Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας!μια ερώτηση, έχω το d802 το γερμανικό και δεν μου έχει έρθει η αναβάθμιση του lollipop! έχει κάνεις άλλος το γερμανικό?

 

και εγω εχω γερμανικο open και ακομα περιμενω και μου χουν σπασει τα νευρα..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρώτες εντυπώσεις από lollipop.

 

1) Αρκετά σταθερή.

2) Ταχύτατη.

3) Πολύ καλύτερη διαχείρηση μνήμης

4) Τρώει πολύ μπαταρία. (και με greenify ενεργό:confused::confused:)

5) Ο launcher της LG εχει κομπιασματα.

6) καμερα καλυτερη απο πριν.

7) ήχος στα ιδια επίπεδα θέλει λίγο δυνάμωμα

 

κι εγω την ίδια γνώμη έχω αλλά για την μπαταρία περίμενε ...

θέλει 4-5 φορτίσεις και θα στρώσει ..ίσως και καλύτερη απο κκ ..

και με τον launcher δεν έχω κανένα πρόβλημα ...

αργεί ελάχιστα μόνο όταν μπαίνεις πρώτη φορά στις ρυθμίσεις ή ανοίγεις τις επαφές κλπ αλλά μόνο την πρώτη φορά

LG G2 32GB WHITE, 1+ 5T WHITE
Link to comment
Share on other sites

κι εγω την ίδια γνώμη έχω αλλά για την μπαταρία περίμενε ...

θέλει 4-5 φορτίσεις και θα στρώσει ..ίσως και καλύτερη απο κκ ..

και με τον launcher δεν έχω κανένα πρόβλημα ...

αργεί ελάχιστα μόνο όταν μπαίνεις πρώτη φορά στις ρυθμίσεις ή ανοίγεις τις επαφές κλπ αλλά μόνο την πρώτη φορά

Kαλημέρα και Καλή Ανάσταση . Εχεις απόλυτο δίκιο για την μπαταρία ,απλά δώστε της λίγο χρόνο .Εμένα την πρώτη-δεύτερη μέρα έφευγε νερό, μετά την 3η άρχισε να ανεβαίνει ,την 5η ξεπέρασε την κιτκατ .Το ίδιο παρατήρησα και στις τρείς Lollipop που έχω δοκιμάσει (κάθε ρομ για μία εβδομάδα) .Leaked Hoangnova, V30a Somboons, V30 BASE OPEN 16/32 **EvoMagix SL**.Η τελευταία είναι Ισπανική για μένα καλύτερη και από τις τρείς .Για τον launcher δεν έχω γνώμη ,χρησιμοποιώ Nova Prime .Περιμένω φυσικά και την Ελληνική αναβάθμιση για να το δούμε με καθαρή εγκατάσταση και real stock

Link to comment
Share on other sites

Με το greenify τι κανετε τωρα παιδες; Έχουμε καμια λυση με το xposed η απλα το δουλεύετε ως root; ο μονος λόγος που δεν αναβαθμισα ως τωρα ειναι αυτος

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα. Πήγα ρυθμίσεις - Λογαριασμοί & Συγχρονισμός - Ε-mail - και πέρασα τα mail μου.
Link to comment
Share on other sites

Με το greenify τι κανετε τωρα παιδες; Έχουμε καμια λυση με το xposed η απλα το δουλεύετε ως root; ο μονος λόγος που δεν αναβαθμισα ως τωρα ειναι αυτος

Καλή ανάσταση σε όλους!

Εδώ κάποιοι συνειδητά έχουμε βγάλει εδω και μήνες το Greenify ;)

Προσωπικά το έβγαλα για δοκιμή, επειδή άκουσα παράπονα από αρκετό κοσμο!

Δεν είδα ΚΑΜΜΙΑ διαφορά στη μπαταρία!

Αντιθέτως μου φάνηκε ότι ανάσανε το κινητό. Προσωπική άποψη, και όχι μόνο!! Καθένας πράττει ότι κρίνει καλύτερο...

Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάσταση σε όλους!

Εδώ κάποιοι συνειδητά έχουμε βγάλει εδω και μήνες το Greenify ;)

Προσωπικά το έβγαλα για δοκιμή, επειδή άκουσα παράπονα από αρκετό κοσμο!

Δεν είδα ΚΑΜΜΙΑ διαφορά στη μπαταρία!

