Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα!Καινουργια μπαταρια για το S4 ποια θα προτεινατε?Ευχαριστω!

Εγω προσωπικα εδω και κανα 6-8 μηνο εχω αυτη και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος αφου κραταει τουλαχιστον μιση μερα παραπανω απο την μαμα μπαταρια.

 

Και γω έχω τη συγκεκριμένη και είμαι υπερευχαριστημένος!! Μου βγάζει 1-1,5 μέρα αλλά εξοντωτικής χρήσης. Μόνο πρόσεξε αυτή που θα πάρεις να είναι η version με το NFC γιατί κυκλοφορεί και χωρίς.

 

3500mAh δεν είναι μεγαλύτερη από την αυθεντική? Πόση ώρα κάνει να σου φορτίσει?

 

Εμένα μου παίρνει 3-3,5 ώρες.

 

Από πού την αγόρασες;

Πόσο καιρό έκανε να έρθει;

 

Εγώ την πήρα από το επίσημο site της MPJ και έκανε γύρω στις 20 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα!!!! περασα την ελληνικη επισημη 5.0.1 αλλα δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος και θελω να ξαναπερασω την ελληνικη 4.4.2 .. αλλα φοβαμαι!!Ο knox θα γραψει? Εχει κανεις κανει το αντιστοιχο?Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Όσο περνάς επίσημες μέσω Οντίν δεν έχεις πρόβλημα.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!! περασα την ελληνικη επισημη 5.0.1 αλλα δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος και θελω να ξαναπερασω την ελληνικη 4.4.2 .. αλλα φοβαμαι!!Ο knox θα γραψει? Εχει κανεις κανει το αντιστοιχο?Ευχαριστω!
Διάβασε εδώ για να ξέρεις τι ισχύει... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=412549
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι μεγαλυτερη απο τη κανονικη οχι σε μεγεθος αλλα σε mah γι' αυτο και κραταει λιγο περισσοτερο απο την μαμα μπαταρια.

 

Εννοειτε λοιπον θα κανει και λιγο περισσοτερο να φορτισει απ' οτι η μαμα μπαταρια.

 

Την αγορασα απο εδω και εκανε να ερθει ελλαδα κονστα στις 2 εβδομάδες.

Αλλα απο οποιο και απο τα δυο λινκ που σας εχω πει να την αγορασετε δεν νομιζω να εχετε καποιο προβλημα γιατι και οι 2 πωλητες εχουν πολυ καλο συνολο θετικων αξιολογήσεων.

 

 

Καλη ειδηση....Ειχα την εντυπωση οτι μεγαλυτερης χωριτικοτητας μπαταρια θελει και αλλη "πλατη" κινητου λογω ογκου.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!! περασα την ελληνικη επισημη 5.0.1 αλλα δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος και θελω να ξαναπερασω την ελληνικη 4.4.2 .. αλλα φοβαμαι!!Ο knox θα γραψει? Εχει κανεις κανει το αντιστοιχο?Ευχαριστω!

 

 

Γιατί δεν είσαι ευχαριστημένος? Για πες μας τις εντυπώσεις σου και τί προβλήματα αντιμετώπισες. Και σε μένα έχει κατέβει το update και το έχω σε αναμονή εδώ και ένα μήνα γιατί δεν έχω αποφασίσει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είσαι ευχαριστημένος? Για πες μας τις εντυπώσεις σου και τί προβλήματα αντιμετώπισες. Και σε μένα έχει κατέβει το update και το έχω σε αναμονή εδώ και ένα μήνα γιατί δεν έχω αποφασίσει ακομα.

 

Λαγκαρει αρκετα και στο μενου και στις εφαρμογες, και εχει μεγαλυτερη καταναλωση ραμ. Εκανα reset στο τηλεφωνο και πριν και μετα την εγκατασταση! Εχω βαλει την Ελληνικη μπορει να εχει η συγκεκριμενη θεματα!! Τι να πω!

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα εδω και κανα 6-8 μηνο εχω αυτη και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος αφου κραταει τουλαχιστον μιση μερα παραπανω απο την μαμα μπαταρια.

