Jump to content

[Επίσημο] LG G2 (D802)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ένα lag στις εισερχόμενες κλήσεις; Ξεκινά η δόνηση, μαυρίζει η οθόνη και χρειάζεται 3-5" για να μου δείξει ποιος καλεί. Είμαι με 4.4.2 stock.

Btw εγώ που έκανα update στην 4.4.2 χωρίς να κάνει hard reset, τα πάντα λειτουργούν τέλεια. Η μπαταρία κομπλέ και γενικά το κινητό δείχνει ελαφρά πιο smooth.

 

Πως όλα λειτουργούν τέλεια όταν ακριβώς από πάνω αναφέρεις πρόβλημα; :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 22,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για πες κανένα widget ....

 

Απ'οτι ξέρω υπάρχουν widgets που είναι συντόμευση για το μενού της αλλαγής Από 3g σε 4g. Widget που το κάνει μόνο του δεν υπάρχει

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ένα lag στις εισερχόμενες κλήσεις; Ξεκινά η δόνηση, μαυρίζει η οθόνη και χρειάζεται 3-5" για να μου δείξει ποιος καλεί. Είμαι με 4.4.2 stock.

Btw εγώ που έκανα update στην 4.4.2 χωρίς να κάνει hard reset, τα πάντα λειτουργούν τέλεια. Η μπαταρία κομπλέ και γενικά το κινητό δείχνει ελαφρά πιο smooth.

 

Είναι εντελώς random οι συσκευές που το κάνει αυτό. Εγώ π.χ. έχω ένα T-Mobile που πέρασα την ελληνική open και δεν μου το κάνει, η κοπέλα μου έχει το ελληνικό open Και την πέρασε ΟΤΑ και της παρουσιάζει αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το έκανε και πριν το update αλλά γενικά η συμπεριφορά της συσκευής είναι προς το καλύτερο, σε σχέση με αυτά που έχουν αναφέρει άλλα άτομα μετά το update
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ένα lag στις εισερχόμενες κλήσεις; Ξεκινά η δόνηση, μαυρίζει η οθόνη και χρειάζεται 3-5" για να μου δείξει ποιος καλεί. Είμαι με 4.4.2 stock.

Btw εγώ που έκανα update στην 4.4.2 χωρίς να κάνει hard reset, τα πάντα λειτουργούν τέλεια. Η μπαταρία κομπλέ και γενικά το κινητό δείχνει ελαφρά πιο smooth.

 

είναι LG stock bug της 4.4.2....

My smartphone history:

Nokia E60 -> Nokia E51 -> Apple Iphone 4 32GB Black -> LG G2 32GB Black -> HomTom HT17 Pro -> Xiaomi Mi Max Prime

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το κάνει αυτό...

 

Υγ; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.δεν ήξερα ότι το Η Είναι πάνω από το 3g.σημειωτέον δεν έχω δει ποτέ 4g.συμβαίνει και σε άλλους;;;να πάρω τηλ.στην κοσμοτε;;;

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το κάνει αυτό...

 

Υγ; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.δεν ήξερα ότι το Η Είναι πάνω από το 3g.σημειωτέον δεν έχω δει ποτέ 4g.συμβαίνει και σε άλλους;;;να πάρω τηλ.στην κοσμοτε;;;

 

Πρέπει να το ενεργοποίησεις στη συσκευή σου και να το περιλαμβάνει και το συμβόλαιό σου. Με τα καρτοκινητά δεν ξέρω τι ισχύει

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το κάνει αυτό...

 

Υγ; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.δεν ήξερα ότι το Η Είναι πάνω από το 3g.σημειωτέον δεν έχω δει ποτέ 4g.συμβαίνει και σε άλλους;;;να πάρω τηλ.στην κοσμοτε;;;

 

Παιρνεις την Cosmote τηλεφωνο για να στο ενεργοποιησουν ειτε εχεις καρτα ειτε συμβολαιο

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ένα lag στις εισερχόμενες κλήσεις; Ξεκινά η δόνηση, μαυρίζει η οθόνη και χρειάζεται 3-5" για να μου δείξει ποιος καλεί. Είμαι με 4.4.2 stock.

Btw εγώ που έκανα update στην 4.4.2 χωρίς να κάνει hard reset, τα πάντα λειτουργούν τέλεια. Η μπαταρία κομπλέ και γενικά το κινητό δείχνει ελαφρά πιο smooth.

 

Κι εγώ το έχω παρατηρήσει αυτό. (SEA 32 GB με OPEN EUROPE 20B firmware)..

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα με στοκ 4 4 2 δεν ισχυει αυτο...αμεσως εμφανιζεται ποιος σε καλει..

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

 

Κατά σειρά αύξουσας ταχύτητας:

G > GPRS

E > EDGE

3G > 3G :D

H > HSPA ή 3G+

4G > 4G ή LTE

 

Σημειωτέον το 4G καταπίνει πολύ πιο γρήγορα την μπαταρία οπότε θα σου πρότεινα να το γυρίσεις στο mode 3G/2G και με ένα widget να το γυρνάς σε 4G μόνο όταν το χρειάζεσαι.

 

εμενα ρε παιδια γιατι δε μου εχει συμβολο αλλα μονο τις μπάρες σήματος? το ενεργοποιω απο κάπου?