Αντιθέτως μου φάνηκε ότι ανάσανε το κινητό. Προσωπική άποψη, και όχι μόνο!! Καθένας πράττει ότι κρίνει καλύτερο...

Μια από ίδια παιδιά...είχα greenify donation & amplify donation και τα έβγαλα και τα 2..το αξιοσημείωτο είναι ότι ακριβώς με το ίδιο στήσιμο στο κινητό από εκεί που έχανα 4% το βράδυ ως το πρωί τώρα χάνω μόνο 2%

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια πολλα σε ολους. Μου στελνουν ενα lg g2 32gb απο Σιγκαπουρη (το τηλεφωνο αγοραστηκε εκει αλλα ηρθε Ελλαδα). Απο οτι μου ειπε ο πωλωτης το 4g δουλευει κανονικα στην vodafone που το δοκιμασε ( μου εστειλε και τις αναλογες φωτο ). Η διαφορα ειναι οτι εχει αφαιρουμενη μπαταρια. Ελληνικο μενου κανονικα και ειναι σχεδον αδουλευτο. Ολα ποιστοποιηθηκαν με φωτογραφιες. Φοραει την kit kat τωρα oficial. Γνωριζει κανεις αν η συσκευη αυτη θα παρει τις κανονικες αναβαθμισεις ? Επισης μηπως υπαρχει καμια υποψια κλωνου; Οσο και αν εψαξα δεν βρηκα να εχει κυκλοφορησει καποιος κλωνος... Η τιμη που το αγορασσ ειναι πιο χαμηλη σε σχεση με τα Ευρωπαικα μεταχειρισμενα...και η συμφωνια ειναι πρωτα ελενχος και μετα πληρωμη...Τι αλλο μπορω να δω αμμεσα στον ελενχο εκτος απο τους αριθμους εκδοσεις και imei ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια πολλα σε ολους. Μου στελνουν ενα lg g2 32gb απο Σιγκαπουρη (το τηλεφωνο αγοραστηκε εκει αλλα ηρθε Ελλαδα). Απο οτι μου ειπε ο πωλωτης το 4g δουλευει κανονικα στην vodafone που το δοκιμασε ( μου εστειλε και τις αναλογες φωτο ). Η διαφορα ειναι οτι εχει αφαιρουμενη μπαταρια. Ελληνικο μενου κανονικα και ειναι σχεδον αδουλευτο. Ολα ποιστοποιηθηκαν με φωτογραφιες. Φοραει την kit kat τωρα oficial. Γνωριζει κανεις αν η συσκευη αυτη θα παρει τις κανονικες αναβαθμισεις ? Επισης μηπως υπαρχει καμια υποψια κλωνου; Οσο και αν εψαξα δεν βρηκα να εχει κυκλοφορησει καποιος κλωνος... Η τιμη που το αγορασσ ειναι πιο χαμηλη σε σχεση με τα Ευρωπαικα μεταχειρισμενα...και η συμφωνια ειναι πρωτα ελενχος και μετα πληρωμη...Τι αλλο μπορω να δω αμμεσα στον ελενχο εκτος απο τους αριθμους εκδοσεις και imei ;

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

Μπορείς να βάλεις το ΙΜΕΙ εδω:

http://sndeep.info/en

για μάθεις κάποιες πληροφορίες για το τηλέφωνο!

Για να έχει αφαιρούμενη μπαταρία είναι η Κορεάτικη version, δηλαδή το f320 και όχι το d802 που είναι το international.

Έχει μικρότερη μπαταρία και σίγουρα δεν έχει εγγύηση στην Ελλαδα!

Αν έχει official rom πάνω θα παίρνει αναβαθμισεις, το συγκεκριμένο (f320) έχει πάρει εδω και μήνες lollipop.

Edited by Titarasaudi
Link to comment
Share on other sites

Ένας φιλος έχει πρόβλημα Με τα δεδομένα δεν τα ανοίγει τι παίζει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα λύθηκε

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και Καλή Ανάσταση . Εχεις απόλυτο δίκιο για την μπαταρία ,απλά δώστε της λίγο χρόνο .Εμένα την πρώτη-δεύτερη μέρα έφευγε νερό, μετά την 3η άρχισε να ανεβαίνει ,την 5η ξεπέρασε την κιτκατ .Το ίδιο παρατήρησα και στις τρείς Lollipop που έχω δοκιμάσει (κάθε ρομ για μία εβδομάδα) .Leaked Hoangnova, V30a Somboons, V30 BASE OPEN 16/32 **EvoMagix SL**.Η τελευταία είναι Ισπανική για μένα καλύτερη και από τις τρείς .Για τον launcher δεν έχω γνώμη ,χρησιμοποιώ Nova Prime .Περιμένω φυσικά και την Ελληνική αναβάθμιση για να το δούμε με καθαρή εγκατάσταση και real stock

