Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να κανω μια ερωτηση γιατι είναι κατι το οποιο δεν μπορω να καταλαβω στα Windows Phone 8.1. Τι ακριβως σημαινει εργασιες στο παρασκηνιο? Για παράδειγμα παρατηρω ότι όταν απενεργοποιησω από την μουσικη να τρεχει στο παρασκηνιο, αυτη ενώ είναι κλειστη συνεχίζει και παιζει. Το Ιδιο συμβαινει και με της άλλες εφαρμογες. Μηπως το εργασιες στο παρασκηνιο αναφέρεται στην ανανεωση του live tile?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρώτησα και στο θέμα του κινητού μου, αλλά αφού δεν πήρα απάντηση, υποθέτω ότι είναι θέμα λειτουργικού ( ; ) και το βάζω κι εδώ:

 

Να ρωτήσω για κάτι που παρατήρησα.

 

Πόση ώρα χτυπάει το τηλέφωνό σας, όταν σας καλούν, πριν περάσει σε προώθηση;

Το δικό μου γύρω στα 20 δευτερόλεπτα.

Ρυθμίζεται κάπως αυτό, μου κάνουν πολύ λίγα.

 

Επίσης, γίνεται όταν μιλάω και με παίρνει κάποιος άλλος να λέει "κατειλημένο¨;

Γιατί τώρα ανάλογα αν έχω από το δίκτυο+ ενεργοποιημένη ή όχι την αναμονή, ο καλών, ή θα ακούει κανονικά ότι με καλεί και δεν το σηκώνω μέχρι να προωθηθεί, ή προωθείται αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και στο θέμα του κινητού μου, αλλά αφού δεν πήρα απάντηση, υποθέτω ότι είναι θέμα λειτουργικού ( ; ) και το βάζω κι εδώ:

 

Να ρωτήσω για κάτι που παρατήρησα.

 

Πόση ώρα χτυπάει το τηλέφωνό σας, όταν σας καλούν, πριν περάσει σε προώθηση;

Το δικό μου γύρω στα 20 δευτερόλεπτα.

Ρυθμίζεται κάπως αυτό, μου κάνουν πολύ λίγα.

 

Επίσης, γίνεται όταν μιλάω και με παίρνει κάποιος άλλος να λέει "κατειλημένο¨;

Γιατί τώρα ανάλογα αν έχω από το δίκτυο+ ενεργοποιημένη ή όχι την αναμονή, ο καλών, ή θα ακούει κανονικά ότι με καλεί και δεν το σηκώνω μέχρι να προωθηθεί, ή προωθείται αμέσως.

για να βγάζει μνμ κατειλημμένο πρέπει να μην έχεις ενεργοποιήσει την αναμονή κλήσεις....

Link to comment
Share on other sites

ο Joe Belfiore στο AMA στο reddit μόλις επιβεβαίωσε εφαρμογή File manager τον Μαϊο

 

http://imgur.com/a/hvqGD#uiBhJFf

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

ο Joe Belfiore στο AMA στο reddit μόλις επιβεβαίωσε εφαρμογή File manager τον Μαϊο

 

http://imgur.com/a/hvqGD#uiBhJFf

 

Άντε να δούμε...θα ναι πολύ καλό αρκεί να γίνει σωστά.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν το έχει προσέξει κάποιος άλλος αλλά στο techblog αναφέρεται η διαρροή της πληροφορίας ότι η Karl Zeiss προτίθεται να εγκαταλείψει την Nokia και να συνάψει συνεργασία με την Apple. http://www.google.com/gwt/x?u=http%3A%2F%2Ffeedproxy.google.com%2F~r%2FtechblogGR%2F~3%2FUa3LSPKrS_0%2F Αν αυτό αληθεύει είναι πολύ άσχημη εξέλιξη για το WP.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν το έχει προσέξει κάποιος άλλος αλλά στο techblog αναφέρεται η διαρροή της πληροφορίας ότι η Karl Zeiss προτίθεται να εγκαταλείψει την Nokia και να συνάψει συνεργασία με την Apple. http://www.google.com/gwt/x?u=http%3A%2F%2Ffeedproxy.google.com%2F~r%2FtechblogGR%2F~3%2FUa3LSPKrS_0%2F Αν αυτό αληθεύει είναι πολύ άσχημη εξέλιξη για το WP.

