Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οπως το ειπες...

 

ετσι θα παει...μονο του...

 

δεν θυμαμαι αλλα πριν ενα χρονο η Σαμμυ ειχε δωσει στην αγορα αρκετα...

 

Ναι στα 620 ευρω

 

 

Vagelis well said ;)

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οπως το ειπες...

 

ετσι θα παει...μονο του...

 

δεν θυμαμαι αλλα πριν ενα χρονο η Σαμμυ ειχε δωσει στην αγορα αρκετα...

 

Ετσι. Οπως ειχα προβλεψει, αν δεν το εβρισκες τη day 1 (καρφωμενος στο keyboard καπου στο εξωτερικο, με αδεια απο τη δουλεια κλπ κλπ), δεν παιζει να το βρεις στη συνεχεια σε "χαμηλη" τιμη ευκολα.

Δημητρη, ας σκεφτομαστε και λιγο εναλλακτικα μερικες φορες (349... μεγαλη ζητηση... 599... παραλληλο launch). Φυσικα με τη σαμμυ ηταν τελειως διαφορετικα, γιατι μιλαγαμε και υψηλη τιμη...

Link to comment
Share on other sites

Καλά είναι δυνατόν να παίξει 2η φουρνιά σε ένα μήνα??!!! Ηλία έχεις απόλυτο δίκιο, ας ελπίσουμε να είναι όλα φήμες και απλά σε λίγες μέρες να τα έχουμε στα χέρια μας.. Αλλιώς μιλάμε για super duper epic fail της Google!!

Ευθύμη ακύρωσε εσύ τη πώληση του Note γιατί σε βλέπω να βγάζεις τα Χριστούγεννα με το (αρχαίο) Nokia!!!

Ηλια οταν ολοι εγραφαν εδω: "να κυκλοφορησει, να το δουμε και να σκεφτουμε αν μας κανει να το παρουμε", εγραφα πως αν καποιος καταφερει να το βρει ευκολα μεχρι την ανοιξη να ειναι ευχαριστημενος.

Ετσι θα παει αυτο το τηλεφωνακι για μηνες (απο playstore παντα, στη λιανικη σε φυσικα καταστηματα αλλαζει το πραγμα)...;)

Έτσι είναι Βαγγέλη.Η Google έπεσε πολύ στα μάτια μου μετά απο αυτό το φιάσκο...

Γιατί φιάσκο είναι και μεγάλο μάλιστα.Θέλει να λέγεται το αντίπαλο δέος της Apple, και με αυτό γέλασε ακόμα κι ο μακαρίτης!!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

όχι απλά fail, πάρα πολύ κακή πολιτική πώλησης. Επίσης θα έπρεπε ήδη να υπάρχει έστω μια ανακοίνωση για τη διαθεσιμότητα, αυτή τη στιγμή περιμένει πολύς κόσμος χωρίς να έχει κάποια υπεύθυνη δήλωση για την διαθεσιμότητα του τηλεφώνου. Το θέλω και γω το τηλέφωνο, αλλά δεν μου αρέσει καθόλου που δεν γνωρίζω επίσημα τι θα γίνει με τη διαθεσιμότητα του. Επίσης ύποπτο είναι ότι δεν έχουμε δει πουθενά ποιος ήταν ο αρχικός αριθμός τηλεφώνων που διατέθηκαν. Γιατί πχ και το iphone 5 εξαντλήθηκε, αλλά γνωρίζουμε πάνω κάτω ότι πούλησε κάτι εκατομμύρια συσκευές. Εδώ η google τι έκανε? αν έδωσε 500.000 συσκευές, τότε απλά είναι γελοίοι (το τμήμα μαρκετινγκ, ως προς τους έμπειρους καταναλωτές) και γι αυτό κρύβονται...
Link to comment
Share on other sites

:lol:

Ευθύμη ακύρωσε εσύ τη πώληση του Note γιατί σε βλέπω να βγάζεις τα Χριστούγεννα με το (αρχαίο) Nokia!!!

 

Έτσι είναι Βαγγέλη.Η Google έπεσε πολύ στα μάτια μου μετά απο αυτό το φιάσκο...

Γιατί φιάσκο είναι και μεγάλο μάλιστα.Θέλει να λέγεται το αντίπαλο δέος της Apple, και με αυτό γέλασε ακόμα κι ο μακαρίτης!!!

