Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ είχα πρώτο βάλει την Ιταλική, 2 φορές μου έκλεισε το τηλέφωνο στα καλά καθούμενα...!τώρα έχω την μαμά της συσκευής μου (Γαλλικό) D802 V30e SFR και τρέχει με 1.000 και απροβλημάτιστα...! ;)

 

Υπάρχει κάπου να την κατεβάσουμε άραγε?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η εφαρμογη του καιρού απο κατω γράφει τις 2 επόμενες μέρες δεν γράφει τιποτα αλλο.

 

Αρα μάλλον δέν την έχει την επιλογή αυτή για ειδοποιήσεις.. nevermind.. :)

 

EDIT. τώρα είδα ότι στο widget αυτό που λέω το έχει σαν SMART NOTICE

Edited by xlidas

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του καιρού.. απο κάτω βγαίνουν κάποιες ειδοποιήσεις σχετικά με τα μηνύματα, αναπάντητες, πληροφορίες σχετικά με το κινητό και άλλα..

Αυτη η εφαρμογη νομιζω ειναι στο g3 οπως κ στην ρομ του cloudy fa smart κατι λεγεται....

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα,εχω ιταλικη συσκευη με λολλιποπ, μπηκα τωρα στο LG PC SUITE και μου εβγαλε ενημερωση 5.3.24.20150327!

ξερει κανενας τι παιζει να ειναι? :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδες καλησπερα,εχω ιταλικη συσκευη με λολλιποπ, μπηκα τωρα στο LG PC SUITE και μου εβγαλε ενημερωση 5.3.24.20150327!

ξερει κανενας τι παιζει να ειναι? :)

 

τελικα ηταν αναβαθμιση του LG PC SUITE! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψε ο xlidas ακριβώς από πάνω σου... :D

 

Άρα εμείς το smary notice θα το έχουμε με την lollipop?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος όπου έχει lollipop ας μας πεί αν οι ειδοποιήσεις φαίνονται στο κέντρο ειδοποιήσεων, εκεί όπου είναι και ο καιρός?

Έχω ένα g3 στα χέρια μου και αυτή η λειτουργία είναι πραγματικά πολύ όμορφη..

 

οχι δεν κατεβαίνει το μήνυμα..!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα,εχω ιταλικη συσκευη με λολλιποπ, μπηκα τωρα στο LG PC SUITE και μου εβγαλε ενημερωση 5.3.24.20150327!

ξερει κανενας τι παιζει να ειναι? :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

τελικα ηταν αναβαθμιση του LG PC SUITE! :lol:

Τελικά είναι κ αλλοι σαν κ εμένα!!! Κ Εγώ έτσι νόμισα χτες........

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και Χρονια Πολλα σε ολους.

 

Αποφασισα να βαλω την 5.0.2 στο G2 μου μεσω του LG FLASH TOOL 2014 μιας και δεν μπορω να περιμενω ποτε θα αποφασισει να μου την δωσει η LG.

Να περασω την Ισπανικη V30D ή την SPAIN_OPEN_16G V30A ?

Ποια einai η διαφορα aytvn των 2 RΟΜ ?

Εχετε να προτεινεται καποια αλλη V30"x" LG G2 official ROM ?

 

Απο μαμα το τηλεφωνο μου αυτην τη στιγμη εχει την 6PO_POLAND_OPEN_16G V20H

Edited by johnx2
HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Η D είναι Vodafone

 

Αρα παμε μονοδρομος για SPAIN_OPEN_16G V30A.

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου.

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. ενω πριν λιγες μερες εβρισκα λολλιποπ μεσω suite τωρα δεν βρισκω τπτ. επισης οταν βαζω το ιμει στο check new firmware της lg μου βγαζει οτι ειναι not valid. ειμαι χωρις ρουτ και το κινητο ειναι απο χωρες βαλτικη που οπως ειδα βγηκε η λολιποπ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,μόλις διάβασα ότι πριν λίγες ώρες ανακοίνωσε η Google την έκδοση Lollipop 5.1.1 η οποία διορθώνει όλες τις ατέλειες των προηγούμενων εκδόσεων.Αν είναι αλήθεια και η λίστα των συσκευών που θα την πάρουν επίσημα τότε ας ελπίζουμε οτι οι μεγάλοι devs θα κινηθούν αλλοιώς μας βλέπω όλους με aosp (δεν με χαλάει)

 

Nexus 4

Nexus 6

Nexus 5

Nexus 7

Nexus 9

Galaxy S6

Galaxy S6 Edge

HTC One M8

Xiaomi Mi5

HTC One M9

LG G3

Moto G 2014

Moto E 2014

LG G Pad 8.3

Moto X 2014

Sony Z3

Sony Z3 Compact

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα Clean Instal την Ισπανικη OPEN V30A, και παρατηρω οτι εχει μια μεγαλη και αδικαιολογιτη καθυστερηση οταν επιλεγεις να κανεις εγκατασταση εφαρμογες απο το Play Store. Φωρτωνει και φωρτωνει η μπαρα λες και εχουμε τηλεφωνο των 100 ευρω...

