Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο lg:

*

 

Αγαπητέ κύριε .......

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η αναβάθμιση που θα προσθέσει την επιλογή ενεργοποίησης/απενεργοποίησης της σύνδεσης του LG E975 στο δίκτυο 4G της Vodafone, αναμένεται να κυκλοφορήσει περί το τέλος Σεπτεμβρίου.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με .....

 

 

Για να δουμε....

 

Για το φιλο που ρωτα για το αθορυβο:

με restart απο αθορυβο το εικονιδιο μου βγαινει κανονικα

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο τελος Ιουλιου , πηγε τελος Αυγουστου και τωρα Σεπτεμβριου. Κλασικη LG :p

Πιστευω φιλε @gpou ελαχιστοι να δοκιμασαν απο δω καποια custom rom+kernel καθως δεν υπαρχει απολυτως κανενας λογος!! Εαν το εκανε καποιος ας μας ενημερωσει παντως :)

Link to comment
Share on other sites

προκαλείς τη τυχει σου μου φαίνεται...πάλι κομμένη micro sim?

 

Την προηγουμενη φορα ειχα βαλει nano sim με ανταπτορα micro σιμ τωρα θα βαλω micro sim (κομμενη απο κανονικη sim)

Δυστυχώς στο Γερμανο δεν ειχαν micro sim και μου εκοψαν κανονικη sim,ειπαν ειναι το ιδιο σε Micro sim...

να ξανα παω στο Γερμανο;

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη φορα ειχα βαλει nano sim με ανταπτορα micro σιμ τωρα θα βαλω micro sim (κομμενη απο κανονικη sim)

Δυστυχώς στο Γερμανο δεν ειχαν micro sim και μου εκοψαν κανονικη sim,ειπαν ειναι το ιδιο σε Micro sim...

να ξανα παω στο Γερμανο;

 

Κι εγώ κομμένη έχω, δε νομίζω να έχεις θέμα. Άλλο ο ανταπτορας και άλλο αυτό .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά , το e-shop ακύρωσε την παραγγελία μου στα 317 ευρώ.Αυτή τη στιγμή το optimus G κάνει 365 ευρώ στο skroutz τα οποία είναι πολλά σε σχέση με τα 315 που έκανε πριν λίγο καιρό...

Θα ήθελα να σας ρωτήσω ΤΙ να κάνω ;

1) Να περιμένω να ξαναπέσει η τιμή του στα 315-320 ευρώ στο skroutz και να το τσιμπήσω

2) Να τσιμπήσω το optimus GJ στα 350

3) Να τσιμπήσω κάποιο άλλο κινητό.

Αυτή τη στιγμή έχω ένα Sony Ericsson S312 , καθώς πούλησα το προηγούμενό μου smartphone.

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά , το e-shop ακύρωσε την παραγγελία μου στα 317 ευρώ.Αυτή τη στιγμή το optimus G κάνει 365 ευρώ στο skroutz τα οποία είναι πολλά σε σχέση με τα 315 που έκανε πριν λίγο καιρό...

Θα ήθελα να σας ρωτήσω ΤΙ να κάνω ;

1) Να περιμένω να ξαναπέσει η τιμή του στα 315-320 ευρώ στο skroutz και να το τσιμπήσω

2) Να τσιμπήσω το optimus GJ στα 350

3) Να τσιμπήσω κάποιο άλλο κινητό.

Αυτή τη στιγμή έχω ένα Sony Ericsson S312 , καθώς πούλησα το προηγούμενό μου smartphone.

τ

Πανω κατω στην ιδια φαση ειμαστε φιλε,εγω ξενερωσα γιατι απο 340 που το βρηκα στο alfa mobiles εντελως μαγικα πηγε στα 399 απο galaxy store στο ιδιο τηλ νουμερο καταστηματος(οτι του συμφερει δηλαδη) ετσι μου ερχεται να τα σκασω να παρω το note 2 η το Ζ γιατι βαρεθηκα 1 μηνα και να περιμενω τα σκεμπανεβασματα των τιμων!!