 

Ηλια ολοι τους για τα πανηγυρια ειναι, αυτη ειναι η αληθεια.

Εχω βαρεθει τις πατατες απο ολους τους κατασκευαστες - licensors.

Οποτε η συμβιβαζεσαι η παιρνεις κανενα εναλλακτικο λειτουργικο και αραζεις εκει για χρονια μονος και ξεχασμενος απο τον... mobile κοσμο :lol:

ΥΓ Δε με νοιαζει το 4αρι, εχω καλυφθει απο την τηλεφωναρα μου (νοτελι 2), το 10αρι γινεται να μου το φερουν που δεν ασχολουνται και πολλοι...

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεμε εξαντληθηκε...εξαντληθηκε...

Μην κανετε υποθεσεις...μπορει να ηταν 5 κοματια μπορει να ηταν 5 εκατομυρρια.

Το θεμα ειναι οτι εξαντληθηκε.

Να κανει νεο batch ενα μηνα το θεωρο υπερβολικο....

no sig...
Link to comment
Share on other sites

πιο πολυ θα ανησυχουσα για το πολυ συντηρητικο thermal throttling που φαινεται οτι υπαρχει και στις συσκευες παραγωγης, παρα για την ημερομηνια διαθεσης. :lol:

 

ευχομαι να κανω λαθος, αλλα ισως υπαρχει ενα θεμα εκει.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Εδω εφαγε ακυρο κοσμος που υποτιθεται οτι ειχε καταφερει να το "τσιμπησει".Backorder mail η google και ολα καλα και ωραια.Την ευκαιρια να φαει η google το μηλο την εχασε Edited by afilopou

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα στο xda, 2η φουρνια σε κανα μηνα.... :wacko:

Αν είναι να είναι ανά μήνα κυκλοφορία για ένα πεντάλεπτο διάθεσης σωθήκαμε.:mad:

Το περιμένουμε πως και πως αλλά καταντάει γελοιότητα.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι οτι η 2η φουρνια θα ειναι πολυ μεγαλυτερη καθως θα διατεθουν σε περισσοτερα καταστηματα και ηδη καταλαβαν οτι υπαρχει τεραστια ζητηση

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Ευθύμη ακύρωσε την πώληση του note μιας και μετά θα το πουλήσεις πολύ φτηνότερα και το...αρχαίο nokia θα σε χαλάσει πολύ! Α! ρε samsung που σας χρειάζεται να σας παίρνει τα 600 την πρώτη μέρα κυκλοφορίας του, ενώ τώρα που η google σας το προσφέρει σε τέτοια τιμή, έστω και μετά από ένα μήνα σας χαλάει!! Όπως θα καταλάβατε,όσοι με ξέρετε, έχω τα μπουρίνια μου γι΄αυτό και σας τα ψέλνω!:love:

 

Εδω εφαγε ακυρο κοσμος που υποτιθεται οτι ειχε καταφερει να το "τσιμπησει".Backorder mail η google και ολα καλα και ωραια.Την ευκαιρια να φαει η google το μηλο την εχασε

Αν είναι έτσι όπως φοβόμαστε τα πράγματα τότε ξέρω τι θα περιμενω αυτά τα Χριστούγεννα :banghead:

 

http://www.androidcentral.com/customers-receiving-emails-indicating-their-nexus-4-backorder?utm_source=ac&utm_medium=twitter

Link to comment
Share on other sites

Ετσι. Οπως ειχα προβλεψει, αν δεν το εβρισκες τη day 1 (καρφωμενος στο keyboard καπου στο εξωτερικο, με αδεια απο τη δουλεια κλπ κλπ), δεν παιζει να το βρεις στη συνεχεια σε "χαμηλη" τιμη ευκολα.

Δημητρη, ας σκεφτομαστε και λιγο εναλλακτικα μερικες φορες (349... μεγαλη ζητηση... 599... παραλληλο launch). Φυσικα με τη σαμμυ ηταν τελειως διαφορετικα, γιατι μιλαγαμε και υψηλη τιμη...

