Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πας ρυθμίσεις-> λογαριασμοί-> google και απενεργοποιείς το "συγχρονισμός λευκωμάτων ιστού".

Αν δεν φύγει αμέσως, κάνε εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής της συλλογής και ένα reboot τη συσκευή.

 

Ωραιος ρε φιλε εφυγε αμεσως!!!;);)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια απο τα ιδια...Με το κουμπι σβηνεις την οθνη ή με εφαρμογη απο Googleplay ?

Με το κουμπί, κανονικά.

Προσπαθώ να βρω λύση και μάλλον θα το στείλω να του ξαναπεράσουν το λογισμικό αλλά ίδωμεν.

Racing because all other sports require one ball only!
Link to comment
Share on other sites

Με το κουμπί, κανονικά.

Προσπαθώ να βρω λύση και μάλλον θα το στείλω να του ξαναπεράσουν το λογισμικό αλλά ίδωμεν.

 

Εγω σβηνω την οθονη με εφαρμογη απο play .

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν την android 5.0.1 εχουν προσεξει οτι αν πανε το συρταρι κατω με τα δυο δαχτυλα τους και μετα πατησουν το μολυβι αν πατησουν στην λεξη προτεινόμενες εφαρμογες(Οχι στον διακοπτη) σας βγαζει το μυνημα λαθους "ρυθμίσεις διακοπηκε".

 

Γιατι το κανει αυτο ξερει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Για οσους εχουν την android 5.0.1 εχουν προσεξει οτι αν πανε το συρταρι κατω με τα δυο δαχτυλα τους και μετα πατησουν το μολυβι αν πατησουν στην λεξη προτεινόμενες εφαρμογες(Οχι στον διακοπτη) σας βγαζει το μυνημα λαθους "ρυθμίσεις διακοπηκε".

 

Γιατι το κανει αυτο ξερει κανεις?

 

Μολις το δικαμασα και δεν μου εβγαλε κατι λαθος. Αμα σου εχει βγαλει και αλλα προβληματα στη Lollipop σου προτεινω να ξαναπερασεις τη τελευταια firmware μεσω Samsung Kies. Εγω το εκανα και τωρα παρει σφαιρα δεν εχει κανενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Θέλω να αλλάξω μπαταρία στο κινητό μου (1.5 χρόνο κλείνει) . Είχα αγοράσει μια κινέζικη των 5 ευρώ από ebay αλλά δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημενος από την αρχή. Οπότε πάμε για κάτι καλό. Αλλά ως επιλογή έχω μόνο την Samsung ή υπάρχει κ αλλού κάτι αξιόλογο να κοιτάξω? Έπεσε το μάτι μου στις μπαταρίες δησιος. 25€ κοστίζει η μπαταρία του. Κ έχει κ μια μεγαλύτερη 5.200mah με έξτρα καπακι βέβαια (γιατί είναι πιο παχιά) στα 30€. Αν έχετε να προτείνεται κ κάτι διαφορετικό ευχαρίστως. Προτιμαμε Ελλάδα, αλλά δεν αποκλείουμε κ το εξωτερικό.

 

Κ μια κ σας ζάλισα, να κάνω την μετάβαση στο lollipop 5.0 ή δεν αξίζει???

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Θέλω να αλλάξω μπαταρία στο κινητό μου (1.5 χρόνο κλείνει) . Είχα αγοράσει μια κινέζικη των 5 ευρώ από ebay αλλά δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημενος από την αρχή. Οπότε πάμε για κάτι καλό. Αλλά ως επιλογή έχω μόνο την Samsung ή υπάρχει κ αλλού κάτι αξιόλογο να κοιτάξω? Έπεσε το μάτι μου στις μπαταρίες δησιος. 25€ κοστίζει η μπαταρία του. Κ έχει κ μια μεγαλύτερη 5.200mah με έξτρα καπακι βέβαια (γιατί είναι πιο παχιά) στα 30€. Αν έχετε να προτείνεται κ κάτι διαφορετικό ευχαρίστως. Προτιμαμε Ελλάδα, αλλά δεν αποκλείουμε κ το εξωτερικό.

