Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σας

χρόνια πολλά καλή χρονιά

θα ήθελα τη βοήθεια σας σχετικά την εικόνα που έχω επισυνάψει

εδώ και 1 μήνα έχω αποκτήσει το samsung S4 όλα καλά ,είμαι εξοικειωμένος με το android αρκετά

αλλά ξαφνικά που εμφανίζει μια λέξη στα Γερμανικά ! ενώ όλα είναι απο την αρχή στα Ελληνικά .

Έχει ξανατύχει σε κάποιoν; κανω restart δεν επανέρχεται , άλλαξα γλώσσα αυτό παραμένει στα Γερμανικά ! :blink:

μια βοήθεια αν μπορείτε

δεν έχω πειράξει κατι στο λειτουργικό ( δεν είναι root(;))

 

σας ευχαριστώ πολύ

 

Δεν είναι κάτι το ανησυχητικό, αν δεν κάνω λάθος το είχα διαβάσει και σε άλλους και πρόκειται για απλά μια ξεχασμένη λέξη στην μετάφραση η οποία μεταφράστηκε τελικά στην επόμενη αναβάθμιση λογισμικού.

Οπότε οταν σου έρθει αναβάθμιση και αν προχωρήσεις θα διορθωθεί, προς το παρών απλά το αγνοείς. :-)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πω πω φιλε τι μου θυμισες. Καλησπερα και καλη χρονια. Το επαθα και εγω πριν 5 μηνες. Επαναφορα εργοστασιακων ρυιμισεων δυστυχως εκανα. Και εχασα εγγραφα για τα οποια ειχα πληρωσει. Ατιμη εφαρμογη το kid's. Εχω βαλει και εγω ενα θεμα το οποιο με οδηγησε σε αλλα 2 factory reset. Στο βιντεο ο ηχος δε συγχρονιζει με το βιντεο. Παντως αυτο με το kids δε το ξεχνω και δεν υπαρχει περιπτωση να την ανοιξω την εφαρμογη. Εκει στην samsung τι κανουν; δε τα βλεπουν αυτα; το s4 περσυνη ναυαρχιδα και εχει τετοια προβληματα; εδω εχουμε καταργησει pc για να χουμε καλα κινητα και μας κρεμαει.

Τελικά έγινε το reset με προηγούμενο back up και όλα δουλεύουν ρολόϊ, αλλά η περιπέτεια που τράβηξα Σ/Κ εκτός χωρίς τηλ. θα τη θυμάμαι για καιρό και μάλιστα εξαιτίας μιας ανόητης ''εργοστασιακής'' εφαρμογής. Ευχαριστώ όλους για τις υποδείξεις και καλή χρονιά σε όλους ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στη παρεα και καλη χρονια ευχομαι σε ολους!

Λοιπον πριν απο λιγο μου εμφανιστηκε ενα προβληματακι στο ακυρο.Πηγα να στειλω στο whats app μνμα στα αγγλικα και δεν μπορουσα να αλλαξω την γλωσσα απο ελληνικα.Παω στις ρυθμισεις για τις προεπιλεγμενες γλωσσες και ειναι σωστα τικαρισμενες οι γλωσσες αγγλικα και ελληνικα.Επισης το ιδιο συμβαινει και στα μηνυματα.Ξερετε τι παιζει?

Samsung Galaxy Note 4 N910C Black
Link to comment
Share on other sites

Αν το κανεις επανεκκινηση διορθωνεται; νομιζω εχει να κανει με την cache μνημη.

 

οταν πηρα την καινουργια sd,του εκανα και ενα ρισετ.στην αρχη πηγαινε καλα,αλλα μετα παλι τα ιδια.

 

καλησπερα.ακριβως το ιδιο προβλημα εχω και εγω.εχω αλλαξει 2 rom επισημες παντα αλλα το κανει ξανα.ο μονος τροπος που βρηκα ειναι οταν στο κανει να πας να κανεις εκκαθαριση δεδομενων στην συλλογη.πας διαχειριστης εφαρμογων-ολα και βρισκεις την συλλογη.μετα κανε εκκαθαριση και θα εισαι οκ μεχρι να το ξανακανει.τουλαχιστον γλιτωνεις το reboot.τωρα αν καποιος αλλος ξερει κατι αλλο ας το πει.

 

οκ φιλε.αφου δεν εχουμε βρει κατι αλλο,θα παμε με αυτο το κολπακι.

txh

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πριν απο λιγο μου εμφανιστηκε ενα προβληματακι στο ακυρο.Πηγα να στειλω στο whats app μνμα στα αγγλικα και δεν μπορουσα να αλλαξω την γλωσσα απο ελληνικα.Παω στις ρυθμισεις για τις προεπιλεγμενες γλωσσες και ειναι σωστα τικαρισμενες οι γλωσσες αγγλικα και ελληνικα.Επισης το ιδιο συμβαινει και στα μηνυματα.Ξερετε τι παιζει?