Εχεις κανεις αντιμετωπιση κατι αναλογο με την 5.0.2 στο G2 του ?

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα Clean Instal την Ισπανικη OPEN V30A, και παρατηρω οτι εχει μια μεγαλη και αδικαιολογιτη καθυστερηση οταν επιλεγεις να κανεις εγκατασταση εφαρμογες απο το Play Store. Φωρτωνει και φωρτωνει η μπαρα λες και εχουμε τηλεφωνο των 100 ευρω...

Εχεις κανεις αντιμετωπιση κατι αναλογο με την 5.0.2 στο G2 του ?

Εγώ!!! Αλλά με stok kitkat. Δεν ξέρω αν έχει σχέση. Τελευταία κάνει 20 λεπτά να μου κατεβάσει την καθε εφαρμογή.... όλο φορτώνει...

Ούτε εγκατάσταση ούτε ενημέρωση είναι εύκολο να κάνω. Εδώ και μια βδομάδα περιπου. Μπορεί κ λίγο παραπάνω.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Συχνά μου το κάνει και μένα από τότε που έβαλα στοκ Lollipop. Ίσως φταίει η τελευταία έκδοση του Play Store.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Συχνά μου το κάνει και μένα από τότε που έβαλα στοκ Lollipop. Ίσως φταίει η τελευταία έκδοση του Play Store.

Σε εμενα παλι παιδια δεν υπαρχει προβλημα.Σα νερακι κατεβαινουν...

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εκανα Clean Instal την Ισπανικη OPEN V30A, και παρατηρω οτι εχει μια μεγαλη και αδικαιολογιτη καθυστερηση οταν επιλεγεις να κανεις εγκατασταση εφαρμογες απο το Play Store. Φωρτωνει και φωρτωνει η μπαρα λες και εχουμε τηλεφωνο των 100 ευρω...

Εχεις κανεις αντιμετωπιση κατι αναλογο με την 5.0.2 στο G2 του ?

 

Από ελεύθερο χώρο πώς είσαι/είστε?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Σημερα το κινητο εφαγε την πρωτη του τουμπα....Επεσε με την γωνια και μετα με την οθονη...Ανοιξανε καπακια...φυγανε μπαταριες....Το αποτελεσμα ειναι ενα μικρο σπασιματακι πανω αριστερα στο ασπρο πλαστικο και δυστηχως δεν μου δουλευει το Knock on (το Knock off λειτουργει κανονικα...) και οταν περνω τηλεφωνο με το που πατησω το ακουστικο η οθονη αμεσως σβηνει και ξαναναβει οταν κλησει ο συνομιλητης το τηλεφωνο....

Επισης μετα το πεσιμο εχει εμφανιστει στις ειδοποιησεις μια κορεατικη εφαρμογη (το oleh μονο μπορω να καταλαβω!!!!!!!) και λογικα ζηταει καποια επιβεβαιωση...:D

Για την εφαρμογη ισως βγαλω καποια ακρη με ψαξιμο και google translate ....

Τα υπολοιπα πανε στο service της LG η' υπαρχει κανας αλλος τροπος να διορθωθουν????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Σημερα το κινητο εφαγε την πρωτη του τουμπα....Επεσε με την γωνια και μετα με την οθονη...Ανοιξανε καπακια...φυγανε μπαταριες....Το αποτελεσμα ειναι ενα μικρο σπασιματακι πανω αριστερα στο ασπρο πλαστικο και δυστηχως δεν μου δουλευει το Knock on (το Knock off λειτουργει κανονικα...) και οταν περνω τηλεφωνο με το που πατησω το ακουστικο η οθονη αμεσως σβηνει και ξαναναβει οταν κλησει ο συνομιλητης το τηλεφωνο....

Επισης μετα το πεσιμο εχει εμφανιστει στις ειδοποιησεις μια κορεατικη εφαρμογη (το oleh μονο μπορω να καταλαβω!!!!!!!) και λογικα ζηταει καποια επιβεβαιωση...:D

Για την εφαρμογη ισως βγαλω καποια ακρη με ψαξιμο και google translate ....

Τα υπολοιπα πανε στο service της LG η' υπαρχει κανας αλλος τροπος να διορθωθουν????

Συγνωμη για να καταλαβω.Σου επεσε το κινητο και τωρα εχεις μεσα καινουργια εφαρμογη?και μαλιστα κορεατικη :dash: ??!?!?

Εισαι σιγουρος οτι το κινητο επεσε ή μηπως εκανε ταξιδι στον χοροχρονο?

 

Περα απο τα αστεια .Απο που ειναι αγορασμενο το κινητο?

Edited by ntragas
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για να καταλαβω.Σου επεσε το κινητο και τωρα εχεις μεσα καινουργια εφαρμογη?και μαλιστα κορεατικη :dash: ??!?!?

Εισαι σιγουρος οτι το κινητο επεσε ή μηπως εκανε ταξιδι στον χοροχρονο?

 

χα χα χα....Οχι ακριβως....Εχω γραψει κατι σελιδες πιο πισω οτι εχω την Κορεατικη εκδοση.....Οποτε εχω και καποιες εφαρμογες απο εκει που δεν σβηνονται χωρις root.....Μια απο αυτες μετα το πεσιμο και την επανεκινηση εχει ενεργοποιηθη και κατι ζηταει.....

