Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-develop/rom-i9505-lollzpop-touchwiz-candy-t3007528

 

Επίσης έχει βγει και η echoe στο site της

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδια ειμαι σε μεγαλο διλημα! S4 η το alpha?? μπορει να με βοηθησει κανεις?

Alpha φυσικά..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα παιδια ειμαι σε μεγαλο διλημα! S4 η το alpha?? μπορει να με βοηθησει κανεις?

 

Καλύτερα να κάνεις την ερώτηση σου στο σωστό θέμα ώστε να μην βγαίνουμε off topic.

 

Επιλογή συσκευής

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!υστερα απο πολυ καιρο καταφερα να αγορασω ξανα το s4 black edition (το προηγουμενο το ειχα χασει) .:( η ερωτηση ειναι η εξης : καποιες φορες οταν παω να το ξεκλειδωσω η οθονη κολαει και μετα το κινητο μαυριζει και δεν ανταποκρινεται καθολου (σαν να απενεργοποιειται) και μονο με το power button ανοιγει κανοντας επενεκινηση. Ξερει καποιος τι μπορει να φταιει; Το εχω μονο 2 ημερες...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!υστερα απο πολυ καιρο καταφερα να αγορασω ξανα το s4 black edition (το προηγουμενο το ειχα χασει) .:( η ερωτηση ειναι η εξης : καποιες φορες οταν παω να το ξεκλειδωσω η οθονη κολαει και μετα το κινητο μαυριζει και δεν ανταποκρινεται καθολου (σαν να απενεργοποιειται) και μονο με το power button ανοιγει κανοντας επενεκινηση. Ξερει καποιος τι μπορει να φταιει; Το εχω μονο 2 ημερες...

Ίσως στο προκαλεί κάποια εφαρμογή, ίσως πάλι είναι και hardware.. με μια Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων θα πρέπει να διορθωθεί. Αν πάλι δεν διορθωθεί το πρόβλημα σου μιας και είναι καινούργιο, θα σου συνιστούσα να το πας πίσω στο κατάστημα και να ζητήσεις αντικατάσταση συσκευής και όχι επισκευή (εφόσον το κατάστημα από το οποίο το πήρες σου παρέχει doa).

Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα σήμερα πως έχω μία γρατζουνιά στο τζαμάκι της πίσω κάμερας.

 

Ευτυχώς δεν είναι στο κέντρο, ή έστω στο εύρος του φακού.

 

Πληροφοριακά έχει ελάχιστα χρήματα να αγοραστέι το τζαμάκι αυτό (περι τα 4-5€), δεν γνωρίζω όμως εάν είναι απλή η διαδικασία αλλαγής. Ελπίζω να γίνεται εύκολα για έναν όχι αρχάριο.

 

Υπάρχει κανείς που έχει βρεί προστατευτικό ζελατινάκι για την πίσω κάμερα ? Ή θα πρέπει να κάνω κοπτοραπτική από screen protector για να φτιαξω ένα ?

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

ενδιαφερομαι να παρω ενα s4 και θα ηθελα να σας ρωτησω αν υπαρχουν προβληματα που εμφανιζει το κινητο μετα

απο καποιο διαστημα χρησης.

Συγνωμη αν εχετε αναφερθει ξανα στο παραλθον στο συγκεκριμενο θεμα απλα οι σελιδες ειναι παρα πολλες.

Απλα αναφερετε μου τα προβληματα(εαν υπαρχουν).

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

ενδιαφερομαι να παρω ενα s4 και θα ηθελα να σας ρωτησω αν υπαρχουν προβληματα που εμφανιζει το κινητο μετα

απο καποιο διαστημα χρησης.

Συγνωμη αν εχετε αναφερθει ξανα στο παραλθον στο συγκεκριμενο θεμα απλα οι σελιδες ειναι παρα πολλες.

Απλα αναφερετε μου τα προβληματα(εαν υπαρχουν).

 

Ευχαριστω.

Αν θα το προσέχεις δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα (για καινούριο εννοώ). Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

Διαπίστωσα σήμερα πως έχω μία γρατζουνιά στο τζαμάκι της πίσω κάμερας.

 

Ευτυχώς δεν είναι στο κέντρο, ή έστω στο εύρος του φακού.

 

Πληροφοριακά έχει ελάχιστα χρήματα να αγοραστέι το τζαμάκι αυτό (περι τα 4-5€), δεν γνωρίζω όμως εάν είναι απλή η διαδικασία αλλαγής. Ελπίζω να γίνεται εύκολα για έναν όχι αρχάριο.

