Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε το κινητό δεν υποστηρίζει το δίκτυο της Vodafone για 4G ακόμα.

 

Ναι.θενκς.

Μολις αυτο μουπαν απο βονταφον τηλεφωνικα.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι.θενκς.

Μολις αυτο μουπαν απο βονταφον τηλεφωνικα.

 

Το περίεργο είναι ότι η Vodafone στους παρόχους το είχε αποκλειστικότητα για δύο μήνες πριν την Cosmote και την Wind, θα περίμενε κανείς να έχει το δίκτυο της 4G.

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο είναι ότι η Vodafone στους παρόχους το είχε αποκλειστικότητα για δύο μήνες πριν την Cosmote και την Wind, θα περίμενε κανείς να έχει το δίκτυο της 4G.

 

Κι ομως....

Εστειλα και μειλ σε lg.

Για να δουμε...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Κι ομως....

Εστειλα και μειλ σε lg.

Για να δουμε...

Μιλησα και εγω με lg μου ειπαν οτι το κινητο ειναι 4g ready και οτι θα παρει αναβαθμιση σε μερικες μερες αποτι τους εχουν ενημερωσει για να ενεργοποιηθει το 4g...

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα και εγω με lg μου ειπαν οτι το κινητο ειναι 4g ready και οτι θα παρει αναβαθμιση σε μερικες μερες αποτι τους εχουν ενημερωσει για να ενεργοποιηθει το 4g...

 

Γιατι νομιζω οτι αυτο το ειχαμε ξανακουσει?:confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι νομιζω οτι αυτο το ειχαμε ξανακουσει?:confused:

 

Αλλαξοπιστησες και σωθηκες στο θέμα αναβαθμίσεων γενικότερα,Χρήστο :p

και εγώ το ακούω καιρό και δε βλέπω κάτι παρότι έχω κοσμοτέ. Σκέψου να δώσει και η wind 4g τι έχει να γίνει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Κανοντας reboot σε silent mode, παραμενει σε silent mode αλλα δε φαινεται η ενδειξη στην taskbar.

Μπορει καποιος να το επαληθεύσει ;

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Κι εδω ειναι το θεμα που ειχα αναφερει σε προηγουμενα posts μου. Ενω ειμαι συνδεδεμενος σε wifi, πεφτει η σύνδεση και δε συνδεεται οση ωρα κι αν περασει. Πρεπει να παω πιο κοντα στο μοντεμ ή να κανω χειροκινητη συνδεση. Και μετα απο λιγο τα ιδια. Αν πιανει 3/4 ή 4/4 δε εχει το θέμα των αποσυνδεσεων.

H Procordia λεει οτι δεν εχει προβλημα το τηλεφωνο. Κανενα αλλο android τηλεφωνο που ειχα ή εχω συμπεριφερεται ετσι. Εσεις τι λετε βρε παιδια γιατι εχω αρχισει να νομιζω οτι ειμαι τρελλος.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα restart σε αθορυβο και οταν ξεκινησε ειχε το mute συμβολακι πανω δεξια.

 

Το wifi οταν πιανει οριακα ετσι κανει μου το κανει και το laptop μου, ετσι εκανε και το Galaxy Nexus, μονο που το Optimus G πιανει σε πολυ πιο μεγαλη εμβελεια απο οτι το GNexus.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Εκανα restart σε αθορυβο και οταν ξεκινησε ειχε το mute συμβολακι πανω δεξια.

 

Το wifi οταν πιανει οριακα ετσι κανει μου το κανει και το laptop μου, ετσι εκανε και το Galaxy Nexus, μονο που το Optimus G πιανει σε πολυ πιο μεγαλη εμβελεια απο οτι το GNexus.

 

Οριστε δια του λογου το αληθες.

Μου κανει εντυπωση Σταματη που σ εσενα δε το κανει διοτι αυτο πιστευα οτι ειναι θεμα software. Σ ευχαριστω.

Μαλλον το τηλεφωνο το εχει βιασει η Procordia και την εχει ακουσει κανονικα.

 

Οσον αφορα το WiFi το δικο μου G πιανει χεοροτερα σε σχεση με Galaxy S, S3, S4 mini, L7 & Padfone. Και φυσικα μονο αυτο κανει αποσυνδεσεις τοσο κοντα στο μοντεμ. Ολα τα αλλα στο ισογειο ενω μενω στον 4ο.

Edited by CKB
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν ειχα το εικονιδιο στη μπαρα.

