Jump to content

[Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οσο αφορα την μπαταρια διαβαζα χθες στο xda οτι υπαρχει θεμα με καποιους drivers κ οτι η google σκοπευει να δωσει update σχετικα γρηγορα γιατι υπαρχει μεγαλο drain.Πολλοι μιλουν για το Wake lock οτι δημιουργει μεγαλο προβλημα

Μακάρι γιατί δυστυχώς για να βγάλει την μέρα πρέπει να κάνει κάποιος σημαντικές υποχωρήσεις (φωτεινότητα, 3g, gps, κτλ).. :mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σίγουρα φαντάζει μέτρια η μπαταρία του, αλλά από το πρωί με 100% είναι τώρα 50% ακριβώς, με 2 ώρες screen on, wifi ανοιχτό, 3G για μισή ώρα, 30' κλήσεις και 35' gaming. Δεν μου φαίνεται και ΤΟΣΟ τραγική του Ν4.
What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα φαντάζει μέτρια η μπαταρία του, αλλά από το πρωί με 100% είναι τώρα 50% ακριβώς, με 2 ώρες screen on, wifi ανοιχτό, 3G για μισή ώρα, 30' κλήσεις και 35' gaming. Δεν μου φαίνεται και ΤΟΣΟ τραγική του Ν4.

Φωτεινότητα στο auto? Rom, kernel?? Πόσες φορτισεις?? Νομίζω όλη την "ζημια" την κάνει η φωτεινότητα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Θελω μια χαρη ρε παιδες... Προσπαθησα πολυ να διαβασω οσα περισσοτερα μπορουσα εδω μεσα αλλα συγχωρεστε με....

 

Λοιπον το ερωτημα που εχω να κανω ειναι πολυ συγκεκριμενο...

 

Εχω ενα γνωστο μου που μενει Αγγλια. Μπορει να μου πει καποιος τι ακριβως θα πρεπει να κανω για να το παραγγειλω να παει σε αυτον,εφοσον δεν μπορω να το στειλω ελλαδα? Ποσο ακριβως θα μου παει το κοστος,ΟΛΑ ΟΛΑ....??

Επισης, ποσον καιρο θα κανει να παει σπιτι του αφου ολοκληρωθει η πληρωμη?? (Θα παει ενας κολλητος να τον επισκεφθει, αρα πρεπει να κανονισω να ειναι ηδη το κινητο εκει ωστε να μου το φερει αυτος Ελλαδα....

 

 

Πρεπει να με βοηθησετε οπωσδηποτε!!! 26 Ιανουαριου ειναι προγραμματισμενο το ταξιδι αρα πρεπει να ειναι ΗΔΗ εκει το κινητο....

 

 

Ευχαριστωωωω

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα φαντάζει μέτρια η μπαταρία του, αλλά από το πρωί με 100% είναι τώρα 50% ακριβώς, με 2 ώρες screen on, wifi ανοιχτό, 3G για μισή ώρα, 30' κλήσεις και 35' gaming. Δεν μου φαίνεται και ΤΟΣΟ τραγική του Ν4.

 

Και πως ειναι το τραγικο δηλαδη??!

Link to comment
Share on other sites

Θελω μια χαρη ρε παιδες... Προσπαθησα πολυ να διαβασω οσα περισσοτερα μπορουσα εδω μεσα αλλα συγχωρεστε με....

 

Λοιπον το ερωτημα που εχω να κανω ειναι πολυ συγκεκριμενο...

 

Εχω ενα γνωστο μου που μενει Αγγλια. Μπορει να μου πει καποιος τι ακριβως θα πρεπει να κανω για να το παραγγειλω να παει σε αυτον,εφοσον δεν μπορω να το στειλω ελλαδα? Ποσο ακριβως θα μου παει το κοστος,ΟΛΑ ΟΛΑ....??

Επισης, ποσον καιρο θα κανει να παει σπιτι του αφου ολοκληρωθει η πληρωμη?? (Θα παει ενας κολλητος να τον επισκεφθει, αρα πρεπει να κανονισω να ειναι ηδη το κινητο εκει ωστε να μου το φερει αυτος Ελλαδα....

 

 

Πρεπει να με βοηθησετε οπωσδηποτε!!! 26 Ιανουαριου ειναι προγραμματισμενο το ταξιδι αρα πρεπει να ειναι ΗΔΗ εκει το κινητο....

 

 

Ευχαριστωωωω

 

 

Αυτό θέλω να μάθω και εγώ.

 

Διάβασα κάτι με αλλαγή του proxy αλλά δεν ξέρω αν είναι ασφαλές, κάποτε χρησιμοποίησα ένα προγραμματάκι που σου έκρυβε την ip και διάλεγες εσύ απο ποια χώρα ήθελες να πάρει.

