Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι.Στην ουσία κάνοντας φίλους στα δωμάτια τους κανεις φίλους στον παλιό καταργημένο MSN.Αν πας στα μυνηματα (εκεί που στέλνεις sms) μπορείς να στείλεις σε κάποιον μυνημα, μέσω messenger ,χωρις να χρεωθεις.Ακομα και αν τον έχεις βγάλει απο το δωμάτιο.

 

Ωπα! Αυτό δεν το 'ξερα! Nice! :D

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απο τα SMS δεν μπορείς να στείλεις ΝΕΟ μήνυμα παρα μόνο να απαντήσεις. Για να ξεκινήσεις νεα συζήτηση πρέπει να μπεις στο δωμάτιο. Λάθος κάνω?

Πολύ βολικά τα "δωμάτια".....;)

 

Μπορεις και να στειλεις.Πειραματισου με κάποιον που έχεις ήδη φίλο σε δωμάτιο.Σου λέει αποστολή μέσω messenger ή SMS.

Link to comment
Share on other sites

Όπα γιατί άλλο λέμε... Αν θες να στα εμφανίζει στην οθόνη κλειδώματος πρέπει να το ρυθμίσεις εσύ... Ρυθμίσεις -> Οθόνη Κλειδώματος -> Επιλέξτε Εφαρμογές για εμφάνιση γρήγορης κατάστασης (εκεί που έχει τα 5 κουτάκια) και πατάς πάνω σε κάποιο ανάλογα σε ποια πλευρά της οθόνης το θες και προσθέτεις το viber... Αλλιώς δεν θα στο εμφανίζει...

 

δεν μπορώ να το πιστέψω οτι ήταν τόσο απλό!ευχαριστώ πολύ.το κατήργησα και το έκανα πάλι εγκατάσταση θα δω αν πάει καλύτερα.και κάτι άλλο γίνεται να μη ανεβοκατεβαίνει η ένταση απο τα κουμπιά στα πλάγια όταν είναι σε οθόνη κλειδώματος?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να το πιστέψω οτι ήταν τόσο απλό!ευχαριστώ πολύ.το κατήργησα και το έκανα πάλι εγκατάσταση θα δω αν πάει καλύτερα.και κάτι άλλο γίνεται να μη ανεβοκατεβαίνει η ένταση απο τα κουμπιά στα πλάγια όταν είναι σε οθόνη κλειδώματος?

 

Χαχαχα... Στην αρχή νόμιζα ότι δεν σου ερχόταν η ειδοποίηση και γι αυτό σου τα έγραψα.. δεν χρειαζόταν αν τα κάνεις αλλά οκ δεν έγινε και τίποτα...

 

Για το δεύτερο που ρωτάς όχι δεν γίνεται...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις και να στειλεις.Πειραματισου με κάποιον που έχεις ήδη φίλο σε δωμάτιο.Σου λέει αποστολή μέσω messenger ή SMS.

 

Δεν μου βγάζει επιλογή......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου βγάζει επιλογή......

 

Γινοταν τουλάχιστον με wp8.Τώρα αν κάτι άλλαξε στα wp8.1 δεν ξέρω.Με την πρώτη ευκαιρία θα το δοκιμάσω γιατι άλλαξα account και όσους είχα φίλους πρέπει να τους ξανακανω

Link to comment
Share on other sites

Έχω απογοητευτεί πολυ με το wp είχα iphone αρκετό καιρό και είπα να ξεφύγω,πήρα το 820 έβαλα το viber δεν δούλευε καλά το απεγκατεστησα και το εγκατέστησα ξανά και πάλι δεν δουλεύει σωστά.δεν με ειδοποιεί για τα μηνύματα πρέπει να μπαίνω στην εφαρμογή για να δω και στο άσχετο μετά απο ώρες χτυπάει ειδοποίηση για μήνυμα που έχω διαβάσει.δεν ξέρω τι να κανω γιατι το χρησιμοποιώ αρκετά το viber.
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχε θέμα με το Viber αλλά με το τελευταίο update τους σε μένα διορθώθηκε... Δεν έχω χάσει μήνυμα εδώ και ένα μήνα... Δεν ξέρω μήπως παίζουν ρόλο τα WP8.1 που έχω, καθώς λειτουργούν διαφορετικά από τα 8...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσοι αμφιταλαντεύονται αν πρέπει να περάσουν τα 8.1 θα τους συνιστούσα να το κάνουν. Και εγώ είχα αμφιβολίες και έλεγα να περιμένω την επίσημη αλλά τελικά η δοκιμαστική έκδοση δεν έχει κανένα πρόβλημα. Και θα πω και 2 πραγματάκια που δεν μου άρεσαν στο notification center πρώτον αυτό που λέμε όλοι για τα δεδομένα και δεύτερον όταν πρέπει να απενεργοποιήσω το wi-fi πρέπει να με πάει στις ρυθμίσεις του για να το κάνω το οποίο το βρίσκω τσάμπα χρόνος. Edited by filkatsxlt
:respect:
Link to comment
Share on other sites

