Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εδώ οι απόψεις για τη μπαταρία . Φαίνεται ότι θα πρέπει να αναμένουμε σύντομα νέα αναβάθμιση μιας και το battery draining από το λειτουργικό σύστημα Android είναι αξιοσημείωτα μεγαλο:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1992627

 

Και εδώ οι απόψεις για sensitive touch... Όχι ενθαρρυντικες... :(... :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1994628

 

Edit:χάρη υπομονή για τη συσκευή κάνεις όσο χρειαστεί, για τα updates της samsung όχι.. :p

Επίσης άλλο να μιλάμε για εντελώς διαφορετικό λειτουργικό (ics σε jelly bean) κι άλλο για 4.1.1 σε 4.1.2..;)

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Να υπολογίζουμε δηλαδή κάτω από το μισό του note 2 στην αυτονομία.

Γ@μ% τις μπαταρίες σας :)

Ας του βάζανε λίγο μεγαλύτερη αφού δεν βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Να υπολογίζουμε δηλαδή κάτω από το μισό του note 2 στην αυτονομία.

Γ@μ% τις μπαταρίες σας :)

Ας του βάζανε λίγο μεγαλύτερη αφού δεν βγαίνει.

 

Δε μπορω να βλεπω τετοια πραγματικα... Η μπαταρια εξαρτατε απο το ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ καθαρα. Αν το λειτουργικο δεν εχει γινει OPTIMIZED ακομη δε μπορει να δεις καλη μπαταρια. επισης ο αλλος δεν ξερεις τι σαβουρα εχει μεσα και του κανει consume την μπαταρια. Εχω 3 χρονια Galaxy S και η μπαταρια του με αρκετη χρηση (40min music/30min 3G Browsing/2 Hours Wi-Fi/30min calls/20 texts) περιπου την ημερα μου βγαζει 2 μερες ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ. Το θεμα ειναι να γνωριζεις τι εχεις μεσα στο κινητο σου και τι κανει ανα πασα στιγμη το καθε app. :) Η μπαταρια του gnexus 4 ειναι τερας και θα δεις οτι σε κανα μηνα που θα βγει και custom κερνελ απτο xda με πολλα optimizations το κινητο θα γινει ακόμη καλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορω να βλεπω τετοια πραγματικα... Η μπαταρια εξαρτατε απο το ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ καθαρα. Αν το λειτουργικο δεν εχει γινει OPTIMIZED ακομη δε μπορει να δεις καλη μπαταρια. επισης ο αλλος δεν ξερεις τι σαβουρα εχει μεσα και του κανει consume την μπαταρια. Εχω 3 χρονια Galaxy S και η μπαταρια του με αρκετη χρηση (40min music/30min 3G Browsing/2 Hours Wi-Fi/30min calls/20 texts) περιπου την ημερα μου βγαζει 2 μερες ΓΙΑ ΠΛΑΚΑ. Το θεμα ειναι να γνωριζεις τι εχεις μεσα στο κινητο σου και τι κανει ανα πασα στιγμη το καθε app. :) Η μπαταρια του gnexus 4 ειναι τερας και θα δεις οτι σε κανα μηνα που θα βγει και custom κερνελ απτο xda με πολλα optimizations το κινητο θα γινει ακόμη καλυτερο.

 

Φίλε μου εκτός από το software είναι και το hardware.

Μη μου λες για το S σε παρακαλώ!

Δεν υπάρχει κάτι που να κάνει το κινητό και να μην το γνωρίζω όπως επίσης και ότι φλασαρεται του το έχω περάσει :)

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορεις, πρεπει η χωρα προελευσης της καρτας να ειναι ιδια με την χωρα στην οποια θα κανεις την παραγγελια. Το εχουνε γραψει 100000 φορες.

 

Και ξαναλέω:

Έχω αγοράσει galaxy nexus με πιστωτική alpha bank από το αμερικάνικο google store ΧΩΡΙΣ κανένα πρόβλημα με παράδοση σε αμερικάνικη διεύθυνση. Απλά βάζεις billing address ίδιο με το delivery address ακόμα και αν αυτό δεν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω:

Έχω αγοράσει galaxy nexus με πιστωτική alpha bank από το αμερικάνικο google store ΧΩΡΙΣ κανένα πρόβλημα με παράδοση σε αμερικάνικη διεύθυνση. Απλά βάζεις billing address ίδιο με το delivery address ακόμα και αν αυτό δεν ισχύει.

