Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα,

Χθες μου παρουσιάστηκε το εξής πρόβλημα:

Ενώ ήταν ρυθμισμένες οι γλώσσες εισαγωγής "English(UK)" & "Ελληνικά" και όλα λειτουργούσαν κανονικά, χάθηκε η δυνατότητα εναλλαγής γλώσσας από όλες τις εφαρμογές.

Προσπάθησα να ξανακάνω τις σχετικές ρυθμίσεις αλλά το πρόβλημα δε διορθώνεται.

Όταν έχω επιλεγμένες 2 γλώσσες εισαγωγής λειτουργεί μόνο η μία και έτσι είμαι αναγκασμένος αν θέλω να χρησιμοποιήσω άλλη να επιλέγω αυτήν σαν μοναδική γλώσσα εισαγωγής.

Υπάρχει τρόπος αντιμετώπισης του προβλήματος δίχως πλήρη επαναφορά ρυθμίσεων ώστε ν' αποφύγω τη χρονοβόρα επαναρρύθμιση όλων των επιλογών, λογαριασμών κλπ;

 

Official Android 4.4.2

 

Edit: Τελικά έφταιγε η εφαρμογή greenify.

Αν κάποιος γνωρίζει τον τρόπο να συνυπάρξει αυτή η εφαρμογή με το κινητό δίχως να εμφανίζεται το πρόβλημα μ' ενημερώνει σχετικά.

Ευχαριστώ

Edited by nikomas50
Nikomas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά, είναι δυνατόν το Ι9505 να μην έχει πάρει ούτε την κιτ κατ; έπεσε στα χέρια μου ένα χθες από ένα φίλο και του είπα να μου το δώσει να του περάσω την κιτ κατ και τελικά μου λέει πως έχει τις πιο πρόσφατες αναβαθμίσεις ενώ είναι στην 4.2.2...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Δες πότε άρχισε να το κάνει αυτό και ποιες εφαρμογές είχες κατεβάσει εκείνες τις μέρες, τις ξηλώνεις όλες, τσεκάρεις αν το κινητό είναι οκ και ξανακατεβάζεις μια προς μια ελέγχοντας κάθε φορά αν είναι οκ.

Αυτός είναι ο μόνος τρόπος.

Αν δεν δουλέψει, κάνεις επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων και ξανά μια προς μια όσες είχες κατεβάσει τις μέρες που άρχισε να το κάνει.

 

Όταν την βρεις ενημερώνεις κι εδώ να έχουμε υπόψη να την αποφύγουμε :)

Τελικά εδώ και 2 μέρες δεν το έχει κάνει και πιστεύω πως η εφαρμογή που το έκανε ήταν η clean Master που είχα εγκαταστήσει πριν 6 μήνες για την επίβλεψη της συσκευής κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά εδώ και 2 μέρες δεν το έχει κάνει και πιστεύω πως η εφαρμογή που το έκανε ήταν η clean Master που είχα εγκαταστήσει πριν 6 μήνες για την επίβλεψη της συσκευής κλπ

Παιδιά κάτι άλλο που θέλω να ρωτήσω είναι ότι όταν το φορτίζω κάθε βράδυ και γίνει η πλήρη φόρτιση παραμένει ανοιχτό ελαφρά το φως της οθόνης μέχρι να ξυπνήσω το πρωί και να πατήσω το κουμπί στα δεξιά γισ να σβήσει

 

Υπάρχει τρόπος να αλλάξει αυτό για να μην με ξυπνάει κάθε βράδυ δείχνοντας ότι η μπαταρία είναι πλήρως φορτισμενη?

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα kitkat 4.4.2 εχει.

Ξέρεις για ποιο λόγο δεν την βγάζει στις αναβαθμίσεις;; το κινητό είναι στοκ σε όλα...

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom φοραει το κινητο σου?τι λεει το csc?μηπως δεν εχει βγει για την χωρα σου?

Πατησε

*#1234# και πες μα τι λεει.....

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ποια rom φοραει το κινητο σου?τι λεει το csc?μηπως δεν εχει βγει για την χωρα σου?

Πατησε

*#1234# και πες μα τι λεει.....

