Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα,Υπάρχει περίπτωση όταν διαγραφουν δεδομένα από την κάρτα μνήμης να τα επαναφέρουμε πίσω?

 

Recuva File Recovery

Πρέπει να έχεις αναγνώστη καρτών φυσικά.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! SOS ,η κοπελα μου εχει καποια βλαβη στο s4. το προβλημα ειναι οτι εχει χασει την αποδειξη και το ειχε παρει μεταχειρισμενο. υπαρχει περιπτωση μεσω του ΙΜΕΙ να βρεθουν στοιχεια αγορας (καταστημα,αντιγραφο αποδειξης ή κάτι τετοιο) ωστε να λειτουργήσει η εγγύηση?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! SOS ,η κοπελα μου εχει καποια βλαβη στο s4. το προβλημα ειναι οτι εχει χασει την αποδειξη και το ειχε παρει μεταχειρισμενο. υπαρχει περιπτωση μεσω του ΙΜΕΙ να βρεθουν στοιχεια αγορας (καταστημα,αντιγραφο αποδειξης ή κάτι τετοιο) ωστε να λειτουργήσει η εγγύηση?

 

Νομίζω είναι πολύ δύσκολο. Θα πρέπει από εκεί που το πήρε να έχουν κρατήσει το αντίγραφο της αποδειξης τους (αν ήταν παραστατικο και όχι απλή απόδειξη) και να θέλουν να της το δώσουν από το αρχείο τους. Επανέκδοση δεν γίνεται σίγουρα. Οπότε οι πιθανότητες είναι μηδαμινες κατά την άποψή μου.

Αλέξανδρος
Link to comment
Share on other sites

πωπω ηττα.. θελει αντικατασταση πλακετας.. θα της παει ο κουκος αηδονι.. αν και νομιζω οτι ηταν αγορασμενο απο τα Public
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ετσι εκανα με το s2.

Το πηγα στην smartec χωρις αποδειξη και μου αλλαξαν την πλακετα εντος εγγυησης.

Το ειχα παρει μεταχειρισμενο και δεν εβρισκα την αποδειξη. ηταν μαλιστα αγορασμενο απο σκρουτζομαγαζο

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι πολύ δύσκολο. Θα πρέπει από εκεί που το πήρε να έχουν κρατήσει το αντίγραφο της αποδειξης τους (αν ήταν παραστατικο και όχι απλή απόδειξη) και να θέλουν να της το δώσουν από το αρχείο τους. Επανέκδοση δεν γίνεται σίγουρα. Οπότε οι πιθανότητες είναι μηδαμινες κατά την άποψή μου.

 

 

Αν η αποδειξη ειναι ονομαστικη ευκολα μπορουν να ξανατυπωσουν μια .Αν οχι αλλα γραφερι το ΙΜΕΙ του κινητου παλι μπορουν.

 

Με μονο το ΙΜΕΙ του κινητου δεν μπορουν να ξερουν ποτε αγοραστηκε ...Παλι καλα που στον φιλο μας το εφτιαξαν εστω κι ετσι .Ισως ειδαν ποτε ειναι κατασκευασμενο και αν ηταν λιγοτερο απο 2 χρονια να το δεχτηκαν.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! SOS ,η κοπελα μου εχει καποια βλαβη στο s4. το προβλημα ειναι οτι εχει χασει την αποδειξη και το ειχε παρει μεταχειρισμενο. υπαρχει περιπτωση μεσω του ΙΜΕΙ να βρεθουν στοιχεια αγορας (καταστημα,αντιγραφο αποδειξης ή κάτι τετοιο) ωστε να λειτουργήσει η εγγύηση?

 

Μπορεί και να το δεχτούν μιας και δεν είναι καν στην κυκλοφορία 2 χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατεβασω καποιο launcher ή theme για το κινητο μου μπορω μετα χωρις να κανω απεγκατασταση τους να το γυρισω στο αρχικο samsung launcher & theme και αν ναι πως ακριβως μπορω να το κανω αυτο απο τις ρυθμίσεις του κινητου?
Link to comment
Share on other sites

Και απο τις ρυθμίσεις του κινητού γίνεται (Συσκευη-Αρχικη Σελιδα) και απο τις ρυθμίσεις του launcher.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή φιλε μου?

 

Card Reader για να τοποθετήσεις την κάρτα μνήμης για να την δει ο υπολογιστής μέσω θύρας USB ώστε να κάνεις την ανάκτηση με το Recuva.

Τα περισσότερα σύγχρονα laptops έχουν ενσωματωμένο Card Reader.

Nikomas
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μια ερωτησούλα. Έχω το galaxy s4 i9515 εδώ και ένα μήνα περίπου και παρατηρώ μερικά θεματάκια τα οποία είτε είναι εξαιτίας του android είτε του κινητού. Μερικές φορές το κινητό δεν ανοίγει απο την αναμονή, η οθόνη παραμένει μαύρη και πρέπει να το κάνω επανεκκίνηση για να ζωντανέψει ( δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το s cover ) και δεύτερον τα δεδομένα του κινητού μερικές φορές δεν ενεργοποιούνται και πρέπει πάλι να το κάνω επανεκκίνηση για να στρώσει, έχει κανείς τα ίδια θέματα? για την ώρα απλά περιμένω μήπως με την lollipop αλλάξει κάτι..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Εχω ένα θέμα που βλέπω ότι δημιουργήθηκε τώρα τελευταία.

