Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από τις ρυθμίσεις μηνυμάτων, κοίτα στο μενού ειδοποιήσεις. Εκεί έχει την επιλογή να μη σου βγαίνουν αυτά.

 

 

 

Eγώ όταν μπήκε σκουπιδάκι στο φακό μου πήρα την καινούρια κάμερα από το ebay. €20 έδωσα, μαζί με το τζαμάκι, και δουλεύει άψογα.

 

κ εγω πηρα μια απο ali, 15ευρω, ο πωλητης μου διευκρινησε οτι ειναι για i9505, εκεινο που με ενδιαφερει ειναι να εχει την ιδια ποιοτητα φωτογραφιας, στην οθονη ας πουμε που αλλαξα η ποιοτητα απεικονισης ειναι ιδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει τυχει σε κανεναν στο ασχετο ο ηχος να ακουγεται απο το ακουστηκο και οχι απο το ηχιο του κινητου και οταν κανεις επανεκινηση το κινητο να φτιαχνει?

 

Για ποιο λογο συμβαινει αυτο ξερουμε?

 

Επισης υπαρχει καποια λυση του προβληματος?

το επαθα κ εγω, οπως ειπες στο ασχετο, με επανεκκινηση ηρθε παλι στα σωστα του, lollipop μαλλον......

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω την αισθηση οτι η αποκριση στην οθονη αφης δεν ειναι τοσο γρηγορη οσο ηταν. Ειδικα η καμερα αργει να ανοιξει .

 

Μια επαναφορα εργοστασιακων μπορει να διρθωσει το προβλημα ?Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχω την αισθηση οτι η αποκριση στην οθονη αφης δεν ειναι τοσο γρηγορη οσο ηταν. Ειδικα η καμερα αργει να ανοιξει .

 

Μια επαναφορα εργοστασιακων μπορει να διρθωσει το προβλημα ?Ευχαριστω.

Η επαναφορά σίγουρα λύνει πολλά προβλήματα και πάντα κάνει το κινητό σαν καινούριο.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Η επαναφορά σίγουρα λύνει πολλά προβλήματα και πάντα κάνει το κινητό σαν καινούριο.

 

Σε ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Να σας κάνω μια ερώτηση?

 

Όταν σας καλούνε μέχρι να απορρίψετε ή να δεχτείτε τη κλήση σας αφήνει το κινητό να κάνετε οτιδήποτε άλλο γιατί εμένα δεν με αφήνει να κάνω απολύτως τίποτα άλλο και δεν ξέρω αν αυτό είναι φυσιολογικό ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ειμαι κατοχος ενος S4 οπου η εγγύηση λήγει 17 αυγουστου.

Το πλαισιο γυρω απο την οθονη εχει ξεφτισει κανονικα κ λεω αφου ληγει η εγγυηση να παω να το αλλαξω , ετσι κ αλλιως ολα τα s4 που ξερω εχουν γινει χαλια γυρω απο την οθονη!

Παω κ τι μου λενε! Οχι δεν στο καλυπτει η εγγυηση γιατι εχει 2 χτυπηματα το πλαισιο γυρω γυρω κ δεν θα την εγγκρινουν την αντικατασταση!Το τηλεφωνο δεν εχει σπασει πουθενα αλλα εχει καποια χτυπηματα!κ φυσικα βρηκαν την διακαιολογια να μην με εξυπηρετησουν!

Πως λετε να το χειριστώ εχει κανεις αναλογη εμπειρια;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Του βάζεις μια θήκη.

Το ξέρω πρόχειρη λύση αλλά δεν νομίζω να βγάλεις άκρη.

 

 

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε backup των επαφών που έχουμε στο κινητό αλλά να κρατήσεις και τα προεπιλεγμενα τηλέφωνα κάθε επαφής γιατί από το αρχικό backup που κάνουν όλα τα Android κινητά δεν κάνει και τους προεπιλεγμενους αριθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Του βάζεις μια θήκη.

Το ξέρω πρόχειρη λύση αλλά δεν νομίζω να βγάλεις άκρη.

 

 

Υπάρχει τρόπος να κάνουμε backup των επαφών που έχουμε στο κινητό αλλά να κρατήσεις και τα προεπιλεγμενα τηλέφωνα κάθε επαφής γιατί από το αρχικό backup που κάνουν όλα τα Android κινητά δεν κάνει και τους προεπιλεγμενους αριθμούς.

σκουρα τα πραγματα!

με το kies τι εγινε;

ξερει κανεις το σφαλμα με το ordinal 12148 αν μπορει να ξεπεραστει;;

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα , ειμαι κατοχος ενος S4 οπου η εγγύηση λήγει 17 αυγουστου.