 

Ναι στα 620 ευρω

 

 

Vagelis well said ;)

η αληθεια ειναι ηταν πανακριβο τοτε αλλα ειχαν αποθεμα.Μπορουσες να το αγορασεις μεσα σε μια εβδομαδα ανετα.Εδω δεν ξερω κατα ποσο αυτο ειναι εφικτο.

 

Οπως ειπαν και τα παιδια αυτο δεν ειναι τοσο σημαντικο οσο για μενα σημαντικη ειναι η υποστηριξη η οποια πλεον ειναι στους 18 με 20 μηνες...

αυτο εχει πλεον επιβεβαιαωθει και μαλλον το σωστο ειναι να βρει ο καθενας μας την συσκευη που του ταιριαζει και να μην ασχολειται και πολυ με updates γιατι απλα για να τα εχεις πρεπει να τα σκας αλλιως κανεις συμβιβασμους( nexus)

 

τεσπα...θα δουμε.

φαινεται οτι οι συσκευες που πωλουνται Γαλλια εχουν μεσα ακουστικα.

 

ΥΓ. v@gelis παω να παρω ενα Pre2 να παιξω... :lol:

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ποσο σκεφτομαι οτι ειχα καταφερει με ατελιωτα refresh στην δουλεια να εχω στο καλαθι ενα 8αρι nexus 4 και ενα nexus 10 και για 2 λεπτα που προσπαθησα μηπως βρω και κανενα 16 αρι nexus 4, με αποτελεσμα να τα χασω και τα 2:cry: κριμα. αλλα δεν ειναι σοβαρα πραγματα απο την google, σε λιγα λεπτα να εχει πουλησει και να μην εχει ουτε pre sell , ουτε notification δουλεψε και κοροιδευε την apple οτι εμεις δεν κανουμε pre sell αλλα first serve first sell:lol:
Ειμαι gadgetakias και ειμαι καλα :lol:
Link to comment
Share on other sites

Πιστευω οτι η πρωτη φουρνια ηταν πιο πολυ για να αφουγκραστει ποσο επιτυχια θα εχει η οχι η συσκευη της...Λογικα στις δευτερες παρτιδες (θελω να πιστευω:)) θα τα παει καλυτερα απο αποψη εξυπηρετησης....

Αλλιως με βλεπω να αγοραζω το lumia 920....:lol:

Link to comment
Share on other sites

θα δούμε και τι απόθεμα θα υπάρχει στα διάφορα e-shops στις αρχές Δεκεμβρίου. Από links που είχαν μπει μπορούσες να το έχεις με 415€ Ελλάδα. Και από play να στο αγόραζε κάποιος (όπως περίμενα και εγώ :() για να φτάσει Ελλάδα θα κόστιζε 375€ περίπου. Οπότε παλεύεται και το 400κάτι...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο λέμε! Οι περισσότεροι από εδώ ένα χρόνο κρατάμε τηλέφωνο....Αλλά,γκρίνια γιατί η google δε μας αναβάθμισε το προ δύο ετών μας τηλέφωνο,γκρίνια γιατί μας το δίνει 350 ευρώ αλλά δεν έβγαλε κανα εκατομμύριο και συσκευές να μας... ολοκληρώσει σαν καταναλωτές και τώρα θα πρέπει να περιμένουμε,γκρίνια γιατί η apple που βγάζει ένα update το χρόνο και το δίνει κουτσουρεμένο στις παλαιότερες συσκευές,ενώ η κακιά google το δίνει ολόκληρο στο προπέρσινο σε specs μας τηλέφωνο,γκρίνια που δε δώσαμε 600 ευρώ στη samsung μιας και θα τα είχε άμεσα διαθέσιμα,γκρίνια,γκρίνια.....

 

Πλεον οι επιλογές ειναι πάμπολλες και καλυπτουν ολη την γκαμα των χρηστων επι τη ευκαιρία ενας τυπος στο αγγλικό ebay το δινει 500 € και το κουφο ειναι οτι λεει 10 κομμάτια διαθέσιμα από οτι ειδα εδρα εχει αμερικη οπότε δεν θα χουν και εγγύηση

