Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα είμαι κάτοχος ενός samsung galaxy s4 και έχω 2 προβλήματα το πρώτο είναι πώς στο facebook πάτησα always στο άνοιγμα σελίδων του internet με chrome και από τότε δε μου βγάζει την ερώτηση πώς μπορώ να επαναφέρω την προγενέστερη ρύθμηση.Το δεύτερο πρόβλημα που έχω είναι πως στο skype του κινητού μου μου έβγαζε μέχρι έναν καιρό τις διαθέσημες επαφές του windows live messenger στο availiable και τώρα δεν το κάνει.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

για το πρώτο ..ρυθμίσεις ..διαχείρισης εφαρμογών..ολα.. βρες το Chrome ...διαγραφή προεπιλογων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"Αναβάθμισα" σε L πριν κάνα μήνα. Βάζω τη λέξη σε εισαγωγικά γιατί από τότε έχω μετανιώσει κάθε ώρα και στιγμή.

 

- Έγινε πιο αργό

- Μεγάλωσε η χρήση RAM

- Αρκετά συχνά κρασάρει το Ίντερνετ

 

και τα πιο σημαντικά:

 

- Αργεί ελεεινά πολύ να πιάσει wifi

- Μου σβήνει ΜΟΝΟ ΤΟΥ!

 

Ειδικά λόγω του τελευταίου δεν μπορώ να ησυχάσω... Φοβάμαι μήπως καμιά μέρα βάλω ξυπνητήρι για σημαντικό λόγο, κλείσει και δεν ξυπνησω ποτέ.

 

Αντιμετωπίζει κάνεις τίποτα παρόμοιο? Υπάρχει κάτι που θα με συμβουλεύατε?

FlagSHEEP
Link to comment
Share on other sites

"Αναβάθμισα" σε L πριν κάνα μήνα. Βάζω τη λέξη σε εισαγωγικά γιατί από τότε έχω μετανιώσει κάθε ώρα και στιγμή.

 

- Έγινε πιο αργό

- Μεγάλωσε η χρήση RAM

- Αρκετά συχνά κρασάρει το Ίντερνετ

 

και τα πιο σημαντικά:

 

- Αργεί ελεεινά πολύ να πιάσει wifi

- Μου σβήνει ΜΟΝΟ ΤΟΥ!

 

Ειδικά λόγω του τελευταίου δεν μπορώ να ησυχάσω... Φοβάμαι μήπως καμιά μέρα βάλω ξυπνητήρι για σημαντικό λόγο, κλείσει και δεν ξυπνησω ποτέ.

 

Αντιμετωπίζει κάνεις τίποτα παρόμοιο? Υπάρχει κάτι που θα με συμβουλεύατε?

 

Factory Reset πριν και μετά την αναβάθμιση έκανες?

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Η αλήθεια είναι πως δεν πιστευα οτι ειναι και τοσο σημαντικό. Αν κάνω έστω και τώρα μπορει να αλλάξει κάτι προς το καλύτερο?
FlagSHEEP
Link to comment
Share on other sites

Οχι. Η αλήθεια είναι πως δεν πιστευα οτι ειναι και τοσο σημαντικό. Αν κάνω έστω και τώρα μπορει να αλλάξει κάτι προς το καλύτερο?

 

Εννοείτε!!! Εγώ που την έχω βάλει 15+ μέρες και έκανα πριν και μετά format + "partition wipe cache" το κινητό απλά πετάει!!!

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Απο που το κανουμε αυτο ? Ευχαριστω.

Ρυθμισεις-Διαχειριστης Εφαρμογων Βρισκεις την εφαρμογη που θες και απλα.. την απενεργοποιεις

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει ποτε οταν χτυπαει το τηλεφωνο και απλα ανοιγετε μια θηκη τυπου s-view να ειναι σε ανοιχτη ακροαση ο συνομολιτης σας?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια τώρα με την lolipop όταν κλείνω την οθόνη από το κινητό χωρίς να πατήσω κάποιο πλήκτρο μόνο με την κίνηση του κινητού ανάβει η οθόνη τι πρέπει να απενεργοποιησω?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια τώρα με την lolipop όταν κλείνω την οθόνη από το κινητό χωρίς να πατήσω κάποιο πλήκτρο μόνο με την κίνηση του κινητού ανάβει η οθόνη τι πρέπει να απενεργοποιησω?

 

μαλλον καποια εφαρμογη στο κανει .Εμενα αν δεν πατησω το home button δεν αναβει η οθονη . Τ εννοεις όταν κλείνω την οθόνη από το κινητό χωρίς να πατήσω κάποιο πλήκτρο

 

 

Πως γινεται αυτο ??? Μηπως εννοεις το αυτοματο σβησιμο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

μαλλον καποια εφαρμογη στο κανει .Εμενα αν δεν πατησω το home button δεν αναβει η οθονη . Τ εννοεις όταν κλείνω την οθόνη από το κινητό χωρίς να πατήσω κάποιο πλήκτρο

 

 

 

 

Πως γινεται αυτο ??? Μηπως εννοεις το αυτοματο σβησιμο ?