 

Την παρηγγειλα κι εγω τωρα ...Για να δουμε !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επομένως μένουμε στην kit kat που είναι μια χαρά γιατί από τους περισσότερους που έβαλαν lolipop αρνητικά σχόλια βλέπω

 

Δεν ξέρω που το βλέπεις αυτό. Οι περισσότεροι ευχαριστημένοι είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Επομένως μένουμε στην kit kat που είναι μια χαρά γιατί από τους περισσότερους που έβαλαν lolipop αρνητικά σχόλια βλέπω

 

Μια χαρά είναι...ίδια μπαταρία/ταχύτητα και πιο ωραίο UI..το κινητό φρεσκαρίστηκε

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι...ίδια μπαταρία/ταχύτητα και πιο ωραίο UI..το κινητό φρεσκαρίστηκε

 

Από ταχύτητα πως πάει είναι όπως παλιά ή πιο αργό? Γιατί στη τελική αυτό είναι που μετράει περισσότερο, κατά πόσο δηλαδή κάνει καλή διαχείριση του επεξεργαστή της μνήμης και γενικά των πόρων του συστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Επομένως μένουμε στην kit kat που είναι μια χαρά γιατί από τους περισσότερους που έβαλαν lolipop αρνητικά σχόλια βλέπω

 

δεν ξερω αν τα παιδια που τους τρεχει το κινητο μια χαρα εχουν το πιο νεο μοντελο του s4 παντως σε μενα παει λιγο πιο αργα απο οτι πριν..προσεξε,δεν κολλαει αλλα παει πιο αργα απο οτι πριν..αισθητα πιο αργα...εγω το μετανιωσα παντως..για τους αλλους δεν ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Εγω με lollipop μια χαρα, βεβαια λιγο πιο αργο, -2000 στο antutu, αλλα και παλι ειναι τρελα γρηγορο, παιζει gt racing2 και camouflage αψογα!! τι αλλο να ζητησεις απο συσκευη 2+ ετων?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Παω να κανω ενημερωση εφαρμογων και μου λεει οτι δεν υπαρχει ελευθερος χωρος στην συσκευη ...Τι μπορω να κανω ??? Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Παω να κανω ενημερωση εφαρμογων και μου λεει οτι δεν υπαρχει ελευθερος χωρος στην συσκευη ...Τι μπορω να κανω ??? Ευχαριστω.

 

Πηγαινε στις ρυθμισεις εφαρμογων, βρες το play store και κανε clear data, clear cache, force stop και δοκιμασε να κανεις τις ενημερωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στις ρυθμισεις εφαρμογων, βρες το play store και κανε clear data, clear cache, force stop και δοκιμασε να κανεις τις ενημερωσεις.

 

 

Μονο το clear cache ειναι ενεργο αλλα δεν βοηθησε.....

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σβησε εφαρμογες γιατι πολυ απλα εχεις γεμισει. Το ιδιο προβλημα εχω κι εγω μετα απο την lollipop.

Δυστυχως πιανει περισσοτερο χωρο απο την kitkat (2GB νομιζω) με αποτελεσμα να μην χωρανε ολες οι εφαρμογες με τα δεδομενα τους.

Μπορεις να σβησεις την cache μνημη στην εσωτερικη καρτα, αλλα και παλι καποια στιγμη θα στο ξαναβγαλει το error

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον η τελευτια εκδοση φταιει . Αν μεταφερω καοιες εφαρμογες στην καρτα μνημης ?Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και το S4 έχει περιορισμό στο χώρο των εφαρμογών; νόμιζα αυτό είναι ασθένειες του παρελθόντος.. Βλέπω τη γυναίκα να αρχίζει τα παράπονα σύντομα για τον χώρο.
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Παω να κανω ενημερωση εφαρμογων και μου λεει οτι δεν υπαρχει ελευθερος χωρος στην συσκευη ...Τι μπορω να κανω ??? Ευχαριστω.

 

Δύο λεξεις: Clean Master. Κατέβασε το από το playstore και θα αποκτήσεις μπόλικο χώρο! Εγώ το δοκίμασα και αν και δεν το περίμενα, έμεινα έκπληκτος από το τι σκουπίδι είχε μαζευτεί στο S4 μου!

Link to comment
Share on other sites

Δύο λεξεις: Clean Master. Κατέβασε το από το playstore και θα αποκτήσεις μπόλικο χώρο! Εγώ το δοκίμασα και αν και δεν το περίμενα, έμεινα έκπληκτος από το τι σκουπίδι είχε μαζευτεί στο S4 μου!

Ccleaner,μακραν καλυτερο και πιο ελαφρυ απο το Clean Master(καθαριζει και κλησεις,sms).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια..Παω να κανω ενημερωση εφαρμογων και μου λεει οτι δεν υπαρχει ελευθερος χωρος στην συσκευη ...Τι μπορω να κανω ??? Ευχαριστω.

Εγώ για λύση αυτού του προβλήματος όταν μου το παρουσιάζει πάω στο Ρυθμίσεις/ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΑ/Χώρος αποθήκευσης και αφού κάνει τους υπολογισμούς πάω στο Δεδομένα στο cache και κάνω εκκαθάριση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...