Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια,ενας φιλος εχει το s4 και του το κλεψαν.Οταν παιρνουμε τηλεφωνο φαινεται μη διαθεσιμος.Τι μπορει να κανει και πως,πειτε μου αμεσα αμα μπορειτε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια,ενας φιλος εχει το s4 και του το κλεψαν.Οταν παιρνουμε τηλεφωνο φαινεται μη διαθεσιμος.Τι μπορει να κανει και πως,πειτε μου αμεσα αμα μπορειτε.

 

Να παει στον παροχο της κινητης αν εχει το ΙΜΕΙ της συσκευης να την μπλοκαρουν. Φυσικα να μπλοκαρει και την sim

 

Για να το βρει μαλλον δεν μπορρει να κανει κατι .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλους.

Εχθές, μια και είχα καιρό να ανοίξω το πίσω καπάκι παρατήρησα σαν να είναι ελαφρώς διογκωμένη η μπαταρία..

Λέτε να προχωρήσω σε αντικατάσταση και αν ναι μπορείτε να μου προτείνετε όσοι έχουν προχωρήσει σε τέτοια κίνηση

και έχουν κάποια άποψη.. Το τηλέφωνο είναι από τον 11ο του '13 Γαλλικό.

Παρεμπιπτώντος μόλις το δουλέψω για λίγο η επάνω πλευρά του κυριολεκτικά πυρώνει..

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό Σαββατοκύριακο σε όλους.

Εχθές, μια και είχα καιρό να ανοίξω το πίσω καπάκι παρατήρησα σαν να είναι ελαφρώς διογκωμένη η μπαταρία..

Λέτε να προχωρήσω σε αντικατάσταση και αν ναι μπορείτε να μου προτείνετε όσοι έχουν προχωρήσει σε τέτοια κίνηση

και έχουν κάποια άποψη.. Το τηλέφωνο είναι από τον 11ο του '13 Γαλλικό.

Παρεμπιπτώντος μόλις το δουλέψω για λίγο η επάνω πλευρά του κυριολεκτικά πυρώνει..

Αφού παρατηρείς διόγκωση της μπαταρίας πάς άμμεσα για αλλαγή της. Έχουν αναφερθεί αρκετές παρόμοιες περιπτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Έχω βάλει την lollipop στο κινητό αλλά απογοητεύτηκα πλήρως.Το κινητό ζεσταίνεται για πλάκα και η μπαταρία πέφτει νεράκι.Επαναφορά εργοστασιακών έκανα αλλά δεν είδα διαφορά.Υπάρχει τρόπος να γυρίσω σε jelly bean ή έστω σε kitkat χωρίς να γράψει ο knox?Δεν είμαι root.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω οποιος ξερει που μπορω να βρω να αγορα απο την ελληνικη αγορα την καμερα για το S4 i9505 ας μου απαντησει!!!

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλω οποιος ξερει που μπορω να βρω να αγορα απο την ελληνικη αγορα την καμερα για το S4 i9505 ας μου απαντησει!!!

Ευχαριστω.

 

http://www.analog-digital.gr/index.php?id_product=5011&controller=product

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω θεμα με την οθονη.... εσπασε η παλια και μολις εβαλα την καινουργια... παλι δεν αναβει.. τα φωτακια αναβουν κανει ηχο εκκινησεις αλλα οθονη τιποτα... εκανα ολα τα βηματα σωστα και τα διπλο ελενξα... τι προβλημα παιζει?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.. εδω και λιγο καιρο μετα την αναβαθμιση σε lollipop αντιμετωπιζω το εξης προβλημα : οταν εχω αναπαντητες κλησεις δεν μου τις εμφανιζει στην οθονη κλειδωματος,παραμονο αν παω και ψαξω στο αρχειο κλησεων..εχει συμβει σε κανεναν ?? :O
Link to comment
Share on other sites

Οχι κανενα λαθος.

Δεν ειναι λογικο τη στιγμη που εχει ηδη κυκλοφορησει το samsung galaxy s6.

Εγώ το είχα πάρει 320 πριν 1,5 χρόνο κ αντί να κατεβαίνει η τιμή πήγε 360..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα πάρει 320 πριν 1,5 χρόνο κ αντί να κατεβαίνει η τιμή πήγε 360..

 

νομίζω πως σε αυτά τα καταστήματα του skroutz, όσο μειώνεται το απόθεμά τους αυξάνεται και η τιμή...