 

Απο Κορεα και φυσικα ειμαι εκτος εγγυησης εδω....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Σημερα το κινητο εφαγε την πρωτη του τουμπα....Επεσε με την γωνια και μετα με την οθονη...Ανοιξανε καπακια...φυγανε μπαταριες....Το αποτελεσμα ειναι ενα μικρο σπασιματακι πανω αριστερα στο ασπρο πλαστικο και δυστηχως δεν μου δουλευει το Knock on (το Knock off λειτουργει κανονικα...) και οταν περνω τηλεφωνο με το που πατησω το ακουστικο η οθονη αμεσως σβηνει και ξαναναβει οταν κλησει ο συνομιλητης το τηλεφωνο....

Επισης μετα το πεσιμο εχει εμφανιστει στις ειδοποιησεις μια κορεατικη εφαρμογη (το oleh μονο μπορω να καταλαβω!!!!!!!) και λογικα ζηταει καποια επιβεβαιωση...:D

Για την εφαρμογη ισως βγαλω καποια ακρη με ψαξιμο και google translate ....

Τα υπολοιπα πανε στο service της LG η' υπαρχει κανας αλλος τροπος να διορθωθουν????

Μπας και είναι καμία κρυφή λειτουργία του g2 Και δεν την έχουμε πάρει χαμπαρι που το πετάς κάτω και σου κατεβάζει εφαρμογες? Σου έβαλε Τουλάχιστον την pro εκδοση? :D Φυσικά και κάνω πλάκα..... Αλλά μου φαίνεται περίεργο που σου πήρε ξαφνικά μπρος μια εφαρμογή Από το πεσιμο....

Η γνώμη μου είναι ότι θέλει σερβις Γιατί δεν είναι ένα το πρόβλημα για να πεις ότι θα το "μπαλώσεις " με κάποια εφαρμογή....

Σου κάνει πολλά νερά!

Συν το σπάσιμο που λες....

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εκει που κλεινεις το ακουστικο μηπως καπακωνεις τον proximity sensor με το δαχτυλο σου και σβηνει η οθονη (το οποιο ειναι και λογικο);
http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μπας και είναι καμία κρυφή λειτουργία του g2 Και δεν την έχουμε πάρει χαμπαρι που το πετάς κάτω και σου κατεβάζει εφαρμογες? Σου έβαλε Τουλάχιστον την pro εκδοση? :D Φυσικά και κάνω πλάκα..... Αλλά μου φαίνεται περίεργο που σου πήρε ξαφνικά μπρος μια εφαρμογή Από το πεσιμο....

Η γνώμη μου είναι ότι θέλει σερβις Γιατί δεν είναι ένα το πρόβλημα για να πεις ότι θα το "μπαλώσεις " με κάποια εφαρμογή....

Σου κάνει πολλά νερά!

Συν το σπάσιμο που λες....

 

Το πως ενεργοποιηθηκε η εφαρμογη θα μεινει ανεξιχνιαστο (εκτος αν το ξαναπεταξω κατω :lol: ). Με τα πολλα βρηκα και την απενεργοποιησα...Μπηκα μεσα και ξετικαρα μια επιλογη που ειχε τικαρισμενη !!!!!!!!

 

Μηπως εκει που κλεινεις το ακουστικο μηπως καπακωνεις τον proximity sensor με το δαχτυλο σου και σβηνει η οθονη (το οποιο ειναι και λογικο);

 

Οχι φιλε μου....Ενταξει μπορει να ειναι καινουργιο στα χερια μου αλλα δεν ειναι το πρωτο smartphone που πιανω ;)

Οχι ο sensor ηταν ανοιχτος...δεν ειχε κλεισει με κατι...Κατα την ωρα της συνομιλιας θα επρεπε να κλεισει και να ξανανοιξει οταν απομακρυνα απο το αυτι το τηλεφωνο αλλα αυτο παρεμενε σβηστο μεχρι να κλεισει ο συνομιλητης το τηλεφωνο του...Για δοκιμη παταγα απο πισω τα κουμπια (power & volume...ξεχωριστα...) αλλα και παλι δεν αναβε η οθονη...Μονο οταν εκλεισε ο αλλος αναψε η οθονη....

 

Απ'οτι φαινεται το service δεν το γλυτωνω....

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασε και ενα προγραμματακι για να δεις κατα ποσο δουλευουν οι αισθητηρες του κινητου.Μπορει καποιος να εχει κουνηθει/χαλασει απο το πεσιμο.

Δεν ξερω αν το εχεις παρατηρησει αλλα αν ο Proximity Sensor ειναι καλλυμενος δεν δουλευει το νοκ ον.Επισης στις συνομιλιες οταν ειναι καλλυμενος κλεινει η οθονη.Οποτε πιστευω οτι εχει κολλησει στο 0 ή απο το πεσιμο κοιταει κανα πλαστικο του κινητου.Ισως να μπορεσεις να το φτιαξεις και μονος σου αν ειναι το δευτερο.

Edited by ntragas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...