 

Μετα απο restart μενει πανω δεξια το mute αλλα το τηλεφωνο αν πας να δυναμωσεις απο τα τα κουμπια ηχου ειναι ηδη σε mode με ηχο αλλα το εικονιδιο του mute πανω δεξια δεν φευγει, παω στη μπαρα και παταω στο εικονιδιο που ειναι οπως και στο δικο σου τελικα και κανω ενα κυκλο μεχρι να ειναι ξανα οκ.

 

Φυσικα δεν φταιει το εικονιδιο στη μπαρα αλλα οτι δεν δοκιμασα πιο πριν το κινητο να δω αν εχει ηχους.

 

 

To wifi κοντα στο router δεν μου κανει ποτε αποσυνδεση, γενικα ομως ειμαι πολυ μακρια απο το ρουτερ και φαντασου το κινητο πιανει και στην τουαλετα που μονο το λαπτοπ πιανει και αυτο οριακα!!!

Παιζει ομως γενικα ρολο και το ρουτερ και ο συνδιασμος ρουτερ κινητου.

Edited by stamatis3133
images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έκανε την πρωτη επανεκκίνηση :p κατέβασα το assistant και με ενεργοποιημένο το conversation mode κόλλαγε σαν να εμφάνιζε συνεχεια τη προτροπή να μιλήσω, με απενεργοποιημενο τον κόφτη, στο δίλεπτο ΕΚΑΙΓΕ κ εσβησε μόνο του :p

 

άσχετο, το skyvi δουλεύει εσάς; επισης απο την εφαρμογή της google πως εκτελεί τις εντολές που εμφανίζει πχ ξυπνητηρι στις 9; μονο αναζητηση κανει κ μονο με σύνδεση στο διαδίκτυο!

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω σκοπο να κανω unboxing/review hd video,οταν ερθει το κινητο ομως...για να φαινεται και πως εφαρμοζει κλπ. :)

 

Edit:Πηγα σημερα στον Γερμανο για να κανω αντικατασταση της sim αλλα δεν ειχαν καθολου micro sim οποτε εβγαλα κανονικη sim και μου την εκοψαν αυτοι σε micro sim... (η υπαλληλος ειπε ειναι το ιδιο).

Ελπιζω να ισχυει κατι τετοιο και να μην εχω καποιο θεμα :p

 

προκαλείς τη τυχει σου μου φαίνεται...πάλι κομμένη micro sim?

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου έκανε την πρωτη επανεκκίνηση :p κατέβασα το assistant και με ενεργοποιημένο το conversation mode κόλλαγε σαν να εμφάνιζε συνεχεια τη προτροπή να μιλήσω, με απενεργοποιημενο τον κόφτη, στο δίλεπτο ΕΚΑΙΓΕ κ εσβησε μόνο του :p

 

άσχετο, το skyvi δουλεύει εσάς; επισης απο την εφαρμογή της google πως εκτελεί τις εντολές που εμφανίζει πχ ξυπνητηρι στις 9; μονο αναζητηση κανει κ μονο με σύνδεση στο διαδίκτυο!

 

Εφαρμογες τετοιου τυπου (να μιλαω με το κινητο μου δλδ :p ) δεν θα εβαζα ποτε και μου φαινεται παραξενο να κολλουσε π.χ το assistant. Θα βαλω το skyvi και επανερχομαι.

 

Σου βγαζει αυτο; Οντως δε λειτουργει.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το παρήγγειλα, το περιμένω δευτερα απο expansys 303 euro λογω ενδοκοινωτικού ΑΦΜ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιρνω τηλ το Alfa mobiles να κανω παραγγελια στα 340 και αφου τους ανεφερα οτι το galaxy store το οποιο οπως εγραψε ενα παιδι πιο πριν ειπε πως ειναι ενα κι αυτο(βλακεια μου που το ανεφερα μιας και στo galaxy store το εχουν στα 399) μου κανει μισο λεπτο να ρωτησω και αμεσως μετα μου λεει οχι οχι δεν ειμαστε alfa mobiles ειμαστε το galaxy store και οτι εχει γινει καποιο λαθος στης γραμμες και η τιμη ειναι 399 οπως στο site του galaxy store,ενω το νουμερο που τους πηρα ειναι το Τηλ: 210 3210581 alfa mobiles.Τωρα τι να πεις και τι να πιστεψεις!
Link to comment
Share on other sites

