Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια, κανει σε κανεναν τυχαια reboots? μου εχει κολλησει σε διαφορες εφαρμογες συνολικα 5-6 φορες, ακομα και στον task manager μια φορα.... κολλαει το κινητο, reboot (δειχνει το σημα της lg, σε 5 δευτερα βεβαια δειχνει την αρχικη οθονη αλλα παραμενει σπαστικο)... ο κοφτης τελικα ειναι ενεργοποιημενος αφου του εχω κανει reset, θερμοκρασια συνηθως δεν εχει ιδιαιτερη στην πλατη οταν συμβαινει...

 

δε το κανει συνηθως σε ζορισμα, αυτο ειναι το ακυρο! μονο η ram ειναι συνηθως στα <600mb αλλα δε θαρρω να φταιει αυτο... καποιο προγραμμα φοβαμαι, κυριως λογω root... να κλεινει καποια εφαρμογη του συστηματος? :worry:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια, κανει σε κανεναν τυχαια reboots? μου εχει κολλησει σε διαφορες εφαρμογες συνολικα 5-6 φορες, ακομα και στον task manager μια φορα.... κολλαει το κινητο, reboot (δειχνει το σημα της lg, σε 5 δευτερα βεβαια δειχνει την αρχικη οθονη αλλα παραμενει σπαστικο)... ο κοφτης τελικα ειναι ενεργοποιημενος αφου του εχω κανει reset, θερμοκρασια συνηθως δεν εχει ιδιαιτερη στην πλατη οταν συμβαινει...

 

δε το κανει συνηθως σε ζορισμα, αυτο ειναι το ακυρο! μονο η ram ειναι συνηθως στα <600mb αλλα δε θαρρω να φταιει αυτο... καποιο προγραμμα φοβαμαι, κυριως λογω root... να κλεινει καποια εφαρμογη του συστηματος? :worry:

 

Τοχω απο 13/7.

καθημερινη χρηση και φορτιση.

Τυχαιο reboot ΠΟΤΕ.

Μια φορα ηταν στην τσεπη,πατηθηκαν διαφορα,κολλησε και το εκανα εγω reboot με ταυτοχρονο πατημα κουμπιων.

Αλλο ΤΙΠΟΤΑ....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

να ανησυχησω? :( ευχελαιο χρειαζομαι :(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

να ανησυχησω? :( ευχελαιο χρειαζομαι :(

 

Πραγματικα περιεργο φιλε μου. Με κυριολεκτικο λιωσιμο και με ΒΓΑΛΜΕΝΟ κοφτη, με βαρυ launcher, βαριες εφαρμογες καθε τοσο και γενικα λιωσιματακι δεν εχει κολλησει ΠΟΤΕ. Ουτε ενα random reboot . Απο 2 Ιουλιου ειμαι κατοχος! Εγω θα ανησυχουσα αλλα πες μας ποιες ειναι οι εφαρμογες με τις οποιες το παρατηρησες! Θυμαμαι το assistant + skyvi που ειχες αναφερει. Ποιες ειναι οι αλλες;

α και επισης να προσεχεις τι παγωνεις και τι οχι. Ετσι απλα να κλεινει κατι του συστηματος που λες (λογω ρουτ κιολας) δεν νομιζω...Μονο εαν πειραξες κατι!

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

ME greenify εχω βαλει σχεδον ολες τις εφαρμογες αλλα δεν ειναι καμια συστηματος... θα δω με system tuner η advanced tools αν εχω πειραξει τιποτα! δε θυμαμαι, καμια συγκεκριμενη, ακι στη διαχειριση εργασιων το ειχε κανει! σε ακυρες φασεις! 1-2 φορες μονο ενω ζοριζοταν... θα δω, αν συνεχισουν θα μιλησω με LG!

 

πριν το στειλω δεν ειχε τιποτα 1 βδομαδα+ που το ειχα ΚΑΨΕΙ + χωρις κοφτη.... να εφταιγε κανα reset? :/

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να ειναι εντελως τυχαια. Δοκιμασε και μια επαναφορα εργοστασιακων αν δε δεις χαϊρι ! ευχομαι παντως τιποτα απολυτως να μην ειναι τα τυχαια restart αυτα! Πραγματικα παντως, δε καταφερα να το "καψω" με τον κοφτη βγαλμενο. (και επι 1,5 μηνα τωρα μονιμα βγαλμενο απο αρχες αυγουστου σχεδον).