 

Κ μια κ σας ζάλισα, να κάνω την μετάβαση στο lollipop 5.0 ή δεν αξίζει???

 

 

Εχω γραψει εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6184684#post6184684 οτι πηρα αυτη και ειναι παρα πολυ καλη !!!! 50% τουλαχιστον διαφορα .Χωραει κανονικα στο τηλεφωνο .

 

http://www.ebay.com/itm/MPJ-3500mAh-Extended-Battery-for-Samsung-Galaxy-S4-SIV-S-IV-I9500-I9505-With-NFC-/311262876910?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item4878b694ee

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Θέλω να αλλάξω μπαταρία στο κινητό μου (1.5 χρόνο κλείνει) . Είχα αγοράσει μια κινέζικη των 5 ευρώ από ebay αλλά δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημενος από την αρχή. Οπότε πάμε για κάτι καλό. Αλλά ως επιλογή έχω μόνο την Samsung ή υπάρχει κ αλλού κάτι αξιόλογο να κοιτάξω? Έπεσε το μάτι μου στις μπαταρίες δησιος. 25€ κοστίζει η μπαταρία του. Κ έχει κ μια μεγαλύτερη 5.200mah με έξτρα καπακι βέβαια (γιατί είναι πιο παχιά) στα 30€. Αν έχετε να προτείνεται κ κάτι διαφορετικό ευχαρίστως. Προτιμαμε Ελλάδα, αλλά δεν αποκλείουμε κ το εξωτερικό.

 

Κ μια κ σας ζάλισα, να κάνω την μετάβαση στο lollipop 5.0 ή δεν αξίζει???

Θα σου πρότεινα να κάνεις ένα τηλέφωνο στη smartec, θα την πάρεις πολύ φθηνά και θα είναι η γνήσια με εγγύηση 6 μηνών βάση της απόδειξης που θα σου δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να κάνεις ένα τηλέφωνο στη smartec, θα την πάρεις πολύ φθηνά και θα είναι η γνήσια με εγγύηση 6 μηνών βάση της απόδειξης που θα σου δώσουν.

 

Θα την παρει οσο πηρα περιπου κι εγω αυτη απο εξω αλλα ειναι νομιζω γενικα παραδεκτο οτι δεν φτανει αυτη η μπαταρια για το κινητο εκτος και το εχεις μονο για να μιλας.

Αυτη που του προτεινω εινια σε χωρητικοτητα 50% σχεδον πιο μεγαλη και κυριως δεν αλλαζει πλατη το κινητο κατι που δεν θα εκανα με τιποτα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Thanks guysτην παράγγειλα από τον σύνδεσμο που μου έδωσες.

 

Για την lollipop καμιά γνώμη?

 

Τιποτα το εμφανες διαφορετικο !!!

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ξέρει κάποιος τι περιλαμβάνει μια ενημέρωση συστήματος 519 mb που μου ήρθε;;

Την εγκατέστησα την ενημέρωση αλλά δεν βλέπω κάτι να έχει αλάξει.

Η συσκευή είναι Γαλική XEF με polypop 5.0.1

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ξέρει κάποιος τι περιλαμβάνει μια ενημέρωση συστήματος 519 mb που μου ήρθε;;

Την εγκατέστησα την ενημέρωση αλλά δεν βλέπω κάτι να έχει αλάξει.

Η συσκευή είναι Γαλική XEF με polypop 5.0.1

 

ειναι απλως μια πιο καινουρια εκδοση αυτη I9505XXUHOE3 CSC: I9505OXXHOF1 CHANGELIST: 4760392 BUILD DATE: 15.05.2015

με διορθωμενα καποια bugs τπτ περισσοτερο

Link to comment
Share on other sites

ειναι απλως μια πιο καινουρια εκδοση αυτη I9505XXUHOE3 CSC: I9505OXXHOF1 CHANGELIST: 4760392 BUILD DATE: 15.05.2015

με διορθωμενα καποια bugs τπτ περισσοτερο

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κανω το κινητο οταν τρεχω ενα βιντεο στο youtube οταν κλεινω την θηκη να κανει pause το βιντεο?