 

Υπάρχει κανείς που έχει βρεί προστατευτικό ζελατινάκι για την πίσω κάμερα ? Ή θα πρέπει να κάνω κοπτοραπτική από screen protector για να φτιαξω ένα ?

 

Δεν είναι και τόσο εύκολο, είναι λεπτοδουλειά. Πρέπει αφού βγάλεις την κάμερα να ξεκολλήσεις το γυαλί, που θα αφήσει κόλλα, και μπορεί να μην κολλάει καλά το καινούριο γυαλί... στη θέση σου θα έπαιρνα ολόκληρη την πίσω κάμερα, είναι πολύ πιο εύκολη η αλλαγή της και δεν είναι ακριβή, βρίσκεις και αυθεντικές εύκολα στο ebay.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,θελω οταν ειναι σβηστη η οθονη να δειχνει ενα αναλογικο ρολοι(εχω κατεβσει το analog clock live wallpaper-7) ετσι ωστε αν θελω να βλεπω την ωρα να μην παταω συνεχως το ον οφ πληκτρο,πως μπορω αν γινεται να το χω στην οθονη συνεχως σε λειτουργια σαν screensaver? Edited by toothpick
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γινεται.

Δες την εφαρμογη noled μηπως εχει καποια αναλογη λειτουργια.

Υποψην ομως, ολα αυτα ισον αυξημενη καταναλωση.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ίσως στο προκαλεί κάποια εφαρμογή, ίσως πάλι είναι και hardware.. με μια Επαναφορά Εργοστασιακών Ρυθμίσεων θα πρέπει να διορθωθεί. Αν πάλι δεν διορθωθεί το πρόβλημα σου μιας και είναι καινούργιο, θα σου συνιστούσα να το πας πίσω στο κατάστημα και να ζητήσεις αντικατάσταση συσκευής και όχι επισκευή (εφόσον το κατάστημα από το οποίο το πήρες σου παρέχει doa).

 

Λοιπον εκανα επαναφορα εργ. Ρυθμισεων.και δεν διορθωθηκε. Τηλ. Στο καταστημα απο οπου το πηρα και μου ειπαν να το παω εκει να το στειλουν στο service και αν διαπιστωθει βλαβη θα μου το αντικαταστησουν. Ειδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-develop/rom-i9505-lollzpop-touchwiz-candy-t3007528

 

Επίσης έχει βγει και η echoe στο site της

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Alpha φυσικά..

 

Γιατι alpha??:):)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι alpha??:):)

 

Γιατί ειναι σε ολα καλύτερο. Καμερα, αυτονομία, εμφανιση, μνημη, απόδοση, σε οτι μπορεις να φανταστεις, το Alpha ειναι ανώτερο

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ειναι σε ολα καλύτερο. Καμερα, αυτονομία, εμφανιση, μνημη, απόδοση, σε οτι μπορεις να φανταστεις, το Alpha ειναι ανώτερο

Η οθονη του ομως δεν εχει μεγαλη διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έχω κάποιες απορίες και θα παρακαλούσα οποίοι ξέρουν να μου απαντήσουν.

 

1) Τι συμβαίνει με το φαινόμενο του smearing; Απ ότι θυμάμαι δεν υπήρχε καθόλου και εμφανίστηκε ξαφνικά μετά από μία ενημέρωση. Είναι δυνατόν να μην έχει διορθωθεί ακόμη;

 

2) Μετά από την τελευταία ενημέρωση που πήρα (Γερμανική έκδοση), το Wi-Fi μετά την ενεργοποίηση του, καθυστερεί πάρα πολύ να εμφανίσει τα πιθανά δίκτυα, ενώ προηγουμένως ήταν σπίρτο.

 

3) Όχι πολύ συχνά αλλά τυχαίες επανεκκινήσεις ή black-out της οθόνης με νέκρωμα του τηλεφώνου χωρίς λόγο και αιτία, συνήθως από idle κατάσταση το 1ο και όταν πάω να ξεκλειδώσω το 2ο. (Edit: Διάβασα και το παρόμοιο πρόβλημα του φίλου με το Black edition, εγώ βέβαια το έχω 1,5 χρόνο και μου το κάνει το τελευταίο 6μηνο)

 

Αυτά για την ώρα, αν μου έρθει κάτι άλλο θα συμπληρώσω.

Edited by SkiLopSaRo
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Έχω κάποιες απορίες και θα παρακαλούσα οποίοι ξέρουν να μου απαντήσουν.

