Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τους λάτρεις του swipe,

τα άσχημα νέα είναι ότι προς το παρόν δεν υποστηρίζεται στο ελληνικό πληκτρολόγιο των WP 8.1 .

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Για τους λάτρεις του swipe,

τα άσχημα νέα είναι ότι προς το παρόν δεν υποστηρίζεται στο ελληνικό πληκτρολόγιο των WP 8.1 .

 

Fail :( :(

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα περισσότερα toggles στο action centre.

 

Ένα άλλο που υποκειμενικά δε μου άρεσε,

είναι πως όταν πατάς τα volume buttons από προεπιλογή φαίνεται να ρυθμίζονται τα 'Ringer+Notifications'.

Για να ρυθμίσεις το 'Media+Apps' μπαίνεις στο πλήρες πάνελ.

Μα... το νόημα για μένα θα ήταν τα volume buttons, από προεπιλογή, να ρυθμίζουν πρώτα το 'Media+Apps' !

 

Άλλες προσθήκες

τα living images,

ενώ ειδικά στα Lumia

το 'SensorCore' και το surround recording στη λήψη video.

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θα ήθελα περισσότερα toggles στο action centre.

 

Ένα άλλο που υποκειμενικά δε μου άρεσε,

είναι πως όταν πατάς τα volume buttons από προεπιλογή φαίνεται να ρυθμίζονται τα 'Ringer+Notifications'.

Για να ρυθμίσεις το 'Media+Apps' μπαίνεις στο πλήρες πάνελ.

Μα... το νόημα για μένα θα ήταν τα volume buttons, από προεπιλογή, να ρυθμίζουν πρώτα το 'Media+Apps' !

 

Άλλες προσθήκες

τα living images,

ενώ ειδικά στα Lumia

το 'SensorCore' και το surround recording στη λήψη video.

εγω παλι το βρισκω λογικο απο default να ρυθμιζετε ο ηχος κλησης και οι ειδοποιησης.

Ισως να ρυθμιζετε κατευθειαν ο ηχος στα Media+Apps αν εισαι μεσα σε αυτα δηλαση αν παιζεις παιχνιδι ή ακους μουσικη ή βλεπεισ ταινια τοτε αν πατασ τα volume buttons να ρυθμιζεις το ηχο σε αυτα (Media+Apps) και οχι στα Ringer+Notifications.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για το όνομα, μέχρι να το δω δεν πιστεύω τίποτα.. Έχει αλλάξει πάλι 200 φορές :p

 

Nokia Cyan επίσημα !!! Στο τέλος του βίντεο μπορείτε να δείτε και κάποια καλούδια που θα φέρει...

https://www.youtube.com/watch?v=kjtrH-tQcCI

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=77yCxXc5RcE

0:40"

 

Joe Belfiore:

"Back in 2013 we added a third column for devices with larger screens.

It was so popular we decided to bring this feature to ALL screen sizes.

So now with Windows Phone 8.1 ANY user can turn on this enhanced layout providing an expanded canvas to express their individuality."

http://blogs.windows.com/windows_phone/b/windowsphone/archive/2014/04/02/cortana-yes-and-many-many-other-great-features-coming-in-windows-phone-8-1.aspx

In 2013, we added a third column on devices for 5-inch screen or larger devices, like the Lumia 1520, to enable more stuff to show up on the screen. People really liked this so we are enabling this on all screen sizes in Windows Phone 8.1.

Με απλά λόγια κατανοητά, το 'Show more tiles' στην αρχική οθόνη θα είναι διαθέσιμο σε όλα τα Windows Phone 8.1 κινητά, ανεξαρτήτως διαστάσεων και ανάλυσης οθόνης.

 

Επίσης μπορείτε να δείτε και άλλα βίντεο στο κανάλι των Windows Phone στο Youtube:

http://www.youtube.com/user/windowsphone

ενδιαφέρων

-ο συγχρονισμός κάποιων ρυθμίσεων ανάμεσα σε Windows Phone και Windows PC

-η wannabe αστεία πλευρά της Cortana

(Q:'Are you real?'

Re (Cortana):'If I'm not, you have an imaginary friend.')

Edited by mobiuser

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Για τους λάτρεις του swipe,

τα άσχημα νέα είναι ότι προς το παρόν δεν υποστηρίζεται στο ελληνικό πληκτρολόγιο των WP 8.1 .

 

Περιμένω εδώ και πολύ καιρό για το swipe των WP. Αν δεν έρθει τελικά στην 8.1 είναι καιρός να την κάνω για άλλες πολιτείες...

Κρίμα.

Link to comment
Share on other sites

Το swipe είχε ειπωθεί ότι δύσκολα θα έχει Ελληνικά από την αρχή... Προφανώς δεν θα αργήσουν αν προστεθούν...

 

5 επιλογές στο action center, αντί για 4, σε fHD συσκευές...

 

1520 και 1320???

