Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα,σημερα παρελαβα το lg g2 μια και εχω και το pro2 το οποιο το εχω για φτιαξιμο.. και ειπα να το εχω σαν δευτερο,το αγορασα μεταχειρισμενο αυτος το ειχε λεει root rom g3..αλλα εκανα τωρα επαναφορα λογισμικου μεσω το lg suite εκανε την επαναφορα αλλα ρε παιδια μου λεει τωρα: εισαγετε το πιν για αποκρυπτογραφηση και δεν ξερω τι να κανω..παιδια σωστε με γιατι αυριο θα φυγω και για δυο μερες και δεν ξερω τι να κανω.. παταω πισω και τα κουμπια για ρεσετ και δεν κανει τιποτα.κοντευω να σκασω.

Εγω θα περνουσα την ρομ ξανα με flash tool πατωντας το cse flash... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190 δες εδω.βασικο να περασεις σωστα τους drivers και να μπεις σε download mode(πατας vol up κ συνδεεις το usb στο pc)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πως βρίσκουμε ποια ROM είχε εγκατεστημένη?

Έβαλα lollipop αλλά πρέπει να περάσω την γνήσια rom για να το στείλω για service. Δεν λειτουργεί το touch σε ένα σημείο..

 

Βάλε το ΙΜΕΙ ΕΔΩ και κατέβασε την....!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξανα περασε την 4.4.2 οπως εκανες πριν

 

φιλε μου σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση,δηλαδη να πατησω αυτο που πατησα πριν επαναφορα αναβαθμισεις και θα ειναι ενταξει μετα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου σε ευχαριστω για την αμεση απαντηση,δηλαδη να πατησω αυτο που πατησα πριν επαναφορα αναβαθμισεις και θα ειναι ενταξει μετα?

Κανε αυτο που σου ειπαν τα παιδια απο πανω....ειναι το καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα περνουσα την ρομ ξανα με flash tool πατωντας το cse flash... http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2797190 δες εδω.βασικο να περασεις σωστα τους drivers και να μπεις σε download mode(πατας vol up κ συνδεεις το usb στο pc)

 

λοιπον φιλε μου εχω μπει download mode και μου γραφει firmware uptate 0% το προγραμμα το flash tool ειναι ανοιχτο στο version τι πρεπει να βαλω?και επισης στο select kdz εκει τι πρεπει να επιλεξω ? συγνωμη αλλα δεν ξερω απο αυτα .εχω την εκδοση D80220C.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου εχω μπει download mode και μου γραφει firmware uptate 0% το προγραμμα το flash tool ειναι ανοιχτο στο version τι πρεπει να βαλω?και επισης στο select kdz εκει τι πρεπει να επιλεξω ? συγνωμη αλλα δεν ξερω απο αυτα .εχω την εκδοση D80220C.

 

Κατέβασες ποια Rom θες ? σε αρχείο kdz. τότε θα βάλεις την Rom (kdz) στο flash tool, και θα την επιλέξεις....;)

 

http://s14.postimg.org/r8dpzf3s1/Picture0004.png

upload pic

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου εχω μπει download mode και μου γραφει firmware uptate 0% το προγραμμα το flash tool ειναι ανοιχτο στο version τι πρεπει να βαλω?και επισης στο select kdz εκει τι πρεπει να επιλεξω ? συγνωμη αλλα δεν ξερω απο αυτα .εχω την εκδοση D80220C.

Δες πιο πανω σου εδωσε ενα λινκ ενας φιλος σου λεει να ωαλεις το IMEI σου και μετα πατα να κατεβασεις την ρομ ειναι σε αρχειο ΚZD.....στις επιλογες αν θυμαμαι καλα στο flash tool βαζεις 3GQCT και στ αλλο DIAG

Με προλαβαν :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον φιλε μου εχω μπει download mode και μου γραφει firmware uptate 0% το προγραμμα το flash tool ειναι ανοιχτο στο version τι πρεπει να βαλω?και επισης στο select kdz εκει τι πρεπει να επιλεξω ? συγνωμη αλλα δεν ξερω απο αυτα .εχω την εκδοση D80220C.