 

1) Τι συμβαίνει με το φαινόμενο του smearing; Απ ότι θυμάμαι δεν υπήρχε καθόλου και εμφανίστηκε ξαφνικά μετά από μία ενημέρωση. Είναι δυνατόν να μην έχει διορθωθεί ακόμη;

 

2) Μετά από την τελευταία ενημέρωση που πήρα (Γερμανική έκδοση), το Wi-Fi μετά την ενεργοποίηση του, καθυστερεί πάρα πολύ να εμφανίσει τα πιθανά δίκτυα, ενώ προηγουμένως ήταν σπίρτο.

 

3) Όχι πολύ συχνά αλλά τυχαίες επανεκκινήσεις ή black-out της οθόνης με νέκρωμα του τηλεφώνου χωρίς λόγο και αιτία, συνήθως από idle κατάσταση το 1ο και όταν πάω να ξεκλειδώσω το 2ο. (Edit: Διάβασα και το παρόμοιο πρόβλημα του φίλου με το Black edition, εγώ βέβαια το έχω 1,5 χρόνο και μου το κάνει το τελευταίο 6μηνο)

 

Αυτά για την ώρα, αν μου έρθει κάτι άλλο θα συμπληρώσω.

Και μενα γερμανικο ειναι 5 ημερες το ειχα και μου εκανε το ιδιο. Το εδωσα πισω και περιμενω τι θα μου πουν.δηλ υπαρχει περιπτωση να ειναι λογω της αναβαθμισης και οχι προβλημα hardware?!:!::!:

Idle κατασταση τι σημαινει.?

Edited by anastasiah
Link to comment
Share on other sites

Idle κατασταση τι σημαινει.?

 

 

Ότι είναι αραχτό και ******** , :lol: δεν εκτελεί καμία λειτουργία

Edited by truckman

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα το s4 και είναι εισαγωγή από Ισπανία.Όταν το ανοιγοκλείνω γράφει movistar,είναι κάτι πρόβλημα αυτό.Έχει τύχει σε κανέναν άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πήρα το s4 και είναι εισαγωγή από Ισπανία.Όταν το ανοιγοκλείνω γράφει movistar,είναι κάτι πρόβλημα αυτό.Έχει τύχει σε κανέναν άλλο.

 

Δεν είναι πρόβλημα, απλά είναι δίκτυο της Ισπανίας, πως λέμε Cosmote... αν θέλεις να το ξεφορτωθείς πρέπει να αλλάξεις firmware.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου,για να αλλάξω το firmware ,δε γνωρίζω,ελπίζω να ισχύει η εγγύηση στην Ελλάδα.Σε ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι,

εχω ενα S4 ενος φιλου που μαλλον εκαψε πλακετα..αν και νομιζαμε οθονη στο σερβις του ειπαν πλακετα. Υπαρχει περιπτωση να μπορουμε να βρουμε καπου ανταλλακτικο ωστε να φτιαχτει χωρις ναδωσουμε τρελλα λεφτα?

Ξερετε καποιον,καποιο τροπο ή καποιο μαγαζι να κανει τετοια?πχ απο μεταχειρισμενα με σπασμενες οθονες κτλ να κανουν τραμπες?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλοι,

εχω ενα S4 ενος φιλου που μαλλον εκαψε πλακετα..αν και νομιζαμε οθονη στο σερβις του ειπαν πλακετα. Υπαρχει περιπτωση να μπορουμε να βρουμε καπου ανταλλακτικο ωστε να φτιαχτει χωρις ναδωσουμε τρελλα λεφτα?

Ξερετε καποιον,καποιο τροπο ή καποιο μαγαζι να κανει τετοια?πχ απο μεταχειρισμενα με σπασμενες οθονες κτλ να κανουν τραμπες?

 

Δεν ειναι εντος εγγυησης; ;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι εντος εγγυησης; ;;

 

Του είπαν ότι το έπαθε λόγω υγρασίας, που το κινητό τη μία μέρα ήταν άψογο και την άλλη νεκρό.. Εγώ ξέρω ότι με υγρασία έχει σημάδια, δεν ψοφαει έτσι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Του είπαν ότι το έπαθε λόγω υγρασίας, που το κινητό τη μία μέρα ήταν άψογο και την άλλη νεκρό.. Εγώ ξέρω ότι με υγρασία έχει σημάδια, δεν ψοφαει έτσι..

 

Που το πηγε;;; Μη μου πεις arvato....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...