 

Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για οσους ζητανε να μαθουν τι ακριβως γινεται κ πως θα το παρουν :

1) Αποφασιστε απο ποια χωρα θελετε να το παρετε

2) Πρεπει να εχετε ανθρωπο σε αυτη την χωρα σε μονιμη διευθυνση ( αλλιως το θα παω ταξιδι κ να ναι εκει ειναι ρισκο)

3) Ψαξτε στο Google για proxies της χωρας που θελετε.Αυτο δεν εχει να κανει με την ασφαλεια διοτι για να ολοκληρωθει η παραγγελια σε βγαζει στο Google Wallet εκει λοιπον θα βγαλετε τον proxy απο τον Browser σας κ τελειωνει το θεματακι.

4) Γινεται κ με Ελληνικη πιστωτικη το ολο θεμα οπως το εκανα κ εγω.

5) Χρονος παραδοσης δεν υπαρχει μπορει να σ πει 5-6 Εβδομαδες κ να στο στειλουν στις 10 πρωτες μερες κ το αντιστροφο.

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινότητα στο auto? Rom, kernel?? Πόσες φορτισεις?? Νομίζω όλη την "ζημια" την κάνει η φωτεινότητα πάντως

Και πως ειναι το τραγικο δηλαδη??!

 

Μάλλον δεν ήμουν σαφής, για το τωρινό κινητό μιλάω, το S3 μου. Φωτεινότητα στο αυτόματο.

 

 

Τα έχουμε ξαναπεί πολλές φορές: το καλύτερο είναι να κάνει ο γνωστός την παραγγελία από Αγγλία (ή όπου αλλού βρίσκεται). Τα μεταφορικά είναι 10 λίρες και αυτή τη στιγμή το στατους αναμονης είναι 6-7 εβδομάδες. Do the math.

What u take is what u give...
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 2 εβδομάδες με το Ν4 σε στοκ μορφή θέλω να επισημάνω 1-2 προβληματάκια που έχω δει σε συστηματική βάση και αφορούν καθαρά το λογισμικό. Και να μου πείτε αν έχει κανείς τα ίδια!

Το πρώτο έχει να κάνει με το WiFi. Αν το κλείσω και το ξανανοίξω αμέσως, κάνει αρκετή ώρα να εμφανίσει τα δίκτυα και καμιά φορά δε συνδέεται.

Το δεύτερο έχει να κάνει με την κάμερα. Πας να βγάλεις φωτογραφία και απλά δεν κάνει τίποτα.. Δείχνει κανονικά απλά δε βγάζει! Συν οτι μένει ανοιχτό το φλας. Κλείνω την εφαρμογή ξανανοίγω, πάλι τα ίδια.. Μόνο με reboot στρώνει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον για οσους ζητανε να μαθουν τι ακριβως γινεται κ πως θα το παρουν :

1) Αποφασιστε απο ποια χωρα θελετε να το παρετε

2) Πρεπει να εχετε ανθρωπο σε αυτη την χωρα σε μονιμη διευθυνση ( αλλιως το θα παω ταξιδι κ να ναι εκει ειναι ρισκο)

3) Ψαξτε στο Google για proxies της χωρας που θελετε.Αυτο δεν εχει να κανει με την ασφαλεια διοτι για να ολοκληρωθει η παραγγελια σε βγαζει στο Google Wallet εκει λοιπον θα βγαλετε τον proxy απο τον Browser σας κ τελειωνει το θεματακι.

4) Γινεται κ με Ελληνικη πιστωτικη το ολο θεμα οπως το εκανα κ εγω.

5) Χρονος παραδοσης δεν υπαρχει μπορει να σ πει 5-6 Εβδομαδες κ να στο στειλουν στις 10 πρωτες μερες κ το αντιστροφο.

 

 

- Θα σου πω συγκεκριμενα για μενα, θελω να το παρω απο Αγγλια επειδη υπαρχει καποιος με σταθερη κατοικια.

- Εφοσον γινεται με Ελληνικη πιστωτικη αρα θα γινεται και με Pre-Paid καρτα της Κυπρου... ε??

- Εξοδα αποστολης ειναι 10 λιρες ειπες... Το 8αρι ποσο κανει και το 16 ποσο?? Γιατι μπαινω στις Αγγλιας και μου δειχνει παλι το Αμερικανικο με 299$...

 

Συγνωμη παιδες αλλα επειδη ειναι αρκετα τα λεφτα το εχω πολυ αγχος μην κανω καμια τσουκα.... ;) Να στε καλα!! :)

Link to comment
Share on other sites

Device U.S.

Nexus 4 8GB = $299

Nexus 4 16GB = $349

 

U.K.