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια γραφτικα στο preview for developer κατεβασα την εφαρμογη κανω login ολα καλα κανει login αλλα δεν μου βγαζει την επιλογη enable preview for developer τι κανω λαθος εχω ανοιξει νκαι το λινκ που μου εστειλαν στο mail.
Link to comment
Share on other sites

To full resolution στο camera roll μ' άρεσε πολύ !!!

εμείς που έχουμε προηγούμενες συσκευές όπως lumia 920 θa το έχουμε αυτό η είναι αποκλειστικά μονο για το 930??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Phone App in WP8.1

 

 

επιτελους πολλες αλλαγες και εδω. εγινε ανθρωπινο, εβαλαν επιτελους αριθμο διπλα στην επαφη αν την καλεσεις παραπανω απο μια φορα και οχι να ειναι ξεχωριστα στη λιστα !!!!

Link to comment
Share on other sites

Στην παρουσιαση των 8.1 μου αρεσαν παρα πολλες απο τις προσθηκες που εγιναν αλλα αυτο που με εντυπωσιασε πραγματικα ακομα και αν στην γλωσσα μας δεν εμφανιστη ποτε ειναι η cortana και ειναι και σε beta σταδιο ακομα
εδω ειναι ενα hands on απο το the verge παρεα με την cortana!! (δειτε στο τελος του βιντεο που η cortana τραγουδαει με κουφανε) :blink::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται θα εξασκηθουμε πολυ στα αγγλικα μας μεχρι, και αν βγει στα Ελληνικα η Cortana.. Edited by Skrillex

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Μου φαινεται θα εξασκηθουμε πολυ στα αγγλικα μας μεχρι (και αν βγει) στα Ελληνικα η Cortana..

 

Αυτό το "και αν βγει στα Ελληνικά" φοβάμαι και γω. Αν και θεωρώ την Cortana δευτερευούσης σημασίας, ότι δυνατότητες και αν έχει.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

παίδες συγγνώμη προκαταβολικά αλλά έχασα τον μπούσουλα μέσα στα νήματα και τώρα δεν μπορώ να βρω τις οδηγίες που ψάχνω.

διάβασα σε κάποιο από τα νήματα για εύκολο τρόπο δημιουργίας playlist για το τηλέφωνο αλλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να το βρω τώρα που το θέλω.... αν κάποιος θυμάται που είναι (και το είχε πει κάποιος να γίνει pin στην αρχή του νήματος....) να μου στείλει το λίνκ είτε μέσω πμ είτε εδώ δημόσια....

Link to comment
Share on other sites

παίδες συγγνώμη προκαταβολικά αλλά έχασα τον μπούσουλα μέσα στα νήματα και τώρα δεν μπορώ να βρω τις οδηγίες που ψάχνω.

διάβασα σε κάποιο από τα νήματα για εύκολο τρόπο δημιουργίας playlist για το τηλέφωνο αλλά ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να το βρω τώρα που το θέλω.... αν κάποιος θυμάται που είναι (και το είχε πει κάποιος να γίνει pin στην αρχή του νήματος....) να μου στείλει το λίνκ είτε μέσω πμ είτε εδώ δημόσια....

 

θα το βρεις στην αρχη αυτου του θεματος !!! στο πρωτο μηνυμα.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως γίνεται να υπάρχει πάντα ορατή η ένδειξη του σήματος (cellular, wifi);
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πως γίνεται να υπάρχει πάντα ορατή η ένδειξη του σήματος (cellular, wifi);

 

Καλησπέρα... Δεν γίνεται... Μόνο όταν αγγίζεις το πάνω μέρος της οθόνης...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα... Δεν γίνεται... Μόνο όταν αγγίζεις το πάνω μέρος της οθόνης...

Χωρίς να είμαι σίγουρος, βλέποντας ένα video με τα windows phone 8.1, τα εικονίδια παραμένουν ορατά :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι σίγουρος, βλέποντας ένα video με τα windows phone 8.1, τα εικονίδια παραμένουν ορατά :)

 

Θα αλλάξουν πολλά (το συγκεκριμένο δεν το πρόσεξα) ΑΛΛΑ δεν έχουμε ακόμα τα Windows Phone 8.1 :p

 

Όταν τα πάρουμε θα το δούμε... Προς το παρόν στα WP8 δεν γίνεται...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Θα αλλάξουν πολλά (το συγκεκριμένο δεν το πρόσεξα) ΑΛΛΑ δεν έχουμε ακόμα τα Windows Phone 8.1 :p

 

Όταν τα πάρουμε θα το δούμε... Προς το παρόν στα WP8 δεν γίνεται...

 

Θα ήταν καλή προσθήκη πάντως...

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... Δεν ξέρω αν "θα ήταν καλό"... Προσωπικά πχ μου αρέσει πλέον "καθαρή" η οθόνη... Αλλά αυτό είναι η προσωπική άποψη...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...