Jump to content

[Επίσημο] Windows Phone 8 Series


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τι ειναι αυτο που σου εστειλαν φιλε μου ?

 

Αν ειναι φωτο θα εχει παει στο gallery αν ειναι καποιο εγγραφο θα ανοιξει με το office κλπ κλπ

 

Μου εστειλαν εικονες και στις φωτογραφιες δν υπαρχει μου ειπαν κατι για προγραμμα να κατεβασω. . :-/

Link to comment
Share on other sites

Μου εστειλαν εικονες και στις φωτογραφιες δν υπαρχει μου ειπαν κατι για προγραμμα να κατεβασω. . :-/

 

Είσαι σίγουρος ότι δεν τις εμφανίζει στις φωτογραφίες, κοίταξες στον φάκελο "αποθηκευμένα" η σε όλους τους άλλους; Αν όντως δε τις βρίσκεις το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να μην υποστηρίζεται o τύπος των φωτογραφιών που σου έστειλαν, ίσως γι' αυτό να σου είπαν για πρόγραμμα, αλλά μου φαίνεται αρκετά απίθανο να μην υποστηρίζει φωτογραφία. Για κοίταξε και πες μας την κατάληξη που έχουν τα αρχεία των φωτογραφιών.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Να την περιμένουμε σύντομα προς τα εδώ (δεν εννοώ στα Ελληνικά) ή να το σκεφτώ σε κανά χρόνο? :lol:

 

αχαχαχαχαα Ωραιος!!!! :lol::lol::lol: Να βαλουν και χωριατικη προφορα να παρω ενα Lumia στην γιαγια μου να της κανη παρεα η cortana :lol::lol::lol:

 

Αν βαλεις region USA στο τηλεφωνο η cortana θα δουλευει ... απο τις 14/4 και μετα ...

 

3 και σημερα μειναν . . . ;)

 

Μαλλον παει για 14 Απρ παει (αν και εγω νομιζω χωρις να ξερω κατι οτι θα ξεκινησει απο τις 10 Απρλ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 65 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου εστειλαν εικονες και στις φωτογραφιες δν υπαρχει μου ειπαν κατι για προγραμμα να κατεβασω. . :-/

 

Κατα 99% αν εγινε η ληψη των φωτο ειναι στον φακελο "Αποθηκευμενες εικονες" ...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις κάτι η απλά έχασες αυτά που λένε για 14/4?

Μαλλον εχασα επεισοδια . . .;)

Οπως και να 'χει ομως, οχι Γιαννης, Γιαννακης . . .

7 και σημερα . . .:p

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

7 και σημερα . . .:p

 

Έτσι, δεν πτοούμαστε !!! :lol:

 

Πάνω στο θέμα είπε ο Joe: "Timing for dev preview... "first part of April". We don't have exact date yet."

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

θεωρεις προβλημα το οτι η Μ$ ξεκιναει την ΒΕΤΑ διαθεση μια εφαρμογης /υπηρεσιας αρχικα απο τις ΗΠΑ? δεν σε καταλαβα? για μενα (αν και θα ηθελα να μπορω να την χρησημοποιω αμεσα) ειναι αυτονοητο αυτο, το θεμα ειναι ποτε θα εχουμε την δυνατοτητα για πληρη λειτουργια στην Ελλαδα.... γιατια αν κρινω απο Googlenow & Siri αστα να πανε.

 

Θέλεις να πεις ότι η κανονική θα είναι πιο πλήρης;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μην περιλήφθηκαν στην σχετική ανακοίνωση, αλλά

Share Picker

File Picker

File Saver

στα Windows Phone 8.1

http://video.ch9.ms/sessions/build/2014/2-520.pptx

http://channel9.msdn.com/Events/Build/2014/2-520

Bloomberg: "BlackBerry Ltd. (BBRY)’s share of the smartphone market is quickly vanishing"..."to 0.8 percent in 2014 and may slip to 0.3 percent by 2018" - “The question of whether BlackBerry can survive continues to surface,” IDC said...

http://www.bloomberg.com/news/2014-05-28/blackberry-market-share-to-fall-to-0-3-in-2018-idc-says.html

Link to comment
Share on other sites

Ναι, και θα υποστηρίζει και πιο πολλές γλώσσες...

