Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο οτι εχο διαβασει ο bootloader sto 9505 ειναι unlocked ακομα και αν το κινητο ερχεται με 4.4.2 η κανω λαθος ? Μονο στα αμερικανικα S4 ειναι locked.

Οποτε αν το κανω root μπορω να περασω στο κινητο οτι recovery/rom/kernel θελω χωρις να χρειαζεται loki (χανοντας το knox φυσικα).

 

Περνάς ότι θες απλά γράφει το knox.

Δεν υπάρχουν κλειδωμένοι bootloaders στα international Samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα και καλες γιορτες.

Εστειλαν σε φιλο μου ενα galaxy απο αμερικη και δεν εχει μεσα ελληνικη γλωσσα στο menu. Μπορει να γινει κατι? φοραει το android 4.4.2,,, η συσκευη δεν ειναι κλειδωμενη σε παροχο,, δουλευει κανονικα με ελληνικη sim. Το προβλημα ειναι οτι το τηλεφωνο ειναι για την μανα του οποτε θελει ελληνικα.

 

Ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε,βαζεις το morelocale 2 απο το play store και εχεις κανονικα! Καλες γιορτες

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

καλημερααα σε ολους.επιτελους αγορασα το s4 black edition.ολα τελεια με το κινητο μεχρι στιγμης απλα εχω μια απορια.οταν θελω να κανω update τα δεδομενα του καιρου μονο με wifi δεν με αφηνει.πρεπει να ενεργοποιησω την τοποθεσια για να κανει update.υπαρχει καποια ρυθμιση που να μην χρειαζεται να ενεργοποιω την τοποθεσια?στο s2 που ειχα πριν εκανε update μονο με wifi η δεδομενα κινητης τηλεφωνιας?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια πρόβλημα όταν αφηνω σε αδρανεια το κινητο μετα από μια κληση π.χ η οθονη παραμενει αναμμενη.Μπορει να με βοηθησει καποιος:(
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Έχω το S4 με την 4.3 έκδοση android. Υπάρχει περίπτωση να μην έχει αναβαθμιστεί σε 4.4 για κάποια χώρα ακόμα ; Γιατί ακόμα αναβάθμιση δεν μου βγάζει για 4.4 και το service της samsung μου λέει οτι δεν έχουν αναβαθμιστεί όλες οι χώρες . Ισχύει αυτό που μου ειπαν;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα. Έχω το Samsung s4 gt -i9505 και όταν είναι ανοιχτό το wifi είτε στο Facebook είτε στο playstore το τηλέφωνο ανοιγοκλεινει με φορτισμένη μπαταρία με το ποσοστό μπαταρίας να είναι ποτέ 90 % και πότε 2% και δουλεύει μόνο όταν είναι στο ρεύμα. Φταίει η μπαταρία η κάτι αλλο; battery guru δεν έχω εγκαταστήσει. ΣΟΣ !!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους και χρονια πολλα με υγεια και αγαπη,

παιδια ξερει καποιος να μου πει τι συμβαινει στο παρακατω προβλημα

samsung galaxy s4 το φορτιζουμε ουτε φορτιζει ουτε αναβει ενδεικτικη ενδειξη ουτε καν ανοιγει,κατα την ωρα της φορτησης καμια

ενδειξη δηλ.την μπαταρια που γεμιζει αλλα η συσκευη φαινεται να ζεσταινεται καπως οταν ο φορτηστης ειναι στην μπριζα.

αλλαξα πολλους samsung φορτιστες, αλλους μετο ιδιο βυσμα αλλα τιποτα το τηλεφωνο νεκρο.

καποια ιδεα κανεις????

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα σε ολους και χρονια πολλα με υγεια και αγαπη,

παιδια ξερει καποιος να μου πει τι συμβαινει στο παρακατω προβλημα

samsung galaxy s4 το φορτιζουμε ουτε φορτιζει ουτε αναβει ενδεικτικη ενδειξη ουτε καν ανοιγει,κατα την ωρα της φορτησης καμια

ενδειξη δηλ.την μπαταρια που γεμιζει αλλα η συσκευη φαινεται να ζεσταινεται καπως οταν ο φορτηστης ειναι στην μπριζα.

αλλαξα πολλους samsung φορτιστες, αλλους μετο ιδιο βυσμα αλλα τιποτα το τηλεφωνο νεκρο.