Εσυ το ειχες καψει και με τσιγαρο ειπες; !

Link to comment
Share on other sites

οχι, με μπερδευεις, ουτε εμενα εχει καει :p θα δειξει :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρει κανείς τι είναι το nfsservicemanager?

Άνοιξα την κίνηση δεδομένων και είδα ότι μου κατέβασε 5.5giga μέσω wifi.

Μου έκανε εντύπωση τόσα δεδομένα τι να είναι;

Link to comment
Share on other sites

ποσα? ο χριστός και απόστολος :P , λογικά από το όνομα πρέπει να είναι το service που τρέχει όταν έχεις ενεργό το nfc... μήπως το έχεις ξεχάσει ανοιχτο?

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

ποσα? ο χριστός και απόστολος :P , λογικά από το όνομα πρέπει να είναι το service που τρέχει όταν έχεις ενεργό το nfc... μήπως το έχεις ξεχάσει ανοιχτο?

 

Όχι NFC, NFS.

Μου μοιάζει κάτι με NeedForSpeed...Μήπως κατέβασε files απαραίτητα για την εγκατάσταση του παιχνιδιού;;;

Link to comment
Share on other sites

οχι παιδια δεν εχει να κανει με το nfs game

 

τη συγκεκριμενη την εχω και εγω ως system app..

 

επισης ουτε με το nfc μαλλον δεν εχει να κανει..

 

τι ειναι μη με ρωτατε.. :)

Link to comment
Share on other sites

τελικα παιδια το πηρα το εργαλειο...........

πανεμορφο :love:

εχω ομως ενα θεμα.. μου βγαζει η ενημερωση λογισμικου μια αναβαθμιση v10d apr 01 2013 που οταν παταω ληψη μου γραφει οτι η ληψη δεν ειναι δυνατη σφαλμα διακομιστη. πρεπει να κανω καποια ρυθμιση

και ακομα πως μπορω να βλεπω την καταναλωση των δεδομενων αλλα οχι ποσο κατεβαζει το wi fi

ευχαριστω εκ των προτερων

 

 

υγ. δεν εχω βαλει ακομα την sim

 

sorry για τις χαζες ερωτησης... φυσικα και για τα δυο θεματα η απαντηση ειναι η sim που μολις παρελαβα και εβαλα:p

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Όχι NFC, NFS.

 

ωx! sorry, στραβομάρα....:grin:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ξέρει κανείς τι είναι το nfsservicemanager?

Άνοιξα την κίνηση δεδομένων και είδα ότι μου κατέβασε 5.5giga μέσω wifi.

Μου έκανε εντύπωση τόσα δεδομένα τι να είναι;

 

Μήπως έστελνες αρχεία στο κινητό από τον υπολογιστή ή το ανάποδο μέσω wifi με κανένα πρόγραμμα τύπου wifi explorer???

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα αυτή τη θήκη σε λευκό:

http://a248.e.akamai.net/origin-cdn.volusion.com/nenp4.34d6f/v/vspfiles/photos/L01LGOPTGPC001_LG-4.jpg?1354853627

Οκ καλή είναι αλλά: το λευκό λερώνεται με το τίποτα κυριολεκτικά, και σαν ποιότητα δεν είναι τόσο καλή όσο θα περίμενα εφόσον είναι η ακριβότερη θήκη που κυκλοφορεί για το συγκεκριμένο μοντέλο.

Η αντίστοιχη nillkin θεωρώ ότι θα ήταν καλύτερο value for money.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το birdphone δεν θα το ξαναφερει (εντος 15 ημερων++)

Οποτε μου προτειναν να παρω κατι αλλο ή επιστροφη χρηματων..

Μαλλον προς το 2ο παω,το θεμα ειναι οτι κανενα αλλο μαγαζι δεν το εχει το πολυ 330€ που μπορω να δώσω..

Εχω στα χερια μου την nillkin flip case και δεν εχω το κινητο...

Οποιος το πουλαει σε Αριστη κατασταση Χωρις κανενα θεμα το εννοώ αυτο ας στειλει pm.