Ανεστη τι διαφορα εχει η τελευταια η Ισπανικη απο τις αλλες;Την εβαλα αλλα δεν βλεπω διαφορα...:worry:

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλη ανασταση παιδια! Ειμαι πλεον περηφανος κατοχος του G2 και ενω το κινητο παει σφαιρα, μου βγαζει ενα error καθε φορα που το κανω reboot... κατι τετοιο: "google.com.process.location has stopped working". Ξερει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλη ανασταση παιδια! Ειμαι πλεον περηφανος κατοχος του G2 και ενω το κινητο παει σφαιρα, μου βγαζει ενα error καθε φορα που το κανω reboot... κατι τετοιο: "google.com.process.location has stopped working". Ξερει κανεις τι μπορει να ειναι αυτο??

 

νομιζω οτι με επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων θα στρωσουν τα πραγματα.καλη ανασταση σε ολους.

Link to comment
Share on other sites

Ανεστη τι διαφορα εχει η τελευταια η Ισπανικη απο τις αλλες;Την εβαλα αλλα δεν βλεπω διαφορα...:worry:

Καλησπέρα ,πρωτα απ΄όλα να πω ότι είναι προσωπική μου κρίση που ενδεχομένως δεν συμφωνεί με την άποψη κάποιου άλλου .Απλά να επισημάνω ότι διαβάζοντας το φόρουμ παρατηρώ εντελώς διαφορετικές απόψεις π.χ. για την ίδια ρομ ,και εδώ νομίζω πέρα απο το πως αντιλαμβάνεται καθένας μας τα πράγματα , υπάρχει μια μικρή αλλά παράλληλα τεράστια σε σημασία λεπτομέρεια δηλ. το πως έχουμε στημένο το τηλ.(εφαρμογές,widgets,υπηρεσίες,προγράμματα....) και το σπουδαιότερο το πως ή καλύτερα ο τρόπος με τον οποίο βάζουμε τη ρομ και έτσι σε άλλους κάθεται όπως λέμε καλά ,ενώ άλλοι έχουν lag, αλλοι για μπαταρία,σε άλλους αργεί να φορτώσει εφαρμογή,άλλοι γκρινιάζουν για το σήμα και πάει λέγοντας .Ίσως λοιπόν κάποιος με γνώση και εμπειρία (και όρεξη θα συμπλήρωνα) θά μπορούσε να φτιάξει έναν οδηγό που να ενημερώνεται όταν έχουμε μεγάλες αλλαγές π.χ. lollipop για τρόπους φλασαρίσματος,επιλογές ρομ και προβλήματα .Σας πληροφορώ ότι σε ξένα φόρουμ το κάνουν ,θα τόχετε δει .Το λέω γιατί παρατήρησα ότι ρομ που δεν άνοιγε και ήμουν σε συνεχόμενο bootloop ,φόρτωσε και άνοιξε μιά χαρά όταν έκανα format data χωρίς καθόλου wipes και μια άλλη έτρεξε καλυτερα κάνοντας και wipes (πριν ή μετά δεν θυμάμαι).Γιώργο σόρυ αν κούρασα αλλά που ξέρεις ίσως έτσι βοηθηθούμε όλοι .Λοιπόν η ρομ ,όπως λέμε μού-έκατσε .Σταθερότατη ,εξαιρετική ρευστότητα ,μπαταρία όπως φαίνεται 2η μέρα καλύτερη απο κιτκατ ,ήχος πολύ καλός ,φωτο άριστη(με τα δικά μου κριτήρια),σήμα λήψης και επιτέλους ακουσα τέλεια τον συνομιλητή μου ,δεν λαγκάρει πουθενά και είναι ταχύτατη .Εγώ προσωπικά με αυτά καλύπτομαι ,αλλά αυτά στο δικό μου κινητό (για να επανέλθω σ'άυτά που είπα πριν )Πρέπει απ΄ότι κατάλαβα οι DarkSideTeam να την έχουν πειράξει ,ο Κέρνελ Kernel Stock, Acura2201 "normal y plus V4",αφαίρεσαν την LMT, και οι El Team EvoMagix την ψιλοκούρδισαν για ρευστότητα ,μπαταρία κ.λ.π. σου παραθέτω χαρακτηριστικά

Base Lollipop 5.0.2. España Open 16/32Gb

Recovery funcional

Tweaks con mejoras en el rendimiento, batería, etc, gracias a DarkSideTeam

Redes abiertas 4G

MagixRom Control (Ota, Kitchen, Fondos, botones de reinicio, recovery y apagado)

Fix Batería.