Το πλαισιο γυρω απο την οθονη εχει ξεφτισει κανονικα κ λεω αφου ληγει η εγγυηση να παω να το αλλαξω , ετσι κ αλλιως ολα τα s4 που ξερω εχουν γινει χαλια γυρω απο την οθονη!

Παω κ τι μου λενε! Οχι δεν στο καλυπτει η εγγυηση γιατι εχει 2 χτυπηματα το πλαισιο γυρω γυρω κ δεν θα την εγγκρινουν την αντικατασταση!Το τηλεφωνο δεν εχει σπασει πουθενα αλλα εχει καποια χτυπηματα!κ φυσικα βρηκαν την διακαιολογια να μην με εξυπηρετησουν!

Πως λετε να το χειριστώ εχει κανεις αναλογη εμπειρια;

Κ πολυ καλα σου ειπαν, το πλαισιο ειναι λογικο να ξεφτισει εφοσον εχει τα "χτυπηματακια" του, κ εμενα ο προφυλακτηρας του αυτοκινητου μου ξεφτισε σε μερικα σημεια και πηγα να μου τον βαψει η αντιπροσωπεια δωρεαν γιατι εχω 10χρονια εγγυηση, αλλα δεν το εκαναν γιατι εχει τα χτυπηματακια του!!! πλακα εχεις ρε φιλε!!! παρε ενα νεο πλαισιο απο το ali 3 ευρω εχει!!!! ελεος!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Κ πολυ καλα σου ειπαν, το πλαισιο ειναι λογικο να ξεφτισει εφοσον εχει τα "χτυπηματακια" του, κ εμενα ο προφυλακτηρας του αυτοκινητου μου ξεφτισε σε μερικα σημεια και πηγα να μου τον βαψει η αντιπροσωπεια δωρεαν γιατι εχω 10χρονια εγγυηση, αλλα δεν το εκαναν γιατι εχει τα χτυπηματακια του!!! πλακα εχεις ρε φιλε!!! παρε ενα νεο πλαισιο απο το ali 3 ευρω εχει!!!! ελεος!!!

 

καλησπερα ενδιαφερομαι και εγω για καινουργια προσοψη στο s4 μου γιατι εχει ξεφτυσει κοντα στα πληκτρα πως θα το ψαξω στο ebay γιατι τα αγγλικα μου ειναι χαλια.???? ειναι αυκολη η αλλαγη του???????????

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ενδιαφερομαι και εγω για καινουργια προσοψη στο s4 μου γιατι εχει ξεφτυσει κοντα στα πληκτρα πως θα το ψαξω στο ebay γιατι τα αγγλικα μου ειναι χαλια.???? ειναι αυκολη η αλλαγη του???????????

Aν εννοεις προσοψη το touchscreen, λυπαμαι αλλα πρεπει να το αλλαξεις μαζι με την οθονη και το frame, εκτος και αν εισαι πολυ καλος και διαχωρισεις το touchscreen απο την lcd κατι που δεν εχω καταφερει ποτε, αν παλι εννοεις το ασημι περιγραμα του κινητου, τοτε εγω πηρα αυτο : http://www.aliexpress.com/snapshot/6647958729.html?orderId=67108714789111 με hkpost και ηρθε πολυ γρηγορα αλλα ειναι και πολυ καλο.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Aν εννοεις προσοψη το touchscreen, λυπαμαι αλλα πρεπει να το αλλαξεις μαζι με την οθονη και το frame, εκτος και αν εισαι πολυ καλος και διαχωρισεις το touchscreen απο την lcd κατι που δεν εχω καταφερει ποτε, αν παλι εννοεις το ασημι περιγραμα του κινητου, τοτε εγω πηρα αυτο : http://www.aliexpress.com/snapshot/6647958729.html?orderId=67108714789111 με hkpost και ηρθε πολυ γρηγορα αλλα ειναι και πολυ καλο.

 

Υποθέτω ότι για να το αλλάξεις θα πρέπει να ξεβιδώσεις τις βίδες οπότε πάει περίπατο η εγγύηση που έχει ο φίλος μέχρι τον αύγουστο ή κάνω λάθος?

Edited by gramacar
Link to comment
Share on other sites

Ας το παραγγείλει και το αλλάζει τον Αύγουστο. Μέχρι να έρθει από Κίνα, ένας μήνας ακόμη θα έχει μείνει...
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Aν εννοεις προσοψη το touchscreen, λυπαμαι αλλα πρεπει να το αλλαξεις μαζι με την οθονη και το frame, εκτος και αν εισαι πολυ καλος και διαχωρισεις το touchscreen απο την lcd κατι που δεν εχω καταφερει ποτε, αν παλι εννοεις το ασημι περιγραμα του κινητου, τοτε εγω πηρα αυτο : http://www.aliexpress.com/snapshot/6647958729.html?orderId=67108714789111 με hkpost και ηρθε πολυ γρηγορα αλλα ειναι και πολυ καλο.

