Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια το θεμα με το 4G της βοντα, ποιος καλειται να το λυσει? η LG ή ιδια η βοντα?

 

edit: η lg εχει πει εδω και καιρο οτι θα δωσει σχετικη αναβαθμιση.

 

μπορουμε να επικοινωνησουμε καπως με την LG για αυτο το θεμα?

 

http://www.lg.com/gr/support/contact-customer-support

http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα ολα καλα απο εβδομαδα θα φερουν νεα παρτιδα lg optimus g και θα μου το στειλουν :) (birdphone)

Λιγο ακομα υπομονη...τι να κανουμε...

 

αντε υπομονη , να ξαναπεσει και η τιμη και για εμας ;)

Link to comment
Share on other sites

Πανω στην ωρα ηρθε το bumper σε μενα.

Πριν λιγα λεπτα οπως φορτιζα το κινητο στο γραφειο επεσε αναμεσα απο αυτο και τον τοιχο..

Κοπανουσε μια στο γραφειο μια στον τοιχο γιατι δεν εχει πολυ χωρο κενο και στο τελος εσκασε κατω με τη μια γωνια στο πατωμα και με την αλλη στα σωληνακια για το καλοριφερ.

Απο τον θορυβο και μονο ειπα να αρχισω να κλαιω.. :lol:

Οχι μονο η συσκευη δεν επαθε τιποτα, ουτε καν το bumper δεν σημαδευτηκε!

 

Στο ιδιο σημειο μου εφυγε s3 με bumper και σακατευτηκε το bezel του.

 

:happy:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι κατι πρεπει να κανεις για το κενο αυτο στο γραφειο σου!:D

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια ερώτηση: Η οθόνη του έχει γεμίσει γραντζουνιές χωρίς να του έχω κάνει κάτι το ιδιαίτερο. Πώς γίνεται αυτό; Υποτίθεται είναι gorilla glass II και έχει μια άλφα αντοχή. Το Galaxy S που είχα τόσο καιρό δεν είχε πάθει το παραμικρό... Είναι δυνατόν να έχει χειρότερη οθόνη; Λέτε να έχω πέσει σε ελαττωματική οθόνη; Screen protector του είχα βάλει, αλλά την έβγαλα επειδή δεν μου άρεσε η αίσθηση. Όμως ούτε στο galaxy είχα και δεν είχα πάθει τίποτα... Σε εσάς τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Ούτε μια εδώ και 3 μήνες, χωρίς ζελατίνα, χωρίς θήκη τον περισσότερο καιρό.

Επίσης απενεργοποίησα την αυτόματη μείωση της φωτεινότητας όταν ζεσταίνεται και η διαφορά στα benchmark ήταν ΤΕΡΆΣΤΙΑ το Antutu από 17300 αμέσως στα 22500!!!! Χωρίς να ζεσταίνεται ιδιαίτερα, βέβαια έχει κρυώσει και ο καιρός λίγο και είναι ΟΚ το κινητό. Η διαφορά θα φανεί στα παιχνίδια και στις βαριές εφαρμογές.

Edited by rocobloco
Link to comment
Share on other sites

Ούτε μια εδώ και 3 μήνες, χωρίς ζελατίνα, χωρίς θήκη τον περισσότερο καιρό.

Επίσης απενεργοποίησα την αυτόματη μείωση της φωτεινότητας όταν ζεσταίνεται και η διαφορά στα benchmark ήταν ΤΕΡΆΣΤΙΑ το Antutu από 17300 αμέσως στα 22500!!!! Χωρίς να ζεσταίνεται ιδιαίτερα, βέβαια έχει κρυώσει και ο καιρός λίγο και είναι ΟΚ το κινητό. Η διαφορά θα φανεί στα παιχνίδια και στις βαριές εφαρμογές.

Και το δικο μου εχει μια μικρη γρατζουνια αλλα δεν του βαζω καμια θηκη ουτε protector γιατι εχει απιστευτη αισθηση το γυαλι!

Με τρελανες ομως τωρα με το 22500 στο antutu!Εχεις βαλει την καινουρια εκδοση 4.0 η με την παλια εκανες αυτο το σκορ (3.4);;;

Με την καινουρια πιανω οριακα τις 21000.Με την παλια ειχα δει και 22000

...Νίκος...

LG Optimus G, LG G Pad 8.3, LG G2, Sony Xperia Z

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ασχολείστε με benchmarks. Δεν υπάρχει λόγος να τρέξεις benchmark ούτε μια φορά για δοκιμή.