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς το ίδιο λέμε! Οι περισσότεροι από εδώ ένα χρόνο κρατάμε τηλέφωνο....Αλλά,γκρίνια γιατί η google δε μας αναβάθμισε το προ δύο ετών μας τηλέφωνο,γκρίνια γιατί μας το δίνει 350 ευρώ αλλά δεν έβγαλε κανα εκατομμύριο και συσκευές να μας... ολοκληρώσει σαν καταναλωτές και τώρα θα πρέπει να περιμένουμε,γκρίνια γιατί η apple που βγάζει ένα update το χρόνο και το δίνει κουτσουρεμένο στις παλαιότερες συσκευές,ενώ η κακιά google το δίνει ολόκληρο στο προπέρσινο σε specs μας τηλέφωνο,γκρίνια που δε δώσαμε 600 ευρώ στη samsung μιας και θα τα είχε άμεσα διαθέσιμα,γκρίνια,γκρίνια.....

 

Θεωρω οτι εχουμε κακομαθει στην πληθωρα συσκευων με ολοενα και αυξανομενα specs με αποτελεσμα να μην ειμαστε (οχι ολοι) ευχαριστημενοι με τιποτα και για το καθε τι θα γκρινιαξουμε...!

 

Κι εγώ για το lumia 920 θα πάω,είμαι σίγουρος ότι στην τσέπη θα είναι πολύ πιο..άβολο από το note!!!!!! Τώρα για τις αναβαθμίσεις...αλήθεια περιμένατε το nexus s να αναβαθμίζεται επ' άπειρον; Ποιος από εδώ δε θα είναι ικανοποιημένος με 2 χρόνια,ολοκληρωμένες αναβαθμίσεις και όχι ρετάλια αναβαθμίσεις,όπως κάποιες γνωστές συσκευές....και κάντε σαν,άντε να μην πω...σε δύο χρόνια οι περισσότεροι από εδώ έχετε το ίδιο τηλέφωνο; Χλωμό το βλέπω.....

 

σιγουρα σαν συσκευη το 920 ειναι απλα κουκλι αλλα το περνεις το ρισκο να μεταβεις στα wp8?Πιστευω οτι πιο πολυ χανουμε παρα κερδιζουμε απο αυτην την μεταβαση...!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Εγω περιμένω για την 2η φουρνιά απο Αγγλία... Να δω αν θα προλάβουμε πάλι τίποτα ή θα τα χάσουμε σε μισή ώρα πάλι όλα.

 

Η κατάσταση ειναι σκηνικο Black Friday και πρέπει να είσαι μόνιμα συνδεδεμένος με τις καρτέλες ανοικτές και να βλέπεις την συσκευη ενώ περιμένεις με το ποντίκι στο add...

 

Να μου έλεγαν οτι θα έβλεπα τέτοια σκηνικά με android θα γελαγα παλιοτερα. Να μου έλεγαν μάλιστα για lg (που εχει και κακή φήμη εξαιτίας της ανύπαρκτης υποστήριξης της) τώρα το σκέφτομαι και κλαίω.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναπεί οτι η LG δεν μπορεί να καλύψει τη ζητηση μιας τεροιας συσκευης σ αυτην την τιμή.

Η Google το ήξερε αυτο. Προτίμησε τον ντόρο και την διαφήμιση. Ετσι κι αλλιώς καθε χρονο πουλαγε ελάχιστα κομματια στην αρχική τιμη. Τα πολλα τα έδινε οταν έπεφτε στα 350Ε.

Τωρα προτίμησε να βαλει απο την αρχή την τιμη σ αυτα τα χρήματα και να τα πουλά παντα με αναμονή.

Ξεχάστε τα μαγαζια εκτός Google play. Θα φθάνουν ελάχιστα κομμάτια και λογο της ζήτησης θα είναι ακριβότερα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

:)Καλά έκανα και δεν έδωσα το άψογο GN μου που είναι και ημερών μάλιστα!

Ευτυχώς άκουσα το μέγα Athanaso και είμαι μια χαρά τώρα και μέχρι να έρθει το N4 χωρίς να μου λείπει κάτι ιδιαίτερα και με το νέο update θα περάσει ευχάριστα ο καιρός όντας με τη τελευταία επίσημη version του android κάτι που μόνο ένα nexus σου προσφέρει!

