Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για να μην σε ειδοποιεί, πρέπει να επιλέξεις την μεγαλύτερη τιμή και στα δύο.

Ποια δυο?

Μια γραμμη απο τις δυο μπορεις να αλλαξεις την αλλη δεν μπορεις να την αλλαξεις.

 

Και αν βαλω μηδεν τι θα γινει?

Link to comment
Share on other sites

Ποια δυο?

Μια γραμμη απο τις δυο μπορεις να αλλαξεις την αλλη δεν μπορεις να την αλλαξεις.

 

Και αν βαλω μηδεν τι θα γινει?

Γιατί δεν δοκιμάζεις μόνος σου να δεις τι θα γίνει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχει παρει κανενας tempered glass απο το εξωτερικο (ebay κλπ);

Έχω πάρει της Ultimate Shield από Amazon. 0,3mm πάχος και 9Η σκληρότητα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, εξαιρετικό προϊόν, μακράν καλύτερο από ζελατίνες.

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο λετε παιδια ??? Μπαινει ευκολα ? Τι διαφορα εχει απο τα screen protector ?

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xgalaxy+s4+.TRS0&_nkw=galaxy+s4++tempered+glass+&_sacat=0

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κατι τετοιο λετε παιδια ??? Μπαινει ευκολα ? Τι διαφορα εχει απο τα screen protector ?

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xgalaxy+s4+.TRS0&_nkw=galaxy+s4++tempered+glass+&_sacat=0

 

Ευχαριστω.

Ναι ακριβώς. Είναι γυαλί, δεν είναι πλαστικό όπως οι ζελατίνες οπότε έχει καλύτερη αίσθηση στο χέρι και μεγαλύτερη ευκρίνεια και αντοχή. Μπαίνει πανεύκολα, τουλάχιστον αυτό που επέλεξα εγώ, και χωρίς να δημιουργηθουν καθόλου φουσκάλες αέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε ποτε θα αναβαθμιστεί το κινητο γιατι του έκανα επαναφορα και τωρα παει σφαίρα..πήξαμε την 5.0.1
Link to comment
Share on other sites

Ναι ακριβώς. Είναι γυαλί, δεν είναι πλαστικό όπως οι ζελατίνες οπότε έχει καλύτερη αίσθηση στο χέρι και μεγαλύτερη ευκρίνεια και αντοχή. Μπαίνει πανεύκολα, τουλάχιστον αυτό που επέλεξα εγώ, και χωρίς να δημιουργηθουν καθόλου φουσκάλες αέρα.

 

Ευχαριστω πολυ.Μπορεις να μου προτεινεις καποιο καλο απο αυτα ή ολα ιδια ειναι ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.Μπορεις να μου προτεινεις καποιο καλο απο αυτα ή ολα ιδια ειναι ?

 

Αυτό εδώ είναι κορυφαίο και το λεπτότερο όλων όσων έχω βρει. Είναι τόσο λεπτό που είναι εύκαμπτο. Μόνο που δύσκολα το βρίσκεις πλέον! Πάντως όποιο και να να πάρεις διάβασε την σελίδα αυτή διότι στην κάτω μεριά έχει πανεύκολο οδηγό εγκατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό εδώ είναι κορυφαίο και το λεπτότερο όλων όσων έχω βρει. Είναι τόσο λεπτό που είναι εύκαμπτο. Μόνο που δύσκολα το βρίσκεις πλέον! Πάντως όποιο και να να πάρεις διάβασε την σελίδα αυτή διότι στην κάτω μεριά έχει πανεύκολο οδηγό εγκατάστασης.

 

Ευχαριστω πολυ .Δεν επηρεαζεται ελπιζω η αισθηση αφης της οθονης.

 

Λεω για αυτο

 

http://www.ebay.com/itm/Tempered-Glass-Screen-Protector-Guard-for-Samsung-Galaxy-S4-i9500-i9505-/151611462606?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item234cbf53ce

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα ή τροπος να κλειδωνει την αυξομειωση του ηχου παιδια ?

 

Εδω και κατι μερες ο ηχος παει τερμα αριστερα χωρις λογο . Το καταλαβαινω γιατι οταν κλειδωνω την οθονη με εφαρμογη και οχι απο το πλαϊνο κουμπι δεν κανει τον ηχο που εχω ορισει αλοιως δεν θα το καταλαβαινα και θα εχανα κλισεις .

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.Μπορεις να μου προτεινεις καποιο καλο απο αυτα ή ολα ιδια ειναι ?

Εγώ έχω αυτό: http://www.ultimateshield.co.uk/samsung-galaxy-s4-tempered-glass-screen-protector/

 

Είναι εξαιρετικό, είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει της Ultimate Shield από Amazon. 0,3mm πάχος και 9Η σκληρότητα. Είμαι πολύ ευχαριστημένος, εξαιρετικό προϊόν, μακράν καλύτερο από ζελατίνες.

