Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις κρατήσει το κουτί δες τι χώρα προέλευσης λέει επάνω και αντίστοιχα θα ψάξεις.

Εφοσον ανοιξε με την ρομ που του περασα λεω να κρατησω αυτη μεχρι να βρω καμια αλη , κανει update τωρα .

Σε ευχαριστω πολυ παντος :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο αναβαθμιση σε lolipop οταν κανω κληση και εχω το ακουστικο στο αυτι η οθονη απενεργοποιειται αλλα αν το κατεβασω δεν ενεργοποιειται αυτοματα πρεπει να πατησω καποιο κουμπι για να αναψει.Στις ρυθμισεις ειναι ενεργοποιημενη η ρυθμιση να ενεργοποιηται αυτοματα.Του εχει τυχει κανενος?

 

Μήπως φοράς καμιά θήκη που καλύπτει έστω και λίγο τον αισθητήρα φωτός; αν ναι βγάλε την και ξανά δοκίμασε.

Το έχω πάθει εγώ για αυτό λέω μήπως είναι αυτό.

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Μήπως φοράς καμιά θήκη που καλύπτει έστω και λίγο τον αισθητήρα φωτός; αν ναι βγάλε την και ξανά δοκίμασε.

Το έχω πάθει εγώ για αυτό λέω μήπως είναι αυτό.

Θηκη φορα αυτη που καλυπτει μονο την πισω μερια.Η μεμβρανη προστασιας καλυπτει το τους αισθητηρες αλλα δεν ειχα ποτε προβλημα τωρα με την αναβαθμιση εγινε.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το αγοράσω, μπορείτε να μου πείτε πιο είναι το τελευταίο επίσημο firmware που έχει? Πήρε το Android 5?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, μήπως με απλά λόγια μπορείτε να μου πείτε τις διαφορές με το value edition? Ποιο από τα 2 να πάρω?
Link to comment
Share on other sites

Μετα το προβλημα που μου δημιουργησε με τον αισθητηρα ανακαλυψα και αλλα 2 προβληματα το ενα ειναι οτι μου βγαζει σφαλμα με την καρτα sim

[ATTACH]61182[/ATTACH] και το αλλο δεν μπορω με τιποτα να μπω σε safe mode.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι γιατι κατα καιρους(Πολυ σπανια) μου βγαζει το μυνημα οτι τα δεδομενα υπερβηκαν το οριο κ.τ.λ. ενω δεν εχω ενεργοποιημενα τα δεδομενα στο κινητο και μπαινω ιντερνετ μονο μεσω wifi?
Link to comment
Share on other sites

Έχω την 5.0.1 και χωρίς ρουτ. Δεν βλέπω αναβάθμιση. Ερώτηση. Όταν έχω αναπάντητη το εικονίδιο του τηλεφώνου δεν γράφει τον αριθμό τους. Στα μηνύματα Έχει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

έχω παρατηρήσει ότι το κινητό πλέον δεν φορτίζει τόσο γρήγορα όσο πριν την αναβάθμιση. Φορτίζει είτε με 500mA, άντε μέχρι 900mA από 1200 που είναι το κανονικό. Δοκίμασα και άλλους φορτιστές για να κάνω έλεγχο ή και καλώδια και πάλι τίποτα. Μιλάμε πάντα για πρίζα και όχι usb φόρτιση... Το έχετε και εσείς;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω το gt-i9505 και σημερα μετα απο πτωση, η καμερα δειχνει σαν να βλεπει μεσα απο σπασμενο γυαλι και θολα, το εξωτερικο τζαμακι της καμερας δεν εχει υποστει το παραμικρο, φανταζομαι οτι κατι εγινε μεσα. Που να κοιταξω για νεα καμερα? Eχω το gt-i9505, ειδα μερικες στο ali με πολυ καλη τιμη, θα ειναι καλες σε ποιοτητα φωτο ομως?
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

οταν ανοιγω την εφαρμογη φειςμπουκ παντα μου βγαζει το μυνημα πανω οτι το σαμσουνκ γκαλαξι ζητα προσβαση στο λογαριασμο σας φειςμπουκ,υπαρχει καποια ρυθμιση για να μην ξανα εμφανιστει?
Link to comment
Share on other sites