Grabador de llamadas.

Teclas por defecto 36 dip.

Sin App´s de compañias.

Todas las App´s de LG

excepto LMT que se ha eliminada, con la mejora de memoria y fluidez.

Kernel Stock, Acura2201 "normal y plus V4"

Edited by anestis1
Link to comment
Share on other sites

Καλή ανάσταση σε όλους!

Εδώ κάποιοι συνειδητά έχουμε βγάλει εδω και μήνες το Greenify ;)

Προσωπικά το έβγαλα για δοκιμή, επειδή άκουσα παράπονα από αρκετό κοσμο!

Δεν είδα ΚΑΜΜΙΑ διαφορά στη μπαταρία!

Αντιθέτως μου φάνηκε ότι ανάσανε το κινητό. Προσωπική άποψη, και όχι μόνο!! Καθένας πράττει ότι κρίνει καλύτερο...

 

Μια από ίδια παιδιά...είχα greenify donation & amplify donation και τα έβγαλα και τα 2..το αξιοσημείωτο είναι ότι ακριβώς με το ίδιο στήσιμο στο κινητό από εκεί που έχανα 4% το βράδυ ως το πρωί τώρα χάνω μόνο 2%

 

 

Πω σοβαρά;; Έχω μείνει πίσω μάλλον...

Το έχω αγορασμένο από εποχή galaxy Nexus και το χρησιμοποιώ σε όλες τις συσκευές μου χωρίς να έχω μετρήσει ποτέ το τι και πως.

Ooooooooooooh Campione!The One and Only

We're Liverpooooooooooooool

They say our days are numbered, we're not famous anymore

But scousers rule the country like we've always done before

Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα από τον dorimanx. Ο επόμενος beta kernel που ετοιμάζει θα είναι για lollipop!

Πάντα ευχάριστα .Καλή Ανάσταση

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις παρατήρησα κάτι. Πήγα να ελέγξω αν έχει βγεί καινούργια έκδοση (μπας και βγήκε καμιά lollipop) και αντι για το τυπικό παραθυράκι που βγάζει που λεει οτι γίνεται έλεγχος για νεα έκδοση, μου βγάζει απλά ένα μικρό μαύρο πλαίσιο στο κάτω μέρος της οθόνης λέγοντας "επικοινωνία σε εξέλιξη" και δεν κάνει τίποτα άλλο. Μετά απο κάποιες προσπάθειες, μου έβγαλε μια φορά το τυπικό "παραθυράκι" του ελέγχου, άργησε κάμποση ώρα και στο τέλος μου είπε πως είναι αδύνατη η επικοινωνία. Είναι η πρώτη φορά που μου το κάνει αυτό και το κινητό το έχω πάνω απο χρόνο. Λέτε να ετοιμάζεται η αναβάθμιση τις προσεχείς ημέρες και να είναι down ή έχω κανένα πρόβλημα με το κινητό; Έχω το Σκανδιναβικό μοντέλο (6ΝΕ) χωρίς κάποιο root. Μήπως θα μπορούσε κάποιος με την ίδια χώρα προέλευσης να ελέγξει αν γίνεται το ίδιο και στο δικό του;
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις παρατήρησα κάτι. Πήγα να ελέγξω αν έχει βγεί καινούργια έκδοση (μπας και βγήκε καμιά lollipop) και αντι για το τυπικό παραθυράκι που βγάζει που λεει οτι γίνεται έλεγχος για νεα έκδοση, μου βγάζει απλά ένα μικρό μαύρο πλαίσιο στο κάτω μέρος της οθόνης λέγοντας "επικοινωνία σε εξέλιξη" και δεν κάνει τίποτα άλλο. Μετά απο κάποιες προσπάθειες, μου έβγαλε μια φορά το τυπικό "παραθυράκι" του ελέγχου, άργησε κάμποση ώρα και στο τέλος μου είπε πως είναι αδύνατη η επικοινωνία. Είναι η πρώτη φορά που μου το κάνει αυτό και το κινητό το έχω πάνω απο χρόνο. Λέτε να ετοιμάζεται η αναβάθμιση τις προσεχείς ημέρες και να είναι down ή έχω κανένα πρόβλημα με το κινητό; Έχω το Σκανδιναβικό μοντέλο (6ΝΕ) χωρίς κάποιο root. Μήπως θα μπορούσε κάποιος με την ίδια χώρα προέλευσης να ελέγξει αν γίνεται το ίδιο και στο δικό του;

