Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά τι γίνεται με την τιμή του OG? Ενώ ανακοινώθηκε το G2 αυτό αντί να πέφτει ανεβαίνει στα σκρουτζομάγαζα. Ήθελα να το πάρω, άργησα να το αποφασίσω και έχει πάρει 50 ευρώ πάνω! Θα περιμένω να ξαναπέσει για να το τσιμπήσω, λέτε να αργήσει να επανέλθει στα 315 που ήταν?

 

αν γινει οπως και με το g, το g2 θα ερθει με το νεο ετος προς τα εδω

 

κοιτα για καποιο μεταχειρισμενο ημερων αν ενδιαφερεσαι

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μηπως ειχες τικαρισμενο το avoid poor connections?

 

Το είχα κοιτάξει αλλά όχι. Μάλλον όταν μου άλλαξαν την πλακέτα έκαναν κάποια πατάτα. Θα δειξει.

Link to comment
Share on other sites

αν γινει οπως και με το g, το g2 θα ερθει με το νεο ετος προς τα εδω

 

κοιτα για καποιο μεταχειρισμενο ημερων αν ενδιαφερεσαι

 

Για το G ενδιαφέρομαι, όχι για το G2, αλλά θέλω καινούργιο.

Απλά μου έκανε εντύπωση που ανέβηκε η τιμή του κατά 50 ευρώ τις τελ. μέρες. Ελπίζω να ξανακατέβει, θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο σκρουτζ ενα μαγαζι εχει το optimus gj στα €370. Ποιες οι διαφορές του με το απλό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο σκρουτζ ενα μαγαζι εχει το optimus gj στα €370. Ποιες οι διαφορές του με το απλό;

 

water-proof ;)

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

water-proof ;)

 

Α, μάλιστα. Απο δίκτυα κλπ δεν υπαρχει πρόβλημα για να το πουλάει έτσι; Εννοώ μήπως είναι μόνο για Ασια κλπ. Σκέφτομαι να το τσιμπήσω γιατι μoυ αρέσει πολύ το G αλλά δεν έχει κάρτα μνήμης που είναι σημαντικό για εμένα, ενώ το GJ από ότι βλέπω έχει. Δεν υπάρχει κάποιο thread για αυτο ε;

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...οταν πιανει 4g λει στoν τυπο δικτυου κινητης τηλεφωνειας lte?γιατι το εχω κοιταξει σε διαφορα σημεια στο κεντρο της αθηνας και λει παντα hspa...η στο hspa περιλαμβανεται και το 4g?
Link to comment
Share on other sites

Για το G ενδιαφέρομαι, όχι για το G2, αλλά θέλω καινούργιο.

Απλά μου έκανε εντύπωση που ανέβηκε η τιμή του κατά 50 ευρώ τις τελ. μέρες. Ελπίζω να ξανακατέβει, θα δούμε

 

δεν με καταλαβες. το g2 ανακοινωθηκε μεν αλλα πιθανως θα αργησει αρκετα να μπει στην αγορα της ελλαδας (για να πιεσει και την τιμη του g προς τα κατω)

 

αν αποφασισουν/μπορεσουν να το ξαναφερουν τα σκρουτζομαγαζα θα ξαναπαει η τιμη σε αυτα τα επιπεδα

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση...οταν πιανει 4g λει στoν τυπο δικτυου κινητης τηλεφωνειας lte?γιατι το εχω κοιταξει σε διαφορα σημεια στο κεντρο της αθηνας και λει παντα hspa...η στο hspa περιλαμβανεται και το 4g?

 

αλλο το hspa...ειναι το H+ που βλεπεις.

στο 4g γραφει 4G πανω απο το σημα

Link to comment
Share on other sites

Σημερ για πρωτη φορα παρατηρησα ενν περιεργο θορυβο οταν ειμαι στο ιντερνετ με 3γ κ εχω κινηση δεδομενων. Σε απολυτη ησυχια ακουγεται ενας ηχος, παρομοιος με αυτον που ακουμε απκ τα ηχεια του υπολογιστη οταν πλησιασουμε ενα κινητο. Μου κανει εντυπωση γιατι ειναι η πρωτη φορα που τον ακουω, ενω σερφαρω πολλες φορες σε συνθηκες απολυτης ησυχιας. Ειναι φυσιολογικο κατιτετοιο; Τον εχετε παρατηρησει και εσεις αυτο τον ανεπαισθητο θορυβο;
Link to comment
Share on other sites

αλλο το hspa...ειναι το H+ που βλεπεις.

στο 4g γραφει 4G πανω απο το σημα

4g σηματακι δεν εχω δει ποτε... στην αθηνα(κεντρο) η cosmote δεν πιανει υποτιθεται 4g?

Link to comment
Share on other sites

4g σηματακι δεν εχω δει ποτε... στην αθηνα(κεντρο) η cosmote δεν πιανει υποτιθεται 4g?

 

:what:

Εχεις παρει τηλεφωνο να στο ενεργοποιησουν? Εχεις το κινητο στο αυτοματο lte?

Μια χαρα 4g εχει και με πολυ καλο dl, 36mbps+!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

:what:

Εχεις παρει τηλεφωνο να στο ενεργοποιησουν? Εχεις το κινητο στο αυτοματο lte?

Μια χαρα 4g εχει και με πολυ καλο dl, 36mbps+!