 

ένα άτομο έφυγε από το project pureview της Nokia και πήγε στην Apple, δεν είδα κανένα site να αναφέρει Zeis

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες πάνω που θα το διόρθωνα. Όντως για ένα στέλεχος πρόκειται παρόλα αυτα δεν είναι καλό νέο να χάσει την αποκλειστικότητα του Pure View η Nokia. Αν διαβασεις και τα σχόλια απο κάτω θα καταλάβεις.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες πάνω που θα το διόρθωνα. Όντως για ένα στέλεχος πρόκειται παρόλα αυτα δεν είναι καλό νέο να χάσει την αποκλειστικότητα του Pure View η Nokia. Αν διαβασεις και τα σχόλια απο κάτω θα καταλάβεις.

 

δεν νομίζω να φεύγει και να παίρνει την pureview μαζί του :p

μεγαλοστελέχη μετακινούνται συνέχεια από την μια εταιρία στην άλλη , είμαι σίγουρος ότι θα έχει άξιο αντικαταστάτη

 

αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι ή θα αναπτύξει καινούργια τεχνολογία/πατέντες πάνω στην κάμερα της apple ή η Apple θα κάνει license ένα κομμάτι της pureview που ανέπτυξε ο συγκεκριμένος

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να φεύγει και να παίρνει την pureview μαζί του :p

μεγαλοστελέχη μετακινούνται συνέχεια από την μια εταιρία στην άλλη , είμαι σίγουρος ότι θα έχει άξιο αντικαταστάτη

 

αυτό που βλέπω εγώ είναι ότι ή θα αναπτύξει καινούργια τεχνολογία/πατέντες πάνω στην κάμερα της apple ή η Apple θα κάνει license ένα κομμάτι της pureview που ανέπτυξε ο συγκεκριμένος

 

Φαντάζομαι ότι κάπως έτσι θα είναι τα πράγματα όντως. Δεν θα ήθελα όμως σε καμια περίπτωση να δω το λογότυπο purview πάνω σε κάποιο επερχόμενο μηλόφωνο, δε την συμπαθώ που δε την συμπαθώ την Apple...Αν και ενδεχομένως να υιοθετηθεί με άλλο brand name η τεχνολογία αυτη στα iPhone. Και στις δυο περιπτώσεις θα χάσει εντυπώσεις και η Nokia και η Microsoft πάντως.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι κάπως έτσι θα είναι τα πράγματα όντως. Δεν θα ήθελα όμως σε καμια περίπτωση να δω το λογότυπο purview πάνω σε κάποιο επερχόμενο μηλόφωνο, δε την συμπαθώ που δε την συμπαθώ την Apple...Αν και ενδεχομένως να υιοθετηθεί με άλλο brand name η τεχνολογία αυτη στα iPhone. Και στις δυο περιπτώσεις θα χάσει εντυπώσεις και η Nokia και η Microsoft πάντως.

 

αυτό πάντως επιβεβαιώνει ότι πλεόν η Apple ακολουθεί και όταν βρεί κάτι καλο το αγοράζει/υιοθετεί , το επιχρυσώνει και το πουλάει για πρωτοποριακό / μαγικό . Δεν θα μου φαινόταν παράξενο του χρόνου η Apple να παρουσιάσει καινούργια κάμερα με τους αλγόριθμους της pureview σαν κατι καινούργιο δικό της :P ( βλέπε fingerprint scanner και κάτι αρχαία iPAQ της HP με fingerprint scanner :P )

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

αυτό πάντως επιβεβαιώνει ότι πλεόν η Apple ακολουθεί και όταν βρεί κάτι καλο το αγοράζει/υιοθετεί , το επιχρυσώνει και το πουλάει για πρωτοποριακό / μαγικό . Δεν θα μου φαινόταν παράξενο του χρόνου η Apple να παρουσιάσει καινούργια κάμερα με τους αλγόριθμους της pureview σαν κατι καινούργιο δικό της :P ( βλέπε fingerprint scanner )

 

Α γεια σου...Αυτη ακριβώς η τακτική είναι ένας απο τους λόγους που δε χώνεψα ποτέ την Apple. Και μετά, όπως γίνεται εδώ και χρόνια, θα "καταπίνουν" οι χρηστές του ios το παραμυθάκι για την μοναδικότητα των τεχνολογιών που τους προσφέρει η απίθανη Apple κλπ...και θα πληρωνουνε πανάκριβα. Ας μην αρχισουμε τωρα θα ξεφύγουμε.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Η Karl Zeiss ειναι ξεχωριστη εταιρεια η οποια εχει αποκλειστικοτητα συνεργασιας με την nokia ή ειναι εταιρεια που ανηκει στην nokia?
Link to comment
Share on other sites

Τα 8.1 εχουνε αναφορα μηνυματος οπως στα 7 .8 με ξεχωριστο sms? γιατι ητανε πολυ σπαστικο

ναι

 

10 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν το έχει προσέξει κάποιος άλλος αλλά στο techblog αναφέρεται η διαρροή της πληροφορίας ότι η Karl Zeiss προτίθεται να εγκαταλείψει την Nokia και να συνάψει συνεργασία με την Apple. http://www.google.com/gwt/x?u=http%3A%2F%2Ffeedproxy.google.com%2F~r%2FtechblogGR%2F~3%2FUa3LSPKrS_0%2F Αν αυτό αληθεύει είναι πολύ άσχημη εξέλιξη για το WP.