καποια ιδεα κανεις????

 

model:GT-I9505

Link to comment
Share on other sites

Στο αρχειο καταγραφης επιλεγω να εμφανιζονται μονο οι κλισεις αλλα μετα απο καποια sms και κλισεις παλι εμφανιζει τα παντα .

 

Πως μπορω να κανω να εμφανιζονται μονο απο κλισεις φωνης τα αρχεια καταγραφης ?

 

Ευχαριστω και Χρονια πολλα !

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να αλλάξεις την μπαταρία από κάποιον γνωστό σου που να έχει επίσης S4.
Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!η μπαταρια ανεβαινει 1 με 2 τις εκατο μονη της.δηλαδη το βραδυ το αφηνω στο πχ στο 45% και το πρωι το βρισκω στο 47%.ειναι φυσιολογικο αυτο?να πω οτι το κινητο ειναι καινουργιο. πριν 5 μερες το πηρα.χρειαζεται καποιο calibration η θα στρωσει απο μονο του?ευχαριστω Edited by vaggelisp17
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!!η μπαταρια ανεβαινει 1 με 2 τις εκατο μονη της.δηλαδη το βραδυ το αφηνω στο πχ στο 45% και το πρωι το βρισκω στο 47%.ειναι φυσιολογικο αυτο?να πω οτι το κινητο ειναι καινουργιο. πριν 5 μερες το πηρα.χρειαζεται καποιο calibration η θα στρωσει απο μονο του?ευχαριστω

 

 

Φυσιολογικό είναι, θα στρώσει μετά από μερικές πλήρεις φορτίσεις-εκφορτίσεις, μην σε ανησυχεί. :)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Φυσιολογικό είναι, θα στρώσει μετά από μερικές πλήρεις φορτίσεις-εκφορτίσεις, μην σε ανησυχεί. :)

 

θα στρώσει ή δεν θα στρώσει;! το μπερδέψατε το παιδί! δεν θυμάμαι αν έκανε κάτι τέτοιο σε εμένα όταν το πήρα το κινητό! πάντως τσέκαρε αυτό που σου είπε στο άλλο θέμα.. μήπως είναι φουσκωμένη! αν συνεχίσει να κάνει περίεργα πάντως η μπαταρία, μιας και το έχεις λίγες μέρες το τηλέφωνο και είσαι στην εγγύηση, πήγαινέ το να το τσεκάρουν!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

θα στρώσει ή δεν θα στρώσει;! το μπερδέψατε το παιδί! δεν θυμάμαι αν έκανε κάτι τέτοιο σε εμένα όταν το πήρα το κινητό! πάντως τσέκαρε αυτό που σου είπε στο άλλο θέμα.. μήπως είναι φουσκωμένη! αν συνεχίσει να κάνει περίεργα πάντως η μπαταρία, μιας και το έχεις λίγες μέρες το τηλέφωνο και είσαι στην εγγύηση, πήγαινέ το να το τσεκάρουν!

 

τελικα θα στρωσει χα χα.η μπαταρια δεν εχει φουσκωσει και μετα απο ερευνα στο internet βρηκα αυτο It's normal. Lithium batteries are smart batteries and over time they learn their true capacity and will become more accurate in their reporting. What you're seeing is a lot of fluctuation as a result of the battery being so large and so new.

Link to comment
Share on other sites

εχθες δουλεψα αρκετα με την φωτογραφικη μηχανη του τηλεφωνου,αλλαζοντας του συνεχεια mode(δραση,κινηση,auto..).

ετρωγε συνεχεια παγωματα και στο Interface της καμερας,δεν παταγε κανενα πληκτρο,παρα μονο εξοδος με το Homebutton.Ουτε καν το βελακι της επιστροφης..!!

του εκανα επανεκινηση,αλλα στην συνεχεια παλι τα ιδια.

τι εχουμε..?

 

εδω τι κανω παιδια?ρισετ και γουαιπ..?