Η συσκευή πετάει και δεν κολλάει πουθενά! Ούτε benchmarks, ούτε φλασαρισματα, ουτε reboot, ούτε τίποτα δεν θέλει!

 

Για το gorilla.

Το gorilla glass 2 δεν έχει καμία διαφορά στην αντοχή από το 1. Έχει την ΊΔΙΑ αντοχή απλά είναι~ 25% λεπτότερο.

Επίσης μπορεί να μην παθαίνει τίποτα από μαχαίρια και κλειδιά, αλλά παθαίνει από σκόνη και άμμο.

Σκουπίζοντας δηλαδή την οθόνη με τα χέρια/μπλούζα ενώ έχει σκόνες, παίζεις κορώνα γράμματα να το χαρακώσεις.

Ακούγεται αστείο αλλά έτσι είναι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην ασχολείστε με benchmarks. Δεν υπάρχει λόγος να τρέξεις benchmark ούτε μια φορά για δοκιμή.

Η συσκευή πετάει και δεν κολλάει πουθενά! Ούτε benchmarks, ούτε φλασαρισματα, ουτε reboot, ούτε τίποτα δεν θέλει!

 

Για το gorilla.

Το gorilla glass 2 δεν έχει καμία διαφορά στην αντοχή από το 1. Έχει την ΊΔΙΑ αντοχή απλά είναι~ 25% λεπτότερο.

Επίσης μπορεί να μην παθαίνει τίποτα από μαχαίρια και κλειδιά, αλλά παθαίνει από σκόνη και άμμο.

Σκουπίζοντας δηλαδή την οθόνη με τα χέρια/μπλούζα ενώ έχει σκόνες, παίζεις κορώνα γράμματα να το χαρακώσεις.

Ακούγεται αστείο αλλά έτσι είναι.

 

Και όμως η διαφορά στο Asphalt 8 είναι μεγάλη μετά την αποεπιλογή Thermal Daemon Mitigation Off.

Είναι παιχνίδι το οποίο είχα μετανιώσει που το αγόρασα, αίσθηση της ταχύτητας δεν υπήρχε, τα frames ήταν πολύ χαμηλά και γενικά σαν παιχνίδι κάτι δεν πήγαινε καλά, πλέον παίζει ομαλά με περισσότερες λεπτομέρειες, τελείως διαφορετική απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δικό μου έχει γρατζουνιά εδώ και 3 μήνες που το έχω. Το σκουπίζω με ένα πανάκι μικροϊνών
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εχω το εξης θεμα.. ενω καποια δικτυα wifi τα βρησει και εχουν και αριστο σημα τα αποθηκευει μονο και δε μπορει να συνδεθει σ αυτα.. ξερει κανεις πως το λυνω αυτο..?
haters still hate...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομε να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό γενικά είστε ευχαριστημένοι;

Από Adnroid ποιο φοράει τώρα;

Και τέλος πωλείτε κάπου η original βάση στήριξης για το αυτοκίνητο; Στο optimus 3d με έχει σώσει , σταθερή και βολική.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ενδιαφέρομε να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό γενικά είστε ευχαριστημένοι;

Από Adnroid ποιο φοράει τώρα;

Και τέλος πωλείτε κάπου η original βάση στήριξης για το αυτοκίνητο; Στο optimus 3d με έχει σώσει , σταθερή και βολική.

 

γενικα ειμαστε υπερευχαριστημενοι και τωρα φοραει (και θα φοραει δυστυχως) την 4.1.2

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα το προτιμήσω:rolleyes:

Η τιμή γύρω στα 375€ που το έχω βρει με ταχυδρομικά είναι καλή;

Για το car holder γνωρίζουμε τπτ γιατί τα κινητά τα δουλεύω συνέχεια σαν GPS.

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα το προτιμήσω:rolleyes:

Η τιμή γύρω στα 375€ που το έχω βρει με ταχυδρομικά είναι καλή;

Για το car holder γνωρίζουμε τπτ γιατί τα κινητά τα δουλεύω συνέχεια σαν GPS.

