Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απλα ανεφερα μια συγκριση που εκανα χθες...και μου εκανε εντυπωση...γιατι ειχα ακουσει τοσα αρνητικα για την καμερα,εδω μεσα κυριως,που εγω δεν τα ειδα...τεσπα...

 

Καλα, τοσα πολλα αρνητικα ειπαμε?:p

 

Ενταξη, απλα η καμερα δεν ακολουθει το τηλεφωνο στα υπολοιπα. Οταν παντου ειναι απο πολυ καλο εως κορυφαιο, εκει ειναι απλα καλο.;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια τελικα με το 4G και την βονταφον εχουμε καμια ενημερωση?

 

Ακόμα τίποτα, λένε από τον Ιούνιο ότι θα έπαιρνε την αναβάθμιση αλλά με την LG είναι να φοβάσαι στο θέμα αυτό :mad:

Μια και το έφερε η συζήτηση να και μια φώτο από το τεστ στο δίκτυο της Cosmote, το αποτέλεσμα είναι φανταστικό.

Link to comment
Share on other sites

Τι λες ρε φιλε?? :wacko::blink:

Γιατι απαγορευεται ο ανταπτορας? και που το λεει αυτο?

 

Ρε τι γινεται στον κοσμο....

 

ανταπτορας+Ν8= χαλασμενο smi tray+void warranty.... απειρα Ν8 την πατησαν ετσι :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

By the way, να και μια "μαρμελάδα" που έφαγα προχθές χωρίς λόγο και ξέχασα να το ανεβάσω :lol:

 

Γευση? :p

 

10 χαρ.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

By the way, να και μια "μαρμελάδα" που έφαγα προχθές χωρίς λόγο και ξέχασα να το ανεβάσω :lol:

 

σε στοκ ρομ βγηκε αυτο?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρετε κανένα mod ώστε το λεντάκι που αναβοσβήνει όταν υπαρχει κάποιο sms η αναπάντητη κληση να μην αναβοσβήνει αλλα να μένει μόνιμα πράσινο? :cool::cool:

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρετε κανένα mod ώστε το λεντάκι που αναβοσβήνει όταν υπαρχει κάποιο sms η αναπάντητη κληση να μην αναβοσβήνει αλλα να μένει μόνιμα πράσινο? :cool::cool:

 

Βάλε Light flow από το Google play, έχει τέτοια ρύθμιση.

Link to comment
Share on other sites

το δοκίμασα και δεν δουλεύει. ενώ το ρυθμίζω να είναι always on , δεν αλλάζει κάτι. επίσης στο description λέει "The LED functionality does not work on most LG phones (except the nexus 4). " οποτε μάλλον δεν κάνει για το optimus g :p

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ζητησω μια μεγάλη χάρη διότι η Procordia θα με τρελλανει.

Αν έχει κάποιος την καλοσύνη να κατεβάσει το WiFi Analyzer απο Play Store και να μου πει τι σήμα βγάζει το κινητό διπλα στο modem. Το Padfone μου -8 έως -20, το S3 μου -6 έως -20 και το L7 της γυναίκας -8 έως -18.

Το δικο μου G -18 εως -32 dBm. :confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδες ερωτηση,

στο μενου εχω βαλει να μου δειχνει τις εφαρμογες με αλφαβητικη σειρα αλλα οταν εγκαθιστω καινουρια,την βαζει στο τελος και θα πρεπει να ξαναπατησω αλφαβητικη σειρα. φανταζομαι το κανει σε ολους ετσι?

εβαλα nova launcher και ησυχασα,απλα το χα απορια:)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ζητησω μια μεγάλη χάρη διότι η Procordia θα με τρελλανει.

Αν έχει κάποιος την καλοσύνη να κατεβάσει το WiFi Analyzer απο Play Store και να μου πει τι σήμα βγάζει το κινητό διπλα στο modem. Το Padfone μου -8 έως -20, το S3 μου -6 έως -20 και το L7 της γυναίκας -8 έως -18.

