Jump to content

4G LTE


georgemv
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 ώρες πριν, georgebad said:

Πάλι καλά να λες με 6mbps . Ύπαρχουν περιοχές μα παλιό διξτυο στα βόρεια που είναι στο 0.5mbps … ΠΡΕΠΕΙ να ανέβουν πάνω να κάνουν δουλειά 

Δεν υπάρχει περίπτωση πριν τελειώσουν Κρήτη, Δωδεκάνησα και Πελοπόννησο....

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 13,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    1480

  • georgemv

    732

  • cmvr

    1008

  • georgebad

    1099

24 minutes ago, mixtri said:

Δεν υπάρχει περίπτωση πριν τελειώσουν Κρήτη, Δωδεκάνησα και Πελοπόννησο....

Ας βγάλουν άδειες για νέους σταθμους και ας περάσουν και μετά από ένα χρόνο να αναβαθμίσουν .

Link to comment
Share on other sites

Ποια σημεία έχεις εντοπίσει με πρόβλημα; Σέρρες και πάνω;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnny_htc said:

Ποια σημεία έχεις εντοπίσει με πρόβλημα; Σέρρες και πάνω;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στις Σέρρες μέσα η δουλειά με το νέο δικτυο που έχει κάνει είναι εξερετικη , υπάρχουν κάποια σημεία που είναι με παλιό δίκτυο αλλά τουλάχιστον οι ταχύτητες είναι οκέι . Στο νομο σε κάλυψη είναι με διαφορά πρώτη , και πραγματικά έχουν κάνει πόλη καλή δουλειά , αλλά σε κάποια χωρια μέσα (όπως και σε όλη  την βόρεια Ελλάδα) είσαι με οριακό σημα . Καβάλα πάντως δεν έχω θέματα όσες φορές έχω πάει , και στα παραλία Καβάλας - Σερρών - Θεσσαλονίκης άλλου ήταν καλά άλλου ασχημα . Εγώ στις περιοχές που κινούμε στα βόρεια ΔΕΝ έχω θέματα , και μάλιστα η εταιρία είναι με διαφορά πρώτη , αλλά νπορω να καταλαβω τις υπόλοιπες περιοχές . Ξαι γενικά κάνα νέος σταθμος δεν θα έβλαπτε να έχουμε καλύτερο σημα στα χωρια μέσα . Οι διάδρομες είναι άριστα καλυμμένες , καλύτερα από όλες τις εταιρίες 

Link to comment
Share on other sites

Κτελ Σερρών 

https://www.speedtest.net/my-result/i/5189857117

άπο τον σταθμό ραδιόφωνο 3094

δεν τους χαλάει και πολύ την εικόνα του δικτύου θα έλεγα , μια χαρά μπαλίτσα παίζει 

Link to comment
Share on other sites

https://www.speedtest.net/my-result/a/8524365209

Στα καλύτερα της

 

Επίσης σήμερα, 4/10 κλήσεις βγάζει κατειλημμένο. Πήρα τηλ, λέει όλα καλά τα βλέπουν. Κλείσε άνοιξε volte αν θέλεις..

Τι να πεις ...

 

 

Edited by doganos
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιες ταχύτητες δεν έχω ξαναδεί στην Ευρύτερη περιοχή της Θήβας. Σας παραθέτω μέτρηση από κοντινή παραλία με κόσμο:

Screenshot_20220713-181756_Speedtest.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Τέτοιες ταχύτητες δεν έχω ξαναδεί στην Ευρύτερη περιοχή της Θήβας. Σας παραθέτω μέτρηση από κοντινή παραλία με κόσμο:

Screenshot_20220713-181756_Speedtest.jpg

Δεν έχει 4G+; Υπάρχουν περιοχές που δεν υποστηρίζει;;

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως, οπου υπάρχουν παλιά Micro κυρίως. Στην παλιά πόλη της Κέρκυρας γίνεται χαμός από τέτοια (από αυτά προέρχεται όλη η κάλυψη στην παλια πόλη). 5G ούτε για δείγμα, ενώ έξω από την παλιά πόλη είναι όλα μια χαρά. (4G+ και 5G)

Poco X3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Νέα Καλλικράτεια σήμερα,από τη κεραία που βλέπουμε στο ύψωμα στην είσοδο της,το ίντερνετ μέχρι αργά το μεσημέρι κυριολεκτικά σερνόταν,ούτε με 4G+ δεν άνοιγε το Google σε Samsung Galaxy σε συγγενή μου.