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα galaxy s4 I9505 κ ενω πριν 4-5 μερες δεν ειχε κανενα απολιτως προβλημα ξαφνικα χωρις να εχει πεσει κατω ή κατι τετοιο.....παω να καλεσω καποιον κ δεν ακουω τπτ ουτε ο αλλος με ακουει κ ουτε οταν συνδεσω τα ακουστικα παλι δεν ακουω....ενω οταν καλω καποιον σε skype ή messenger ακουω κ με ακουει πεντακαθαρα μηπως ξερετε τι πεζει....??
Link to comment
Share on other sites

Κανε μια εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή του τηλεφώνου ,αν δεν φτιάξει πάρε ενα backup και προχώρα σε full wipe αν και πάλι συνεχίζει το πρόβλημα τότε πας για service .

Κοιτά μήπως έβαλες και καμιά εφαρμογή /mod που να έχει σχέση με το τηλέφωνο /κλήσεις .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει σε ένα θέμα που έχω;

Πήρα μια μπαταρία MPJ για να αντικαταστήσω την προηγούμενη που είχα (μια zerolemon).Το θέμα είναι οτι με την παλιά, όταν έκανα αλλαγή μπαταρίας , γινόντουσαν reset και τα σττιστικά της μπαταρίας στις ρυθμίσεις , ενώ τώρα δεν γίνονται.

Πως μπορώ να μηδενίζω τα στατιστικά κάθε φορά που αλλάζω τη μπαταρία; (root δεν είμαι...).

Μπορώ με wipe data να τα μηδενίσω;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βοηθήσει σε ένα θέμα που έχω;

Πήρα μια μπαταρία MPJ για να αντικαταστήσω την προηγούμενη που είχα (μια zerolemon).Το θέμα είναι οτι με την παλιά, όταν έκανα αλλαγή μπαταρίας , γινόντουσαν reset και τα σττιστικά της μπαταρίας στις ρυθμίσεις , ενώ τώρα δεν γίνονται.

Πως μπορώ να μηδενίζω τα στατιστικά κάθε φορά που αλλάζω τη μπαταρία; (root δεν είμαι...).

Μπορώ με wipe data να τα μηδενίσω;

Wipe data = factory reset, θα διαγραφούν τα πάντα από τη συσκευή σου και δεν νομίζω να το θέλεις. Τα στατιστικά της μπαταρίας μηδενίζουν κάθε φορά που κάνεις πλήρη φόρτιση ;)

Link to comment
Share on other sites

Τις μπαταρίες τις φορτίζω εκτός κινητού.Μήπως εαν βάλω πάνω τη μπαταρία φορτισμένη και συνδέσω το καλώδιο φόρτησης μηδενίσει;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω, δεν το κάνω ποτέ αυτό. Δοκίμασε το, δεν θα πάθει και τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι..ελπιζω να βρω καποιον που να μην διακοπαρει γιατι εχω ενα θεμα.υπαρχει καποιο κολπο γιατι δεν μου δουλευει η περιστροφη οθονης..; την εχω κανονικα ενεργοποιημενη.αλλα στο youtube facebook και γενικα δεν γυρναει η οθονη οταν γυρναω το κινητο.ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας φιλοι..ελπιζω να βρω καποιον που να μην διακοπαρει γιατι εχω ενα θεμα.υπαρχει καποιο κολπο γιατι δεν μου δουλευει η περιστροφη οθονης..; την εχω κανονικα ενεργοποιημενη.αλλα στο youtube facebook και γενικα δεν γυρναει η οθονη οταν γυρναω το κινητο.ευχαριστω..

 

μήπως έχεις ενεργοποιημένη και την έξυπνη περιστροφή και μπερδεύεται λίγο το κινητό; δες Ρυθμίσεις - Η Συσκευή μου - Έξυπνη Οθόνη, αν είναι τικαρισμένη η Έξυπνη περιστροφή..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Οχι εβουλα.κανονικα ειναι.δεν εκανα κατι.απλα προχθεσ καταλαβα οτι δεν γυρναει η οθονη...εκανα επανεκκινηση και δεν αλλαξε κατι..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Ζητάω την βοήθειά σας για ένα φίλο. Έχει το κινητό στοκ με λόλιποπ και από χθες που αγόρασε ένα Bluetooth Nokia αντιμετωπίζει ένα χαζό πρόβλημα. Ενώ έχει ξεκλείδωμα με μοτίβο, από την στιγμή που θα συνδέσει το ακουστικό το κινητό βάζει πριν το μοτίβο και το απλό ξεκλείδωμα με σύρσιμο.

Πως λύνεται αυτό;

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...