Nexus 4 8GB = £239

Nexus 4 16GB = £279

 

Europe

Nexus 4 8GB = 299€

Nexus 4 16GB = 349€

 

Αυτές είναι οι τιμές στα Play Store από την αρχή, δεν υπάρχουν άλλες τιμές. Προφανώς από ΗΠΑ λόγω ισοτιμίας είναι πιο φτηνά για εμάς με €, αλλά είπαμε εκεί υπάρχουν άλλα ρίσκα, που κατά τη γνώμη μου για 50€ δεν αξίζουν.

 

Δες κ λιγο τις προηγουμενες σελιδες...

Link to comment
Share on other sites

Δες κ λιγο τις προηγουμενες σελιδες...

 

το ειδα αυτο... αλλα ειναι αυτη η τιμη και τιποτα παραπανω?(εκτος απο τα εξοδα αποστολης)

Link to comment
Share on other sites

κατ΄αρχάς φτιάξε ένα account στο google wallet, βάλε και τα στοιχεία της κάρτας σου για να δεις αν θα τη δεχτεί, βάλε και τη διεύθυνση αποστολής και μετά κάνε όλα τα υπόλοιπα. Αν η κάρτα σου είναι electron ή maestro το google wallet δε θα τη δεχτεί.

 

Προφανώς ο proxy που βάζεις είναι αμερικάνικος και γιαυτό σε βγάζει στο αμερικάνικο play store.

Link to comment
Share on other sites

κατ΄αρχάς φτιάξε ένα account στο google wallet, βάλε και τα στοιχεία της κάρτας σου για να δεις αν θα τη δεχτεί, βάλε και τη διεύθυνση αποστολής και μετά κάνε όλα τα υπόλοιπα. Αν η κάρτα σου είναι electron ή maestro το google wallet δε θα τη δεχτεί.

 

Προφανώς ο proxy που βάζεις είναι αμερικάνικος και γιαυτό σε βγάζει στο αμερικάνικο play store.

 

Δεν αλλαξα καν proxy!! :) Δεν ξερω πως γινεται.... Εδω μπηκα http://www.google.com/intl/ALL_uk/nexus/4/

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1978281

 

Ακολουθα τις οδηγιες εδω.

Στο βημα 2 μην δωσεις σημασια. Απλως ψαξε για αγγλικο Proxy.

Οταν βαλεις την καρτα σου βαλτην ακριβως οπως θα την εβαζες σε οποιαδηποτε σελιδα ΑΠΛΑ για χωρα βαλε την χωρα αποστολης ( Αγγλια ).

Δηλωσε μετα shipping address του φιλου σου στην Αγγλια και εισαι ετοιμος.

Προτεινω να φτιαξεις τον λογαριασμο και την καρτα και να πεις του φιλου σου να κανει την παραγγελια μονος του. Και αν γινεται και με δικη του καρτα ακομα καλυτερα για σιγουρια.

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που από τη μια κοιτάνε τα specs (cpu, ram Κλπ) και από την άλλη, όταν τους λέει κάποιος τα μειονεκτήματα, λένε ότι τους ενδιαφέρει σαν "κινητό" , όχι σαν "καφετιέρα".

Αυτό ακριβώς.

Αν ο άλλος έχει αποφασίσει ότι είναι το καλύτερο, δεν μπορείς να συνεννοηθείς.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εχθές το βράδυ έγινε παραγγελία στη Γερμανία (από συγγενή). Ισχύει ο χρόνος παράδοσης των 6 εβδομάδων;
Link to comment
Share on other sites

το ειδα αυτο... αλλα ειναι αυτη η τιμη και τιποτα παραπανω?(εκτος απο τα εξοδα αποστολης)

 

Τα έξοδα αποστολής για googleplay UK είναι 9.9 λίρες . Είτε πάρεις ένα νεξους 4, είτε 10(μέχρι 10) θα πληρώσεις 9.9 λίρες.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Τα έξοδα αποστολής για googleplay UK είναι 9.9 λίρες . Είτε πάρεις ένα νεξους 4, είτε 10(μέχρι 10) θα πληρώσεις 9.9 λίρες.

 

Εννοείς ότι τόσα είναι τα έξοδα για παραγγελία από Αγγλία και παράδοση πάλι στην Αγγλία;

Link to comment
Share on other sites

σου απαντησε ηδη ο παραπανω, οπου και να παραδωθει εντος uk θα πληρωσεις αυτο το ποσο

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι τόσα είναι τα έξοδα για παραγγελία από Αγγλία και παράδοση πάλι στην Αγγλία;

 

ναι. Αν πχ πάρεις 10 nexus 7 θα τα πάρεις και τα 10 στο σπίτι σου στην Αγγλία με 9.9 μεταφορικά. Τα ίδια μεταφορικά αν πάρεις 1 νεξους 7.

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Nexus 4] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...