Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για 4.2.2 ακούγεται αν θα πάρει ή μπααα...;;;

 

Κάπου διάβασα λίγο μετά την επίσημη κυκλοφορία του G2. Μάλλον θα πάρει την αναβάθμιση, συνήθως τα LG παίρνουν μία επιπρόσθετη από αυτήν της κυκλοφορίας τους.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα λίγο μετά την επίσημη κυκλοφορία του G2. Μάλλον θα πάρει την αναβάθμιση, συνήθως τα LG παίρνουν μία επιπρόσθετη από αυτήν της κυκλοφορίας τους.

αμα ειναι να παρουμε, ας παρουμε την 4.3.3 .

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

αμα ειναι να παρουμε, ας παρουμε την 4.3.3 .

 

Καλά θα ήταν άλλα κατά τη γνώμη δε νομίζω, τουλάχιστον στο σχετικά σύντομο χρονικό διάστημα. Ο λόγος; μα το G2 θα κυκλοφορήσει με 4.2.2 τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται.

Edited by frastgr
frastgr
Link to comment
Share on other sites

Ρε γμτ χθες βράδυ το σκρουτζ το είχε το optimus gj και σήμερα το μεσημέρι όχι. Το ξαναφέρνουν τα μαγαζιά ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με τις επαφες μου..εμφανιζει τα τηλεφωνα με λαθος format και ενω στο google τα εχω σωστα και συχρονιζω δεν αλλαζουν!

πχ. 2310 560960 google

231 0 56 0960 κινητο

help!

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με τις επαφες μου..εμφανιζει τα τηλεφωνα με λαθος format και ενω στο google τα εχω σωστα και συχρονιζω δεν αλλαζουν!

πχ. 2310 560960 google

231 0 56 0960 κινητο

help!

 

Δεν νομιζω οτι αλλαζει αυτο. Δοκιμασε με αλλο τυπο τηλεφωνου αλλα δεν νομιζω να αλλαξει κατι. Ουτε παιζει και κανενα ρολο πουθενα η ομαδοποιηση των αριθμων. Στο s4 που δουλευω τωρα, για παραδειγμα, ειναι 2/4/4 στα σταθερα και 3/3/4 στα κινητα. Δεν καταλαβαινω που ειναι ομως το προβλημα!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι αλλαζει αυτο. Δοκιμασε με αλλο τυπο τηλεφωνου αλλα δεν νομιζω να αλλαξει κατι. Ουτε παιζει και κανενα ρολο πουθενα η ομαδοποιηση των αριθμων. Στο s4 που δουλευω τωρα, για παραδειγμα, ειναι 2/4/4 στα σταθερα και 3/3/4 στα κινητα. Δεν καταλαβαινω που ειναι ομως το προβλημα!

σε αλλο τηλεφωνο το ειχα πετυχει αλλαζοντας χερατα τη μορφη τους στα contacts στο web και εκανα συγχρονισμο...εδω δεν επιασε...

οπτικα εχω θεμα ..δεν μπορω να τα βλεπω ετσι ..ατσαλα...

μα τι γελοιο ομως κανεις edit το νουμερο και το γυριζει παλι...δεν μπορει απο καπου πρεπει να φτιαχνει...

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ναι εννοείται έτσι αλλάζει. Τες πα, αν τόσο πια σου είναι ενοχλητικό μονον έτσι.:!:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εχουν αναφερθει μπρικαρισμενα κινητα αλλα νομιζω με παλιοτερες εκδωσεις. Αν ομως δεν θα ασχοληθεις με custom rom δεν χρειαζεται να τον ξεκλειδωσεις. Δεν ειναι απαραιτητο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

και εγώ θέλω να αφαιρέσω το QSlide , όπως και να κάνω το πράσινο λεντάκι ειδοποίησης να είναι μόνιμα πράσινο κα να μην αναβοσβήνει όταν έχω ειδοποίηση , όμως ξεκλειδώνοντας τον bootloader χάνεις και την εγγύηση αν δεν κάνω λάθος...

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εχουν αναφερθει μπρικαρισμενα κινητα αλλα νομιζω με παλιοτερες εκδωσεις. Αν ομως δεν θα ασχοληθεις με custom rom δεν χρειαζεται να τον ξεκλειδωσεις. Δεν ειναι απαραιτητο.

 

Οχι, δεν μου χρειαζεται ακομα μιας και η συσκευη πεταει.

Μονο root εννοειται απο την 1η μερα.

 

όμως ξεκλειδώνοντας τον bootloader χάνεις και την εγγύηση αν δεν κάνω λάθος...

 

Ναι, μεχρι να τον ξανακλειδωσεις.

Στη συγκεκριμενη περιπτωση δεν ξερω τι παιζει βεβαια γιατι ειχα χρονια να παρω lg.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω ξερω αν υπαρχει επιστροφη! Ειναι κατι που δεν μ' ενδιεφερε και δεν το ειχα ψαξει καθολου.

Νομιζω ομως οτι δεν εχει καποια σχεση με το qslide. Το εχετε ψαξει οτι θελει ξεκλειδωμα για να το ξηλωσετε? Ή θελετε να προχωρησετε με custom roms?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω ξερω αν υπαρχει επιστροφη! Ειναι κατι που δεν μ' ενδιεφερε και δεν το ειχα ψαξει καθολου.

Νομιζω ομως οτι δεν εχει καποια σχεση με το qslide. Το εχετε ψαξει οτι θελει ξεκλειδωμα για να το ξηλωσετε? Ή θελετε να προχωρησετε με custom roms?

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2198212

Link to comment
Share on other sites

ότι θέλει ξεκλείδωμα για να φύγει το qslide, θέλει. το θέμα είναι αν μετά μπορούμε να το ξανακλείδωσουμε ώστε να έχουμε εγγύηση η όχι. αν όχι φυσικά και δεν πειράζω τίποτα για τα επόμενα 2 χρονια :D:D

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται περίεργο πάντως που η lg δεν έβαλε επιλογή για να φεύγει το qslide.

Έχει βάλει τόσες πολλές επιλογές στο ui της που πραγματικά είναι περίεργο που δεν έβαλε και για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

 

ότι θέλει ξεκλείδωμα για να φύγει το qslide, θέλει. το θέμα είναι αν μετά μπορούμε να το ξανακλείδωσουμε ώστε να έχουμε εγγύηση η όχι. αν όχι φυσικά και δεν πειράζω τίποτα για τα επόμενα 2 χρονια :D:D

 

 

Α, ΟΚ! Αρα μιλαμε και για custom recoovery. Ολο το πακετο δηλαδη!

Παιδια, δεν το ειχα ψαξει καθολου! Δειτε ομως τι λενε σ' αυτο το λινκ για το relock:

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2188919

 

Αν καταλαβα καλα λενε οτι γινεται!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...