέστη.

 

Νέος κάτοχος g2 “4.4.2.”(δεν είμαι root). Θα ήθελα την βοήθεια σας σε δυο προβλήματα που αντιμετωπίζω:

1. Ενώ οι εικόνες που έχω βάλει στις επαφές μου είναι αρκετά μεγάλης ανάλυσης, στις κλήσεις φαίνονται χάλια. (πολύ χάλια).

2. Η ένταση του ήχου στο μεγάφωνο είναι εντάξει για ´μένα (μουσική και κλήσεις), εκεί που έχω θέμα είναι το GPS. Δοκίμασα μερικά προγράμματα και σε όλα ο ήχος είναι πολύ χαμηλός.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, χρόνια πολλά, Χριστός ανέστη.

 

Νέος κάτοχος g2 “4.4.2.”(δεν είμαι root). Θα ήθελα την βοήθεια σας σε δυο προβλήματα που αντιμετωπίζω:

1. Ενώ οι εικόνες που έχω βάλει στις επαφές μου είναι αρκετά μεγάλης ανάλυσης, στις κλήσεις φαίνονται χάλια. (πολύ χάλια).

2. Η ένταση του ήχου στο μεγάφωνο είναι εντάξει για ´μένα (μουσική και κλήσεις), εκεί που έχω θέμα είναι το GPS. Δοκίμασα μερικά προγράμματα και σε όλα ο ήχος είναι πολύ χαμηλός.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Το gmail συγχρονίζει εικόνες χαμηλής ανάλυσης, ανεξάρτητα από το μέγεθος του προωτοτύπου. Θα δεις ότι αν θέσεις μια εικόνα από το κινητό ως συνοδευτική της επαφής βλέπεις την πλήρη ανάλυση, όταν όμως πάρεις από τη google τις φωτογραφίες, φαίνονται πιξελιασμένες.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, χρόνια πολλά, Χριστός ανέστη.

 

Νέος κάτοχος g2 “4.4.2.”(δεν είμαι root). Θα ήθελα την βοήθεια σας σε δυο προβλήματα που αντιμετωπίζω:

1. Ενώ οι εικόνες που έχω βάλει στις επαφές μου είναι αρκετά μεγάλης ανάλυσης, στις κλήσεις φαίνονται χάλια. (πολύ χάλια).

2. Η ένταση του ήχου στο μεγάφωνο είναι εντάξει για ´μένα (μουσική και κλήσεις), εκεί που έχω θέμα είναι το GPS. Δοκίμασα μερικά προγράμματα και σε όλα ο ήχος είναι πολύ χαμηλός.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

1.Δοκίμασε να βάλεις τις επαφές στο gmail και άνοιξε το συγχρονισμό.

2.Για τον ήχο αν είσαι root βάζεις dorimanx kernel και μέσα από τις ρυθμίσεις του μπορείς να πειράξεις την ένταση

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Βλακώδης ερώτηση αλλά θα την κάνω παρ' όλα αυτά.

Το τηλέφωνο θα πρέπει να πάει στο σέρβις όπου θα μείνει "δύο με τρεις ημέρες" για αλλαγή οθόνης λόγω της κιτρινίλας και "γενικό έλεγχο".

Εννοείται πως δεν θα πάει όπως είναι τώρα και να έχει ο κάθε τυχαίος πρόσβαση σε email φωτογραφίες κλπ... Θα το παραδώσω με τα πάντα σβησμένα από μέσα.

Αν το κρατήσω με το LG Backup σε στικάκι (δεν έχει και δεν θέλω να ρουτάρω κλπ) με την επαναφορά θα είναι όπως το άφησα, λογικά;

Να το κάνω από PC? Δεν έχω βάλει το LG suite πως το λένε, αλλά αν είναι να το εγκαταστήσω.

Link to comment
Share on other sites

1.Δοκίμασε να βάλεις τις επαφές στο gmail και άνοιξε το συγχρονισμό.

2.Για τον ήχο αν είσαι root βάζεις dorimanx kernel και μέσα από τις ρυθμίσεις του μπορείς να πειράξεις την ένταση

 

1. Ο.Κ.

2. Δεν έχω κάνει ποτέ root σε κινητό μου, και αυτό που μου φαίνεται πιο δύσκολο δεν είναι το root αλλά το unroot.

Αν ρουτάρω το κινητό, με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, ή μέσο του backup που έχω στον Η/Υ, θα μπορεί να σταλεί για σέρβις με την εγγύηση του εν ισχύ;

Link to comment
Share on other sites

Όχι με το factory reset δε χάνεται το root αλλά δε θυμάμαι να σου πω σίγουρα.