 

Αν δεν κάνω λάθος, λίγο πριν την "πτώση" (τέλη '12 αρχές '13) η νοκια είχε υπογράψει επέκταση της συνεργασίας με την Karl Zeiss αλλα δεν θυμάμαι για πόσα χρόνια. Μάλλον 5.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Η Karl Zeiss ειναι ξεχωριστη εταιρεια η οποια εχει αποκλειστικοτητα συνεργασιας με την nokia ή ειναι εταιρεια που ανηκει στην nokia?

 

Απο όσο γνωρίζω είναι ξεχωριστή εταιρία. Δε ξέρω όμως αν η συνεργασία με την Nokia προϋποθέτει αποκλειστικότητα. Τα συμβόλαια πάντως είναι για να σπάνε και όπου βρει περισσότερο όφελος θα πάει η κάθε εταιρεία.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Απο όσο γνωρίζω είναι ξεχωριστή εταιρία. Δε ξέρω όμως αν η συνεργασία με την Nokia προϋποθέτει αποκλειστικότητα. Τα συμβόλαια πάντως είναι για να σπάνε και όπου βρει περισσότερο όφελος θα πάει η κάθε εταιρεία.

 

Θα ειναι πολυ μεγαλο πληγμα στα wp αν χασουν την τεχνολογια απο τα κινητα τους, αφου εχουν χασει ηδη την αποκλειστηκοτητα στους χαρτες της νοκια

Link to comment
Share on other sites

Όσα συμβόλαια είχε το τμήμα smartphone της Νόκια έχουν περάσει τώρα στα χέρια και τη δικαιοδοσία της Microsoft οπότε το βλέπω απίθανο να το αφήσει έτσι εκτός αν υπάρχει κάποια ρήτρα... Δεν είναι και ηλίθιοι εκεί στη MS...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Όσα συμβόλαια είχε το τμήμα smartphone της Νόκια έχουν περάσει τώρα στα χέρια και τη δικαιοδοσία της Microsoft οπότε το βλέπω απίθανο να το αφήσει έτσι εκτός αν υπάρχει κάποια ρήτρα... Δεν είναι και ηλίθιοι εκεί στη MS...

 

Πάντως τα επερχόμενα μοντέλα Lumia θα έχουνε την τεχνολογία pureview, το θέμα είναι να μην την δούμε και σε συσκευές άλλων λειτουργικών. Κακά τα ψέματα θα καεί ένα δυνατό χαρτί των WP8 που ακόμα δεν έχουν πείσει την αγορά. Μην ξεχνάμε επίσης ότι ένα σεβαστό ποσοστό αγοραστών έδωσαν την ευκαιρία στα WP με κύριο γνώμονα την μακρά παράδοση της Nokia στις κάμερες οπότε θα είναι μέγα σφάλμα να χαθεί αυτό το όπλο.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Με το σημερινό update του games hub, το games hub δεν υπάρχει πλέον.....

 

Edit: Με το σημερινό update, το game hub επανήλθε.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κάποιος από εσάς εφαρμογές voip σε κινητό τηλέφωνο? Δουλεύουν καλύτερα οι εφαρμογές voip (για παράδειγμα viva phone) σε android η σε windows phone?
Link to comment
Share on other sites

Διαγράφηκαν μηνύματα.

Παρακαλώ να συνεχίσουμε την κουβέντα μας στο ανάλογο θέμα που είναι πιο σχετικό.

 

ΥΓ. Μετακινήθηκαν μηνύματα που αφορούσαν την έκδοση WP 8.1 Developers Preview για να τα έχουμε εκεί συγκεντρωμένα.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω ένα WP8 ή WP8.1 κινητό κι έχω την εξής απορία: υπάρχει η δυνατότητα κατεβάσματος και αποθήκευσης αρχείων από τον IE? Οτιδήποτε τύπου αρχείων.

Ευχαριστώ

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...