Κατεβασε το .kdz file που αντιστοιχει για το τηλεφωνο σου..προσοχη να ειναι 16 η 32 gb αναλογα τι εχεις....περνα το αρχειο στο flashtool και ακολουθα τις οδηγιες που λενε στο λινκ που σου εδωσα ειναι πολυ ευκολο..version δεν βαζεις μολις επιλεξεις το αρχειο που θα φλασαρεις το επιλεγει μονο του... Κατεβασε το σωστο kdz file....αυτο προσεχε

 

λοιπον φιλε μου εχω μπει download mode και μου γραφει firmware uptate 0% το προγραμμα το flash tool ειναι ανοιχτο στο version τι πρεπει να βαλω?και επισης στο select kdz εκει τι πρεπει να επιλεξω ? συγνωμη αλλα δεν ξερω απο αυτα .εχω την εκδοση D80220C.
Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω ολους για της απαντησει σας,ερωτηση 1,απο που θα κατεβασω το ktz? εχω την εκδοση 32gb .επισης το αρχειο που θα κατεβασω θελω να ειναι απο την μαμα ετσι οπως ηταν στην αρχη δλδ/συγνωμη αν σας κουραζω αλλα δεν μπορω να βγαλω μονος μου..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Προσπάθησα απόψε να αναβαθμίσω και εγώ από PC αλλά μου έβγαλε ότι τρέχω την τελευταία αναβάθμιση του τηλεφώνου και έχω 4.4.2 το τηλέφωνο είναι 6 NE. Υπάρχει αυτή η περίπτωση? Πρέπει απλά να περιμένω κι άλλο?
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ.το κατεβαζω το αρχειο ελπιζω να πανε ολα καλα και να ανοιξει το κινητο,να μην κλαψω τα 200 γιουρια που εδωσα σημερα :P
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ.το κατεβαζω το αρχειο ελπιζω να πανε ολα καλα και να ανοιξει το κινητο,να μην κλαψω τα 200 γιουρια που εδωσα σημερα :P

 

Τίποτα δεν θα κλαψεις.....πάντα υπάρχουν λύσεις, και για όλα...!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

μολις ολοκληρωθηκε η αναβαθμισει και ειναι ολα κομπλε..ενα μεγαλο ευχαριστω...γιατι στο εσωτερικου χωρου λεει 10gb? ειναι 32 gb το κινητο μηπως φταει η rom?
Link to comment
Share on other sites

μολις ολοκληρωθηκε η αναβαθμισει και ειναι ολα κομπλε..ενα μεγαλο ευχαριστω...γιατι στο εσωτερικου χωρου λεει 10gb? ειναι 32 gb το κινητο μηπως φταει η rom?

Λογικά ναι.....

Ποιά rom έβαλες; Δεν έβαλες τη δικιά του;

Link to comment
Share on other sites

ναι την δικια του εβαλα πηγα εδω http://lg-firmware-rom.com/ που μου ειπαν τα παιδια εβαλα το imei και την κατεβασα,πρεπει να βαλω αλλη ρομ ?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, να κάνω μια ερώτηση; Έστω ότι παίρνω backup του κινητού μου σε sitckάκι otg, κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά επαναφέρω το backup που έχω πάρει. Η επαναφορά είναι πλήρης; Τι θέλω να πω... Για παράδειγμα, οι εφαρμογές επαναφέρονται στο 100%; Δηλαδή πχ κρατάει τα login μου ή θα πρέπει μία προς μία να ξανακάνω log in από την αρχή; Το swiftkey, για παράδειγμα, θα κρατήσει το λεξικό μου όπως έχει εμπλουτιστεί αυτό το διάστημα που χρησιμοποιώ το κινητό ή μετά την επαναφορά θα είναι όπως είναι την πρώτη φορά που εγκαθίσταται και θα έχει "ξεχάσει" όσες λέξεις "έμαθε"; Στο Viber θα διατηρηθούν οι συνομιλίες ή χάνεται το ιστορικό; Τέλος (αλλά πολύ σημαντικό), κρατάει όλους τους λογαριασμούς mail που έχω setάρει στο gmail;