 

AP: I9505XXUDMH6

CP:I9505XXUDMH6

CSC:I9505OXXDMH4

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα Sumsung galaxy 4 (4.4.2 εκδοση) κ εχω προβλημα με το Skype! Εχω 2 λογιασμους skype κ τον εναν δεν τον χρησιμοποιω τοσο πλεον αλλα ειναι αποθυκευμενος στο κινητο.... οποτε λοιπον μπαινω απο το κινητο στο Skype μου αυτοματα συνδεεται κ στον αλλον λογαριασμο που δεν χρησιμοποιω.... με βλεπουν δηλ κ στους 2 λογαριασμους χωρις στην ουσια εγω να εχω μπει κ στους δυο... κ οτι status εχω στο ενα εχω κ στο αλλο! αν πχ ειμαι away ειμαι κ στον αλλον.... Να συμπληρωσω οτι δοκιμασα να σβησω το Skype απ το κινητο για να σβηστει ετσι κ το αλλο skype μου μιας κ ηταν αποθηκευμενο μεσα.... τον εσβησα κ εκανα εγκατασταση παλι αλλα δυστηχος με δειχνει παλι κ στο αλλο.... Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας! :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω ενα Sumsung galaxy 4 (4.4.2 εκδοση) κ εχω προβλημα με το Skype! Εχω 2 λογιασμους skype κ τον εναν δεν τον χρησιμοποιω τοσο πλεον αλλα ειναι αποθυκευμενος στο κινητο.... οποτε λοιπον μπαινω απο το κινητο στο Skype μου αυτοματα συνδεεται κ στον αλλον λογαριασμο που δεν χρησιμοποιω.... με βλεπουν δηλ κ στους 2 λογαριασμους χωρις στην ουσια εγω να εχω μπει κ στους δυο... κ οτι status εχω στο ενα εχω κ στο αλλο! αν πχ ειμαι away ειμαι κ στον αλλον.... Να συμπληρωσω οτι δοκιμασα να σβησω το Skype απ το κινητο για να σβηστει ετσι κ το αλλο skype μου μιας κ ηταν αποθηκευμενο μεσα.... τον εσβησα κ εκανα εγκατασταση παλι αλλα δυστηχος με δειχνει παλι κ στο αλλο.... Ευχαριστω εκ των προτερων για την βοηθεια σας! :)

 

 

Κακώς άνοιξες νέο θέμα εδώ, θα μπορούσες να το ανοίξεις στο επίσημο θρεντ του κινητού και επίσης αυτό δεν αφοράτο ίδιο το κινητό αλλά το skype, την εφαρμογή.

Απλά, δεν έχεις κάνει αποσύνδεση στους λογαριασμούς, αυτό είναι όλο.

Μέσα στην εφαρμογή πας ρυθμίσεις και πατάς έξοδος η αποσύνδεση, δεν θυμάμαι δεν το χρησιμοποιώ πλέον

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι καινουργια στο forum εδω οποτε δεν εχω καταλαβει που πρεπει να γραφω ακρηβος! Και πανω στην συμβουλη σου να σου πω οτι παταω εξοδο κανονικα αλλα παλι συνδεεται κ στα δυο.... Αν μπορεις κατατοπισε με που μπορω να το γραψω....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Ειμαι καινουργια στο forum εδω οποτε δεν εχω καταλαβει που πρεπει να γραφω ακρηβος! Και πανω στην συμβουλη σου να σου πω οτι παταω εξοδο κανονικα αλλα παλι συνδεεται κ στα δυο.... Αν μπορεις κατατοπισε με που μπορω να το γραψω....

μπες πρωτα μεσα στον λογαριασμο που δεν θελεις και πατα αποσυνδεση ή ξετικαρησε την αυτοματη εισοδο στις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

μπες πρωτα μεσα στον λογαριασμο που δεν θελεις και πατα αποσυνδεση ή ξετικαρησε την αυτοματη εισοδο στις ρυθμισεις

 

Το εχω κανει αυτο...το σκυπε δεν συνδεεται αυτοματα και παντα πριν βγω κανω αποσυνδεση! Οταν μπω απ το κινητο ταυτοχρωνα συνδεεται κ στους 2 λογαρισμους.... Ευχαριστω για την βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχετε πάρει όλοι τα ελληνικά στις φωνητικές εντολές για google ; Εμένα πάντως δεν λέει να μου κάνει ενημέρωση. Ξέρει κανείς τι μπορεί να παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κατεβασεις και να εγκαταστησεις τις ελληνικες εντολες/λεξιλόγιο αλλιως δεν προκειτε να δουλεψει η ελληνικη φωνητικη πληκτρολογηση στο κινητο σου.
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να κατεβασεις και να εγκαταστησεις τις ελληνικες εντολες/λεξιλόγιο αλλιως δεν προκειτε να δουλεψει η ελληνικη φωνητικη πληκτρολογηση στο κινητο σου.

 

Από που; :confused:

Καλά... Μου έχει σπάσει τα νεύρα. Όταν ανοίγω μια εφαρμογή με το ok google πριν την ανοίξει μου μιλάει!!!

