Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πόσο πιάνει s4 μτχ σε άριστη κατάσταση;

Γύρω στα 200 με 220 με όλα τα παρελκομενα και αποδειξη

Αν ειναι για μεταχειρισμενο να δωσεις τοσα με 275 θα το βρεις στο σκρουτζ καινουργιο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια αξιζει να πουλησω το s4 και να παρω s5?

 

Για να μην βγαίνουμε off topic καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θεμα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Οπως ολος ο κοσμος ετσι κι εγω οταν ειχα παρει το κινητο μου δηλωσα ενα gmail για να δουλευω το κινητο μου και να κανω backup κ.τ.λ.

 

Το θεμα ειναι ομως οτι ενεργοποιήθηκε και το google+ κατι που δεν το χρησιμοποιώ καθολου και αν ειναι δυνατον θελω να το απενεργοποιήσω εντελως για το μειλ που εχω δηλωσει το κινητο μου.

 

Αν κανω κατι τετοιο θα εχω επιπτώσεις στο κινητο μου και αν ναι τι ειδους επιπτώσεων θα εχω?

Εν ολιγης αν κανω το παρακατω θα εχω καποιο θεμα?

http://s12.postimg.org/eic5dolvd/image.jpg

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σας.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Οπως ολος ο κοσμος ετσι κι εγω οταν ειχα παρει το κινητο μου δηλωσα ενα gmail για να δουλευω το κινητο μου και να κανω backup κ.τ.λ.

 

Το θεμα ειναι ομως οτι ενεργοποιήθηκε και το google+ κατι που δεν το χρησιμοποιώ καθολου και αν ειναι δυνατον θελω να το απενεργοποιήσω εντελως για το μειλ που εχω δηλωσει το κινητο μου.

 

Αν κανω κατι τετοιο θα εχω επιπτώσεις στο κινητο μου και αν ναι τι ειδους επιπτώσεων θα εχω?

Εν ολιγης αν κανω το παρακατω θα εχω καποιο θεμα?

http://s12.postimg.org/eic5dolvd/image.jpg

 

Σας ευχαριστω πολυ για το χρονο και τις απαντησεις σας.

Ανά πάσα στιγμή μπορείς να το επαναφέρεις μετά από πλήρη διαγραφή.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεψες.

 

Εγω δεν θελω να διαγραψω εντελως αυτο το μειλ/λογαριασμο αλλα απλα δεν θελω να εχει καν google+ αφου στην ουσια δεν το χρησιμοποιω πουθενα.

 

Αυτο που ρωταω ειναι αν το απενεργοποιησω θα εχει καμια επιπτωση και στο μειλ μου ή στο κινητο που εχω δηλωσει αυτο το μειλ ή οχι?

 

Με λιγα λογια το google+ ειναι απαραιτητο για να δουλεψει ενα gmail ή οχι και ειδικα στα android κινητα.

 

Εκανα απεγραφη απο το google+ αλλα δυστυχως αν κανεις απεγραφη απο το google+ δεν μπορεις να σχολιασεις ουτε να γραψεις τιποτα σε καμια εφαρμογη του play store, αλλα ουτε και στο youtube.

Μετα απ' ολα αυτα δυστυχως το google+ ειναι αναγκαιο κακο για εμενα.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεψες.

 

Εγω δεν θελω να διαγραψω εντελως αυτο το μειλ/λογαριασμο αλλα απλα δεν θελω να εχει καν google+ αφου στην ουσια δεν το χρησιμοποιω πουθενα.

 

Αυτο που ρωταω ειναι αν το απενεργοποιησω θα εχει καμια επιπτωση και στο μειλ μου ή στο κινητο που εχω δηλωσει αυτο το μειλ ή οχι?

 

Με λιγα λογια το google+ ειναι απαραιτητο για να δουλεψει ενα gmail ή οχι και ειδικα στα android κινητα.

 

Εκανα απεγραφη απο το google+ αλλα δυστυχως αν κανεις απεγραφη απο το google+ δεν μπορεις να σχολιασεις ουτε να γραψεις τιποτα σε καμια εφαρμογη του play store, αλλα ουτε και στο youtube.

Μετα απ' ολα αυτα δυστυχως το google+ ειναι αναγκαιο κακο για εμενα.

 

Απενεργοποιησε την εφαρμογή κι οχι τον λογαριασμό.Εχω απενεργοποιησει σχεδον ολα τα google apps χωρις κανενα προβλημα https://www.dropbox.com/sc/48bbmkflkw7bz2n/AABmHCWJsMzWWUxOve75nlLTa

Edited by hic_et_nunc
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι για μεταχειρισμενο να δωσεις τοσα με 275 θα το βρεις στο σκρουτζ καινουργιο.