Μάλλον έχεις ενεργοποιήσει κάποια επιλογή στις ρυθμίσεις της συσκευής - Προσβασιμότητα (συνήθης ύποπτος είναι το Greenify).

Οπότε.. είτε αλλάζεις πληκτρολόγιο είτε απενεργοποιείς το Greenify.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις ενεργοποιήσει κάποια επιλογή στις ρυθμίσεις της συσκευής - Προσβασιμότητα (συνήθης ύποπτος είναι το Greenify).

Οπότε.. είτε αλλάζεις πληκτρολόγιο είτε απενεργοποιείς το Greenify.

 

Thnx,το greenify εφταιγε!

Samsung Galaxy Note 4 N910C Black
Link to comment
Share on other sites

Thnx,το greenify εφταιγε!

 

Επίσης ευθύνεται και το no led να το γνωρίζεις σε περίπτωση που θελήσεις να το βάλεις να μην ρωτάς πάλι :lol:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Εδώ και μια εβδομάδα ενεργοποιείται το Hands-free mode χωρίς να έχω κάνει κάποια από τις επί μέρους επιλογές.

Υπάρχει τρόπος να μην ενεργοποιείται από μόνο του;

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μαθω σχετικα με το knox που εχει μεσα ο γαλαξιας μας καταρχην για να το ενεργοποιησω μου ζηταει να κατεβασω ενα προγραμμα που ειναι 169mb απο οτι καταλαβα με αυτο μπορω να εχω μεσα στην συσκευη μου κατι σαν μια δευτερη κρυμενη συσκευη?? με διαφορετικες επαφες προγραματα κτλ?? καλα το εχω καταλαβει??? γιατι αν ειναι ετσι με ενδιαφερει πολυ και μια αλλη ερωτηση ειμαι ρουτ!!!!!!!!!!!!!!! αυτο θα μου κανει καπια ζημια στην συσκευη και να μην το κατεβασω τελικα??? πιος ξερει να μου πει υπευθηνα τι ειναι ολο αυτο και τι να κανω??? ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να μαθω σχετικα με το knox που εχει μεσα ο γαλαξιας μας καταρχην για να το ενεργοποιησω μου ζηταει να κατεβασω ενα προγραμμα που ειναι 169mb απο οτι καταλαβα με αυτο μπορω να εχω μεσα στην συσκευη μου κατι σαν μια δευτερη κρυμενη συσκευη?? με διαφορετικες επαφες προγραματα κτλ?? καλα το εχω καταλαβει??? γιατι αν ειναι ετσι με ενδιαφερει πολυ και μια αλλη ερωτηση ειμαι ρουτ!!!!!!!!!!!!!!! αυτο θα μου κανει καπια ζημια στην συσκευη και να μην το κατεβασω τελικα??? πιος ξερει να μου πει υπευθηνα τι ειναι ολο αυτο και τι να κανω??? ευχαριστω εκ των προτερων!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)

 

διάβασε εδώ σχετικά με το "Tι είναι το Samsung KNOX και γιατί μας νοιάζει;" και δες μήπως έχει απαντηθεί εκεί η απορία σου! δεν γνωρίζω να σε βοηθήσω περισσότερο!

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ καταλαβα τι γινεται με τον konx αφου ειμαι ρουτ δεν μπορω να το εχω........... εχω μια αλλη ερωτηση το βραδυ αφηνω το κινητο μου με φουλ μπαταρια και το πρωι που ξυπναω ειναι στο 38 της εκατο τι μπορω να κανω????????????καμια ιδεα τι μου τρωει την μπαταρια??????????
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ καταλαβα τι γινεται με τον konx αφου ειμαι ρουτ δεν μπορω να το εχω........... εχω μια αλλη ερωτηση το βραδυ αφηνω το κινητο μου με φουλ μπαταρια και το πρωι που ξυπναω ειναι στο 38 της εκατο τι μπορω να κανω????????????καμια ιδεα τι μου τρωει την μπαταρια??????????