Link to comment
Share on other sites

τ

Πανω κατω στην ιδια φαση ειμαστε φιλε,εγω ξενερωσα γιατι απο 340 που το βρηκα στο alfa mobiles εντελως μαγικα πηγε στα 399 απο galaxy store στο ιδιο τηλ νουμερο καταστηματος(οτι του συμφερει δηλαδη) ετσι μου ερχεται να τα σκασω να παρω το note 2 η το Ζ γιατι βαρεθηκα 1 μηνα και να περιμενω τα σκεμπανεβασματα των τιμων!!

 

Φίλε πριν 1 μήνα το Note 2 είχε πέσει κάτω από τα 390 ευρώ και τώρα έχει 412,50 το φθηνότερο!Επίσης το Z έχει σταθερά την ίδια τιμή τις τελευταίες 2-3 εβδομάδες...Σκέφτομαι μήπως πάρω το Xperia SP που έχει πέσει στα 265 και είναι πολύ καλό (+ πολλές customιες από τη μαμά Sony) ή το Optimus GJ που κάνει 350 ευρώ και είναι παρόμοιο με το G , αλλά αρκετά πιο καινούργιο στην αγορά...

Phone : Lenovo Vibe P1 M Stock

Tabs : MLS iQTab Atlas 7''

Link to comment
Share on other sites

Τον κοφτη ρε παιδια γιατι το βγαζετε?

Κολλαει το κινητο? -Οχι

Δεν βλεπετε με 65% φωτεινοτητα οταν παιρνει φωτια? -Βλεπετε

Υπαρχει καποιος λογος για να τον βγαλετε περα απο τα benchmarks?

Εχει ζεστες ακομη παιδια. Προσοχη..

 

Γεια σας παιδιά , το e-shop ακύρωσε την παραγγελία μου στα 317 ευρώ.Αυτή τη στιγμή το optimus G κάνει 365 ευρώ στο skroutz τα οποία είναι πολλά σε σχέση με τα 315 που έκανε πριν λίγο καιρό...

Θα ήθελα να σας ρωτήσω ΤΙ να κάνω ;

1) Να περιμένω να ξαναπέσει η τιμή του στα 315-320 ευρώ στο skroutz και να το τσιμπήσω

2) Να τσιμπήσω το optimus GJ στα 350

3) Να τσιμπήσω κάποιο άλλο κινητό.

Αυτή τη στιγμή έχω ένα Sony Ericsson S312 , καθώς πούλησα το προηγούμενό μου smartphone.

 

Γιατι δεν τον χτυπας αφου σου αρεσει?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως κ στα 365 αξιζει..

 

Δεν ειναι το θεμα αυτο απλα μου την εχει δωσει η κατασταση...τι να κανω θα περιμενω εως αρχες επομενης εβδομαδος

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη γιατί θα με τρελάνεις. Αφού είναι διαθέσιμο online στο alfamobile κανονικά στα 340, ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ONLINE;
Link to comment
Share on other sites

Τον κοφτη ρε παιδια γιατι το βγαζετε?

Κολλαει το κινητο? -Οχι

Δεν βλεπετε με 65% φωτεινοτητα οταν παιρνει φωτια? -Βλεπετε

Υπαρχει καποιος λογος για να τον βγαλετε περα απο τα benchmarks?

Εχει ζεστες ακομη παιδια.

 

Τον κόφτη τον έβγαλα μόνο και μόνο για το Asphalt 8 που έχει διαφορά γιατί παρά είναι απαιτητικό σαν παιχνίδι, το κινητό όμως δεν κολλάει.Όντος έχει διαφορά στην θερμοκρασία όχι όμως ότι με ανησυχεί, μιας και όλα τα 4 πύρινα της αγοράς μέχρι τώρα που έπιασα στα χέρια μου αν τα ζορισεις ζεσταίνονται πολύ αλλά είναι φυσιολογικό.