 

Πολυ καλη προστασια, ευχαριστω αυτη θα παρω! ;)

Link to comment
Share on other sites

Που ερωτηςη. Όταν βάζω φόντο απο συλλογή θελω η φωτό να ειναι κυλιόμενη όταν περιστρέφω τα μενού μετ την αρχική στα επόμενα παράθυρα....η φωτό ειναι στατική....γιατι? Επισης που θα βρω launcher που να θυμίζει iPhone αλλα να λειτουργεί τέλεια;
Link to comment
Share on other sites

Που ερωτηςη. Όταν βάζω φόντο απο συλλογή θελω η φωτό να ειναι κυλιόμενη όταν περιστρέφω τα μενού μετ την αρχική στα επόμενα παράθυρα....η φωτό ειναι στατική....γιατι? Επισης που θα βρω launcher που να θυμίζει iPhone αλλα να λειτουργεί τέλεια;

Δεν την έχω πλέον τη συσκευή αλλά νομίζω ότι με τον στοκ launcher δεν γίνεται, θέλει κάποιον άλλον. Υπάρχει ξεχωριστό θέμα για launchers και μπορείς να ρωτήσεις τα παιδιά να σου πουν γι'αυτόν που ψάχνεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299

Link to comment
Share on other sites

Που ερωτηςη. Όταν βάζω φόντο απο συλλογή θελω η φωτό να ειναι κυλιόμενη όταν περιστρέφω τα μενού μετ την αρχική στα επόμενα παράθυρα....η φωτό ειναι στατική....γιατι? Επισης που θα βρω launcher που να θυμίζει iPhone αλλα να λειτουργεί τέλεια;

 

Αυτό που ζητάς γίνεται με Nova launcher

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα καλησπέρα,

εγκατέστησα προχθές στο κινητό το firmware I9505XXUHOE1 ME CSC VERSION I9505OXXHOD2. Είχα το Αγγλικό και έβαλα αυτό γιατί στο XDA λένε ότι έχει πολύ καλύτερη διαχείριση (και όντως έχει).

Κατεβάζοντας το phone info μου λέει ότι το κινητό είναι SLOVAKIA (ORX) αλλά αν ψάξεις το SAMMOBILE το Firmware είναι Σλοβενία!!!

Γίνεται; Εϊχα την εντύπωση ότι χώρα και firmware πάνε παρέα. Όχι;

Edited by antoniskon
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο προγραμμα ή τροπος να κλειδωνει την αυξομειωση του ηχου παιδια ?

 

Εδω και κατι μερες ο ηχος παει τερμα αριστερα χωρις λογο . Το καταλαβαινω γιατι οταν κλειδωνω την οθονη με εφαρμογη και οχι απο το πλαϊνο κουμπι δεν κανει τον ηχο που εχω ορισει αλοιως δεν θα το καταλαβαινα και θα εχανα κλισεις .

 

Ευχαριστω.

 

Καποια λυση ρε παιδια ????Επαναφορα εργοστασιακων αν και δεν ειχα προβλημα εκανα προσφατα γιατι εχει λεχθει εδω οτι μετα απο καθε αναβαθμιση ειναι απαραιτητη .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καποια λυση ρε παιδια ????Επαναφορα εργοστασιακων αν και δεν ειχα προβλημα εκανα προσφατα γιατι εχει λεχθει εδω οτι μετα απο καθε αναβαθμιση ειναι απαραιτητη .

 

Και εγώ το ίδιο έκανα και έφαγα τα μούτρα μου.

Τώρα είμαι κοντά στο να το πετάξω..

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ίδιο έκανα και έφαγα τα μούτρα μου.

Τώρα είμαι κοντά στο να το πετάξω..

 

Μετα απο επαναφορα στο εκανε ???

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μια ενημερωση 519mb την εκανα δεν εχω κανει απαναφορα όλα καλα είναι μεχρι στιγμης δεν εχω καταλαβει καποια τρελη διαφορα και σε τι.Αν καποιος εχει δει κατι ας μας πει.***Κατι ασχετο με την αναβαθμιση στη συλλογη φωτογραφιων μου εχει ένα φακελο Auto Back up με το σημα της picasa πως το σβηνω ρε παιδια??? Edited by Giorgos2412014
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο επαναφορα στο εκανε ???

 

Ναι.

Διάβασα επαναλαμβανόμενα ότι και καλά αν δεν κάνεις reset την συσκευή δεν πατάει καλά η αναβάθμιση

ήρθε και ο ανιψιός ως γνώστης του Android και ενώ δεν είχα κανένα πρόβλημα το έκανα... και άρχισε ο Γολγοθάς..

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Διάβασα επαναλαμβανόμενα ότι και καλά αν δεν κάνεις reset την συσκευή δεν πατάει καλά η αναβάθμιση

ήρθε και ο ανιψιός ως γνώστης του Android και ενώ δεν είχα κανένα πρόβλημα το έκανα... και άρχισε ο Γολγοθάς..

 

Μια απο τα ιδια...Με το κουμπι σβηνεις την οθνη ή με εφαρμογη απο Googleplay ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα, σε ενα ιταλικο s4 μου ηρθε χθες ειδοποιηση για αναβαθμιση σε lollipop. Συνεδεσα λοιπον το κινητο μεσω kies για να κανω την αναβαθμιση και παρατηρησα οτι με παει στην 5,0 για την οποια εχω ακουσει διαφορα θεματακια. γνωριζει καποιος αλλος με ιταλικο κινητο τι παιζει? υποψιν το κινητο ειναι απο wind ιταλιας.

για τελευταια εκδοση μου βγαζει PDA: OE1 / PHONE: OE1 / CSC: OE1 (WIN) αλλα δε καταφερα να βρω σε ποια εκδοση αναφερεται

ευχαριστω

Edited by demolisher
Και όμως γυρίζει...
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μια ενημερωση 519mb την εκανα δεν εχω κανει απαναφορα όλα καλα είναι μεχρι στιγμης δεν εχω καταλαβει καποια τρελη διαφορα και σε τι.Αν καποιος εχει δει κατι ας μας πει.***Κατι ασχετο με την αναβαθμιση στη συλλογη φωτογραφιων μου εχει ένα φακελο Auto Back up με το σημα της picasa πως το σβηνω ρε παιδια???

Πας ρυθμίσεις-> λογαριασμοί-> google και απενεργοποιείς το "συγχρονισμός λευκωμάτων ιστού".

Αν δεν φύγει αμέσως, κάνε εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής της συλλογής και ένα reboot τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...