Ανάλογα. Ο κόσμος κινείται βάζοντάς πλαφόν στα λεφτά που θέλει να δώσει.Ξερω παρά πολλούς τέτοιους που λένε εγώ για κινητό πάνω από 100 200 300 δεν νδινω.Και τα 70-100 ευρώ παραπάνω του φαίνονται πολλά. Οπότε τσιμπάει ένα μεταχειρισμένο ΣΑΝ καινούργιο και είμαι κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Με cosmote προγραμμα και LTE ενεργοποιημενο δεν εχω δει πουθενα το 4G εικονιδιο, υπαρχει καποια ρυθμιση εξτρα? Για το 4G χρειαζεται εξτρα APN? Η υπηρεσια εχει ενεργοποιηθει με SMS και ηρθε και SMS επιβεβαιωσης, ρωταω εδω καθως δεν ξερω αν υπαρχει κατι εξτρα που πρεπει να κανω.

 

 

P.S. Στα APN's εχω μονο Cosmote Internet και MMS.Επισης εχω δοκιμασει σε διαφορες περιοχες π.χ. Συνταγμα, Κεντρο Πειραια,Μαρουσι, Κηφισσια κλπ.

Edited by felix_w

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, συνδέσεις, περισσότερα δίκτυα, δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, λειτουργία δικτύου

Είναι στην πρώτη επιλογή; με το lte ενεργοποιημένο;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα επαναφορα εργ. Ρυθμισεων.και δεν διορθωθηκε. Τηλ. Στο καταστημα απο οπου το πηρα και μου ειπαν να το παω εκει να το στειλουν στο service και αν διαπιστωθει βλαβη θα μου το αντικαταστησουν. Ειδωμεν!

 

Το τηλ. Το πηρα τελικα απο το service χθες και σημερα μου εκανε και μια επαννεκινηση απο μονο του και μου εβγαλε μηνυμα οτι" το system δεν ανταποκρινεται"! Στο service μου εγραψαν στην αναφορα τους οτι δεν διαπιστωθηκε βλαβη και να ελεγξω την καρτα μνημης;;;!!! Καρτα μνημης δεν εχω βαλει στο κινητο!! Τι κανω;;καμμια ιδεα;;:(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιο μαγαζί στην Αθήνα που να αλλάζει μόνο το μπροστινό τζαμάκι της οθόνης κι όχι όλη την οθόνη όπως η αντιπροσωπία;
Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα. Ο κόσμος κινείται βάζοντάς πλαφόν στα λεφτά που θέλει να δώσει.Ξερω παρά πολλούς τέτοιους που λένε εγώ για κινητό πάνω από 100 200 300 δεν νδινω.Και τα 70-100 ευρώ παραπάνω του φαίνονται πολλά. Οπότε τσιμπάει ένα μεταχειρισμένο ΣΑΝ καινούργιο και είμαι κομπλέ.

Ναι εχεις δικιο απλα εγω απαντησα με αφορμη ενος φιλου που του απαντησε οτι μπορει να βρει μεταχειρισμενο με 200-220 και αν ειναι να δωσει τοσα λεφτα προτιμοτερο ειναι να βαλει 50 ευρω παραπανω να παρει καινουργιο.Εμεις λεμε τις αποψεις μας και απο εκει και περα ο φιλος μας εννοειται θα κανει αυτο που θελει.

Link to comment
Share on other sites

Το τηλ. Το πηρα τελικα απο το service χθες και σημερα μου εκανε και μια επαννεκινηση απο μονο του και μου εβγαλε μηνυμα οτι" το system δεν ανταποκρινεται"! Στο service μου εγραψαν στην αναφορα τους οτι δεν διαπιστωθηκε βλαβη και να ελεγξω την καρτα μνημης;;;!!! Καρτα μνημης δεν εχω βαλει στο κινητο!! Τι κανω;;καμμια ιδεα;;:(

 

Κανεις;:(:!:

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις, συνδέσεις, περισσότερα δίκτυα, δίκτυα κινητής τηλεφωνίας, λειτουργία δικτύου

Είναι στην πρώτη επιλογή; με το lte ενεργοποιημένο;

 

Ακριβώς, η ενεργοποιημένη επιλογή είναι το "LTE/WCDMA/GSM (auto connect)"

 

Θα κάνω και μερικές δοκιμές με το Power Save mode απενεργοποιημένο, αν και δεν το έχω μόνιμα ενεργοποιημένο σαν επιλογή, μήπως και ευθύνεται αυτό.