Το δικο μου G -18 εως -32 dBm. :confused:

 

-20 με -30 και γω.

Στην πραξη ομως δεν εχω δει καμια διαφορα στο κινητο μας.και το συγκρινω (χωρις wifi analyser) βαση του "πως πιανει" με samsung galaxy s plus,samsung galaxy tab 2 p3110,sony xperia tipo.

Μην πω οτι πιανει καλυτερα απο ολα αυτα και φανω υπερβολικος...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ζητησω μια μεγάλη χάρη διότι η Procordia θα με τρελλανει.

Αν έχει κάποιος την καλοσύνη να κατεβάσει το WiFi Analyzer απο Play Store και να μου πει τι σήμα βγάζει το κινητό διπλα στο modem. Το Padfone μου -8 έως -20, το S3 μου -6 έως -20 και το L7 της γυναίκας -8 έως -18.

Το δικο μου G -18 εως -32 dBm. :confused:

 

-25 στο δικό μου

Link to comment
Share on other sites

-40 με -30 εμενα ακριβώς διπλα στην κεραία

 

 

παιδες ερωτηση,

στο μενου εχω βαλει να μου δειχνει τις εφαρμογες με αλφαβητικη σειρα αλλα οταν εγκαθιστω καινουρια,την βαζει στο τελος και θα πρεπει να ξαναπατησω αλφαβητικη σειρα. φανταζομαι το κανει σε ολους ετσι?

εβαλα nova launcher και ησυχασα,απλα το χα απορια:)

 

ναι έτσι κάνει :)

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

-25 με -35 διπλα στην κεραια και εμενα.Απλως στην πραξη ειναι πολυ πιο δυνατο απο καποια αλλα που δειχνουν καλυτερο σημα! :) Γενικα δεν εχω παραπονο απο την ληψη του και το range γενικοτερα!
Link to comment
Share on other sites

Το s3 τσεκαρισμενο σε πολλα σημεία ,είχε ένα κλικ καλύτερο σήμα και ίσως και το one s .

Όχι τίποτα τρελές διαφορες,αλλά εκεί που είχα μια γραμμή με τα αλλα,με το g ήμουν σε μηδενικό σήμα,αλλά έμπαινα κανονικά όμως.Ίσως σε κάποιες φάσεις να το έχανε ,αλλά όχι κάτι τραγικό .

Γενικά το WiFi του δουλεύει εξαιρετικά και δε με είχε κρεμάσει πουθενά ,οπότε κάτι δεν πάει καλά σίγουρα στον φίλο παραπάνω .

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο S2 χρησιμοποιούσα την εφαρμογή undelete και δούλευε κανονικά. Στο G μου βγάζει ότι η εσωτερική μνήμη δεν είναι σε μορφή fat. Πως μπορεί να αλλάξει αυτό αν γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις μετρήσεις σας.

Το μεγαλο μου πρόβλημα δεν είναι η εμβέλεια καθεαυτή, αλλά το οτι σε ουκ ολίγα modems πέφτει η σύνδεση και δεν ξανασυνδέεται αυτόματα εαν το σήμα είναι 2/4 η λιγότερο.

Μου θυμιζει το πρόβλημα με το WiFi του ONE X.

Αύριο θα έχω νέα απο το service. Ελπίζω να μη χρειαστεί να το στείλω 4η φορα. Αν δε φτιαχτεί με βλέπω να το πουλάω.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με την τιμή του OG? Ενώ ανακοινώθηκε το G2 αυτό αντί να πέφτει ανεβαίνει στα σκρουτζομάγαζα. Ήθελα να το πάρω, άργησα να το αποφασίσω και έχει πάρει 50 ευρώ πάνω! Θα περιμένω να ξαναπέσει για να το τσιμπήσω, λέτε να αργήσει να επανέλθει στα 315 που ήταν?
Link to comment
Share on other sites

παντως εχει ενα τσικ μαλλον πιο δυνατο wifi απο το Ν8 που γενικα ειμαι απολυτα ικανοποιημενος! :)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...