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα σε όλους! Εχω το εξής πρόβλημα. Οταν το κινητό το εχω στην λειτουργία δικτύου lte/wcdma/gsm το σημα μου πέφτει στην μια γραμμη έως καθόλου το ιδιο και στις υπολοιπες ρυθμίσεις εκτος αν το βαλω στο gsm μονο, εκει το προβλημα λύνεται και το σημα επανέρχεται στο τερμα. Η καρτα σιμ ειναι 4G το οποίο το εχω ενεργοποιήσει κιολας μεσα απο την cosmote, αν βοηθαει καθολου αυτη η πληροφορία. Ξερει κάποιος πως θα μπορουσα να επιλυσω αυτο το προβλημα; Ευχαριστώ προκαταβολικά!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα σου προτεινα να το βαλεις στη ρύθμιση "wcdma/gsm" και αυτο γιατι το 4g σημα στην ελλαδα ειναι αθλιο στις περισσοτερες για να μην πω σε ολες τις περιοχες.

 

Η μια γραμμη σηματος που βλεπεις ειναι το σημα του 4g που οπως προειπα ειναι αθλιο στην ελλαδα.

Και εχωντας το κινητο στη ρύθμιση για 4g(lte) σημα ειναι οτι χειροτερο γιατι συνεχως ψαχνει να βρει σημα και αφου δεν βρει 4g τοτε το γυρναει σε 3g(wcdma) με αποτελεσμα να σου χαλαει περισσοτερη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Με το 4G δεν εχω προβλημα βρισκω αρκετά συχνα! Το θεμα ειναι οτι και με wcdma/gsm μου πεφτει το σημα, μονο αν βαλω gsm σκετο επανέρχεται στο τερμα οποτε κατι με τα δεδομενα πρεπει να γίνεται . Δεν ξερω αν εχει να κάνει με κανενα update. Εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Με το 4G δεν εχω προβλημα βρισκω αρκετά συχνα! Το θεμα ειναι οτι και με wcdma/gsm μου πεφτει το σημα, μονο αν βαλω gsm σκετο επανέρχεται στο τερμα οποτε κατι με τα δεδομενα πρεπει να γίνεται . Δεν ξερω αν εχει να κάνει με κανενα update. Εχει συμβει σε κανεναν αλλο αυτο;

 

4G μπορει να εχεις αλλα με 0 ή 1 γραμμές δεν είναι "ποιοτικό" το 4G ή ακομα και το 3G. Δυστυχώς το ίδιο πρόβλημα εχω κι εγω και πολλοί άλλοι. Στο σπίτι μου ας πουμε μονο με GSM εχω σημα αφου το 4G μου ειναι πάντα σε 0 γραμμές οπως και το 3G.

 

Οταν γκρινιάζουν για τις κεραίες οι καθε λογης άσχετοι που νομίζουν οτι θα παθουν τερατογενεση και τις ξηλωνουν απο δω κι απο κει, ουτε σημα για τηλεφωνο σχεδον δεν εχουμε

Link to comment
Share on other sites

4G μπορει να εχεις αλλα με 0 ή 1 γραμμές δεν είναι "ποιοτικό" το 4G ή ακομα και το 3G. Δυστυχώς το ίδιο πρόβλημα εχω κι εγω και πολλοί άλλοι. Στο σπίτι μου ας πουμε μονο με GSM εχω σημα αφου το 4G μου ειναι πάντα σε 0 γραμμές οπως και το 3G.

 

Οταν γκρινιάζουν για τις κεραίες οι καθε λογης άσχετοι που νομίζουν οτι θα παθουν τερατογενεση και τις ξηλωνουν απο δω κι απο κει, ουτε σημα για τηλεφωνο σχεδον δεν εχουμε

 

Δλδ τι να κανω να το εχω στο gsm και οταν θελω ίντερνετ απο τον παροχο να το βαζω στο lte/wcdma

Link to comment
Share on other sites

Δλδ τι να κανω να το εχω στο gsm και οταν θελω ίντερνετ απο τον παροχο να το βαζω στο lte/wcdma

 

Εγω αυτο κάνω κι εχω σήμα. Στο χωριο μου ας πουμε το εχω μονιμως LTE, ενω στο κέντρο του Ηρακλείου στο σπιτι μου, το βάζω σε gsm για να εχω σημα ..... Κωμικοτραγικο :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυτο κάνω κι εχω σήμα. Στο χωριο μου ας πουμε το εχω μονιμως LTE, ενω στο κέντρο του Ηρακλείου στο σπιτι μου, το βάζω σε gsm για να εχω σημα ..... Κωμικοτραγικο :lol:

 

Με αλλα κινητα δεν ειχα ποτε προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...