 

Είναι μια ρύθμιση απλός έκανα επαναφορά και τώρα δεν θυμάμαι τι είχα κάνει όταν είχα βάλει την lolipop

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το βρήκα είχα ενεργοποίηση την επιλογή ambient display

 

 

Που ειναι αυτη να ξερουμε ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα ρε παιδια εχει κανεις αλλος θεμα με το gps?

 

Ποτε - ποτε το βρισκει αμεσως σε οποιοδηποτε προγραμμα(google maps, navigon, sygic) και να δοκιμασω και ποτε - ποτε αργει τρομερα ή δεν το βρισκει καθολου παντα σε οποιοδηποτε προγραμμα και να δοκιμασω.

 

Γιατι συμβαινει κατι τετοιο και υπαρχει καποια μονιμη λυση για το προβλημα?

 

Μιλαω παντα σε περιοχες χωρις ιντερνετ ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Συσκευή /Εμφάνιση τελευταία επιλογή

 

Καλημέρα .Εκει εχει την αυξηση ευαισθησίας αφης σαν τελευταια επιλογή.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Σας εχει τυχει ποτε οταν χτυπαει το τηλεφωνο και απλα ανοιγετε μια θηκη τυπου s-view να ειναι σε ανοιχτη ακροαση ο συνομολιτης σας?

 

Κανά δυό φορές μου το έκανε και σε μένα χωρίς να έχω θήκη s-view όχι όμως σε απάντηση αλλά σε δική μου κλήση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

υπαρχει καπιo αλλο νημα για το s4 gt-i9506?????

το εχει ενας φιλος και θελει να γυρισει στην 4.4.2 γιατι εχει πολλα προβληματα με την lolipop και θελει να κανει downgrade σε προηγουμενη εκδοση του λειτουργικου,

και αν δεν υπαρχει αλλο νημα αν μπωρειτε να μου πειτε πως γινεται γιατι δεν ξερω και πολλα απο κινητα!!!!!

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

υπαρχει καπιo αλλο νημα για το s4 gt-i9506?????

το εχει ενας φιλος και θελει να γυρισει στην 4.4.2 γιατι εχει πολλα προβληματα με την lolipop και θελει να κανει downgrade σε προηγουμενη εκδοση του λειτουργικου,

και αν δεν υπαρχει αλλο νημα αν μπωρειτε να μου πειτε πως γινεται γιατι δεν ξερω και πολλα απο κινητα!!!!!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=378968

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Σε 4.4.2 οταν εχω την συνομιλία ανοιχτή (με την stock εφαρμογη μηνυματων) το τηλέφωνό μου δεν δονείται οταν μου στειλουνε μηνυμα.Εαν βγω απο την εφαρμογη τοτε δονειται.Το εχει παρατηρησει καποιος αυτο.Ειναι καποιο bug?
Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες help!

 

Με lolipop είμαι εδώ και καιρό.

Πριν 2 μέρες εμφανίστηκε για πρώτη φορά ένα popup που μου έλεγε ότι αν θέλω να χρησιμοποιήσω το καλώδιο για power sharing πρέπει να έχω ταυτόχρονα και την αντίστοιχη εφαρμογή, διαφορετικά υπάρχει πιθανότητα η μπαταρία να δίνει συνέχει την ισχύ της, κλπ.

Από εκείνη τη μέρα το πρόβλημα είναι ότι το κινητό δεν φορτίζει σωστά. Το είχα με το φορτιστή και ενώ είχε το σηματάκι αναμμένο (ότι φορτίζει) το κινητό τελικά δεν φόρτιζε. Κάθε φορά που έβγαζα και έβαζα το φορτιστή μου πέταγε το popup που ανέφερα. Τελικά κάποια στιγμή (με απενεργοποιημένο το κινητό) κατάφερε να φορτίσει. Έψαξα στις ρυθμίσεις (δεν βρήκα κάτι σχετικό), κατέβασα την εφαρμογή που έλεγε το popup μήπως είχε από εκεί κάποια ρύθμιση (πάλι δεν βρήκα κάτι).

Χθες το βράδυ το έβαλα πάλι στη φόρτιση μέσω του laptop, αλλά πάλι πετούσε το popup και δεν φόρτιζε (παρά το γεγονός ότι υπήρχε η ένδειξη φόρτισης, με τον σηματάκι του κεραυνού μέσα στο εικονίδιο της μπαταρίας). Σήμερα το σύνδεσα ξανά και ευτυχώς δεν πέταξε το popup και φορτίζει.