Συγνώμη για το κουραστικό post, αλλά η απάντησή σας θα μου είναι σωτήρια! :)

 

 

Υ.Γ.: Χιούμορ και αυτοσαρκασμό πάντα είχα... Διάβασα το post και με βρίσκω επιεικώς "αστείο"! Ξεκινάω με τη φράση "Παίδες, να κάνω μια ερώτηση;" και στη συνέχεια ακολουθεί ένας καταιγισμός 6 συνεχόμενων ερωτηματικών... No offence, mates!:p:lol::lol::lol:

Edited by Koulou
Link to comment
Share on other sites

ναι την δικια του εβαλα πηγα εδω http://lg-firmware-rom.com/ που μου ειπαν τα παιδια εβαλα το imei και την κατεβασα,πρεπει να βαλω αλλη ρομ ?

Νομιζω φιλε μου πως το κινητο σου ειναι 16αρι και οχι 32...αν εβαλες σωστα το ιμει σιγουρα σου κατεβασε την σωστη ρομ...ψαξτο λιγο..μαλλον 16αρι εχεις.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω φιλε μου πως το κινητο σου ειναι 16αρι και οχι 32...αν εβαλες σωστα το ιμει σιγουρα σου κατεβασε την σωστη ρομ...ψαξτο λιγο..μαλλον 16αρι εχεις.

 

καλημερα.μα πριν γινει αυτο που εκανα που ητανε ροοτ ηταν 32αρi και συνολικα 26 gb τωρα που εβαλα την official εκδοση πως πηγε 16? μηπως κατι γινεται λαθος?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μα πριν γινει αυτο που εκανα που ητανε ροοτ ηταν 32αρi και συνολικα 26 gb τωρα που εβαλα την official εκδοση πως πηγε 16? μηπως κατι γινεται λαθος?

Τότε κατέβασες ρομ για 16αρι. Τσέκαρε για ποια χώρα είναι και κατέβασε την 32αρα. Και μετά την διαδικασία που ήδη έκανες με flashtool. Μην ανησυχείς, δεν είναι κάτι που δεν διορθώνεται.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.μα πριν γινει αυτο που εκανα που ητανε ροοτ ηταν 32αρi και συνολικα 26 gb τωρα που εβαλα την official εκδοση πως πηγε 16? μηπως κατι γινεται λαθος?

Δοκίμασε να ξαναφλασάρεις τη rom. Αν βάση του ΙΜΕΙ σου βγάζει την ίδια, τότε ή εχεις 16αρι :p ή κατέβασε κάποια άλλη που είναι για 32αρι! Ή πιο σωστά, κάποια που ΔΕΝ γράφει 16G, καθ'οτι 32 δεν γράφει καμμία!

Αν παρόλα αυτά, έχεις σίγουρα 32αρι, αλλά συνεχίζει να σου γράφει 16gb τότε θα πρέπει να ψάξουμε αλλιώς λύση (πιο "μπελαλίδικα" :( )

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ποια ρομ τωρα πρεπει να κατεβασω? και απο πποιο σαιτ πρεπει να επιλεξω την ρομ για 32αρι? αν ηξερα οτι θα ειχα τετοια μπερδεματα δεν θα το πειραζα καν.
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη ποια ρομ τωρα πρεπει να κατεβασω? και απο πποιο σαιτ πρεπει να επιλεξω την ρομ για 32αρι? αν ηξερα οτι θα ειχα τετοια μπερδεματα δεν θα το πειραζα καν.

Δες κ εδω το λινκ για roms.

http://storagecow.eu/index.php?dir=Xda%2FLG+G2%2FStock%2F

Link to comment
Share on other sites

επειδη δεν ειμαι σπιτι και μπαινω απο το κινητο,μπηκα σε αυτο σαιτ που μου εδωσες και ειναι πολλες :P ποια απ'ολες να κατεβασω?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...