 

Μα δεν υποτιθεται οτι πρεπει το billing address να ταιριαζει με την διευθυνση του κατοχου της καρτας??:blink:

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υποτιθεται οτι πρεπει το billing address να ταιριαζει με την διευθυνση του κατοχου της καρτας??:blink:

Όχι, γιατί δεν υπάρχει τρόπος επαλήθευσης.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Και ξαναλέω:

Έχω αγοράσει galaxy nexus με πιστωτική alpha bank από το αμερικάνικο google store ΧΩΡΙΣ κανένα πρόβλημα με παράδοση σε αμερικάνικη διεύθυνση. Απλά βάζεις billing address ίδιο με το delivery address ακόμα και αν αυτό δεν ισχύει.

 

Πως μπορούμε να κάνουμε λογαριασμό στο αμερικάνικο ; κάθε φόρα με παραπέμπει στο ελληνικό...

Link to comment
Share on other sites

Επίσημα ή ανεπίσημα:έχει βγει κάπου κάποια φήμη κάτι για τη 2η δόση κινητών;

 

Δε πα να έχει κακό smouth-touch & battery drain.Εγώ πιστεύω ότι όλα αυτά θα βελτιωθούν και μάλιστα ταχύτατα.

 

Οπότε:έχει ακουστεί οτιδήποτε;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, γιατί δεν υπάρχει τρόπος επαλήθευσης.

Σωστος. Το ιδιο θα κανω κ εγω με Γερμανια. Αν δουλεψει ( δηλαδη οταν θα το βρω in-stock ) θα το γραψω κ εδω.

Πως μπορούμε να κάνουμε λογαριασμό στο αμερικάνικο ; κάθε φόρα με παραπέμπει στο ελληνικό...

 

Κανε λογαριασμο κανονικο. Βαλε την καρτα σου στο Google Wallet με billing address την ιδια με την shipping address ( αμερικη δηλαδη ) και ειναι ετοιμος ο λογαριασμος.

Μετα ή βαζεις καποιον γνωστο σου να στο παραγγειλει με τον κωδικο σου ή το κανεις με Proxy αλλα να ξερεις οτι ετσι κινδυνευεις να διαρευσουν οι κωδικοι και τα cookies που θα εχεις οταν θα χρησιμοποιησεις την proxy.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Μεγα fail! Μου ηρθαν σημερα οι προστατευτικες ζελατινες που ειχα παραγγειλει απο ebay την προηγουμενη εβδομαδα...
Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

Στο παρόν θέμα μιλά με αποκλειστικά για το Nexus 4. Αν θέλετε να το συγκρίνεται με άλλα κινητά μπορείτε κάλλιστα να ανοίξετε ένα VS στους Τεχνολογικούς Διαξιφισμούς. Υπάρχει ήδη ένα θέμα εκεί για όποιον ενδιαφέρεται.

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Μεγα fail! Μου ηρθαν σημερα οι προστατευτικες ζελατινες που ειχα παραγγειλει απο ebay την προηγουμενη εβδομαδα...

 

και δεν χαιρεσαι;

 

με απασχολει που το expansys δεν γραφει ακομα τιποτα

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 Review Addendum: Lock Screen Widgets, No Benchmark Improvements, And Better Battery Life

 

http://cdn.androidpolice.com/wp-content/uploads/2012/11/nexusae0_wm_2012-11-16-00.56.39_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

 

Ομολογώ πως με "τρόμαξε" το screenshot, αρχικά νόμιζα πως το τηλ ήταν συνολικά 4Ωκ30λ ενεργοποιημένο και τελείωσε η μπαταρία! Ευτυχώς τη μέρα τη βγάζει άνετα από ότι φαίνεται

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

και δεν χαιρεσαι;

 

με απασχολει που το expansys δεν γραφει ακομα τιποτα

Σχετικη ειναι η χαρα... Περιμενα να εχω παραλαβει ηδη το nexus απο φιλο στην Αγγλια που θα μου το εστελνε, τωρα εχω μεινει λιγο ξεκρεμαστος απο συσκευη! (αλλα βεβαια θα μπορω να λεω οτι φοραει protector απο το πρωτο λεπτο χεχε)

Panasonic g500,Siemens C10,Siemens C25, Ericsson t10s, Ericsson τ28s, Nokia 5110, Nokia 5210, Nokia 7110, Nokia 8210,Nokia 5100, Sharp gx20s, Nokia 6681, Nokia 5800, Nokia 6700, Iphone 3gs, Xperia x10 mini pro, Htc desire HD, Nexus s, Gs2, nexus7, Galaxy note 2, Nexus 4 ,Ipad air, Iphone 5s, Iphone 6, iPad Air2, Iphone6s, Iphone7, Mi Mix 2s, Mi 9 T Pro
Link to comment
Share on other sites

To ειδα σημερα σε ενα μαγαζι Ο2 (399 λιρες). Οθονη με ξεβαμενα χρωματα, μετρια ποιοτητα. Για 279 λιρες ειναι σιγουρα καλη αγορα αλλα ειναι μετριο κινητο.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

To ειδα σημερα σε ενα μαγαζι Ο2 (399 λιρες). Οθονη με ξεβαμενα χρωματα, μετρια ποιοτητα. Για 279 λιρες ειναι σιγουρα καλη αγορα αλλα ειναι μετριο κινητο.