Έκανα αναζήτηση στο internet για παρόμοιο πρόβλημα και βρήκα μόνο μια παρόμοια περίπτωση, που τελικά σε αυτόν ήταν η πόρτα του usb στο τηλέφωνο και την άλλαξε.

Πριν δοκιμάσω να κάνω το ίδιο και εγώ (αλλαγή usb πόρτας) είπα να ζητήσω και τη δική σας βοήθεια. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο;

Link to comment
Share on other sites

Συμφορουμίτες help!

 

Με lolipop είμαι εδώ και καιρό.

Πριν 2 μέρες εμφανίστηκε για πρώτη φορά ένα popup που μου έλεγε ότι αν θέλω να χρησιμοποιήσω το καλώδιο για power sharing πρέπει να έχω ταυτόχρονα και την αντίστοιχη εφαρμογή, διαφορετικά υπάρχει πιθανότητα η μπαταρία να δίνει συνέχει την ισχύ της, κλπ.

Από εκείνη τη μέρα το πρόβλημα είναι ότι το κινητό δεν φορτίζει σωστά. Το είχα με το φορτιστή και ενώ είχε το σηματάκι αναμμένο (ότι φορτίζει) το κινητό τελικά δεν φόρτιζε. Κάθε φορά που έβγαζα και έβαζα το φορτιστή μου πέταγε το popup που ανέφερα. Τελικά κάποια στιγμή (με απενεργοποιημένο το κινητό) κατάφερε να φορτίσει. Έψαξα στις ρυθμίσεις (δεν βρήκα κάτι σχετικό), κατέβασα την εφαρμογή που έλεγε το popup μήπως είχε από εκεί κάποια ρύθμιση (πάλι δεν βρήκα κάτι).

Χθες το βράδυ το έβαλα πάλι στη φόρτιση μέσω του laptop, αλλά πάλι πετούσε το popup και δεν φόρτιζε (παρά το γεγονός ότι υπήρχε η ένδειξη φόρτισης, με τον σηματάκι του κεραυνού μέσα στο εικονίδιο της μπαταρίας). Σήμερα το σύνδεσα ξανά και ευτυχώς δεν πέταξε το popup και φορτίζει.

Έκανα αναζήτηση στο internet για παρόμοιο πρόβλημα και βρήκα μόνο μια παρόμοια περίπτωση, που τελικά σε αυτόν ήταν η πόρτα του usb στο τηλέφωνο και την άλλαξε.

Πριν δοκιμάσω να κάνω το ίδιο και εγώ (αλλαγή usb πόρτας) είπα να ζητήσω και τη δική σας βοήθεια. Έχει αντιμετωπίσει κανείς κάτι αντίστοιχο;

 

 

nope...ποτε

Link to comment
Share on other sites

Σε S4 i9505 και δικτυο wind συμβαινει 2 με 3 φορες το μηνα να κολλαει το gsm τμημα (τηλεφωνο) και να μην βρισκει πλεον σημα, να μην δεχεται κλησεις (σαν να ειναι κλειστο ανεξαρτητα της εκδοσης android). Αυτο φτιαχνει ή με reboot ή με flight mode και μετα απενεργοποιηση του.

Συμβαινει και σε αλλους αυτο ; (εχω κανει hard reset) Μπορει να εχει να κανει με το δικτυο της wind που στις περιοχες που βρισκομαι ειναι απο ελαχιστο ως ανυπαρκτο ;

Link to comment
Share on other sites

Σε S4 i9505 και δικτυο wind συμβαινει 2 με 3 φορες το μηνα να κολλαει το gsm τμημα (τηλεφωνο) και να μην βρισκει πλεον σημα, να μην δεχεται κλησεις (σαν να ειναι κλειστο ανεξαρτητα της εκδοσης android). Αυτο φτιαχνει ή με reboot ή με flight mode και μετα απενεργοποιηση του.

Συμβαινει και σε αλλους αυτο ; (εχω κανει hard reset) Μπορει να εχει να κανει με το δικτυο της wind που στις περιοχες που βρισκομαι ειναι απο ελαχιστο ως ανυπαρκτο ;

Το δικτυο της Wind φταιει.Εγω εχω το Galaxy s duos 2 και πολλες φορες σταματανε τα data ενω εχει ενδειξη οτι ειναι ανοιχτα αλλα σημα 0. Παντως φυσιολογικο ειναι

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Το δικτυο της Wind φταιει.Εγω εχω το Galaxy s duos 2 και πολλες φορες σταματανε τα data ενω εχει ενδειξη οτι ειναι ανοιχτα αλλα σημα 0. Παντως φυσιολογικο ειναι

 

 

Σου ερχεται ποτε πισω το σημα ; Αν δε κανω καποιο reset δεν θα εχω τιποτα για τουλαχιστον 18 ωρες που δεν το ειχα καταλαβει..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...