Και όταν με το καλό έρθει θα δούμε τι ψάρια πιάνει και αυτό,πάντως προσωπικά είναι η πρώτη φορά που δε νιώθω τρέλλα η μεγάλη ανυπομονησία περιμένοντας κάποιο νέο κινητό!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι ένας από αυτούς που έχουν κάνει παραγγελία και για τα 2 μηχανάκια της google(nexus 4- nexus 10) και μπορώ να πω πως μου την έσπασε όλη αυτή η αναμονή-αβεβαιότητα (Ελπίζω να μην μας πάρει κάνα μήνα ακόμα), από την άλλη δεν βλέπω κάτι εναλλακτικό ρε παιδιά για να με κάνει να στραφώ σε αυτό...

Το τηλ για τα χαρακτηριστικά του και την τιμή του αν και εφόσον έρθει σε αυτή απλά δεν υπάρχει,και για να το πω και λίγο αλλιώς αν όντως είσαι φαν του androiid τότε κατά την γνώμη μου τουλάχιστον το nexus 4 δεν πρέπει να λείπει από την χρήση σου... πόσο μάλλον σε αυτούς που χρειάζονται τουλάχιστον 2 συσκευές(Όπως εγώ)!!!!

Εγώ τουλάχιστον αν και δεν είμαι από τους ανθρώπους που τους αρέσει να περιμένει για κάτι που πληρώνει,για το συγκεκριμένο θα περιμένω όσο χρειαστεί!!!

Κατανοώ πράγματι το γεγονός ότι μπορεί πλέον να καθυστερήσει αλλά κάτι μου λέει ότι μιας και πλησιάζουν και οι γιορτές και θα υπάρχει και μεγάλο αγοραστικό ενδιαφέρον μιας και η αγορά πλέον έχει κατακλυστεί από πολλά και εξαιρετικά τηλεφώνα κάτι θα κάνουν για να μην χάσουν το παιχνίδι...

Τον συνειρμό αυτό τον κάνω γιατί βλέπω πως μαζί με το nexus4(ας πούμε λογικά λόγο της ζήτησης που έχει)δεν κυκλοφορεί ούτε το tablet που κατασκευάζεται από την samsung...

Άρα δεν νομίζω ότι είναι η LG που φταίει και δεν μπορεί να δώσει κομμάτια στην αγορά και άλλα τέτοια που ακούγονται ...

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι το αντίπαλο δέος της apple είναι τόσο απροετοίμαστο...

Αν θυμάστε καλά στην ημέρα της παρουσίασης τους είχε κάτσει και ο τυφώνας που αν ήταν απροετοίμαστοι λόγο χρόνου θα μπορούσαν άνετα να το αναβάλουν,παρόλα αυτά το παρουσίασαν την ίδια μέρα!!!

Πιστεύω ότι είναι καθαρά θέμα πολιτικής της google...Κάτι θέλει να κάνει και δεν μου το βγάζεις από το κεφάλι...

Υ/Σ

Από τις ελάχιστες φορές που κάθομαι να γράψω κουρτίνα:cool:

Φταίει οτι ξύπνησα πρωί:lol::lol::lol:...

Άκουυυυυ 7+30:lol::lol::lol::lol:!!!!

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Νίκο μου μένω άκρως εντυπωσιασμενος με την κουρτίνα.. Σεντόνι είναι αυτό για σένα, το γνωστό του Champion's :p

Λοιπόν είπες κάτι πολύ σωστό!! Όντως η LG να μην μπορούσε να καλύψει την ζήτηση αλλά κι η Samsung με το nexus10?? Αρα θέλω να ελπίζω ότι κάτι παίζεται μαρκετινιστικο!! Περιμένω κι εγώ όπως όλοι την συσκευή και ελπίζω να ομαλοποιηθει η διαθεσιμότητα :)

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να περιμενουμε να δουμε κ ποσο θα το φερουν τα μαγαζια στην ελλαδα... γιατι ξερουμε ολοι καλα ποσο μπαγλαμαδες ειναι κ θα ανεβασουν την πανεμορφη τιμη των 350 ευρω στα 600. Ελπιζω να βγω λαθος αλλιως με βλεπω μονοδρομο να αγοραζω συσκευη απο το εξωτερικο. Το αλλο θεμα ειναι και ποτε θα δουμε διαθεσιμοτητα...ελπιζω μεχρι αρχες δεκεμβριου να γινει κατι.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...