Στα benchmark πάντως έχει διαφορά από 17500 πήγε στα 23000.

Το κινητό είναι the best σε χαρακτηριστικά ακόμα και στην τιμή των 400 και Ευρώ.

Μιας και δουλεύω στον χώρο της Κινητής Τηλεφωνίας θα στο πρότεινα με κλειστά μάτια. Μετά το S4 και το ONE είναι το G σε χαρακτηριστικά και πρώτο σε ποιότητα premium κατασκευής λόγο του γυαλιού προς πίσω και ΠΟΛΥ καλογραμμένη έκδοση android που θα ζήλευαν οι άλλοι κατασκευαστές.

Είναι πραγματικά butter η έκδοση της LG.

Edited by rocobloco
Link to comment
Share on other sites

Απο lg:

*

 

Αγαπητέ κύριε .......

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η αναβάθμιση που θα προσθέσει την επιλογή ενεργοποίησης/απενεργοποίησης της σύνδεσης του LG E975 στο δίκτυο 4G της Vodafone, αναμένεται να κυκλοφορήσει περί το τέλος Σεπτεμβρίου.

 

Για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία ή διευκρίνηση επικοινωνήστε με .....

 

 

Για να δουμε....

 

Για το φιλο που ρωτα για το αθορυβο:

με restart απο αθορυβο το εικονιδιο μου βγαινει κανονικα

 

Ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

Τον κόφτη τον έβγαλα μόνο και μόνο για το Asphalt 8 που έχει διαφορά γιατί παρά είναι απαιτητικό σαν παιχνίδι, το κινητό όμως δεν κολλάει.Όντος έχει διαφορά στην θερμοκρασία όχι όμως ότι με ανησυχεί, μιας και όλα τα 4 πύρινα της αγοράς μέχρι τώρα που έπιασα στα χέρια μου αν τα ζορισεις ζεσταίνονται πολύ αλλά είναι φυσιολογικό.

Στα benchmark πάντως έχει διαφορά από 17500 πήγε στα 23000.

Το κινητό είναι the best σε χαρακτηριστικά ακόμα και στην τιμή των 400 και Ευρώ.

Μιας και δουλεύω στον χώρο της Κινητής Τηλεφωνίας θα στο πρότεινα με κλειστά μάτια. Μετά το S4 και το ONE είναι το G σε χαρακτηριστικά και πρώτο σε ποιότητα premium κατασκευής λόγο του γυαλιού προς πίσω και ΠΟΛΥ καλογραμμένη έκδοση android που θα ζήλευαν οι άλλοι κατασκευαστές.

Είναι πραγματικά butter η έκδοση της LG.

 

Σε αυτη την περιπτωση ναι, ειναι λογικο.

Γιατι να μην τον κλεισεις ομως μετα το παιχνιδι?

Ο Πετρος πχ πισω λεει οτι εφαγε το πρωτο restart και το κινητο ζεματουσε. Εγω περασα τις 2 εβδομαδες uptime. Οσο το εχω δηλαδη.

Δυο restart εκανα στη συσκευη την πρωτη μερα. Ενα για το root και ενα οταν εκανα restore το backup του note 2 γιατι εβαλα καταλαθος παλια εκδοση ενος app που δεν κανει για 4.x και το ειχα στο backup απο το 2010 με το sgs.

Thats all.