 

Το περιμετρικο πλαισιο του κινητου ειναι μαζι με την οθονη.

Ειναι μια δυσκολη διαδικασια που δεν μπορει να κανει ο καθενας

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει μιλάμε και γενικότερα. Αν έχει μείνει 1 χρόνος εγγύησης τί κανεις περιμένεις 1 χρόνο? Θεωρώ την άρνηση τους να αντικαταστήσουν ένα εξάρτημα που κοστίζει 3 € σε ένα premium υποτίθεται κινητό και πρώην ναυαρχίδα της σειρας με αρχικό κόστος 700€, εντελώς απαράδεκτη. Για να μη πω ότι κανονικά δεν έπρεπε να ξεφλουδίζουν. Και μη μου πείτε ότι έφταιγε ο φίλος γιατί του έπεσε γιατί το ξεφλούδισμα αυτό είναι κοινό πρόβλημα των S4 το οποίο το γνωρίζουν καλά στη Samsung και επρεπε να το αντιμετωπίζουν εντός εγγύησης.
Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει οταν ανοιγετε το κινητο να μπει μονο του σε ασφαλης λειτουργια ή να βγαλει οτι καποια εργασια διακοπηκε π.χ. google play store κ.τ.λ. και να διορθώνονται ολα αυτα με μια επανεκκίνηση.

 

Γιατι συμβαινουν ολα αυτα?

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει οταν ανοιγετε το κινητο να μπει μονο του σε ασφαλης λειτουργια ή να βγαλει οτι καποια εργασια διακοπηκε π.χ. google play store κ.τ.λ. και να διορθώνονται ολα αυτα με μια επανεκκίνηση.

 

Γιατι συμβαινουν ολα αυτα?

 

Σπάνια αλλά ναι μου έχει συμβεί. Τώρα γιατί συμβαίνει δε γνωρίζω αλλά υποθέτω ότι είναι η αποτυχία φόρτωσεις κάποιου προγράμματος. Ίσως μια επαναφορά εργοστασιακών να έλυνε το πρόβλημα αν το κάνει τακτικά.

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι για να το αλλάξεις θα πρέπει να ξεβιδώσεις τις βίδες οπότε πάει περίπατο η εγγύηση που έχει ο φίλος μέχρι τον αύγουστο ή κάνω λάθος?

ακριβως!!! αντιο εγγυηση......

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το περιμετρικο πλαισιο του κινητου ειναι μαζι με την οθονη.

Ειναι μια δυσκολη διαδικασια που δεν μπορει να κανει ο καθενας

Αυτο που λες εσυ δεν ειναι το back cover, ειναι το frame που κραταει ολο το κινητο μαζι, εκει βιδωνει και η mobo και η daughterboard, δυσκολο να το αλλαξει καποιος χωρις εμπειρια.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

μα ο φίλος παραπάνω αυτό εννοούσε το γύρω γύρω που ξεφτίζει και όχι το back cover.

τοτε καλυτερα να μην αλλαξει τιποτα, το frame ειναι πολυ δυσκολο να αλλαχτει και πρεπει να λυθει ολο το κινητο, εμενα παντως δεν ειχε κανενα θεμα, η πτωση απο την μηχανη εφερε τα πανω κατω!!!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα εδω και κανα 6-8 μηνο εχω αυτη και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος αφου κραταει τουλαχιστον μιση μερα παραπανω απο την μαμα μπαταρια. Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα εδω και κανα 6-8 μηνο εχω αυτη και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος αφου κραταει τουλαχιστον μιση μερα παραπανω απο την μαμα μπαταρια.

 

3500mAh δεν είναι μεγαλύτερη από την αυθεντική? Πόση ώρα κάνει να σου φορτίσει?

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα εδω και κανα 6-8 μηνο εχω αυτη και ειμαι υπερ-ευχαριστημενος αφου κραταει τουλαχιστον μιση μερα παραπανω απο την μαμα μπαταρια.

 

Από πού την αγόρασες;

Πόσο καιρό έκανε να έρθει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι μεγαλυτερη απο τη κανονικη οχι σε μεγεθος αλλα σε mah γι' αυτο και κραταει λιγο περισσοτερο απο την μαμα μπαταρια.

 

Εννοειτε λοιπον θα κανει και λιγο περισσοτερο να φορτισει απ' οτι η μαμα μπαταρια.

 

Την αγορασα απο εδω και εκανε να ερθει ελλαδα κονστα στις 2 εβδομάδες.

Αλλα απο οποιο και απο τα δυο λινκ που σας εχω πει να την αγορασετε δεν νομιζω να εχετε καποιο προβλημα γιατι και οι 2 πωλητες εχουν πολυ καλο συνολο θετικων αξιολογήσεων.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...