 

απο 1η απριλιου που κοιταω να δω μηπως βγηκε η λολιποπ να την βαλω μερικές μερες μου κανει αυτο που ειπες. αλλα μετα απο μερικες ωρες μου λεει γρηγορα οτι εχω την τελευταια εκδοση :( οποτε ειναι φυσιολογικο. (εγω εχω γερμανικο open)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μόλις παρατήρησα κάτι. Πήγα να ελέγξω αν έχει βγεί καινούργια έκδοση (μπας και βγήκε καμιά lollipop) και αντι για το τυπικό παραθυράκι που βγάζει που λεει οτι γίνεται έλεγχος για νεα έκδοση, μου βγάζει απλά ένα μικρό μαύρο πλαίσιο στο κάτω μέρος της οθόνης λέγοντας "επικοινωνία σε εξέλιξη" και δεν κάνει τίποτα άλλο. Μετά απο κάποιες προσπάθειες, μου έβγαλε μια φορά το τυπικό "παραθυράκι" του ελέγχου, άργησε κάμποση ώρα και στο τέλος μου είπε πως είναι αδύνατη η επικοινωνία. Είναι η πρώτη φορά που μου το κάνει αυτό και το κινητό το έχω πάνω απο χρόνο. Λέτε να ετοιμάζεται η αναβάθμιση τις προσεχείς ημέρες και να είναι down ή έχω κανένα πρόβλημα με το κινητό; Έχω το Σκανδιναβικό μοντέλο (6ΝΕ) χωρίς κάποιο root. Μήπως θα μπορούσε κάποιος με την ίδια χώρα προέλευσης να ελέγξει αν γίνεται το ίδιο και στο δικό του;

Κ σε μένα το έκανε ισπανικό το δικό μου μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα! Καλό Πάσχα σε όλους!!!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο παιδιά είχα κι εγώ το ίδιο πρόβλημα και το έλυσα. Πήγα ρυθμίσεις - Λογαριασμοί & Συγχρονισμός - Ε-mail - και πέρασα τα mail μου.

 

εμένα δεν μου έρχονται με ειδοποίηση τα mail, αυτό ξέρει κανείς πως ενεργοποιείτε??

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο πασχα.

Ειδα το G4 σε αλλο φορουμ και το μονο που εχω να πω ειναι οτι το G2 μου θα τραβηξει ακομα μια χρονια ανετα χωρις να ζηλευει τιποτα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο πασχα.

Ειδα το G4 σε αλλο φορουμ και το μονο που εχω να πω ειναι οτι το G2 μου θα τραβηξει ακομα μια χρονια ανετα χωρις να ζηλευει τιποτα.

Καλό Πάσχα σε όλους!

Άνετα φίλε θα το βγάλουμε το 2015! Δε μασάει το g2 μας... Αφού τρέχει νερό κ η κοινότητα το υποστηρίζει με χίλια!!! Κάτσε να δεις τώρα που θα βγουν κ οι custom lollipop το έχει να γίνει!

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους έχει κανείς πρόβλημα με την εφαρμογή facebook;;Οποτε θέλει μου δουλεύει και συνέπεσε με την αναβάθμιση σε lollipop. Μήπως φταίει αυτό;;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλους έχει κανείς πρόβλημα με την εφαρμογή facebook;;Οποτε θέλει μου δουλεύει και συνέπεσε με την αναβάθμιση σε lollipop. Μήπως φταίει αυτό;;

 

Για να περιορισμουμε λίγο τα ενδεχόμενα... πες μας :

Πώς έβαλες την lollipop, έκανες επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων και αν σου έχει βγάλει αλλά κολλήματα ή μόνο αυτό με το fb!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...