Edit Τελικά βρήκα γιατί μιλάει. Φταίει η εφαρμογή κείμενο σε ομιλία της google. Τα ελληνικά ακόμα ομως να βρω τρόπο να τα περάσω...

Edited by wpandroidios
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι η αναζήτηση google συνηθως δεν δουλευει/ενεργοποιείτε οταν λεω "ok google" παρολο που το λεει πανω - πανω και πρεπει να πατησω το μικροφωνο για να ξεκινησει η εγγραφη.

 

Μηπως γνωριζει καποιος για ποιο λογο συμβαινει κατι τετοιο και πως μπορω να το διορθώσω?

Link to comment
Share on other sites

Guys σε εσας το I9505 σας παίζει 1080p τα βίντεο στην εφαρμογή του youtube?Στο I9506 πάντως έχει μόνο 720p

Ξέρει κανείς το λόγο?

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα!! Τωρα τελευταια εχω παρατηρησει μια εφαρμογη που λεγεται GlanceViewMk που μου τρωει απ οτι βλεπω την μπαταρια. Ξερει κανεις κατι γι αυτην? Ευχαριστω εκ των προτερων!!!
Link to comment
Share on other sites

Guys σε εσας το I9505 σας παίζει 1080p τα βίντεο στην εφαρμογή του youtube?Στο I9506 πάντως έχει μόνο 720p

Ξέρει κανείς το λόγο?

 

Κανονικά. Δοκίμασες φαντάζομαι διαφορά βίντεο?

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

Ανέβηκε η Google Play Edition Rom Lollipop στο XDA για το i9505 που βγήκε σμρ :D:) άντε καιρός για flashαρισματα και δοκιμες.

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά. Δοκίμασες φαντάζομαι διαφορά βίντεο?

 

Εχω δοκιμάσει πάρα μα πάρα πολλά βιντεάκια κ δέν εμφανίζει με τπτ το (1080p k 460p).Το i9506 φοράει διαφορετικό επεξεργαστή απ το i9505 σωστά?Δεν αλλάζει μόνο ο χρονισμός αλλα κ το chip του.

Φιλε μου ποιά version του youtube εχεις κ σου παίζει σε 1080p?

Πάρης......
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...απο σημερα στην οθονη ξλειδωματος μου εχει αριστερα την φωτογραφικη ενω την ειχε δεξια και το ιδιο παρατηρησα στο play kai sto gmail...παιζει σε κανεναν αλλον αυτο??????

τα εχει απο την αλλη μερια...βολευει βεβαια σαν δεξιοχειρας που ειμαι αλλα λεμε τωρα,,,,,,

Edited by panoramix77
Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμάσει πάρα μα πάρα πολλά βιντεάκια κ δέν εμφανίζει με τπτ το (1080p k 460p).Το i9506 φοράει διαφορετικό επεξεργαστή απ το i9505 σωστά?Δεν αλλάζει μόνο ο χρονισμός αλλα κ το chip του.

Φιλε μου ποιά version του youtube εχεις κ σου παίζει σε 1080p?

Από προχθές έκανε update σε 6.0.13 αλλά έπαιζε και πριν. Ψάξε στο νετ, νομίζω είχαν και άλλοι το ίδιο θέμα και είχε να κάνει με την έκδοση του Android η κάτι τέτοιο... [ATTACH]54100[/ATTACH]

Edited by alx_570
Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...απο σημερα στην οθονη ξλειδωματος μου εχει αριστερα την φωτογραφικη ενω την ειχε δεξια και το ιδιο παρατηρησα στο play kai sto gmail...παιζει σε κανεναν αλλον αυτο??????

τα εχει απο την αλλη μερια...βολευει βεβαια σαν δεξιοχειρας που ειμαι αλλα λεμε τωρα,,,,,,

Οχι, σε μένα συνεχίζει και είναι στο δεξί μέρος.

Επειδή είμαι κι εγώ δεξιόχειρας δεν μας λες πώς έγινε:)...αν γνωρίζεις φυσικά!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Οχι, σε μένα συνεχίζει και είναι στο δεξί μέρος.

Επειδή είμαι κι εγώ δεξιόχειρας δεν μας λες πώς έγινε:)...αν γνωρίζεις φυσικά!

Εχω πατήσει το κουμπί και εχω ενεργοποιημένο το επιλογές προγραμματιστή και μάλλον απο κελί κατι είχα πατήσει χωρίς να καταλάβω. Το απενεργοποίησα και το ξανά ένεργοποιησα και πλέον δεν ισχύει. Κρίμα. Γιατί βόλευε. Και δεν ξερω πως να το επαναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...