 

Τώρα είναι καλύτερα τα πράγματα!

Edit:Στα Μυκονιάτικα Καλλικράτειας 4G+ με 10-20 Mbps αλλά μηδενικό up.

Στην παραλία Μυκονιάτικα και την ενδοχώρα της Καλλικράτειας έχω σχεδόν πάντα 4G+ ενώ στο σπίτι μου μόνο 4G σκέτο!

Edited by rob21
Link to comment
Share on other sites

On 7/7/2022 at 2:54 ΜΜ, hercoulis said:

Περιφερειακός Φαρσάλων. Δίπλα στην κεραία ) 

6A1F0B22-5CD8-4FAB-B7F0-D473FBCF00FB.png

Και αυτή είναι σημερινή 

7B6F83AC-F51E-4413-BFF2-04D0085DF5BB.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, hercoulis said:

Και αυτή είναι σημερινή 

7B6F83AC-F51E-4413-BFF2-04D0085DF5BB.png

Τόσο περίπου είναι το νορμάλ. Δεν πας παραπάνω λόγω κίνησης. Όταν αναβαθμιστεί θα πάει σφαίρα .

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ν. Λασιθίου (Ιεράπετρα / Άγιο Νικόλαο κι εκεί τριγύρω) σχετικά καλά τα πράγματα δεδομένης της τουριστικής κίνησης και της προσφοράς των unlimited. Έχουν ήδη ξεφυτρώσει μερικά 6ψηφια enBs (το Πάσχα απ' όσο θυμάμαι έπαιζα μόνο με παλιό δίκτυο). Δεν κράτησα δυστυχώς κάποιο speedtest, δεν είδα κάτι παραπάνω από 50Mbps. Είμαι με unlimited, δούλεψα αρκετά στο laptop (RDP, VoIP, Google Meet) και ήμουν εντάξει.

Απ' την άλλη, υπάρχουν οικισμοί που έχουν σοβαρό θέμα με το σήμα. Στο χωρίο Μύρτος δεν υπάρχει καν κάλυψη, παίζαμε με WiFi calling. Σε άλλους μόνο 800άρα, 1-2Mbps και διακοπές.

Galaxy A54 54 - COSMOTE Gigamax Umlimited

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήμουν το απόγευμα στα Μυκονιάτικα Νέας Καλλικράτειας και αντί να έχω γρήγορο σερφαρισμα το ίντερνετ κυριολεκτικά ούτε το google δεν άνοιγε,δεν θυμάμαι άλλη φορά και Σάββατο να μου συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Μάλιστα όταν άνοιξα το Netmonster μου έδειξε 800αρα συχνότητα από τη κεραία στο ύψωμα της Καλλικράτειας και αντί να έχω 4/4 γραμμές σήμα είχα 1/4 και δεν μπορούσα ούτε email να δω!!!

Δεν ξέρω αν με 4G+ και άλλη συσκευή που να πιάνει περισσότερες συχνότητες θα είχα τουλάχιστον τη δυνατότητα να μπω στο ίντερνετ εκείνη τη στιγμή αλλά πιθανολογω ότι ίσως με συσκευή 5G να μπορούσα να κάνω πολλά περισσότερα πχ μια βιντεοκλήση που ήθελα να κάνω και δεν μπορούσα και την έκανα τελικά αργότερα στο σπίτι με το Wifi του γείτονα!

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, rob21 said:

Καλημέρα.Redmi note 7 η συσκευή μου.