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

κοιτα στο buy&sell ανεβηκαν κανα 2 αγγελιες σημερα

 

αντε μηπως και δουμε κανα review και της θηκης επιτελους :D

 

Στα 320€ το βλεπω μεταχ. ,το εχω βρει και σε αλλα φορουμ πιο φθηνά.280-300€ (αυτο που με νοιαζει ειναι να ειναι επιτελους ΑΡΙΣΤΟ και αυτος που το πουλαει να το στελνει με αντικαταβολη...(ειμαι 17 και δεν εμπιστευομαι με την καμια αγοραπωλησιες με καταθεσεις)

Αν θελετε σας κανω review και χωρις το κινητο,αλλα δεν θα εχω πληρη αποψη οποτε λιγη υπομονη ;)

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

εννοειται αντικαταβολη..

αν ο πωλητης εχει θετικες αξιολογησεις και σου στειλει και κανα 2 φωτο της συσκευης δε νομιζω να εχεις λογο να ανησυχεις

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το birdphone δεν θα το ξαναφερει (εντος 15 ημερων++)

Οποτε μου προτειναν να παρω κατι αλλο ή επιστροφη χρηματων..

Μαλλον προς το 2ο παω,το θεμα ειναι οτι κανενα αλλο μαγαζι δεν το εχει το πολυ 330€ που μπορω να δώσω..

Εχω στα χερια μου την nillkin flip case και δεν εχω το κινητο...

Οποιος το πουλαει σε Αριστη κατασταση Χωρις κανενα θεμα το εννοώ αυτο ας στειλει pm.

 

 

Αν έχεις άκρες με Γερμανία 330€ http://www.notebooksbilliger.de/handys+smartphones/lg+handys+smartphones/lg+optimus+g/lg+optimus+g+e975+schwarz αλλιώς ετοιμοπαράδοτο στα 360€ http://www.expansys.com.gr/lg-optimus-g-black-237401/

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις άκρες με Γερμανία 330€ http://www.notebooksbilliger.de/handys+smartphones/lg+handys+smartphones/lg+optimus+g/lg+optimus+g+e975+schwarz αλλιώς ετοιμοπαράδοτο στα 360€ http://www.expansys.com.gr/lg-optimus-g-black-237401/

 

Δυστιχως ακρες στη Γερμανια δεν εχω... (και παλι 330+τα μεταφορικα θα παει αρκετα)

Απο Expansys στα 360+μεταφορικα βγαινει ακομα περισσοτερα.

 

¤ Ξερει καποιος με ποιο τροπο (διαδικασια) κανει επιστροφη χρηματων η Birdphone;

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έστελνες αρχεία στο κινητό από τον υπολογιστή ή το ανάποδο μέσω wifi με κανένα πρόγραμμα τύπου wifi explorer???

 

ναι όντως, έκανα file transfer μέσω wifi στο τοπικό δίκτυο.

Μάλλον αυτό θα είναι! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις άκρες με Γερμανία 330€ http://www.notebooksbilliger.de/handys+smartphones/lg+handys+smartphones/lg+optimus+g/lg+optimus+g+e975+schwarz αλλιώς ετοιμοπαράδοτο στα 360€ http://www.expansys.com.gr/lg-optimus-g-black-237401/

 

To Γερμανικό κατάστημα είναι αξιόπιστο? έχεις ψωνίσει από εκεί ? και τα μεταφορικά πόσο περίπου έρχονται ? Α και αν πάθει κατι το στέλνεις με έξοδα σου? Sorry για το πλήθος των ερωτήσεων αλλά έχει καλές τιμές ίσως και καλύτερες από amazon.

Link to comment
Share on other sites

To Γερμανικό κατάστημα είναι αξιόπιστο? έχεις ψωνίσει από εκεί ? και τα μεταφορικά πόσο περίπου έρχονται ? Α και αν πάθει κατι το στέλνεις με έξοδα σου? Sorry για το πλήθος των ερωτήσεων αλλά έχει καλές τιμές ίσως και καλύτερες από amazon.

Αν πάθει κάτι το πας στην Ελληνικη αντιπροσωπεία. Αρκει να είναι Ευρωπαικό, γιατί για τα αντίστοιχα <<σκρουτζομάγαζα>> της Γερμανίας μιλάμε.

.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...