 

περίμενε λίγο ακόμα γιατί από βδομάδα αναφαίνεται να το φέρουν στο birdphone και μάλλον θα πέσει η τιμή του...εκτος αν το βάλουν και αυτοί κάνα 360αρι... αλλα δεν νομίζω

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω αν το φερουν να το ξαναβαλουν και 320 οταν οι υπολοιποι το εχουν 360+

 

επισης το gps του απο τις δοκιμες που εκανα (με agps παντα) πιανει εντος 5-6" δορυφορους

Edited by jpsih
Link to comment
Share on other sites

Αντι να πέφτουν οι τιμές ανεβαίνουν;;;;

Τέλος πάντων μπορώ να περιμένω 15-20 μέρες μέχρι να ξαναπέσει η τιμή γιατί το 50€ παραπάνω μου φαίνεται κοροιδιστικο.

thx παιδιά

Από Ομάδα Διαχείρισης: Απαγορεύονται οι υπογραφές εκτός των κανονισμών. Παρακαλώ προς συμμόρφωση σύμφωνα με τα ανωτέρω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!! Έχετε καμιά ιδέα πως μπορούμε να περνάμε ελληνική μουσική χωρίς να ελοχεύει ο κίνδυνος εγκεφαλικού από τους κινέζικους χαρακτήρες; ούτε το doubleTwist δουλεύει ούτε το id3fixer...

 

Λοιπόν την βρήκα την λύση...

 

Περνάμε την μουσική στη μνήμη του τηλεφώνου και ύστερα τρέχουμε το id3fixer με επιλογή windows - 1253 (Greek).

 

Το μόνο πρόγραμμα που τα εμφανίζει όλα μια χαρά είναι το Poweramp.

 

Αυτά... :)

Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω αν το φερουν να το ξαναβαλουν και 320 οταν οι υπολοιποι το εχουν 360+

 

επισης το gps του απο τις δοκιμες που εκανα (με agps παντα) πιανει εντος 5-6" δορυφορους

 

καλά ναι , κατευθείαν αποκλείεται.αλλα θυμάμαι πριν ένα μηνα περίπου που η τιμή ήταν γύρω στα 350e και έπεφτε ένα euro την ημερα (το τσέκαρα καθημερινά , ώστε όταν σταματήσει να το αγοράσω :lol: :lol: ) μέχρι που έπεσε στα 315 με 320 και σταμάτησε εκεί. μπορεί να συμβεί κάτι αντίστοιχο...

HTC Touch Diamond 2 ----> Xperia Sole ----> LG Optimus G ----> Redmi Note 3 PRO ----> Xiaomi Mi Mix 2  ----> Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η θηκη (nillkin leather flip case ασπρη),τωρα περιμενω το κινητο...

 

περιττο να πω πως περιμενω εντυπωσεις/φωτο οταν μπορεσεις

 

ειναι μια απο τις δυο που εχω βαλει στο ματι

Link to comment
Share on other sites

περιττο να πω πως περιμενω εντυπωσεις/φωτο οταν μπορεσεις

 

ειναι μια απο τις δυο που εχω βαλει στο ματι

 

Εχω σκοπο να κανω unboxing/review hd video,οταν ερθει το κινητο ομως...για να φαινεται και πως εφαρμοζει κλπ. :)

 

Edit:Πηγα σημερα στον Γερμανο για να κανω αντικατασταση της sim αλλα δεν ειχαν καθολου micro sim οποτε εβγαλα κανονικη sim και μου την εκοψαν αυτοι σε micro sim... (η υπαλληλος ειπε ειναι το ιδιο).

Ελπιζω να ισχυει κατι τετοιο και να μην εχω καποιο θεμα :p

Edited by stathisso
http://i.imgur.com/hIe7XW1.png
Link to comment
Share on other sites

Αν βλεπει κανεις το θρεντ με κοσμοτε 4g στις ρυθμισεις του δικτυου εκτος απο 3g/wcdma εμφανιζεται και το 4g????

Ξαναρωταω να μου πειτε γιατι θα μιλησω με βονταφον σε 15 λεπτα(θα με παρουν τηλ) οποτε να εχω επιχειρηματα...

 

Εντιτ:απαντηση απο βονταφον

"Αφου οι αλλοι κατοχοι κοσμοτε με optimus g βλεπουν ως επιλογη το 4g και σεις οχι φταιει η lg.πρεπει να στειλει αναβαθμιση.εμεις απο μεριας μας δε μπορουμε να κανουμε κατι...κανονικα αφου η συσκευη υποστηριζει 4g θαπρεπε να το βλεπετε στις επιλογες:ρυθμισεις δικτυου κτλ"

Edited by venoos

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Αν βλεπει κανεις το θρεντ με κοσμοτε 4g στις ρυθμισεις του δικτυου εκτος απο 3g/wcdma εμφανιζεται και το 4g????

Ξαναρωταω να μου πειτε γιατι θα μιλησω με βονταφον σε 15 λεπτα(θα με παρουν τηλ) οποτε να εχω επιχειρηματα...

 

Φίλε το κινητό δεν υποστηρίζει το δίκτυο της Vodafone για 4G ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...