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε παιδια γιατι δε μου εχει συμβολο αλλα μονο τις μπάρες σήματος? το ενεργοποιω απο κάπου?

 

Προφανώς δεν έχεις mobile internet

Link to comment
Share on other sites

εμενα ρε παιδια γιατι δε μου εχει συμβολο αλλα μονο τις μπάρες σήματος? το ενεργοποιω απο κάπου?

 

Πρέπει να ανοίξεις τα δεδομένα. .

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν έχεις mobile internet

 

Πρέπει να ανοίξεις τα δεδομένα. .

 

ναι δεδομενα δεν ειχα ποτε, ουτε mobile internet αλλα μου εβγαζε ενα οικονιδιο σαν Η.. κατι πειραξα και δεν το βγαζει..τελλος παντων τι ειχαμε τι χασαμε..:ninja:

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

ναι δεδομενα δεν ειχα ποτε, ουτε mobile internet αλλα μου εβγαζε ενα οικονιδιο σαν Η.. κατι πειραξα και δεν το βγαζει..τελλος παντων τι ειχαμε τι χασαμε..:ninja:

 

Η Επιλογη Δεδομενα προφανος ειναι κλειστη... Mobile Data...

Link to comment
Share on other sites

Η Επιλογη Δεδομενα προφανος ειναι κλειστη... Mobile Data...

Μάλλον δεν φταίει αυτό, υπάρχει γνωστό bug στις T-Mobile 4.4.2 όπου δεν εμφανίζεται το σύμβολο σύνδεσης σε LTE, ακόμα και με ενεργοποιημένα data. To H πάντως θα έπρεπε να εμφανίζεται.

Ericsson GS-337 -> Siemens C25 -> Nokia 7110 -> Motorola T720 -> Motorola V550 -> Siemens CX75 -> Nokia N73 -> Samsung Omnia i900 16GB -> HTC Desire S -> LG G2 D802 16GB -> Samsung Galaxy S7 Edge -> Samsung Galaxy S10+

Tablet: Kobo Arc 10HD

PDA/PNA: HP Jornada 525, Qtek 2020, Navigon 2110 max

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν φταίει αυτό, υπάρχει γνωστό bug στις T-Mobile 4.4.2 όπου δεν εμφανίζεται το σύμβολο σύνδεσης σε LTE, ακόμα και με ενεργοποιημένα data. To H πάντως θα έπρεπε να εμφανίζεται.

Μάλλον τότε δεν φταίει το γνωστό bug της T-Mobile που λες, γιατί τότε θα εμφανίζονταν τα υπόλοιπα σύμβολα. Είμαι παθών, γι αυτό και θεώρησα ότι το παλικάρι έχει απενεργοποιημένα τα data.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν το έχεις παρατηρήσει. Δεν είναι κάτι ιδιαίτερο και άξιο λόγου βέβαια αφού πρόκειται για 1-2 δευτερόλεπτα. Άσε ανοιχτή την οθόνη και στην πρώτη κλήση θα το δεις κι εσύ. Κάποιοι ούτε που θα το παρατηρούσαν,όπως εσύ,αν δεν υπήρχαν κάποιοι εδώ πολύ παρατηρητικοί. ....

 

Κι εμένα με στοκ 4.4.2 το έκανε μια φορά, θεώρησα ότι απλά ενεργοποιήθηκε ο proximity sensor και έσβησε την οθόνη όταν έβαλα το χέρι να το απαντήσω. Πάντως με knock on άνοιξε, ή απλά πέρασαν τα 2" που διαρκεί :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Προσπάθησα να περάσω ελληνική 4.4.2 από γερμανικό T-Mobile 4.4.2 . Ακολούθησα τον οδηγό στο φόρουμ και κολλάει στο LG support λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση, πώς το κάνουμε bypass αυτό ;

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί κάποιος να βοηθήσει? Προσπάθησα να περάσω ελληνική 4.4.2 από γερμανικό T-Mobile 4.4.2 . Ακολούθησα τον οδηγό στο φόρουμ και κολλάει στο LG support λέει ότι έχω την τελευταία έκδοση, πώς το κάνουμε bypass αυτό ;

 

δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

 

αν ακολούθησες το παραπάνω, τότε κάτι δεν έγινε σωστά. ποια μέθοδο επέλεξες;

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια βρε παιδιά :

προσπαθώ να συγχρονίσω τις επαφές του τηλεφώνου ωστε να περάσουν στο gmail που έχω για ασφάλεια,

πηγαινω ΕΠΑΦΕΣ -> ΡΥΘΜΊΣΕΙΣ -> ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΜΟΣ ΤΩΡΑ

αλλά δεν μεταφέρει τίποτα στο gmail :wacko::wacko:

τι κάνω λάθος ???

Link to comment
Share on other sites

δες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375650

 

αν ακολούθησες το παραπάνω, τότε κάτι δεν έγινε σωστά. ποια μέθοδο επέλεξες;

 

Το " How to unroot " ακολούθησα όπως είχα διαβάσει εδώ. Το LGMobile Support Tool δε με αφήνει καθώς "λεει" ότι έχω ήδη την 4.4.2

LG G2 - 16GB - black

*ROM: CloudyG2 v2.2 kit kat

*Kernel: XCeed

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...