Παιρνω τηλ το Alfa mobiles να κανω παραγγελια στα 340 και αφου τους ανεφερα οτι το galaxy store το οποιο οπως εγραψε ενα παιδι πιο πριν ειπε πως ειναι ενα κι αυτο(βλακεια μου που το ανεφερα μιας και στo galaxy store το εχουν στα 399) μου κανει μισο λεπτο να ρωτησω και αμεσως μετα μου λεει οχι οχι δεν ειμαστε alfa mobiles ειμαστε το galaxy store και οτι εχει γινει καποιο λαθος στης γραμμες και η τιμη ειναι 399 οπως στο site του galaxy store,ενω το νουμερο που τους πηρα ειναι το Τηλ: 210 3210581 alfa mobiles.Τωρα τι να πεις και τι να πιστεψεις!

 

Περιμενεις λιγο καιρο να πεσει ξανα μαλλον.Ενταξει βλεπω το εχει το Smarties αλλα δε πρεπει να ειναι αξιοπιστο ιδιαιτερα (αν και δεν εχω αγορασει ποτε απο εκει) . Τι να πω , ακυροι οι τυποι , καθολου αξιοπιστοι και του λογου τους!

Link to comment
Share on other sites

Εφαρμογες τετοιου τυπου (να μιλαω με το κινητο μου δλδ :p ) δεν θα εβαζα ποτε και μου φαινεται παραξενο να κολλουσε π.χ το assistant. Θα βαλω το skyvi και επανερχομαι.

 

Σου βγαζει αυτο; Οντως δε λειτουργει.

 

οχι γραφει αν θυμάμαι καλα η σκιβι σταματησε να αποκρίνεται η κατι τέτοιο, δεν ξεκινα καν! Καλα κ εγω πιο πολυ για πλάκα το εβαλα :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το παρήγγειλα, το περιμένω δευτερα απο expansys 303 euro λογω ενδοκοινωτικού ΑΦΜ

 

Από το Αγγλικό το expansys το παρήγγειλες; Και εγώ θέλω..:cry: Πες μας καμια πληροφορία για το ενδοκοινοτικό ΑΦΜ.. :confused:

If something goes wrong at the plant, blame the guy who can’t speak English. :blink:
Link to comment
Share on other sites

offtopic: πρεπει να εχουν ενεργοποιηθει οι διακοινοτικες συναλλαγες και περναει στα εξοδα της εταιρειας της οποιας το αφμ δηλωθηκε..

 

επομενως δεν ειναι για ολους

Link to comment
Share on other sites

Περιμενεις λιγο καιρο να πεσει ξανα μαλλον.Ενταξει βλεπω το εχει το Smarties αλλα δε πρεπει να ειναι αξιοπιστο ιδιαιτερα (αν και δεν εχω αγορασει ποτε απο εκει) . Τι να πω , ακυροι οι τυποι , καθολου αξιοπιστοι και του λογου τους!

 

Τι να πω εχω ξενερωσει τελειως,εχω τα λεφτα ετοιμα σκεφτομουν να το εχω το απογευμα να το επεξεργαστω και τωρα αντιλαμβανοιμαι πως στο νουμερο που καλεις το <<ρομποτ>> λεει alfa mobiles για τηλ παρ πατηστε 1 κτλπ.....τους εχω στειλει mail μπας και τους ψαρωσω...αν οχι θα πεσει τρελο κραξιμο...παραπληροφορηση πελατη στο φουλ!

Link to comment
Share on other sites

offtopic: πρεπει να εχουν ενεργοποιηθει οι διακοινοτικες συναλλαγες και περναει στα εξοδα της εταιρειας της οποιας το αφμ δηλωθηκε..

 

επομενως δεν ειναι για ολους

 

Έχει καμια σχέση με το ευρωπαϊκό ΑΦΜ που έχει μια εταιρία η όχι; :worry:

If something goes wrong at the plant, blame the guy who can’t speak English. :blink:
Link to comment
Share on other sites

offtopic: πρεπει να εχουν ενεργοποιηθει οι διακοινοτικες συναλλαγες και περναει στα εξοδα της εταιρειας της οποιας το αφμ δηλωθηκε..

 

επομενως δεν ειναι για ολους

 

Άραγε με τυχαίο ΑΦΜ εταιρίας Η/Υ θα δουλεύει; Γιατί κάτι μου λέει πως δεν θα το ψάξουν και τόσο.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς custom Rom+Kernel 4.3 να μας πει εντυπώσεις....Με έχει πιάσει το μικρόβιο του flashαρισματος!!!!

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...