 

Για του λόγου το αληθές, θα περιμένω να έρθει η κανονική 8.1 να τη δω live και μετά να αποφασίσω σε αγορά Lumia συσκευής! Ελπίζω η μετάβαση από Symbian σε Windows να μην είναι τόσο προβληματική σε μεταφορά αρχείων και δεδομένων που ακούω, σε σχέση μ' αυτούς που προέρχονται από συσκευές Android!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές, θα περιμένω να έρθει η κανονική 8.1 να τη δω live και μετά να αποφασίσω σε αγορά Lumia συσκευής! Ελπίζω η μετάβαση από Symbian σε Windows να μην είναι τόσο προβληματική σε μεταφορά αρχείων και δεδομένων που ακούω, σε σχέση μ' αυτούς που προέρχονται από συσκευές Android!

 

αυτό το έχεις δει ; http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/μεταφορά-δεδομένων/dc08943b-7b3d-4ee5-aa3c-30f1a826af02

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο, απλα με αφορμή το θέμα επαφές και επειδη είχα προχθές μια συζήτηση με μια φίλη που ανακάλυπτε τα έξυπνα κινητα. Εν έτη 2014 πρέπει να σταματήσουμε να σκεφτόμαστε οτι οι επαφές μας ειναι στην Sim, αλλα να εξοικειωθούμε με την ιδέα οτι οι επαφές μας ειναι επαφές σε κάποιον λογαριασμό email. Οτι νεα επαφή φτιαχνω, την δημιουργώ στον outlook λογαριασμό. Με αυτό τον τροπο έχω πρόσβαση σε αυτές ακομα και χωρίς να έχω το κινητο μου, ενω το πιο βασικό, άμα σε καποια στιγμή αλλάξω ακομα και λειτουργικο, θα τις έχω πάλι χωρίς να χρειαστεί να κάνω ουδεμία μεταφορά. Θεωρώ πολύ οπισθοδρομικη την αποθήκευση των επαφών στην sim.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο, απλα με αφορμή το θέμα επαφές και επειδη είχα προχθές μια συζήτηση με μια φίλη που ανακάλυπτε τα έξυπνα κινητα. Εν έτη 2014 πρέπει να σταματήσουμε να σκεφτόμαστε οτι οι επαφές μας ειναι στην Sim, αλλα να εξοικειωθούμε με την ιδέα οτι οι επαφές μας ειναι επαφές σε κάποιον λογαριασμό email. Οτι νεα επαφή φτιαχνω, την δημιουργώ στον outlook λογαριασμό. Με αυτό τον τροπο έχω πρόσβαση σε αυτές ακομα και χωρίς να έχω το κινητο μου, ενω το πιο βασικό, άμα σε καποια στιγμή αλλάξω ακομα και λειτουργικο, θα τις έχω πάλι χωρίς να χρειαστεί να κάνω ουδεμία μεταφορά. Θεωρώ πολύ οπισθοδρομικη την αποθήκευση των επαφών στην sim.

 

Εγω δεν της εχω ομως στη sim της επαφες μου, αλλα στη συσκευη! Μια επαφη μπορει να εχει και 2 και 3 αριθμους μεσα!

 

 

Θελω να το δω και στη πραξη ομως!!!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν της εχω ομως στη sim της επαφες μου, αλλα στη συσκευη! Μια επαφη μπορει να εχει και 2 και 3 αριθμους μεσα!

 

Και τις επαφές στη μνήμη του κινητού εννοούσα. Παράλειψη μου. Και οι επαφές των mail δέχονται πολλαπλά τηλέφωνα, και πολλά αλλα στοιχεία βέβαια.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

 

@stewe κι εμενα το Ν8 στη μνημη του τηλεφωνου εχει παρα πολλα πραγματα να περασω στης επαφες! Δεν ξερω αν ισχυει το ιδιο και για τα Lumia.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Όνομα, επώνυμο, εταιρεία, πατρωνυμο, ψευδώνυμο, τίτλος, επίθημα

Τηλέφωνα για κινητο, κινητο2, οικία, οικια2, εργασία, εργασια2, εταιρεία, τηλεειδοποίηση, φαξ οικίας, φαξ εργασίας

Email προσωπικό, εργασία, αλλο

Διευθυνση, ιστοσελίδα, γενέθλια, σημειώσεις, επέτειος, σύντροφος, παιδιά, τοποθεσίας γραφείου, τίτλος εργασίας.