 

Αυτό με τα ξεβαμμένα χρώματα είναι σοβαρό,αν θες πες κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα ξεβαμμένα χρώματα είναι σοβαρό,αν θες πες κάτι παραπάνω.

 

Να σου πω την αληθεια ειχα καιρο να δω πριμιουμ κινητο με τετοια χρωματα. Καμμια σχεση με το Ονε Χ για παραδειγμα. Αν εχεις δει χρωματα σε Λουμια 610, κατι τετοιο θυμιζει.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια ειχα καιρο να δω πριμιουμ κινητο με τετοια χρωματα. Καμμια σχεση με το Ονε Χ για παραδειγμα. Αν εχεις δει χρωματα σε Λουμια 610, κατι τετοιο θυμιζει.

 

Κατάλαβα, το είχε αναφέρει το "The Verge",τώρα το ακούω και από πρώτο χέρι,άρα το ακυρώνω εντελώς από το μυαλό μου.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια ειχα καιρο να δω πριμιουμ κινητο με τετοια χρωματα. Καμμια σχεση με το Ονε Χ για παραδειγμα. Αν εχεις δει χρωματα σε Λουμια 610, κατι τετοιο θυμιζει.

τι κινητο εχεις τωρα;

ρωταω μηπως αθελα σου το συγκρινες γιατι το εχω κανει με το Ν7 που εχει μια χαρα οθονη αλλα το συγκρινα με το gn που λογω amoled εχει εντονα χρωματα, ενω ισως στο Ν7 ειναι πιο σωστα αλλα στην αρχη μου φανηκε περιεργη η οθονη..

Link to comment
Share on other sites

τι κινητο εχεις τωρα;

ρωταω μηπως αθελα σου το συγκρινες γιατι το εχω κανει με το Ν7 που εχει μια χαρα οθονη αλλα το συγκρινα με το gn που λογω amoled εχει εντονα χρωματα, ενω ισως στο Ν7 ειναι πιο σωστα αλλα στην αρχη μου φανηκε περιεργη η οθονη..

 

Τι σχεση εχει με τι κινητο εχω τωρα; Αφου το συγκρινω με αλλα κινητα που εχουν στα μαγαζια να τα δοκιμαζεις. Ειμαι στο Λονδινο και εχουμε ολα τα τελευταια μοντελα. Μονο το 920 δεν εχω δει ακομα. Παντως το 3GS μου εχει καλυτερα χρωματα απο το Ν4 και καλυτερη φωτεινοτητα απο το GS3.

 

Αν κανετε googled: Nexus 4 washed out colors θα δειτε οτι το εχει προσεξει αρκετος κοσμος.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

Nexus 4 Review Addendum: Lock Screen Widgets, No Benchmark Improvements, And Better Battery Life

 

http://cdn.androidpolice.com/wp-content/uploads/2012/11/nexusae0_wm_2012-11-16-00.56.39_thumb.png

 

Οπως το είχα πει στα επίπεδα του HOX 4.5 ωρες οθόνη. Για κάποιους η μέρα θα βγαίνει δύσκολα. Για τους περισσότερους όμως είναι ένταξη.

Εννοώ αυτός που δεν ασχολούνται συνεχώς με το κινητό τους.

Για τα ξεθοριασμενα χρώματα το έχω παρατηρήσει σε οθόνες της LG, παλαιότερες όμως όπως αυτή του Optimus 7.

Ελπίζω να μην έβαλαν λογο κόστους διαφορετική οθόνη απ αυτη που φοράνε οι τελευταίες συσκευές της εταιρείας.

Edited by Te_salat
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Αν με το "ξεθωριασμενα χρωματα" εννοειται υποκορεσμενα, δεν παιζει τετοια περιπτωση. Αν θα υπαρχει καποιο θεμα χρωματικα με το συγκεκριμενο κινητο θα ειναι λευκο που θα μπλεδιζει (αλα amoled), αλλα ο κορεσμος των χρωματων ειναι οκ (για smartphone). Τουλαχιστον αυτο δειχνουν οι μετρησεις του AnandTech. Κατα τα αλλα οσοι εχουν συνηθισει στα υπερκορεσμενα χρωματα των amoled θα πρεπει να συμβιβαστουν με τα πιο ρεαλιστικα των IPS ;)

 

Επισης εννοειται οτι με συσκευες/οθονες της εποχης του 3GS δεν τιθεται θεμα συγκρισης. Το 3GS γεμιζει μετα βιας το 60% του τριγωνου στο παραπανω διαγραμμα.

Edited by g1orgos

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...