Εγώ για να γυρίσω σε στοκ κατάσταση φλασάρω με flashtool.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Βλακώδης ερώτηση αλλά θα την κάνω παρ' όλα αυτά.

Το τηλέφωνο θα πρέπει να πάει στο σέρβις όπου θα μείνει "δύο με τρεις ημέρες" για αλλαγή οθόνης λόγω της κιτρινίλας και "γενικό έλεγχο".

Εννοείται πως δεν θα πάει όπως είναι τώρα και να έχει ο κάθε τυχαίος πρόσβαση σε email φωτογραφίες κλπ... Θα το παραδώσω με τα πάντα σβησμένα από μέσα.

Αν το κρατήσω με το LG Backup σε στικάκι (δεν έχει και δεν θέλω να ρουτάρω κλπ) με την επαναφορά θα είναι όπως το άφησα, λογικά;

Να το κάνω από PC? Δεν έχω βάλει το LG suite πως το λένε, αλλά αν είναι να το εγκαταστήσω.

 

Θα σου πρότεινα να κρατήσεις Backup μέσω του κινητού επιλέγοντας φυσικά όλα τα αρχεία. Μετά θα το περάσεις πάλι από το στικάκι και θα είναι σχεδόν όπως το άφησες, από την στιγμή κιόλας που δεν θα γίνει αναβάθμιση λειτουργικού. Εγώ το έκανα στο πέρασμα από Kit Kat και Lollipop και το Backup ήταν πολύ καλό.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Σε βλέπω για Επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων....!:wacko:

Δεν το αποφεύγω λες με τίποτα ε? Το θέμα είναι ότι δεν είχα μπει ποτέ στην διαδικασία να βγάλω κάποιο βίντεο μιας κ δεν με ενδιέφερε ποτε κ έτσι δεν ξέρω αν το πρόβλημα υπήρχε από την αρχή η δημιουργήθηκε τώρα.

Μπορεί να ακούγεται παράξενο ή χαζό, αλλά ποτέ δεν τραβάω βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Το gmail συγχρονίζει εικόνες χαμηλής ανάλυσης, ανεξάρτητα από το μέγεθος του προωτοτύπου. Θα δεις ότι αν θέσεις μια εικόνα από το κινητό ως συνοδευτική της επαφής βλέπεις την πλήρη ανάλυση, όταν όμως πάρεις από τη google τις φωτογραφίες, φαίνονται πιξελιασμένες.

 

Ευχαριστώ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχθες εκανα την αναβαθμιση σε Lollipop (5.0.1) μεσω LG Suite (εχω το κορεατικο f320 και εχει παρει την αναβαθμιση εδω και καιρο...) και μπορω να πω οτι στεκεται αρκετα καλα στο κινητο παρολο που ειχα ακουσει αρκετα...Βεβαια ακομα ειναι η πρωτη μερα και δεν ειναι αρκετα ασφαλη τα συμπερασματα...Παντως χειροτερο δεν το ειδα....Το κακο ειναι οτι χαθηκε το root της 4.4.4...και δεν βρισκω καποιο ευκολο και γρηγορο για 5.0.1....
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,σημερα παρελαβα το lg g2 μια και εχω και το pro2 το οποιο το εχω για φτιαξιμο.. και ειπα να το εχω σαν δευτερο,το αγορασα μεταχειρισμενο αυτος το ειχε λεει root rom g3..αλλα εκανα τωρα επαναφορα λογισμικου μεσω το lg suite εκανε την επαναφορα αλλα ρε παιδια μου λεει τωρα: εισαγετε το πιν για αποκρυπτογραφηση και δεν ξερω τι να κανω..παιδια σωστε με γιατι αυριο θα φυγω και για δυο μερες και δεν ξερω τι να κανω.. παταω πισω και τα κουμπια για ρεσετ και δεν κανει τιποτα.κοντευω να σκασω.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,σημερα παρελαβα το lg g2 μια και εχω και το pro2 το οποιο το εχω για φτιαξιμο.. και ειπα να το εχω σαν δευτερο,το αγορασα μεταχειρισμενο αυτος το ειχε λεει root rom g3..αλλα εκανα τωρα επαναφορα λογισμικου μεσω το lg suite εκανε την επαναφορα αλλα ρε παιδια μου λεει τωρα: εισαγετε το πιν για αποκρυπτογραφηση και δεν ξερω τι να κανω..παιδια σωστε με γιατι αυριο θα φυγω και για δυο μερες και δεν ξερω τι να κανω.. παταω πισω και τα κουμπια για ρεσετ και δεν κανει τιποτα.κοντευω να σκασω.

Ξανα περασε την 4.4.2 οπως εκανες πριν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...