 

Όταν βρίσκομαι έξω έχω πάντα ανοιχτα τα δεδομένα κινητής μιας και εχω αρκετα μεγάλο όγκο δεδομένων σύμφωνα με το συμβόλαιο μου. Όμως πάντα όταν γυρίσω σπίτι ή στο γραφείο αυτόματα συνδέοταν το κινητό με το wifi.

 

Τελευταία παρατηρώ ότι όταν επιστρέψω στο γραφείο η στο σπίτι το το κινητό παραμένει στην σύνδεση μέσω δεδομένων κινητής και πρέπει να το ελέγξω εγώ και να πάω να πατησω πάνω στην wifi σύνδεση που θέλω και όχι αυτόματα.

 

Δεν έχω πειράξει κάτι στο κινητο και είναι τσεκαρισμενη η αυτόματη εναλλαγή δικτύου όταν βρίσκομαι σε εσωτερικό χώρο να συνδέεται στη wifi σύνδεση και να μην παραμένει στην σύνδεση ίντερνετ της κινητής.

 

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και στην άλλη συσκευή ένα galaxy note 3 Νέο που διαθέτω.

 

Γνωρίζετε τι μπορεί να συμβαίνει? Υπάρχει κάποια άλλη ρύθμιση?

 

Ευχαριστώ

Nikos
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα συμβαίνει αυτο που περιγραφεις. Εχω την εντύπωση οτι ειναι bug της 4.4.2
HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να είναι bug γιατί το κάνει και στο άλλο κινητό ένα note 3 Neo που έχω και φοράει την 4.3 και όχι την 4.4.2. Κάτι άλλο πρέπει να είναι
Nikos
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να είναι bug γιατί το κάνει και στο άλλο κινητό ένα note 3 Neo που έχω και φοράει την 4.3 και όχι την 4.4.2. Κάτι άλλο πρέπει να είναι

 

Reboot το router.

Αν συνεχίζει το πρόβλημα, διέγραψε τη σύνδεση από το τηλέφωνο και βάλτην πάλι.

Link to comment
Share on other sites

εχθες δουλεψα αρκετα με την φωτογραφικη μηχανη του τηλεφωνου,αλλαζοντας του συνεχεια mode(δραση,κινηση,auto..).

ετρωγε συνεχεια παγωματα και στο Interface της καμερας,δεν παταγε κανενα πληκτρο,παρα μονο εξοδος με το Homebutton.Ουτε καν το βελακι της επιστροφης..!!

του εκανα επανεκινηση,αλλα στην συνεχεια παλι τα ιδια.

τι εχουμε..?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω ένα πρόβλημα με την εγκαταστασει των εφαρμωγων απο το γοογλε πλαι..κατεβαζει τις εφαρμωγες και μετα δε κανει εγκατασταση....καμια βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Έχω ένα πρόβλημα με την εγκαταστασει των εφαρμωγων απο το γοογλε πλαι..κατεβαζει τις εφαρμωγες και μετα δε κανει εγκατασταση....καμια βοηθεια

 

Κάνε μια εκκαθάριση στα δεδομένα της εφαρμογής google play από τη διαχείριση εφαρμογών και ξαναδοκίμασε...

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το αγορασω το κινητο (μπορει και να παω στο LG G2 βεβαια!) ξερει καποιος να απαντησει εαν το knox tha γινει 1 οταν περασω cyanogen 11.

Απο οτι εχω καταλαβει το ποιο πιθανo ειναι το κινητο να εχει 4.4.2 με κλειδωμενο bootloader οποτε θα πρεπει να χρησιμοποιησω το cf-auto-root, μετα recovery και μετα cyanogen.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σκεφτομαι να το αγορασω το κινητο (μπορει και να παω στο LG G2 βεβαια!) ξερει καποιος να απαντησει εαν το knox tha γινει 1 οταν περασω cyanogen 11.

Απο οτι εχω καταλαβει το ποιο πιθανo ειναι το κινητο να εχει 4.4.2 με κλειδωμενο bootloader οποτε θα πρεπει να χρησιμοποιησω το cf-auto-root, μετα recovery και μετα cyanogen.

 

Θα γίνει 1

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια εκκαθάριση στα δεδομένα της εφαρμογής google play από τη διαχείριση εφαρμογών και ξαναδοκίμασε...

 

Απλα δε μπορω γιατι το παραθηρακι που γραφει εκκαθαριση δεν ειναι ενεργω

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνει 1

 

Απο οτι εχο διαβασει ο bootloader sto 9505 ειναι unlocked ακομα και αν το κινητο ερχεται με 4.4.2 η κανω λαθος ? Μονο στα αμερικανικα S4 ειναι locked.

Οποτε αν το κανω root μπορω να περασω στο κινητο οτι recovery/rom/kernel θελω χωρις να χρειαζεται loki (χανοντας το knox φυσικα).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...