 

εχω παρει τηλ. απο την πρωτη μερα που το αγορασα!...και το εχω και στην ρυθμιση αυτοματο που περιλαμβανει και το Lte.. Μηπως η cosmote εχει σημα σε πολυ λιγα σημεια?

Link to comment
Share on other sites

Για το G ενδιαφέρομαι, όχι για το G2, αλλά θέλω καινούργιο.

Απλά μου έκανε εντύπωση που ανέβηκε η τιμή του κατά 50 ευρώ τις τελ. μέρες. Ελπίζω να ξανακατέβει, θα δούμε

 

είχε ξανασυμβεί παλιότερα αυτό. υποθέτω πως τους τελειώνει το stock και αυξάνουν τις τιμές και πως με την παραλαβή νέου stock θα ξαναπέσουν. θυμάμαι αρχές αυγούστου η τιμή του έπεφτε ένα euro την ημερα. μέχρι που έφτασε στα 315 στο φθηνότερο , εγώ το αγόρασα στα 320 στο birdphone (το βάλανε και στα 316 αλλα για λίγες ώρες μονο)

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει τηλ. απο την πρωτη μερα που το αγορασα!...και το εχω και στην ρυθμιση αυτοματο που περιλαμβανει και το Lte.. Μηπως η cosmote εχει σημα σε πολυ λιγα σημεια?

 

εάν δεν έχεις ενεργοποιημένο το να συνδέεται σε μονο 2g δίκτυα , τότε ξαναπάρε τους μήπως και δεν στο ενεργοποίησαν... εγώ στο κέντρο πιανω full 4g στην περιοχή του κολωνακίου :)

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Α, μάλιστα. Απο δίκτυα κλπ δεν υπαρχει πρόβλημα για να το πουλάει έτσι; Εννοώ μήπως είναι μόνο για Ασια κλπ. Σκέφτομαι να το τσιμπήσω γιατι μoυ αρέσει πολύ το G αλλά δεν έχει κάρτα μνήμης που είναι σημαντικό για εμένα, ενώ το GJ από ότι βλέπω έχει. Δεν υπάρχει κάποιο thread για αυτο ε;

 

Πριν κανεις κινηση να το παρεις διαβασε το review εδω http://m.gsmarena.com/lg_optimus_gj-review-965.php .

 

Δεν εχει lte, fm radio, το κουμπι on/off ειναι πανω, εχει ομως πιο μεγαλη μπαταρια και sd slot.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα σας.

 

Δημιούργησα ένα αρχείο .sbf και μέσα στο κινητό είχα και φωτογραφίες. Αυτές αποθηκεύονται στο .sbf?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα σας.

 

Δημιούργησα ένα αρχείο .sbf και μέσα στο κινητό είχα και φωτογραφίες. Αυτές αποθηκεύονται στο .sbf?

 

Αν το εκανες απο το Backup της lg,οχι.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4807834

 

Ποστ 1662 19/7/2013

 

Aν δηλαδη κάνεις επαναφορα εργοστασιακων και περασεις το .sbf αρχειο ΔΕΝ θαχεις τις φωτο.τουλαχιστον σε μενα δεν τις κρατησε.

Αν περασεις το .sbf αρχειο ΜΟΝΟ (για να επανελθεις σε μια προηγουμενη κατασταση) τοτε θα υπαρχουν.

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θα ήθελα να μαθω αν η συκσευη ζεστενεται και κατα πόσο????

 

Το αερακι που φυσάει τωρα είναι πολύ καλό για την συσκευή ....χωρίς πλακα τωρα η συσκευή είναι μεσα στις δύο τρεις καλύτερες υλοποιήσεις Android αν σου κάνει είναι το καλύτερο vfm αυτη τη στιγμή

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πριν κανεις κινηση να το παρεις διαβασε το review εδω http://m.gsmarena.com/lg_optimus_gj-review-965.php .

 

Δεν εχει lte, fm radio, το κουμπι on/off ειναι πανω, εχει ομως πιο μεγαλη μπαταρια και sd slot.

 

Ντάξει, το LTE δεν με ενδιαφέρει. Ράδιο κατεβάζουμε και απ το Google play αν δεν κανω λάθος. Για το κουμπί on/off δεν σε κατάλαβα. Ειναι κακό που το έχει πανω; Δεν είναι εργονομικό δηλαδή;

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανεις κινηση να το παρεις διαβασε το review εδω http://m.gsmarena.com/lg_optimus_gj-review-965.php .

 

Δεν εχει lte, fm radio, το κουμπι on/off ειναι πανω, εχει ομως πιο μεγαλη μπαταρια και sd slot.

εχει και 16αρα εσωτερικη?

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Ντάξει, το LTE δεν με ενδιαφέρει. Ράδιο κατεβάζουμε και απ το Google play αν δεν κανω λάθος. Για το κουμπί on/off δεν σε κατάλαβα. Είναι κακό που το έχει πανω; Δεν είναι εργονομικό δηλαδή;

 

Το κουμπί στο πλάι είναι πιο εύκολο, όπως καταλαβαίνεις.

Ράδιο fm πώς κατεβάζεις από το μάρκετ? δεν νομίζω να ισχύει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσσει κανείς σας κάποιο sreen protector που οι διαστάσεις του να μην φτάνουν οριακά στα άκρα ?

Χρησιμοποιώ της XtremeGuard αλλά το σηκώνει στις γωνίες μια Diztronic θήκη που πήρα ενώ η otter που έχω δεν το κάνει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...