Την είχα και εγώ και παίζει καλά με κοσμοτε…θα σου πρότεινα να πας σε 5G τηλέφωνο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πλέον θέλει συσκευές με μπόλικα CA combos για να είσαι παντού καλημενος . Το βλέπω ΝΕ φίλους μου που έχουν 2και 3Ca 2mimo συσκευές . Εγώ παντού παίζω μπάλα καλά με το iPhone που κάνει 6Ca 

Από την άλλη , είναι αδιανόητο σε μια περιοχή όπως Ασπροβάλτα Κερδύλλια και οφρινιο να είσαι ακόμα με 4G . Δεν μπορώ να καταλαβω γιατί μας έχουν παρατημένους τόσο πολύ στα βόρεια . Το μόνο που θα τους δικαιολογούσε είναι να περιμένουν είτε fiber to the node είτε να περιμένουν άδειες για νέους σταθμούς ώστε να γίνει σωστή δουλειά . Ελεος 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgebad said:

Πλέον θέλει συσκευές με μπόλικα CA combos για να είσαι παντού καλημενος . Το βλέπω ΝΕ φίλους μου που έχουν 2και 3Ca 2mimo συσκευές . Εγώ παντού παίζω μπάλα καλά με το iPhone που κάνει 6Ca 

Από την άλλη , είναι αδιανόητο σε μια περιοχή όπως Ασπροβάλτα Κερδύλλια και οφρινιο να είσαι ακόμα με 4G . Δεν μπορώ να καταλαβω γιατί μας έχουν παρατημένους τόσο πολύ στα βόρεια . Το μόνο που θα τους δικαιολογούσε είναι να περιμένουν είτε fiber to the node είτε να περιμένουν άδειες για νέους σταθμούς ώστε να γίνει σωστή δουλειά . Ελεος 

ΓΙατι δεν τους ενδιαφερει σε αυτη την χρονικη περιοδο η Β. Ελλαδα.... οι τουριστες κτλ ειναι νοτια.... χ#στηκ@ν πχ για την Ν. Περαμο Καβαλας, που πχ δεν μπορεις να σερφαρεις πλεον καθολου ειδικα τα ΣΚ και στο σπιτι φιλου μου που πηγα, πρεπει να ακουμπας το κινητο στο παραθυρο, γιατι μεσα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝ καλυψη! Τραγικο... 

Αν συνεχισουν ετσι και μετα τον Σεπτεμβριο, κανω καταγγελια ΕΕΤΤ και σπαω το συμβολαιο. Ειναι κοροιδια να πληρωνω για κατι που στην καλυτερη περιπτωση να εχω 0.5-3Mbps download ολη μερα... απο κεραιες που εχουν χρονια να αναβαθμισουν.... 

 

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, doganos said:

ΓΙατι δεν τους ενδιαφερει σε αυτη την χρονικη περιοδο η Β. Ελλαδα.... οι τουριστες κτλ ειναι νοτια.... χ#στηκ@ν πχ για την Ν. Περαμο Καβαλας, που πχ δεν μπορεις να σερφαρεις πλεον καθολου ειδικα τα ΣΚ και στο σπιτι φιλου μου που πηγα, πρεπει να ακουμπας το κινητο στο παραθυρο, γιατι μεσα ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝ καλυψη! Τραγικο... 

Αν συνεχισουν ετσι και μετα τον Σεπτεμβριο, κανω καταγγελια ΕΕΤΤ και σπαω το συμβολαιο. Ειναι κοροιδια να πληρωνω για κατι που στην καλυτερη περιπτωση να εχω 0.5-3Mbps download ολη μερα... απο κεραιες που εχουν χρονια να αναβαθμισουν.... 

 

Χέστηκαν και για τη Χαλκιδική που ήταν μπουκωμένο το δίκτυο ιδιαίτερα στο πρώτο πόδι και με αρκετά προβλήματα που ανέβασα προημερων. 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Χέστηκαν και για τη Χαλκιδική που ήταν μπουκωμένο το δίκτυο ιδιαίτερα στο πρώτο πόδι και με αρκετά προβλήματα που ανέβασα προημερων. 

Μόνο στο πρώτο πόδι; Μάλλον σε όλες τις παραθαλάσσιες περιοχές, το δίκτυο είναι μπουκωμενο (Ορεινες περιοχές δεν ξέρω τι παίζει)

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...