Ουτε κολλησε ποτε, ουτε spikes ειδα ποτε, ουτε clear εκανα ποτε την ραμ, ουτε τιποτα! Δεν νιωθει το κινητο απλα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η εφαρμογή διορθώνει την αυξανόμενη ένταση του ήχου για όποιον δεν τη θέλει

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shumoapp.disableincreasingring

Δουλεύει κανονικά στη συσκευή μας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά λέω να πάρω το κινητό και εγώ αύριο αν και είχα επιφυλάξεις να πω την αλήθεια αλλά από τα πολύ καλά λόγια που διαβάζω και από παλιούς του forum έχω ένα λόγο παραπάνω να πιστεύω ότι η συσκευή αξίζει. Παρόλα αυτά πιστεύετε ότι υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? Πχ ημερομηνία παραγωγής κλπ?
Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

παιδιά , μπορώ να αφαιρέσω τελείως η να αλλάξω θέση στο ρολοι στην οθόνη κλειδώματος

 

 

Γεια σας παιδιά λέω να πάρω το κινητό και εγώ αύριο αν και είχα επιφυλάξεις να πω την αλήθεια αλλά από τα πολύ καλά λόγια που διαβάζω και από παλιούς του forum έχω ένα λόγο παραπάνω να πιστεύω ότι η συσκευή αξίζει. Παρόλα αυτά πιστεύετε ότι υπάρχει κάτι που πρέπει να προσέξω? Πχ ημερομηνία παραγωγής κλπ?

 

μονο αν είναι ευρωπαϊκής αντιπροσωπείας

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά , μπορώ να αφαιρέσω τελείως η να αλλάξω θέση στο ρολοι στην οθόνη κλειδώματος

 

Κατέβασε και άλλαξε την εφαρμογή με το Widgetlocker από το Playstore.

Κορυφαία εφαρμογή.

 

 

 

 

Σε αυτη την περιπτωση ναι, ειναι λογικο.

Γιατι να μην τον κλεισεις ομως μετα το παιχνιδι?

Ο Πετρος πχ πισω λεει οτι εφαγε το πρωτο restart και το κινητο ζεματουσε. Εγω περασα τις 2 εβδομαδες uptime. Οσο το εχω δηλαδη.

Δυο restart εκανα στη συσκευη την πρωτη μερα. Ενα για το root και ενα οταν εκανα restore το backup του note 2 γιατι εβαλα καταλαθος παλια εκδοση ενος app που δεν κανει για 4.x και το ειχα στο backup απο το 2010 με το sgs.

Thats all.

Ουτε κολλησε ποτε, ουτε spikes ειδα ποτε, ουτε clear εκανα ποτε την ραμ, ουτε τιποτα! Δεν νιωθει το κινητο απλα!

 

Τον έχω ελεύθερο να τρέχει όσο θέλει εδώ και μέρεςδεν κολλάει δεν κάνει επανεκκίνηση καθόλου, ζεσταίνεται μόνο στα βαριά παιχνίδια και μετά από ώρα αλλά και πριν όπως και να χει ζεστενόταν πολύ.

Στις υπόλοιπες εφαρμογές είναι κανονική θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

Οσο τα ειχα, δουλευε αψογα. Κανενα προβλημα! Απλα αν μεινει idle για καποια ωρα, τοτε κλεινει.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Οσο τα ειχα, δουλευε αψογα. Κανενα προβλημα! Απλα αν μεινει idle για καποια ωρα, τοτε κλεινει.

 

Το ρυθμίζεις αυτό, δεν υπάρχει θέμα.

Εγώ με το που το ανοίξω κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε και άλλαξε την εφαρμογή με το Widgetlocker από το Playstore.

Κορυφαία εφαρμογή.

 

φίλτατε πραγματικά εκπληκτική εφαρμογή. την είχα και παλιότερα. ως τώρα δεν την είχα περάσει στο G γιατί μου αρέσει άπειρα η δροσοσταλίδα (δεν ξέρω πως το λένε στα αγγλικά , χάχα) που έχει η lock screen της LG, αλλα μιας και δεν μπορώ να βγάλω το ρολοι από την μαμά lock screen θα καταλήξω πάλι στo Widgetlocker , που όπως είπα και πιο πάνω είναι απλά απίστευτη :):) thanks

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...