δεύτερον όταν πρέπει να απενεργοποιήσω το wi-fi πρέπει να με πάει στις ρυθμίσεις του για να το κάνω το οποίο το βρίσκω τσάμπα χρόνος.

 

Και νόμιζα ότι ήμουν ο μόνος που τον ενοχλεί το συγκεκριμένο!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι ενοχλητικό αλλά αν θες να πας να διαλέξεις σε ποιο wifi θες να συνδεθείς (πχ αν είσαι σε μια καφετέρια)΄θα ήταν σπαστικό...

 

Η λύση θα ήταν αυτό που γινόταν στο Sympian που έβγαζε και σε γραμμή από κάτω για να διαλέξεις αλλά θα υπήρχε πρόβλημα μετά με τις ειδοποιήσεις και όχι δεν θα το ήθελα προσωπικά :p

Οπότε μάλλον έτσι θα μείνει...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να υπάρχει η συντόμευση όπως είναι τώρα και μια διαφορετική συντόμευση για επιλογή on/off μόνο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Υποθέτω ότι αυτό με το wifi το εχουνε κάνει για περισσότερη ασφάλεια.Μην και καλά πατηθεί κατά λάθος και σου κλείσει και σου φάει όλα τα mb.Απο κλειστό άμα το το πατήσεις ανοίγει και συνδεεεται χωρίς να σε πηγαίνει στις ρυθμισεις
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις 8.1 μπορείς να τικάρεις την επιλογή να τρέχει στο παρασκήνιο ακόμα και όταν η Οικονομία μπαταρίας είναι ενεργή...

 

Α και η Οικονομία μπαταρίας ενεργοποιείται όταν φτάσεις στο 20% εκτός αν την βάλεις να είναι ενεργή πάντα...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε WP 8 δεν γινεται;

 

Όχι δεν γινεται.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Τα "δωματια" δουλευουν αν ο αλλος εχει android τηλεφωνο;

Βλακωδης ισως απορια αλλα ρωταω μηπως κανω κατι λαθος...

Απο,τι βλεπω δουλευουν σε wp και iphone

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τίποτα συγκεκριμένο που πρέπει να κάνω για να δουλέψει η συνομιλία ανάμεσα σε 2 wp κινητά;

Συνδέομαι στο wi-fi και από τα 2, πατάω κατάσταση "Συνδεδεμένος" αλλά στην καρτέλα "σε σύνδεση" δεν βλέπει το ένα το άλλο. Το καθένα κινητό έχει το άλλο στις επαφές του αντίστοιχα.

 

Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

το ραδιο υπαρχει τροπος να παιξει σε ανοιχτη ακροαση ;

 

 

 

Ναι... Στις 3 τελίτσες στο κάτω μέρος πατάς την επιλογή "Χρήση Ηχείου"

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σε WP 8.0 πατάς παρατεταμένα τον αριθμό της συχνότητας και βγάζει την επιλογή για ακρόαση μέσω ηχείου.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τίποτα συγκεκριμένο που πρέπει να κάνω για να δουλέψει η συνομιλία ανάμεσα σε 2 wp κινητά;

Συνδέομαι στο wi-fi και από τα 2, πατάω κατάσταση "Συνδεδεμένος" αλλά στην καρτέλα "σε σύνδεση" δεν βλέπει το ένα το άλλο. Το καθένα κινητό έχει το άλλο στις επαφές του αντίστοιχα.

 

Τι μπορεί να φταίει;

 

Κανένας; :help:

Link to comment
Share on other sites

Τα "δωματια" δουλευουν αν ο αλλος εχει android τηλεφωνο;

 

 

Βλακωδης ισως απορια αλλα ρωταω μηπως κανω κατι λαθος...

 

 

Απο,τι βλεπω δουλευουν σε wp και iphone

 

 

 

καποια απαντηση?θα με φαει η απορια...(λεμε τωρα)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...