Για παραδειγμα οταν εχω ενα sms ή μια αναπαντητη κλιση και δω το sms οταν κλειδωσει η οθονη οταν την ξεκλειδωνω επανω ψηλα υπαρχει ακομα η ειδοποιηση για το διαβασμενο sms και πρεπει να πατησω απο κατω που λεει "ΔΙΑΓΡΑΦΗ" για να μην εμφανιζεται συνεχεια . Ειναι πολυ ενοχλητικο ...Μπορω να το απενεργοποιησω ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, εχω το gt-i9505 και σημερα μετα απο πτωση, η καμερα δειχνει σαν να βλεπει μεσα απο σπασμενο γυαλι και θολα, το εξωτερικο τζαμακι της καμερας δεν εχει υποστει το παραμικρο, φανταζομαι οτι κατι εγινε μεσα. Που να κοιταξω για νεα καμερα? Eχω το gt-i9505, ειδα μερικες στο ali με πολυ καλη τιμη, θα ειναι καλες σε ποιοτητα φωτο ομως?

Βοηθεια κανεις?

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια κανεις?

Δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεσσι, αν γνωρίζει κάποιος θα σου απαντήσει στο αρχικό σου ποστ. Σπάνια κάνει κάποιος αλλαγή κάμερας μόνος του, οπότε καταλαβαίνεις....

Link to comment
Share on other sites

Για παραδειγμα οταν εχω ενα sms ή μια αναπαντητη κλιση και δω το sms οταν κλειδωσει η οθονη οταν την ξεκλειδωνω επανω ψηλα υπαρχει ακομα η ειδοποιηση για το διαβασμενο sms και πρεπει να πατησω απο κατω που λεει "ΔΙΑΓΡΑΦΗ" για να μην εμφανιζεται συνεχεια . Ειναι πολυ ενοχλητικο ...Μπορω να το απενεργοποιησω ?

 

Ευχαριστω.

 

Από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων, κοίτα στο μενού ειδοποιήσεις. Εκεί έχει την επιλογή να μη σου βγαίνουν αυτά.

 

Παιδια καλησπερα, εχω το gt-i9505 και σημερα μετα απο πτωση, η καμερα δειχνει σαν να βλεπει μεσα απο σπασμενο γυαλι και θολα, το εξωτερικο τζαμακι της καμερας δεν εχει υποστει το παραμικρο, φανταζομαι οτι κατι εγινε μεσα. Που να κοιταξω για νεα καμερα? Eχω το gt-i9505, ειδα μερικες στο ali με πολυ καλη τιμη, θα ειναι καλες σε ποιοτητα φωτο ομως?

 

Eγώ όταν μπήκε σκουπιδάκι στο φακό μου πήρα την καινούρια κάμερα από το ebay. €20 έδωσα, μαζί με το τζαμάκι, και δουλεύει άψογα.

Edited by Tyxerakias
- Alex
Link to comment
Share on other sites

Για παραδειγμα οταν εχω ενα sms ή μια αναπαντητη κλιση και δω το sms οταν κλειδωσει η οθονη οταν την ξεκλειδωνω επανω ψηλα υπαρχει ακομα η ειδοποιηση για το διαβασμενο sms και πρεπει να πατησω απο κατω που λεει "ΔΙΑΓΡΑΦΗ" για να μην εμφανιζεται συνεχεια . Ειναι πολυ ενοχλητικο ...Μπορω να το απενεργοποιησω ?

 

Ευχαριστω.

 

Από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων, κοίτα στο μενού ειδοποιήσεις. Εκεί έχει την επιλογή να μη σου βγαίνουν αυτά.

 

 

 

.

 

Ευχαριστω αλλα δεν το κανει μονο στα μηνυματα αλλα και σε αναπαντητες που εχω "ανοιξει" κλπ.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την έχω βάλει costum φυσικά :D:D:D

 

Εγώ σκέφτομαι να μην το ρουταρω.. Πως είναι με την custom, τρέχει καλυτερα; έχει τα εικονίδια και widgets του S6; :D

Link to comment
Share on other sites

Εχει τυχει σε κανεναν στο ασχετο ο ηχος να ακουγεται απο το ακουστηκο και οχι απο το ηχιο του κινητου και οταν κανεις επανεκινηση το κινητο να φτιαχνει?

 

Για ποιο λογο συμβαινει αυτο ξερουμε?

 

Επισης υπαρχει καποια λυση του προβληματος?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...