 

Πάντως έχω στείλει 2 φορες το SMS ενεργοποίησης του 4G στην Cosmote, και μάλιστα τη δέυτερη μου ήρθε απαντητικό SMS ότι είναι ήδη ενεργοποιημένη.

 

Η υπάλληλος που μίλησα χθες ( και σημειωτέον ήταν εξυπηρετικότατη και ευγενέστατη ), επιβεβαίωσε ότι είναι ενεργοποιημένο σαν υπηρεσία το 4G στο πακέτο μου.

 

Είδομεν, θα κάνω τέστ καμια εβδομάδα ακόμη, σε περίπτωση που το θέμα είναι η κάλυψη στις περιοχές που κινούμαι και θα ενημερώσω για τα περαιτέρω.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!!! ελπιζω να ειστε ολοι καλα!! εχω μια ερωτηση να σας κανω και ας μου εξηγησει καποιος για να καταλαβω, λοιπον εχω σαμσυνγ S4 I9505 και σχετικα με τα δικτυα, απ οτι ξερω το LTE/WCDMA/GSM ειναι 4G. το WCDMA/GSM (αυτοματη συνδεση) τι ειναι και σε τι χρησιμευει?? και μονο WCDMA τι ειναι και σε τι χρησιμευει?? και μονο GSM τι ειναι και σε τι χρησιμευει?? ας με βοηθησει καποιος να καταλαβω τι σημαινει αυτα τα 3 τελευταια δικτυα που αναφερα εκτος το LTE που ξερω οτι ειναι 4G. ευχαριστω πολυ παιδια και να ειστε παντα καλα!!! περιμενω μια βοηθεια!! και παλι θερμα ευχαριστω παρα πολυ!! :D :D Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Για s4 i9500 russia βγηκε η lolilop 5.0.1

 

Και σε Γερμανία, Τσεχία, Σλοβακία για το i9506

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Ε τι θα γίνει ρε Sammy όμως??? Είναι δυνατόν να την έχεις βγάλει για 9505 και 9506 και για το 9505, που κατέχει το μεγαλύτερο μερίδιο αγοράς, να κοιμάσαι???

 

Δεκέμβρη μας έλεγαν...

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω την επομενη βδομαδα να την παρουμε και εμεις την lollipop στο gt-i9505 και να μην μας ξεχασει η samsung.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για μήνα πρέπει να περιμένουμε όχι για εβδομάδα...Πιστεύω πως έχουμε και τον Φλεβάρη και από Μάρτη θα βγεί κάτι και για εμας.

 

Καλύτερα πάντως να βγει και να μην έχει θέματα κι ας αργήσει λιγάκι.

Samsung i9100 - Ressurection Remix 5.5.7 [5.1.1] - LineageOS 17.1 [10.0.0] rINanDo

Samsung i9505 - Stock [5.0.1][i9505XXUHOB8] - Root - Anker Battery - S-charger Back Cover

Samsung G965F - Stock

Samsung G781B - Stock

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον για μήνα πρέπει να περιμένουμε όχι για εβδομάδα...Πιστεύω πως έχουμε και τον Φλεβάρη και από Μάρτη θα βγεί κάτι και για εμας.

 

Καλύτερα πάντως να βγει και να μην έχει θέματα κι ας αργήσει λιγάκι.

 

Οι φίλοι με το Moto G (έκδοση 2014) στους οποίους την είχαν υποσχεθεί να την πάρουν πρώτοι, την περιμένουν εδώ και τρεις μήνες και ακόμη άφαντη, πράγμα που τους έχει αγανακτήσει.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Οι φίλοι με το Moto G (έκδοση 2014) στους οποίους την είχαν υποσχεθεί να την πάρουν πρώτοι, την περιμένουν εδώ και τρεις μήνες και ακόμη άφαντη, πράγμα που τους έχει αγανακτήσει.

 

Μια μικρή διόρθωση αν και είμαστε off topic. Άργησαν αλλά πήραν την lollipop οι κάτοχοι του Moto G 2014...

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Αν κρίνω απο αυτα που γράφονται στο νήμα του s5, μην σκοτωνεστε. Ενα κάρο προβλήματα έχει η υλοποίησή της στο s5. Τόσα που κάποιοι αρχισαν να ψάχνονται για επιστροφη στην κκ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...