 

Δωσε battery stats

Link to comment
Share on other sites

Δωσε battery stats

 

το battery stats εχει πολεσ επιλογες τι πρεπει να μαρκαρω και να ανεβασω μετα σκρεαν σοτ εδω για να το δουμε?? το αφησα στο battery usage και λεει αυτα

εχει ομως και cpu usage kai partial wake usage και πολλεσ αλλεσ επιλογες που με μπερδευουν

Edited by manolis_33
Link to comment
Share on other sites

Παιδια και εμενα η μπαταρια μου αμα μπαινω στο ιντερνετ πολυ δεν κραταει καθολου.εχει τυχει να το φορτισω και δυο φορες τη μερα.εσας ποσο κραταει?
Link to comment
Share on other sites

Εγω το βγαζω απ την φορτιση 11 η ωρα περιπου το πρωι,και αν το στραγγιξω σε ιντερνετ και ενα game που παιζω ξανα φωρτηση!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλαρακια,εχω προβλημα με το GPS μετα απο μερικες αλλαγες που εκανα σε διαφορες ROM cm12..τωρα ξαναγυρισα στη μαμα 4.4.2......και δεν μου πιανει ενο με βρησκει στο μερος που ειμαι,στην πλοηγηση χανεται τελειως.....SOS....ευχαριστω.:what:
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η επίσημη nightly της CM12 για το Verizon Galaxy S4.

Ενώ έλεγαν ότι όλες τις Snapdragon εκδόσεις του S4 τις συγχώνευσαν σε μια....

 

Από το wiki:

Samsung Galaxy S4 (Verizon)

Note: Deprecated in favor of unified build

As of CM 11, this carrier specific device has been deprecated in favor of a new unified device: jflte. Please visit the jflte page for information on building and installing the latest version of CyanogenMod. This page exists in case you would like to reference any device-specific unlock instructions, download a recovery, or build an older release of CyanogenMod, for example, CM 10.2.

 

Την 12 όμως την έβγαλαν για το Verizon, όχι για το ενιαίο μοντέλο....

 

Μόνο εμένα ενδιαφέρει αυτό;

Τι ROMs βάζετε οι υπόλοιποι;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα ενδιαφέρει αυτό;

Τι ROMs βάζετε οι υπόλοιποι;

Τσέκαρε πάλι στο site,"ανέβηκε" και το ενιαίο μοντέλο.:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε πάλι στο site,"ανέβηκε" και το ενιαίο μοντέλο.:)

Δεν το βλέπω!

https://download.cyanogenmod.org/?device=jflte

Δώσε και σώσε! :D

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε πάλι στο site,"ανέβηκε" και το ενιαίο μοντέλο.:)

 

Είναι τόσο καλή η ρομ; αξίζει να ασχοληθώ μαζί της η θα τραβάω τα μαλλιά μου; (μου έχουν μείνει και ελάχιστα, πλέον...:lol: )

Από bugs;

Τώρα φοράω την cardRom 36.....

 

Σκέφτομαι να την βάλω και στο S2 που το έχω δώσει στην γυναίκα μου

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μόνο εμένα ενδιαφέρει αυτό;

Τι ROMs βάζετε οι υπόλοιποι;

 

Είναι τόσο καλή η ρομ; αξίζει να ασχοληθώ μαζί της η θα τραβάω τα μαλλιά μου; (μου έχουν μείνει και ελάχιστα, πλέον...:lol: )

Από bugs;

Τώρα φοράω την cardRom 36.....

Σκέφτομαι να την βάλω και στο S2 που το έχω δώσει στην γυναίκα μου

 

Είχα περάσει τη cyanogenmod στη ταμπλέτα μου (galaxy tab 2-p5110) και έπαθα πλάκα, πήρε άλλα δύο χρόνια ζωής.

Οπότε επέλεξα κινητό που να παίρνει cyanogenmod. Έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος με τη CM στο S4. Το πιο σημαντικό είναι ότι ξεφορτώθηκα το TouchWiz. Υπάρχουν όμως δυο (minor) μειονεκτήματα:

1. Δε δουλεύει το cast screen.

2. Δε δουλεύουν οι υπέρυθρες (όχι πώς θα τις δούλευα ποτέ)

Παρόλαυτα εννοείται δε μου περνάει καν από το μυαλό να γυρίσω σε TouchWiz ρoμ και γουστάρω full CM.

Έχω το M12 snapshot οπότε θα περιμένω να σταθεροποιηθεί η rom και να βγει snapshot για CM12, πιστεύω θα αργήσει λιγάκι μια και για την ώρα έχει μόνο nightlies https://download.cyanogenmod.org/?device=jfltexx

Νομίζω ότι από snapshot μονο snapshot μπορείς να φλασάρεις.

Πάντως μου έκάνε εντύπωση που ενώ ήταν ενοποιημένο και κατεβαζαμε τη rom για jfte (i9500) τώρα βγήκε nightly ξεχωριστά για jftexx (i9505).

Εδώ γράφει ότι είχαν θέμα και τις ξαναχώρισαν τις rom... Ίσως έτσι αργησουν τα update ή/και δε γίνουν όλα... Για να δούμε

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s4/i9505-orig-develop/rom-cyanogenmod-12-nightlies-qcom-intl-t2999570

Edited by chrisdon
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...