 

Γιατι τωρα συνεχιζει και παιζει το βιντεο και αυτο το ξερω γιατι ακουω τον ηχο του βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο νημα....ενας φιλος μου εχει το S4 GT-I9505......ποια ρομ προτεινεται με ιντερφασε s6 να ειναι καλη χωρις bugs......και εναν καλο κερνελ να μπορω να κανω διαφορες ρυθμισεις;; ευχαριστω

Edit: βρηκα το σωστο νημα....σορρυ

Edited by kostis8
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί πέφτει από μόνη της η ένταση του ήχου κλήσης και μυνηματων

 

Ρυθμίσεις>Η Συσκευή μου>Κλήση> Ξετικάρισμα το Αυξανόμενη ένταση σε τσέπη.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα μετα απο επαναφορα εργοστασιακων ρυθμίσεων παραμενει το σπανιο μεν αλλα υπαρχει.

Προβλημα οτι οταν καποιος με παιρνει τηλεφωνο και το σηκωσω(Ειτε κανονικα ειτε εχωντας κλειστη την sview θηκη) τον ακουω απο το μεγαφωνο και οχι απο το ακουστικο μεχρι να απενεργοποιησω την ανοιχτη ακροαση για να ακουσω παλι απο το ακουστικο.

 

Οπως προειπα αυτο δεν το κανει συχνα αλλα σπανια αλλα δεν παυει να το κανει.

 

Εχει βρει κανενας καποια λυση γι' αυτο το προβλημα που υπαρχει στο android 5.0.1?

 

Επισης το κινητο μας υποστηριζει fast-charger(ταχυφορτιστες) ή οχι?

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, οπως σας αναφέρω στον τίτλο υπάρχει αυτό το πρόβλημα ,δλδ ακούγεται λες καί έχει μπει αλάτι ανάμεσα στ κουμπί η σκόνη. Είδα κάποιες μεθόδους καθαρισμού αλλά δεν ωφέλησαν ,καθώς το πρόβλημα λυνόταν για λίγο. Αξιοσημείωτο οτι το κουμπάκι λειτουργεί κανονικα. Τι προτείνετε; αντικατάσταση; 7 μήνες κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, οπως σας αναφέρω στον τίτλο υπάρχει αυτό το πρόβλημα ,δλδ ακούγεται λες καί έχει μπει αλάτι ανάμεσα στ κουμπί η σκόνη. Είδα κάποιες μεθόδους καθαρισμού αλλά δεν ωφέλησαν ,καθώς το πρόβλημα λυνόταν για λίγο. Αξιοσημείωτο οτι το κουμπάκι λειτουργεί κανονικα. Τι προτείνετε; αντικατάσταση; 7 μήνες κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού.
Το πας στο service και θα στο φτιάξουν.
Link to comment
Share on other sites

Το πας στο service και θα στο φτιάξουν.

 

Είναι συχνό πρόβλημα που έχουν στο κουμπάκι τα κινητά Samsung; Γιατί το διάβαζα και κάπου αλλού το θεμα αυτό. Νομίζω πως είμαι μέσα στην εγγύηση κίολας,που να απευθυνθώ σε εξουσιοδοτημένο service της Samsung; Επειδή δεν μένω στην πρωτεύουσα,λίγο δύσκολο να βρω εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι συχνό πρόβλημα που έχουν στο κουμπάκι τα κινητά Samsung; Γιατί το διάβαζα και κάπου αλλού το θεμα αυτό. Νομίζω πως είμαι μέσα στην εγγύηση κίολας,που να απευθυνθώ σε εξουσιοδοτημένο service της Samsung; Επειδή δεν μένω στην πρωτεύουσα,λίγο δύσκολο να βρω εδώ.

Ναι, έχει συμβεί σε αρκετούς χρήστες και στο επισκευάζουν στα πλαίσια της εγγύησης. Απευθύνσου καλύτερα εδώ http://www.smartec.gr/el/

τους το στέλνεις με κούριερ και στο στέλνουν πίσω με δικά τους έξοδα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...