Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω παρατηρήσει ανα καιρούς ότι κάποιες επαφές από το Skype δεν μου τις βγάζει για να τις συνδέσω με τις επαφές μου... Τώρα μάλιστα είναι αρκετές και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται... Ένω κάποιες είναι μέσα και τις έχω συνδέσει άλλες δεν τις βλέπω καν...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω παρατηρήσει ανα καιρούς ότι κάποιες επαφές από το Skype δεν μου τις βγάζει για να τις συνδέσω με τις επαφές μου... Τώρα μάλιστα είναι αρκετές και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται... Ένω κάποιες είναι μέσα και τις έχω συνδέσει άλλες δεν τις βλέπω καν...

 

Πήρε update σήμερα για δες μήπως βελτιώθηκε.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Όχι.... Μίλησα και με την τεχνική υποστήριξη του Skype και αυτή ήταν η απάντηση αφού προσπάθησε ο ίδιος να μου λύσει το πρόβλημα:

 

In regards to the problem that you're having, this is due to the updated that Skype is implementing. We are moving all accounts to a Cloud Based Format.

 

Μετά κάποιες έστρωσαν, αφού έβαλα τις επαφές που χρησιμοποιώ περισσότερο να μου στείλουν ένα μην στο Skype ώστε να εμφανιστούν... Μετά, αφού έκανα lof out 2-3 φορές κάποιες επανήλθαν άλλες όχι... Κάποιες από τις επαφές που μου βγάζει τις έχω σβήσει, ενώ άλλες που δεν έχω σβήσει και τις χρειάζομαι μου τις εμφανίζει... Επίσης δεν συγχρονίζει ούτε τα "Αγαπημένα πρόσωπα"...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι, δυστυχώς.... Έχω μια ελπίδα ότι θα αλλάξει όταν φτιάξουν και την εφαρμογή "Παιχνίδια" που έχει πρόβλημα κ δεν τα δείχνει....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως δουλεύει το "προβολή της οθόνης μου"? Το δοκίμασα χθες στην tv μέσω USB αλλά τιποτα αλλά τίποτα.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως δουλεύει το "προβολή της οθόνης μου"? Το δοκίμασα χθες στην tv μέσω USB αλλά τιποτα αλλά τίποτα.

 

Αυτό δε γίνεται η Νοκια δεν έχει υποστήριξη MHL στις συσκευές της. Δυστυχώς....

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως δουλεύει το "προβολή της οθόνης μου"? Το δοκίμασα χθες στην tv μέσω USB αλλά τιποτα αλλά τίποτα.

 

μάλλον οι Drivers για να γίνει κάτι τέτοιο θα συμπεριλαμβάνονται στο Cyan update της Nokia

 

πηγή http://forums.wpcentral.com/windows-phone-8/274341-project-screen-tv.html

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και κολλησα..παει το ativ..:wacko:

πως παμε πισω?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

το εκανα και κολλησα..παει το ativ..:wacko:

πως παμε πισω?

 

τι έκανες ; που κόλλησες ;

 

όπως και να έχει δοκίμασε soft/hard reset

 

δεν έχει κάποιο repair tool η Samsung ;

Edited by ignus
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος πως δουλεύει το "προβολή της οθόνης μου"? Το δοκίμασα χθες στην tv μέσω USB αλλά τιποτα αλλά τίποτα.

 

η Ms χθες έβγαλε αυτό

Microsoft's Project My Screen PC component available for download

http://www.wpcentral.com/microsofts-project-my-screen-pc-component-available-download

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου εξηγήσετε τι #€%&@ γίνεται και δε λειτουργεί στη συσκευή μου η εφαρμογή Preview for developers; Κάνω όλα τα βήματα που μου "λέει" η εφαρμογή, αλλά ποτέ δε φτάνω σε αυτό το σημείο στο τέλος:

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=4EA47B4BB3CDBF44!608&authkey=!AKXVwj1jhjBfL9o&v=3&ithint=photo,.jpeg

 

Edit: Το Lumia 820 έχω.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λειτουργεί... Πάτα το "done" και πήγαινε στις ρυθμίσεις να κάνεις "Έλεγχο για νέες ενημερώσεις".... Θα σου βγάλει ότι έχεις ενημέρωση και θα εγκαταστήσει τα WP8.1 :)
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά λειτουργεί... Πάτα το "done" και πήγαινε στις ρυθμίσεις να κάνεις "Έλεγχο για νέες ενημερώσεις".... Θα σου βγάλει ότι έχεις ενημέρωση και θα εγκαταστήσει τα WP8.1 :)

 

Αυτό που λες το κάνω κάθε μέρα, πολλές φορές. Μάλλον το 820 μου δε θέλει την Preview. Θέλει την official! :lol:

 

Edit: €%* έβγαλε. :lol:

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=4EA47B4BB3CDBF44!610&authkey=!ABkr1cSVMphMbYc&v=3&ithint=photo,.png

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες το κάνω κάθε μέρα, πολλές φορές. Μάλλον το 820 μου δε θέλει την Preview. Θέλει την official! :lol:

 

Edit: €%* έβγαλε. :lol:

 

https://onedrive.live.com/redir?resid=4EA47B4BB3CDBF44!610&authkey=!ABkr1cSVMphMbYc&v=3&ithint=photo,.png

 

Γιατι βιαζεσαι?σε 2 μηνες θα την παρουμε χωρις bug και κομπλε με τα πραγματα που θα βαλει η νοκια.Αμα δεν το σκεφτεσαι θα περασει νερακι ο καιροσ :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βιαζεσαι?σε 2 μηνες θα την παρουμε χωρις bug και κομπλε με τα πραγματα που θα βαλει η νοκια.Αμα δεν το σκεφτεσαι θα περασει νερακι ο καιροσ :lol:

 

Πολύ αισιόδοξο σε βρισκω..Εμας με τα πιο παλιά Lumia μας βλεπω Ιούλιο με Αύγουστο. Πάντως και εγώ θα κάνω υπομονή να πάρω την τελική έκδοση δε βιάζομαι...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βιαζεσαι?σε 2 μηνες θα την παρουμε χωρις bug και κομπλε με τα πραγματα που θα βαλει η νοκια.Αμα δεν το σκεφτεσαι θα περασει νερακι ο καιροσ :lol:

 

Σκέφτηκα κι εγώ να "παίξω" με την τύχη μου και να βάλω την Preview. :P Τώρα, όσο για το 2μηνο... Υπολόγισε ένα 6μηνο καλύτερα...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα κι εγώ να "παίξω" με την τύχη μου και να βάλω την Preview. :P Τώρα, όσο για το 2μηνο... Υπολόγισε ένα 6μηνο καλύτερα...

 

Εγω βασικα εχω βαλει ως οριο να περιμενω μεχρι μια βδομαδα πριν φυγω διακοπες,αν μεχρι τοτε δεν, θα την περασω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω βασικα εχω βαλει ως οριο να περιμενω μεχρι μια βδομαδα πριν φυγω διακοπες,αν μεχρι τοτε δεν, θα την περασω.

 

Θα σου έλεγα να την περάσεις πιο νωρίς, περίπου 2 βδομάδες πριν, έτσι ώστε, όποιο πρόβλημα και να παρουσιαστεί, να έχεις χρόνο να το λύσεις και να μη μείνεις στις διακοπές χωρίς τηλέφωνο. Εκτός κι αν έχεις κάποιο άλλο για backup.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το htc 8x από κίνα και όταν πάω να συνδεθώ με το microsoft account μου ζητάει κωδικό ενεργοποίησης των windows phone. Τι κάνουμε τωρα;
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το htc 8x από κίνα και όταν πάω να συνδεθώ με το microsoft account μου ζητάει κωδικό ενεργοποίησης των windows phone. Τι κάνουμε τωρα;

 

Επικοινώνησα με τη microsoft στην αμερική και μου έδωσαν τον κωδικό. Εδώ στην Ελλάδα δεν καταλάβαιναν καν τι ζητούσα και με παρέπεμπαν σε ενεργοποίηση για windows 8 και όχι windows phone 8.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να πάρει και το 800 της γυναίκας μου την 8.1;

Λέμε τώρα! :P

 

Το 800 αν δεν κάνω λάθος έχει

WP7 οπότε δε θα πάρει τα 8.1.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να πάρει και το 800 της γυναίκας μου την 8.1;

Λέμε τώρα! :P

 

μετά τα 7.8 τελείωσαν τα updates για τα wp7

Link to comment
Share on other sites

Γιατι βιαζεσαι?σε 2 μηνες θα την παρουμε χωρις bug και κομπλε με τα πραγματα που θα βαλει η νοκια.Αμα δεν το σκεφτεσαι θα περασει νερακι ο καιροσ :lol:

 

Δεν νομίζω να έρθει στο δίμηνο. Το οποίο δίμηνο θα περάσει βασανιστικά αργά. Το κυριότερο είναι πως την blue (ή όπως ονομάζεται) θα την πάρουμε όλοι. Δεν υπάρχει λόγος αναμονής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει περίπτωση να πάρει και το 800 της γυναίκας μου την 8.1;

Λέμε τώρα! :P

 

Δεν σε πιστεύω.....:lol

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα με την 8.1 δεν έρχονται οι υδοποιησεις για update των εφαρμογών όπως πριν. Γίνονται αυτόματα και απλα βγάζει στο notification center πως αναβαθμίστηκαν οι τάδε εφαρμογές.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...