 

Φτάνουν;;; :D

 

Πάντως η έννοια του να φτιάξεις επαφή στην μνήμη του κινητού, δεν υπάρχει έτσι οπως την είχαμε συνηθίσει. Οταν δημιουργείς μια επαφή, σε ρωτάει σε ποιον λογαριασμό Mail θες να φτιαχτεί. Έτσι, ενω δημιουργείς μια επαφή στο κινητο (προφανώς σώζεται στην μνήμη του) αυτη με την πρωτη ευκαιρία θα συγχρονησει με το Mail σου. Και για μένα αυτό ειναι πολύ σωστή διαδικασία, διότι έτσι έχεις όλες τις επαφές σου διαθέσιμες σε οποιαδήποτε συσκευή, ανα πάσα στιγμή. Γιατι να μπλεκεις στην διαδικασία η οποία σε προβληματίζει τώρα, αν και οπως ειπώθηκε παραπάνω το θέμα αυτό εχει λυθεί. Συγχρονησε με το Mail και ακομα και 15 λειτουργικά να αλλάξεις, οι επαφές σου θα ειναι εκεί με το που βρεις λίγο Ίντερνετ.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Θελω να το δω και στη πραξη ομως!!!

 

 

Εμένα πάντως σχεδόν χίλιες επαφές μια χαρά μου τις πέρασε από ένα παλιό τηλέφωνο που έχω, με πολλαπλούς αριθμούς, email, im, κτλ

Link to comment
Share on other sites

Οντως...το καλυτερο ειναι ναχεις τις επαφες στο μειλ.εγω πουχω συσκευες απο ολες τις πλατφορμες (ος) με βοηθα παρα πολυ.ευτυχως η γκουγκλ συγχονιζει ακομα...ενιοτε με προβληματα αλλα ως ωρας οκ.φανταζομαι το hotmail(outlook) ειναι πιο σταθερο...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Θελω να το δω και στη πραξη ομως!!!

 

Τι να δεις στην πράξη μωρε? Ρώτησε όσους κάναν το "δρομολόγιο" symbian->Lumia. Μεταφέρθηκαν τα πάντα (επαφές, φωτογραφίες, τραγούδια, SMS) σε dt.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όνομα, επώνυμο, εταιρεία, πατρωνυμο, ψευδώνυμο, τίτλος, επίθημα

Τηλέφωνα για κινητο, κινητο2, οικία, οικια2, εργασία, εργασια2, εταιρεία, τηλεειδοποίηση, φαξ οικίας, φαξ εργασίας

Email προσωπικό, εργασία, αλλο

Διευθυνση, ιστοσελίδα, γενέθλια, σημειώσεις, επέτειος, σύντροφος, παιδιά, τοποθεσίας γραφείου, τίτλος εργασίας.

 

Φτάνουν;;; :D

 

Πάντως η έννοια του να φτιάξεις επαφή στην μνήμη του κινητού, δεν υπάρχει έτσι οπως την είχαμε συνηθίσει. Οταν δημιουργείς μια επαφή, σε ρωτάει σε ποιον λογαριασμό Mail θες να φτιαχτεί. Έτσι, ενω δημιουργείς μια επαφή στο κινητο (προφανώς σώζεται στην μνήμη του) αυτη με την πρωτη ευκαιρία θα συγχρονησει με το Mail σου. Και για μένα αυτό ειναι πολύ σωστή διαδικασία, διότι έτσι έχεις όλες τις επαφές σου διαθέσιμες σε οποιαδήποτε συσκευή, ανα πάσα στιγμή. Γιατι να μπλεκεις στην διαδικασία η οποία σε προβληματίζει τώρα, αν και οπως ειπώθηκε παραπάνω το θέμα αυτό εχει λυθεί. Συγχρονησε με το Mail και ακομα και 15 λειτουργικά να αλλάξεις, οι επαφές σου θα ειναι εκεί με το που βρεις λίγο Ίντερνετ.

 

Σύντροφο, παιδιά δεν έχει αλλά έχει και τηλέφωνα γραμματείας και γραφείου!

 

 

Τι να δεις στην πράξη μωρε? Ρώτησε όσους κάναν το "δρομολόγιο" symbian->Lumia. Μεταφέρθηκαν τα πάντα (επαφές, φωτογραφίες, τραγούδια, SMS) σε dt.

 

Δεν είναι μόνο αυτό montoya, αλλά θέλω να δω και κατά πόσο με καλύπτει η έκδοση 8.1 η κανονική, σε σχέση με το Symbian! Το κακό είναι ότι δεν εχω κανέναν γνωστό ή φιλο με Lumia ακόμα, για να μου δείξει αυτα που θέλω να δω!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σύντροφο, παιδιά δεν έχει αλλά έχει και τηλέφωνα γραμματείας και γραφείου!

 

http://i.imgur.com/sOYPaqu.jpg

 

http://i.imgur.com/ksbYqpy.jpg

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...